ko mi može odgovoriti ,KO JE ESAD M. ČANČAR

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

ko mi može odgovoriti ,KO JE ESAD M. ČANČAR

Post od Milada » Pet Mar 25, 2011 6:49 pm

Čitala sam nešto o hafizu Esadu M. Čančaru ,voljela bih nešto o njemu znati?

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: ko mi može odgovoriti ,KO JE ESAD M. ČANČAR

Post od musliman.v » Pet Mar 25, 2011 9:34 pm

Uh,ovde na forumu sam pogledao jednu temu koju je neko otvorio koja se ticala Esada i bilo je velikih rasprava jer su neki bili kao protiv njega,a neki su ga branili.Čak se je i Enes na pocetku javio i rekao da je on u nekoj svojoj knjizi koju je idao napisao da je u ratu komunicirao sa dzinima i da su ga oni obavjestavali o minskim poljima i kuda moze da se krece itd.Ne smatram se kompetentnom osobom da nesto pisem o covjeku kojeg ne poznajem ali sam preslusao jednu emisiju sa radio bira jer je neko ovdje postavio link,a tema je bila u emisiji uglavnom o sihru malo o uroku ponesto o nekim wudu magijama i jos ponesto ne mogu da se sjetim.Mozes i sama potrazit i poslusat ako se vec na osnovu toga moze iole prosuditi o kakvom se covjeku radi.Ja licno nisam primjetio nesto lose kod njega ali nekako mi djeluje da je poceo mozda i duboko ulazit u tematiku sihra.Rekao je da ne bira sredstva kako pomoci bratu muminu kada je u nevolji al ne sad da bi on poklonio se dzinu tj ucinio mu sedzdu al je spreman na neki razgovor sa njim i kako da se on odstrani od njega.Ne znam sta da ti kazem sestro ali nekako je meni djelovalo da kao studira tu tematiku i zeli sto vise saznati o tom svijetu dzina.Dzini imaju svoj zivot i nebi se trebali mjesat sa ljudima al eto to rade oni koji su losi,a oni koji su vjernici ne vjerujem da zele plaho da komuniciraju sa ljudima.Ako je vec on napisao u knjizi svojoj da je komunicirao tako u ratu mozda je nasjeo na laz od dzina koji mu se javio i predstavio da je musliman.Ponavljam opet ne znam covjeka niti njegove namjere pa nemoj neko da pomisli da sam nesto rekao protiv njega.Ipak on je hafiz i mozda je iskren mumin zaista ne znam.Neka neko napise nesto o njemu ko mu je isao na rukje al samo da ne bude nekih rasprava i da se ne ode predaleko. Eselamu alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: ko mi može odgovoriti ,KO JE ESAD M. ČANČAR

Post od Enes » Pet Mar 25, 2011 11:15 pm


Zaključana tema