prelazak na islam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 12:52 pm

ali kako kad neznam postupak shvatite i mene ja se bojim da neće gore biti ako vi koji ste rođeni u islamu imate različite stavove šta ću tek ja koja neznam i koliko želim toliko me odvraćaju.teško je i meni a sve mi je gore ,sad me i danju zimica trese jučer je samo kad je noć pala

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Uto Apr 05, 2011 1:01 pm

Magdalena, ne radi se o pozivnici, radi se o tome da si vodu sa ajetima bacila u nečist. Kao da uzmeš Kur'an i unosiš u wc.
Ne mora biti striktno u rijeku, može i negdje drugo, samo da niko ne hoda odatle. Negdje u kraj, na neku livadu i sl.
Što se tiče toga, očekuj uvijek pred mrak napade, jer oni više djeluju u akšam. (prvi mrak)

akhi, ne znam gdje to piše u Kur'anu da se voda smije/ne smije prosipati u wc? Ako piše, odmah čitam.. ;)
Realno govoreći, ono ljudski, bez znanja islamskog, šta je tebi normalnije?
Hajde onda nauči na vodu, pa prospi u kanalizaciju, da malo profiltriraš wc, velite vi da se ne smije družit sa kjafirima, a puštaš im da ti u kući žive.

Kao što rekoh.. Postoje škole, nauke, fakulteti koji izučavaju Islam nadaleko i naširoko, i trude se prilagoditi "pravilnik" vremenu u kojem se živi. Nije to tek tako, haram, halal kako ti i ostatak družine zamišljate. Uvijek se prave neke iznimke da bi se postigao određeni rezultat.

A ti kao učevan šejh moraš znati ovo, ali ipak da te prisjetim.
Kada je pravljen dogovor sa nevjernicima o tome da se dolazi na Hadž bez ratovanja, i kada je Poslanik s.a.v.s. sastavio ugovor koji počinje nešto kao U ime Allaha Milostivog Samilosnog, ugovor između Allahovog Poslanika Muhammeda s.a.v.s. i ... (nešto u tom smislu, razumijemo šta želim reći.)

I onda nevjernici rekoše, mi tebe ne priznajemo ko Allahovog Poslanika,

Zatim reče, briši to i napiši ugovor između Muhammeda ibn Abdullaha.. (skida sam sebi titulu poslanika da bi postigao nešto puno više)

Sudeći po vašem pristupu vjeri i čitavoj terminologiji, ti bi prvo klizeći uletio na taj sastanak i rekao Poslaniku da je zabranjeno razgovarati sa kjafirima, treba odmah sabljom presjeć. Kad bi te on malo skulirao svojom blagošću i objasnio ti neke stvari, ti bi opet zaskočio pa rekao haram Poslaniče, ne smiješ ti reći da nisi Poslanik.

De malo uđi u život normalnim pristupom. Shvati da život nije zbirka hadisa po kojim se postupa i eto sve je bajno kao što treba da bude.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 1:15 pm

Moderator: Uređen post.

@Magdalena

Moras krenuti sa terapijom. Oni se sada max bore protiv tebe jer im je pitanje zivota i smrti. No, Allah je na strani vjernika. Ne boj se njih, boj se samo Allaha. Kad te uhvati jeza, govori la illahe illellah. Pustila si ezan?

Kreni sa ucenjem dova iz "hisnul muslim .pdf", pusti ezan, spali zapise, klanjaj, nauci na vodu pa se okupaj. Popij ulja, namazi se i ostalo kako smo ti ja i elma np savjetovali.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 1:20 pm

jasno mi je da me neće samo tako pustiti ali nigdje nema drača sve sam zvala pošto znam sve magistre farmacie ovdje i nema šta ću sad?kod vas možda ima kad se koristi ima tog drveta na moru to znam

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 1:30 pm

De vidi sa nekim biologom ili dipl ing poljoprivrede, cini mi se da se koristi i kao ziva ograda. Mozda u biljnoj apoteci, treba da ima u Varazdinu? Pogledaj na google za druge nazive te biljke, mozda je drugacije zovu.

Dok je ne nabavis, koristi sve osim nje. Nije pod moranje da je koristis.

Namaz, dove, cajevi, hurme, masline, m. ulje, kupanje sa naucenom vodom(sa vec napisanim dodatcima), mazanje uljem, ezan, slusanje rukje, piti dosta naucene vode.

Vidi sto prije da se okupas naucenom vodom pa se namazi sva m. uljem-ne moras puno, tanak sloj, mozda kasika na cijelo tijelo.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 5:05 pm

spalila sam no to nije htjelo da gori sva sam se na zadnje opekla i udahnula sam sigurno nemogu si još napraviti tu vodu kad stalno netko dolazi i sve mi je teže sad bojim se da neću uspjeti riješiti se tog zla sad mi je tek košmar u glavi opet kao onda kad sam pokušala slušati onu rukju,opet me na plač tjera tjeskoba me davi kao da bi najradije sve sa sebe strgala sve me svrbi užas još veći kuran nemogu dohvatiti imam neke lude kretnje i više mi se neće ni ovdje pisati kao da se zadnjim silama borim a u grlu kao iznutra da me davi nešto.ne izvana već iznutra ni prijateljicama se neću javiti nemogu se pokrenuti da bi napravila to što moram samo neki depresivni osjećaj ,čemu sad to mi se dešava

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 5:42 pm

prošla kriza snašla sam se i pustila brže ezan,sada brzo abtest i da učim na vodu dok me opet ne ometu allah nek mi je na pomoći

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 5:44 pm

To su se intenzivirale reakcije, uplasili se, nije im dobro. Sada bas pusti Enesovu rukju. To iznutra sto te davi, izgleda hoce nesto da izadje. Ne boj se sto si udahnula, bitno da si spalila.

Ako nista drugo ne mozes, vidi da bilo sta proucis na vodu i ulje, makar sehadet pa se okupaj i namazi i popij, a onda pusti rukju. Trebalo bi nesto izaci, inshaAllah, jer vec imas reakcije pred izlazak.

A, evo vidim napisala si da te je proslo prije no sto objavi. Nista, opet postupi isto.

Da te Allah pomogne u dobru, amin!

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Uto Apr 05, 2011 5:50 pm

Magy, de nabroj ukratko sta si sve do sada uradila od preporuka, da vidimo sta si jos u stanju napraviti, kako bi doticnima odjeskla opskrbu ili infrastrukturu.Ne boj se ako si nesto krivo uradila tj uradila mimo uvrijezenog misljenja, jer je bitno djelo i u cije ime se ono radi, bitno je da si u pravom smjeru. Ne zamaraj se oko finesa.
hajmo korak po korak
i bez panike...koliko je god u tvojoj mogucnosti.Ne boj se! (zvuci lakse reci neg izvesti) ne boj se, pomocicemo ti me ovdje, a uzdaj se u Allaha svt.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 6:01 pm

zapalila sam onaj papir i sad sam se komplet okupala uzela abdest i htjela bi tu vodu napraviti i ulje da se mažem skinula sam ezan i el bekare da ih otjerak kad legnem no nikako mi nije jasno kad trebam puhnuti kad šta izgovoriti inače sam bistra no sad ko da sam maloumna nikako da shvatim

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 6:08 pm

mučninu osjećam sada i kao po trbušnoj šuplijini da mi se nešta baca ide ona hladnoća po meni no sad puno oštrije i kao da mi se spava puno različitih osjećaja koji se izmijenjuju svako malo no malo kao da se osvjestim al kratko pa opet tako

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Uto Apr 05, 2011 6:27 pm

"MOLIM ZA OSOBE NE MUSLIMANE,HITNO JER JE STANJE ALARMANTNO ALLAH VAS NAGRADIO,JA SAM ZBOG ISTOG PROBLEMA MORALA PREĆI NA ISLAM JER JE BIO UVJET DA ME LIJEČE"

ova me recenica svaki put sledi. Po njoj ispada da nisi muslimanka i da si primorana preci na islam, pa u islamu nema prisile. Jesil ti zbilja skontala sta je islam pa ga onda prihvatila il kaj? Il je ovo samo neka zafrkancija...

Haj sad da rezimiramo.
1.zapisa vise nemas
2.okupana i pod abdestom navodno
3.slusas suru el bekare i ezan

i to je sve?
Masallah, bolje nego na pocetku u svakom slucaju. Evo za dalje, nek ti bude cilj pa cim budes u prilici: A da fino citas o islamu? od pocetka, da se obrazujes, dok na pc uci kur an.
pa da molis Allaha svt da te uputi
pa da fino se spremis i odes sa svojim mahremom, ocem ili bratom, kod nekog ucaca rukje na prethodno dogovoren termin (posalji mail na onu adresu, pa vidi,jer Enes ionako ode u Svedsku). Pred tobom je puno lijepog posla, fina baustela. Pa citaj hinsul muslim, koliko je u tvojoj mogucnosti. Pa mozes uzeti malo magnezija za misice, malo meda, malo caja od kamilice, pij, jedi, opusti se...hmmm kad smo vec kod toga .-))))
I bez panike! bez muzike, bez kipova, bez slika...sto je moguce duze. Malo cu citirati Zijada.
" pomaže udaljavanje od atmosfere i stanja koja pozivaju čovjeka da čini ovaj grijeh poput lošeg društva, filmova, novina, satelitskih programa i slično.....
Da se čovjek stalno zabavi i zaposli nečim od čega ima koristi za svoju vjeru i svoj dunjaluk, kao što kaže Uzvišeni: "A kad završiš, molitvi se predaj" (El- Inširah7), što znači: kada završi sa svojim dunjalučkim poslom da se potrudi da radi neki posao od ahiretskih poslova (ono od čega će imati koristi na Ahiretu) kao što je zikr, učenje Kur'ana, traženje znanja, slušanje korisnih kaseta i CD-ova, a kada završi sa ovim poslovima i djelima da počne sa nekim dunjalučkim i tako stalno.
Jer duša ako se ne zaposli istinom i dobrim djelima ona zaposli čovjeka sa batilom i lošim djelima, pa nne trba da da sebi priliku i slobodnog vremena da razmišlja o ovoj pošasti i grijehu.

3- Traženje pomoći od Allaha dovom da otkloni od tebe ovo zlo. Pa treba iskoristiti vremena i stanja u kojima se prima dova, poput toga kada je čovjek na sedždi, zadnja trećina noći, kada pada kiša, na putovanju, tokom posta, pri iftaru i slično. Jer je dova najjače oružje i najbolji štit, koliko je samo tjeskoba koje je dova otklonila, tuga koje je razvedrila, briga koje je umanjila, kaže Uzvišeni: "Gospodar vaš je rekao: "Uputite Mi dovu, Ja ću vam se odazvati!" (El-Gafir, 60).

4- Borba sa samim sobom i svojom dušom koja nagovara na zlo, jer ovaj grijeh koji se nastanio u duši nije moguće da nestane lahko i jednostavno, niti je moguće da se onaj ko je pogođen njime izliječi u jednom treptaju oka. Nego ova stvar (liječenje) zahtijeva borbu, strpljenje i trud sve dok se ne izliječi uz Allahovu dozvolu. Kaže Allah, subhanehu ve te'ala: "One koji se budu zbog Nas borili Mi ćemo, sigurno, putevima koji Nama vode uputiti; a Allah je, zaista, na strani onih koji dobra djela čine!" (El-Ankebut, 69).

5- Predanost Allahu, subhanehu ve te'ala, iskreno i sa iskrenom tevbom, sa poniženošću ispred Njega. Nije se niko iskreno predao Allahu i pokajao Mu se a da nije našao da je On Onaj koji prima tevbu i koji je Milostiv, čak ako se radi i o najvećim grijesima poput širka koji je najveći i najteži grijeh a Allah ga oprašta, pa šta je onda sa grijesima koji su manji od njega.
6- Upoređivanje između onoga što čovjek nađe od užitka prilikom činjenja tog grijeha i onoga što ga zadesi nakon što učini taj grijeh od kajanja, brige, zbunjenosti koja dugo traje, pa poslije šta čeka onoga ko učini ovaj grijeh od kazne na Ahiretu. Pa zar pametan i razuman čovjek da da prednost užitku koji prođe za sat vremena nad onim što slijedi nakon njega od kajanja i kazne.

7- Pametan i razuman ne ostavlja ono što voli osim zbog onoga što voli više od toga ili zbog straha od neprijatnosti i onoga što ga može zadesiti od zla. A zbog ovog grijeha čovjek gubi mnoge blagodati, što dunjalučke što ahiretske, gubi Allahovu ljubav, zaslužuje zbog njega Allahovu srdžbu i Njegovu kaznu. Pa treba čovjek da uporedi šta dobija od zla a šta gubi od dobra ovim grijehom, a pametan gleda kojoj stvari od ove dvije će dati prednost. "

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 6:32 pm

KAKVA ŠALA PA OVO NI U HOROR FILMU NEMA DA JE BAR ŠALA VEĆ MOJA TETKA I SESTRIČNA IMAJU SLIČNIH PROBLEMA NO NEĆE IĆI UČAČU VEĆ RADIJE ZOVU VRAČARE ZATO SAM NAPISALA I ZA OSOBE NEMUSLIMANE

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 6:34 pm

Ovako. Najednostavnije, otprilike. Kupi bocu mineralne, negazirane vode od 2L. Uzmi m. ulje od 1L, extra djevicansko. Uzmi abdest. Stavi kanister pred sebe dok sjedis na podu, isto i bocu sa uljem kraj njega sa otvorenim cepovima. Uci tako da ti usta budu naspram otvora. Uci sure koje znas ili ih citaj. Mozes samo 113. i 114. da ucis, to zadnje dvije sure u Kuranu. Mozes skinuti sa neta kao i el Beqaru da cujes izgovor. Pocni ucenja sa euzubillom i bismillom. Prouci ih obje po 7x, drzeci usta iznad otvora boca. Po zavrsetku ucenja puhni triput na vodu i ulje sa bismillom. Bismilla pa puhni, bismilla puhni, bismilla puhni. Tako na vodu i na ulje.

Naucila si na vodu i ulje time. Koristi vodu za kupku i pice (pisao sam ti za kolicine i dodatke za kupanje). Ulje koristi za mazanje poslije kupke i za piti-pij kao sto ti elma rece, a kada da laksativni djeluje, 2 deca. Samo, kada hoces uzeti abdest ponovo (gubis ga nuzdom, vjetrom, diranjem polnog organa, spavanjem, seksualnom uzbudjenoscu da krene lucenje zljijezda, da ti potece krv, da povratis), skini ulje ubrusom dobro jer mora voda doci do koze. Mazi se tankim slojem jer ces imati problema skiniti ga.

Vidim opet tvoj novi post, sporo pisem.

Imas simptome pojedenog sihra. Trebas necim izazvati ciscenje debelog crijeva. Najbolje sa dva deca naucenog m. ulja. Moze sa jacim cajem od dzumbira (brzo djeluje), cajem od sene (6-8h), krkovine, mekinjama, mozes se ocistiti i solima magnezija, laktozom iz apoteke isl. Znas i sama.

Eto, nauci pa postupi kao sto sam ti rekao: kupanje, mazanje, pijenje, slusanje rukje. Svakako namaz i dove, to ti je najprece.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Uto Apr 05, 2011 6:35 pm

dobro, hvala na objasnjenju, a sta je sa ovim MORALA preci na islam? sta pod tim podrazumijevas
No ovo sto te pitam, stavi malo na stranu, neg fino i lagano procitaj post prethodni, bez zurbe, bez panike. bez straha.Mozes ti to, nista lakse.

Odgovori