Savet......

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Savet......

Post od elma np » Sre Jul 06, 2011 9:48 am

Selam alejkum,treba mi savet u vezi sihra u basti,godinama su sihirbazice sa oceve strane zakopavale sihre u nasoj basti,bacale mrtve pacove po basti,krvlju prljale zidove,sve se to desavalo dok sam bila mala,bili su ljubomorni na moga oca i majku jer su gradili sebi kucu,majka moga oca je bila glavna koja je pravila sihre nama godinama,onda oceve sestre i ostala rodbina,da bi se udruzile sa mojom sestrom koja im je mnogo pomogla jer je odnosila nase stvari ocevim sestrama na kojima su pravili sihre da bi na kraju konacno razdvojile moga oca i majku,sada me interesuje sta da radim sa jednim mestom u basti gde su sihri zakopavani i do sada istruhnuli,bila sam nalazila razne hamajlije,itd sve palila,al sta da radim sa zemljom u kojoj su istruhnuli sihri?ako neko ima neki predlog neka javi.Selam alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savet......

Post od akhi » Sre Jul 06, 2011 11:43 am

Ve alejkumusselaam ve rahmetulah!

Sejh Bali navodi u svojoj knjizi da je poprskao kucu naucenom vodom kad ju je jedna zena urekla (Ostri mac u borbi protiv zlih sahira).

Ako si sigurna da tu ima sihra (vidjela djelove), polij to mjesto naucenom vodom, inshaAllah.

A, besmisleno je polijevati bezrazlozno po velikoj povrsini zemlje.

Uci jutarnje i vecernje zikrove i one po lijeganju u postelju te ustajanju, kao i ostale dove iz hisnul muslim i uzdaj se u Allaha. Time ti sahiri ne mogu nauditi, inshaAllah.

Da ti Allah Subhane podari dobro oba svijeta i zastiti te od svakoga zla, amin!

Selamu alejkum!

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Savet......

Post od lavica21 » Čet Jul 07, 2011 5:21 am

Selam,
Ima puno vrsta sihra. Neki ti mogu nauditi kada ih samo pogledas, neki kada ih dodirnes, neki kada pojedes itd... Allah zna sta je tu sve zakopano, ako mozes zovi nekog od ucaca rukje, da dodzu, iskopaju i uniste te sihre. Allah zna koliko osoba ce osjetiti olaksenje kad se to unisti, bar znas gdje su sihri, unisti dok nisu prepomjesteni.
Ja sam nedavno dobila "nesto" od osobe koja pravi sihr, i ucac rukje mi je rekao da naucim na vodu odredzene ajete, da to stoji u vodi 3 dana, i poslije 3 dana je najbolje da se to spali... Tako da treba malo vise posla... Mozda da klanjas istiharu, trazi od Allaha uputu i pomoc.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Savet......

Post od elma np » Čet Jul 07, 2011 3:01 pm

Selam alejkum,ja sam elhamdulillah dobro,od kada sam saznala za sihre i saznala ko se bavi njima sve sam te osobe oterala iz svoga zivota,ne dam da mi pridju,hvala Allahu s.w.t.a pa mi je otvorio oci te sam videla ko mi pravi sihre,znam puno o sihrima,kako se prave itd,lecim se godinama,sve sto nadjem ja to zapalim,pa eto bas razmisljam kada odem u np da iskopam jedno mesto i polijem sa dosta ucene vode,tu je bila jedna mlada sljiva i svasta zakopano,nekakve vezice sam nalazila,zube od macaka i pasa,nesto zavezano u najlonskoj kesi,sve sam to palila ali ima jos dosta toga,sve istruhlo sigurno.problem je sto se svaki dan bacaju novi sihri tu,a nazalost moji su toliko opsihreni da nemaju pojma sta im se desava tako da sve moram sama da resavam,hajr inshallah valjda ce jednoga dana sve videti.

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Savet......

Post od lavica21 » Čet Jul 07, 2011 5:14 pm

Selam
Znam, ruzno je biti jedina koja sve vidi, dok su ostali slijepi, ali hvala Allahu pa je tako da bar neko u porodici vidi sta se desava. Meni je valda napravljeno kad sam bila mala beba, I tako kroz zivot kao djevojcica sam pokusavala mami i babi reci da nesto nije uredu, uvijek su mislii da izmisljam i umisljam, tako da napokon, nakon malo vise godina su se uvjerili da sam govorila istinu. Nije ni tada bilo kasno, Allah je htjeo da bude tako, a sto, samo ON zna.
Ima ljudi koji nemogu naci mjesto sihra, pate se a nemogu da ga uniste. Tako da ti, u sve sto sumljas da je sihr, zali vodom, spali, kako mozes uglavnom unisti, I nemoj misliti da si sama, Onaj Najvazniji sve Vidi, Allah. ( ako ces da spalis sihr, gledaj da budes sto dalje od svoje kuce, a to sto si nabrojala, te cudne stvari zvuce bas kao sihr ) Dobro bi bilo da se cujes s jednim od ucaca Rukje, koga mozes nazvati i pitati za savijete, kako i sta da spalis i unistits.
Da ti Allah swt olaksa i pomogne ti u borbi protiv tih sihribaza, da ih udalji od tebe.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Savet......

Post od elma np » Čet Jul 07, 2011 9:11 pm

Selam alejkum,meni su sihri pravljeni kao maloj bebi,najvise se pravilo mojim roditeljima,sve sa oceve strane,mrzeli su ih oboje,nije se znalo koga vise mrze dal moju majku ili njega,nije bilo dana da nisu postavili neki sihr,u kuci,dvoristu,krali su nam odecu,obucu,nekad sekli parcad sa odece,najvise im je pomogla moja sestra taj sejtan,da joj Allah s.w.t.a da najtezu i najbolniju smrt!uvek sam znala da je ljubomorna i zla ali nisam znala da se bavi sihrima.Al inshallah necu odustati dok i moji ne vide ko je ona.Da nam Allah svima pomogne i olaksa protiv sihirbaza inshallah.samo se nesmemo predati. :)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savet......

Post od akhi » Pet Jul 08, 2011 6:25 am

Preporucujem vam da vise ucite Kuran, ali ispravno. Nazalost, malo muslimana zna sufaru, a kamoli uciti po tertilu i arapski.

Ko ne zna uciti, neka ide na kurs, a ako nije u mogucnosti, ima dosta interaktivnih kurseva na internetu.

Npr. Al Qari Plus , koji sam postavio na pf Ostalo. Takodjer, ima i pdf sufara i tedjvida za skinuti sa neta.



Prije ucenja Kurana pogledajte prijevode znacenja (Mlivo, Korkut) i tefsir (npr. Ibn Kesir-skinite sa :..?"#4%.com na download).



Ucite sebi na vodu i maslinovo ulje. Koristite ih svaki dan.

Ucite jutarnje i vecernje zikrove, iskreno-samo radi Allaha, ispravnim izgovorom, skruseno i misleci na znacenje i bit cete zasticeni, inshaAllah.

Posebno obratite paznju i na dove pred spavanje te po ustajanju kao i na obavljanje vitara, najbolje u zadnjoj trecini noci (nema namaza poslije vitara, zadnji su namaz u noci). Vidite da iskoristite zadnju trecinu noci za nocni namaz i dove.

Postite navafil post.

Ucite sto vise o vjeri iz sahih izvora, kao :..?"#4%.com

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Savet......

Post od elma np » Pet Jul 08, 2011 12:27 pm

akhi napisao:Preporucujem vam da vise ucite Kuran, ali ispravno. Nazalost, malo muslimana zna sufaru, a kamoli uciti po tertilu i arapski.

Ko ne zna uciti, neka ide na kurs, a ako nije u mogucnosti, ima dosta interaktivnih kurseva na internetu.

Npr. Al Qari Plus , koji sam postavio na pf Ostalo. Takodjer, ima i pdf sufara i tedjvida za skinuti sa neta.



Prije ucenja Kurana pogledajte prijevode znacenja (Mlivo, Korkut) i tefsir (npr. Ibn Kesir-skinite sa :..?"#4%.com na download).



Ucite sebi na vodu i maslinovo ulje. Koristite ih svaki dan.

Ucite jutarnje i vecernje zikrove, iskreno-samo radi Allaha, ispravnim izgovorom, skruseno i misleci na znacenje i bit cete zasticeni, inshaAllah.

Posebno obratite paznju i na dove pred spavanje te po ustajanju kao i na obavljanje vitara, najbolje u zadnjoj trecini noci (nema namaza poslije vitara, zadnji su namaz u noci). Vidite da iskoristite zadnju trecinu noci za nocni namaz i dove.

Postite navafil post.

Ucite sto vise o vjeri iz sahih izvora, kao :..?"#4%.com

sufaru znam,jos kao mala sam naucila sufaru dok sam isla u mekteb,al sad popravljam malo ucenje kur`ana jer nisam naucila ispravno,maslinovo ulje,vodu i med koristim stalno,zikrove jutarnje i vecernje ucim.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savet......

Post od Senad » Pet Jul 08, 2011 5:43 pm

Esselamu alejkum

Ko uči kur'an tečno imat će nagradu,, a ko bude učio kur'an zamuckujući (tj. oni koji sa poteškoćom uče) imat će dvije nagrade

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Savet......

Post od elma np » Pet Jul 08, 2011 9:16 pm

Senad napisao:Esselamu alejkum

Ko uči kur'an tečno imat će nagradu,, a ko bude učio kur'an zamuckujući (tj. oni koji sa poteškoćom uče) imat će dvije nagrade
Alejkumu selam,ja ne mucam nego nisam naucila kur`an sa tedzvidom,i nije dobro uciti kur`an na pogresan nacin.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savet......

Post od Senad » Pet Jul 08, 2011 10:11 pm

elma np napisao:
Senad napisao:Esselamu alejkum

Ko uči kur'an tečno imat će nagradu,, a ko bude učio kur'an zamuckujući (tj. oni koji sa poteškoćom uče) imat će dvije nagrade
Alejkumu selam,ja ne mucam nego nisam naucila kur`an sa tedzvidom,i nije dobro uciti kur`an na pogresan nacin.
Esselamu aljekum:

Nisam rekao da mucaš, samo kažem šta je Poslanik a .s rekao glede onih koji se trude da uče kur'an.

Poslanik, a.s.. je obećao dvostruku nagradu čovjeku koji uči Kur'an, a teško mu je da pravilno izgovara sve njegove riječi: "Onaj ko uči, mucajući imat će dvostruku nagradu."
Ovo važi samo za one koji nisu u mogućnosti potpuno pravilno učiti Kur'an.


Kaže Poslanik, a.s.: "Onaj ko je vješt u učenju Kur'ana, bit će sa cijenjenim i plemenitim Allahovim izaslanicima (melekima) na Sudnjem danu.

Važno je spomenuti da onaj ko nije kadar da se usavrši u učenju Kur'ana, ne smije ga to navesti da ostavi i zanemari Kur'an, nego je obavezan da ga uči onako kako je u mogućnosti. Kaže Allah, dž.š.: "Allah ne opterećuje nikog preko njegovih mogućnosti." (El-Bekare, 268.)

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Savet......

Post od elma np » Sub Jul 09, 2011 5:44 pm

Senad napisao:
elma np napisao:
Senad napisao:Esselamu alejkum

Ko uči kur'an tečno imat će nagradu,, a ko bude učio kur'an zamuckujući (tj. oni koji sa poteškoćom uče) imat će dvije nagrade
Alejkumu selam,ja ne mucam nego nisam naucila kur`an sa tedzvidom,i nije dobro uciti kur`an na pogresan nacin.
Esselamu aljekum:

Nisam rekao da mucaš, samo kažem šta je Poslanik a .s rekao glede onih koji se trude da uče kur'an.

Poslanik, a.s.. je obećao dvostruku nagradu čovjeku koji uči Kur'an, a teško mu je da pravilno izgovara sve njegove riječi: "Onaj ko uči, mucajući imat će dvostruku nagradu."
Ovo važi samo za one koji nisu u mogućnosti potpuno pravilno učiti Kur'an.


Kaže Poslanik, a.s.: "Onaj ko je vješt u učenju Kur'ana, bit će sa cijenjenim i plemenitim Allahovim izaslanicima (melekima) na Sudnjem danu.

Važno je spomenuti da onaj ko nije kadar da se usavrši u učenju Kur'ana, ne smije ga to navesti da ostavi i zanemari Kur'an, nego je obavezan da ga uči onako kako je u mogućnosti. Kaže Allah, dž.š.: "Allah ne opterećuje nikog preko njegovih mogućnosti." (El-Bekare, 268.)
Selam alejkum jesi li ti hafiz Senade?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savet......

Post od Senad » Sub Jul 09, 2011 6:19 pm

elma np napisao: Selam alejkum jesi li ti hafiz Senade?
Esselamu alejkum.

Izgleda da nisam hafiz jer nisam znao da ne smije učiti kur'an onaj koji malo zapinje dok uči. Sve sam mislio da onome ko zamuckuje tokom učenja kur'ana pripadaju dvije nagrade izgleda da nam je neko taj hadis podvalio!!!

Pozivam Harisa kao moderatora da provjeri da li je ispravan hadis gdje se govori da onaj koji zamuckuje tokom učenja kur'ana pripadaju dvije nagrade! Do tada neću više spominjati taj hadis!

Selam

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Savet......

Post od elma np » Sub Jul 09, 2011 6:52 pm

Senad napisao:
elma np napisao: Selam alejkum jesi li ti hafiz Senade?
Esselamu alejkum.

Izgleda da nisam hafiz jer nisam znao da ne smije učiti kur'an onaj koji malo zapinje dok uči. Sve sam mislio da onome ko zamuckuje tokom učenja kur'ana pripadaju dvije nagrade izgleda da nam je neko taj hadis podvalio!!!

Pozivam Harisa kao moderatora da provjeri da li je ispravan hadis gdje se govori da onaj koji zamuckuje tokom učenja kur'ana pripadaju dvije nagrade! Do tada neću više spominjati taj hadis!

Selam
Selam alejkum,brate cemu ovi uzvici?nemoj da se ljutis,samo razgovaramo,neznam o cemu je rec zasto pominjes mucanje,ja citam odlicno,mogu voditeljka da budem :D Elhamdulillah nemam problema sa mucanjem,jedini problem mi je nedaj Boze da procitam nesto u kur`anu na pogresan nacin jer mi arapski bas ne ide.Opet kazem ovde nije rec o zapinjanju i mucanju,hajr inshallah,a pitam te jesil hafiz jer ako nisi nemoj odustati bices inshallah,nemoj da te mucanje odvrati od toga,i usput ko prenosi ove hadise?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet......

Post od Haris » Ned Jul 10, 2011 8:28 am

Buhari i muslim bilježe da je Poslanik, sallallahu alejhi we sellem, rekao: ''Onaj ko vješto uči Kur'an bit će sa pisarima časnim i čestitim, a onaj ko zamuckuje i sa poteškoćom ga uči ima dvije nagrade.''

Zaključana tema