Sta da radim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
pomoc molim vas
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 24, 2010 11:42 pm

Sta da radim?

Post od pomoc molim vas » Ned Jul 17, 2011 11:02 pm

Sellam. ovako pre par meseci sam pisao jedan post o mojim problemima sa sihr-ovima.....i malo uz vasu pomoc i malo uz pomoc drugih resio ih sam se....ali na zalost nedugo zatim desilo se ono cega sam se najvise plasio.....novi problemi i mislim da je i sad u pitanju sihr..za one koji neznaju musko sam imam 20 god..... dosad sam imao puno problem sa sihr-ovi i tacno i znam od koje osobe to potice tj ko mi to pravi....i sa svim sam izlazio na kraj...ali ovo sto mi se sad dogadja tome se nisam nadao.......ovako odjednom svi se okrecu protiv mene svim smetam svim sam na put..drugovi sa kojim sam odrastao nezele me....puno ljudi je pocelo da me zeza ( neznam kako drugacije da to nazovem ) poceli su mi davati svakakva imena......jednostavno sam sam sebi suvisan...devojke me odbijaju...a nekad sam bio neko i nesto......a sad jednostavno propadam.... polako pocinjem da razmisljam i o ubistvu nazalost....jer nemogu vise ovo da podnesem ....... ako mozete pomozite mi... unaprijed hvala..

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta da radim?

Post od Haris » Pon Jul 18, 2011 8:39 am

Esselamu alejkum,

Prije svega, molim Uzvišenog Allaha da ti da ono što je najbolje za tebe, i da te pomogne u problemu.

Drugo, sabur. Treće, sabur. Četvrto, sabur.

Džini su taktičari, puno varaju, upravo se to kod tebe vidi. Kažeš da si ih se riješio nakon nekoliko mjeseci, velika je mogućnost da ih se nisi riješio nego da su cijelo vrijeme bili tu i čekali pogodan trenutak.

Vrlo dobro to znam i osjetio sam, jedno vrijeme se povuku, ti misliš riješio se problema, i sa novim situacijama vraćaju se iste stvari, a ti trebaš analizirat zašto i kako se vraća, ne tek tako govoriti vratilo se. Trebaš prepoznat šta si ti to uradio pa se vraća, gdje se griješi, pa se inšaAllah ostaviti toga.

Nekad ih se stvarno nadjača i oni ne mogu djelovat, ali ovo je dosta česta opcija.
Zbog toga, treba biti uvijek oprezan, kao i sa šejtanom. Kada misliš da te popustio, da te neće nagovarati na zlodjela, ti se opustiš, a onda te zajaše pa iskišeš i ono što si se sačuvao do sad.

Riješenje za to je zikr. Prije svega, namaz, namaz, namaz, trudi se da ne propuštaš i da klanjaš u pravo vrijeme, po mogućnosti odmah. Teško je, znam. Puno je tu negativnih sila koje odgovaraju, šejtani, džini u tebi i td. Ako ne možeš u prvom vremenu, možeš se natjerat do isteka, u kući neka ti vrti Kur'an uvijek, posebno El-Bekare, barem jednom u tri dana.

Što se tiče ljudi koji te zezaju, pazi ovo. Vozim se sa prijateljem autom, i stajemo da povezemo komšiju koji je stariji par godina od mene. I da je ikakvog karaktera, ne bi to radio, ali hajde, Bože hajr. Ulazi u auto i prva rečenica "Gdje si Hari, ja čuo ti poludio".

Kada ti neko nešto ovako kaže u lice, možeš misliti šta ti priča iza leđa.

Ali opet kažem, hajr.

Na Sudnjem Danu čovjek će imati dobrih djela koja će mu biti predstavljena, pa će upitati "Odakle meni ovo", pa će mu biti rečeno "To je ono što su te ljudi ogovarali.". Tako da, bujrum, neka mi rezervišu kartu za Džennet inšaAllah, ne ljutim se. :D

Zato nemoj da te to toliko boli, nevolja je odlično mjesto da prepoznaš prijatelje. Onaj ko je uz tebe i sad kad ti je teško, nije kao onaj što te napustio jer nisi dobro.

Što se tiče djevojaka, ne zaslužuju te čim te odbijaju ;-) Prava će naić i neće te izbjegavat radi tvojih tegoba. Nemoj se toliko opterećivat time.

To što se tako osjećaš, što imaš osječaj da te svi odbijaju, mrze, pa govoriš sebi si suvišan to je klasičan primjer kada osoba radi potištenosti razmišlja o samoubistvu. U čitanju sam preskočio ovaj dio "polako pocinjem da razmisljam i o ubistvu nazalost", a kada sam počeo pisati ovaj pasos, onda sam ugledao.
Hoću ti reći da je to razumljivo, i za očekivat, isto sam prošao i znam kako je kad ti se "svijet ruši".

Moj savjet je da se povučeš, posvetiš namazu, zikru, čitanju vjere, sad će Ramazan inšaAllah pa ih možeš dotući postom, imaš na ovoj stranici u downloadu Muslimovu i Buharijinu zbirku hadisa, čitaj dosta, traži sebe tu, postupaj po hadisima, ako u vašim džamijama postoje mukabele, prisustvuj svakoj, osim što ćeš slušat Kur'an koji im smeta, i nagrada je za slušanje, svaki harf po 10 sevapa, kako se prenosi u hadisu, kada Poslanik s.a.w.s. kaže da Elif-Lam-mim nije harf, nego je Elif harf, Lam harf i Mim je harf.
Što se tiče društva, možda ćeš jedno vrijeme biti sam, ali u džamiji ćeš upoznati nove ljude, uvijek ima omladine po džamiji.
To je nekako blagoslovljeno društvo, i lijep osjećaj kada se priča o korisnim stvarima, a ne o glupostima trala-baba.

Opet, nemoj se opterećivat time ko je napravio. Neka pravi šta hoće, ti ako napraviš dovoljan štit oko sebe svojim zikrom i namazom, neće ti moći ništa.

Ne znam šta još da ti kažem osim da se ne predaješ, i kad si dobro slušaj rukju, nemoj čekati 5 do 12 pa da se izvlačiš iz gabule.

Ako još šta treba, samo vikni, tu smo mi. :D

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Sta da radim?

Post od elma np » Pon Jul 18, 2011 2:36 pm

pomoc molim vas napisao:Sellam. ovako pre par meseci sam pisao jedan post o mojim problemima sa sihr-ovima.....i malo uz vasu pomoc i malo uz pomoc drugih resio ih sam se....ali na zalost nedugo zatim desilo se ono cega sam se najvise plasio.....novi problemi i mislim da je i sad u pitanju sihr..za one koji neznaju musko sam imam 20 god..... dosad sam imao puno problem sa sihr-ovi i tacno i znam od koje osobe to potice tj ko mi to pravi....i sa svim sam izlazio na kraj...ali ovo sto mi se sad dogadja tome se nisam nadao.......ovako odjednom svi se okrecu protiv mene svim smetam svim sam na put..drugovi sa kojim sam odrastao nezele me....puno ljudi je pocelo da me zeza ( neznam kako drugacije da to nazovem ) poceli su mi davati svakakva imena......jednostavno sam sam sebi suvisan...devojke me odbijaju...a nekad sam bio neko i nesto......a sad jednostavno propadam.... polako pocinjem da razmisljam i o ubistvu nazalost....jer nemogu vise ovo da podnesem ....... ako mozete pomozite mi... unaprijed hvala..
Ta osoba koja ti pravi nece tek tako lako odustati od pravljenja sihra tebi do kraja njenog zivota tako da nemoj da mislis da mozes dzinna tek tako da se otkacis,sad ti je napravila da te svi mrze,zeli da te nema,da se ubijes,nadji sebi islamsko drustvo(bracu),sto se devojaka tice bolje sto te izbegavaju nego da se haramis,kada dodje vreme za zenidbu nadji vernicu koja je upoznata sa sihrima tako da se zna leciti jer ta osoba koja ti sada pravi sihre,pravice i tvojoj zeni i deci kada ih budes imao,nema razloga za uzbunu,navikni da zivis uvek sa terapijom za lecenje od sihra,uvek se kloni harama,zivi islamskim zivotom i bice ti dobro.kada vec znas koja osoba ti pravi sihre pokusaj da je udaljis iz svog zivota,neuzimaj nista od te osobe niti njenih prijatelja,cuvaj svoje stvari,odecu,slike da ne bi dosli do njih i napravili ti jos vise sihra,shvati da sada vodis rat protiv te osobe,zato kur`an u ruke i pobedi!

pomoc molim vas
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 24, 2010 11:42 pm

Re: Sta da radim?

Post od pomoc molim vas » Pon Jul 18, 2011 10:45 pm

hvala vam ljudi na savjetima......Allah vas nagradio ovo mi puno znaci.....ali nemogu ici na namaz jer radim imam posao.....a citam puno o nasoj veri jos od malena.......

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta da radim?

Post od Haris » Uto Jul 19, 2011 7:19 am

Trudi se koliko možeš, sabah si kod kuće, podne radiš, podne sad traje do oko 5 sati, znači dođeš kući i možeš klanjat, i ostale možeš. Ne daj da te prevare, to te oni odgovaraju.

Odgovori