ucenje na VODU

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: ucenje na VODU

Post od sadaka » Ned Avg 14, 2011 10:26 am

NADA89 napisao:bili smo zajedno vise od 6 godina. u posljednje vrijeme se jesmo cesce svadjali ali zbog gluposti. dobar je covjek i uvijek je bio predobar prema meni. i sada najednom prekida vezu od 6 godina preko SMS bez objasnjenja, okrece glavu od mene, nece ni da se javi. prije nekoliko dana sam ga zvala da se vidimo, jedva sam ga nagovorila da se vidimo, i kada sam mu spomenula da odemo nekome nije htio. tvrdi da njemu nije to, da je on uredu. nije mogao izdrzati sa mnom vise od 5 minuta, otisao je i opet mi nije objasnio o cemu se zapravo radi. govorila sam da se ja ne osjecam dobro da cu sebi nesto uraditi, on na to NE ZANIMA ME...po meni ovo nije normalno ponasanje. dolikuje balavcu a ne momku od 24 godine. njegova me majka zvala, plakala, zao joj zbog svega, i spomenula sam joj da odemo nekome, ona kaze da se on u kuci ponasa normalno, da nije nervozan i da je ok. da li sihr rastavljaja djeluje samo na rastavljanje, moze li se osoba normalno ponasatti u drugim oblastima zivota?
Selam alejkum Sestro.
Moze se reci da je sihir u pitanju a Dragi Allah najbolje zna.
Sve sto se desava ,desava se sa nekim razlogom.Zato Sestro nemoj da brines,sve ce doci na svoje mesto InsaAllah,samo covek se mora boriti za ono sto zeli.

Sestro,uradimo jednu strategiju .
Napisi ti njemu jedno pismo,sve sto osecas i mislis o njemu ,i o vama obadvoje, podseti njega u to pismo,na dane kada ste bili dobri,ali nemoj nikako spomenuti,da zelis da njega ostavis i okrenus njemu ledza zauvjek u koliko se on ne promeni , i to pismo daj njegovoj majci ,da Ona njemu dadne i onda jedno kratko vreme cekaj,hoce li biti nesto pozitivno sa njegove strane, nadam se da hoce InsaAllah.

Selam alejkum Sestro i sve najlepse vam zelim iz svijeg srca.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od Senad » Ned Avg 14, 2011 6:54 pm

Esselamu alejkum

Lijepo je to kada se želi nekome pomoći. Postoji problem ako ta osoba ne želi sebi pomoći.

Vaša duga veza može biti uzrok raskida ne treba te to čuditi, Sve što ste duže u vezi sve više se udaljavate jedno od drugog. Pucaju 10-to godišnji brakovi a da neće veza momak - djevojka još ako ste bili intimniji .

Uputi dovu Allahu s.w.t. ,, ako je taj momak za tebe da ti ga približi, ako nije neka ga udalji i uputite na boljeg od njega ,,,,to ti je riješenja. Traži sebe u vjeri ili traži vjeru u sebi,, neko riješenje će doći inšaAllah.

selam

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Uto Avg 16, 2011 11:37 am

Esselamu alejkum

sve je to meni jasno, naravno da pucaju dugogodisnji brakovi, a kamoli veze. samo sto mi nije normalno njegovo ponasanje, razgovarALA sam s njegovom majkom da mu govori o tome da odemo nekome. on i njoj tvrdi da mu nije niko nista napravio i da nece da idemo bilo kome. sta se tu moze, ne mogu nista na silu. htjela sam da probam sa naucenom vodom, da je dam njegovoj majci, međutim, mojim roditeljima nije drago sto se ja ovako nisko "spustam" i na sve nacine pokusavam naci logicno objasnjenje. zanima me jos, da li se sihr rastavljanja mora nekako nekada otkriti, ako je recimo, nekome sudjeno da bude zajedno, da li sihr rastavljanja zaista moze promijeniti sudbinu ili ce nekada u zivotu ispasti prilika da se otkrije da se radi o sihrama? hvala

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od Haris » Uto Avg 16, 2011 12:48 pm

To su stvari o kojima je teško razmišljat, da li je nešto moralo da bude, zašto, da li će biti, da li će promjeniti sudbinu i td.

Ja ti savjetujem da postiš Ramazan, ako postiš, još bolje. Dovi da se slučaj olakša jer se dova postača ne odbija. Pa će inšaAllah biti nekog rješenja.

Ti radi na tome da njegovoj majci dobaciš tu vodu neka mu šprica po odjeći, stavlja u hranu i slično, a bez njegovog znanja.

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Sre Avg 17, 2011 12:56 pm

dobro...probat cu jos sa tom vodom i dovama svakako. hvala puno

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od akhi » Sre Avg 17, 2011 4:20 pm

Ja te savjetujem da se okupas, izgovoris sehadet i vratis se, inshaAllah, vjeri. Kreni obavljati namaz, davati zekat, postiti i pridrzavati se serijata U CJELOSTI, STALNO! Islam brise ono sto je bilo prije njega!

Allah Subhane nas je stvorio samo da ga obozavamo!



Islamski su neprihvatljive danasnje "veze". Prihvatljive su zaruke (serijatom dozvoljeno upoznavanje prije braka, uz prisustvo mehrema, moze se eventualno vidjeti lice i sake...) i brak.

Procitaj i ovo:

kuran.:..?"#4%&&.com/index.php?option=com_tefsir&Itemid=72&action=display&surano=2&ayatno=102

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od Haris » Sre Avg 17, 2011 6:27 pm

Ako se ja nisam nikad odlučno okupao i izgovorio šehadet, to znači da sam još nevjernik?
S obzirom da sam rođen u muslimanskoj porodici, a nisam praktikovao namaz prije, zar trebam izgovarati ponovo šehadet, a uvijek sam vjerovao u postojanje Boga.

Eventualno se uvijek mogu vidjeti lice i šake, nigdje nema propisa da se mora nositi nikab, tako znači sestra koja izađe na ulicu sa hidžabom pokazuje lice i šake svakom.

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Čet Avg 18, 2011 10:06 pm

ma znam ja sve to i da su zabranjene veze i jos mnogo toga. muslimanka sam, vjernica, medjutim ne pridrzavam se u potpunosti serijata. a sehadet izgovaram svaki dan, i to ne jedanput, a iz vjere nisam nikada ni izasla.

Odgovori