ucenje na VODU

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

ucenje na VODU

Post od NADA89 » Ned Avg 07, 2011 12:36 pm

Esselamu alejkum

Voda na kojoj su ucene dove moze izazvati simptome u slucaju prisustva dzinna u tijelu, ali isto tako se moze davati prije rukje. Da li bolesnik zaista prije pristaje na rukju ako mu se daje naucena voda? Kod koga mogu otici da mi nauci dove na vodu? Da li to mora biti hodza koji zna da obavlja rukju ili mogu da odem bilo kojem hodzi, npr. hodzi koji je iman u dzamiji u mom gradu? koliko znam, on ne obavlja rukju. Da li bi mi on ispravno naucio na vodu?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od akhi » Ned Avg 07, 2011 1:00 pm

Davanje naucene vode moze izazvati reakcije, osoba se moze uvjeriti da je bolesna te sebebom toga otici na rukju.

Na vodu moze uciti svaki musliman koji zna isprano uciti Kur'an.

Uci se Kur'an i sunnetske dove.

Mozes samo El Fatihu prouciti na vodu i to je naucena voda.

Posuda se stavi pred usta, kada se uci, da glas i dah dopire direktno do vode.

Po zavrsetku ucenja ili pojedinih ajeta se "pljucne" u vodu, tako sto se jezik stavi medju usne i puhne jace.

Samo, valja uciti ispravno. Imate sufaru sa tedzvidom na podforumu Ostalo.

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Ned Avg 07, 2011 5:24 pm

ja bih radije odnijela nekome, nego da ja ucim jer ne znam sve sto treba uciti, a glupo mi je citati. jedino ako je veci sevap da ja ucim, ucila bi?? zbog toga me i interesuje da li mogu odnijeti hodzi koji ne obavlja rukju da mi nauci na vodu...da li je neko od vas imao iskustva s tim? jel bas moram odnijeti nekome ko obavlja rukju ili mogu bilo kojem hodzi?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od akhi » Ned Avg 07, 2011 6:00 pm

Nauci sama El Fatihu, veci je sevap, insha Allah.

Uzmi sufaru i mushaf pa nauci polahko, harf po harf, uciti fatihu.

Skini sebi sa :..?"#4%.com ucenje nekog od ucaca, recimo Gamidi pa slusaj kako i on uci. Lahko se nauci.

Kad naucis uciti fatihu, nauci je na vodu, a vodu popij nekoliko casa i okupaj se sa ostatkom.

U medjuvremenu kreni obavljati namaz i slusati predavanja sa :..?"#4%.com.

miskin
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 11:57 am

Re: ucenje na VODU

Post od miskin » Pon Avg 08, 2011 1:05 pm

zašto baš sa :..?"#4%.com? ja preporučujem minber.ba (također i nur-islam.com i n-um.com)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od Senad » Pon Avg 08, 2011 7:26 pm

NADA89 napisao:ja bih radije odnijela nekome, nego da ja ucim jer ne znam sve sto treba uciti, a glupo mi je citati. jedino ako je veci sevap da ja ucim, ucila bi?? zbog toga me i interesuje da li mogu odnijeti hodzi koji ne obavlja rukju da mi nauci na vodu...da li je neko od vas imao iskustva s tim? jel bas moram odnijeti nekome ko obavlja rukju ili mogu bilo kojem hodzi?
Esselamu alejkum!

Zamoli nekog ko zna učiti iz Kur'ana da ti prouči na vodu . Nije važno da li uči rukju ili ne, Dobro j da je ta osoba jakog imana,čistog srca a nije važno koju titulu nosi.

Hajde nađi sebi nekog pa nam javi kako ,ide terapija. Ako imaš kakvi nejasnoća po pitanju liječenja Kur'anom, vjere imaš ovdje moderatora Harisa on će ti sve objasniti ne sikiraj se,

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Uto Avg 09, 2011 9:39 am

hvala puno. Haris mi je mnogo toga i objasnio sto me zanimalo i nisam znala. sada je sve na meni, da odlucim da li cu sama uciti ili nekome odnijeti. jer vodu necu koristiti ja nego osoba za koju sumnjam da je bolesna. samo jos jedno pitanje. da li ce voda isto tako dobro djelovati ako bolesnik ne bude pio tu vodu, nego mu se samo pospricala po odjeci i krevetu?

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: ucenje na VODU

Post od sadaka » Uto Avg 09, 2011 2:23 pm

NADA89 napisao:hvala puno. Haris mi je mnogo toga i objasnio sto me zanimalo i nisam znala. sada je sve na meni, da odlucim da li cu sama uciti ili nekome odnijeti. jer vodu necu koristiti ja nego osoba za koju sumnjam da je bolesna. samo jos jedno pitanje. da li ce voda isto tako dobro djelovati ako bolesnik ne bude pio tu vodu, nego mu se samo pospricala po odjeci i krevetu?
Selam alejkum Sestro i dobro nam dosla na forumu.

Ovako ,ako mislis da je ta osoba u tesko kriticno stanje,bolje onda sa tom osobom otvoreno predzi na stvar o svemu ovome,samo sto je prvi korak veoma bitan u svemu,kada se zeli nesto preuzeti,zato Sestro tvoj prvi korak mora biti i uspesan InsaAllah,a to je da toj osobi dadnes do znanja ,da joj ti zelis svako dobro a da to ona primi InsaAllah,pa sve drugo je lakse sa Allahovom pomocom i miloscu.


A ako nije bas u tako kriticno stanje ali ipak sumnjas,i zelis toj osobi izaci u susret,a nezelis da ta osoba o tvojoj dobroj nameri sazna,misleci da ne bi doslo nekih malih trzaja u svemu tome,a to je i moguce ,ako je u pitanju sihir.

Dobro ,moze i tako naravno,pospricati vodom po odjeci i krevetu,ali najbolje i kad bi i pio,pokusaj prvo dati da pije a da ne sazna,da je ta voda ucena,ako je moguce ,ako ne ,onda postupi kao sto sam i na pocetku posta naveo,pa InsaAllah bice bolje ,to vam zelim iz svijeg srca.

Selam alejkum

qemal
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 3:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od qemal » Uto Avg 09, 2011 4:43 pm

akhi napisao: Na vodu moze uciti svaki musliman koji zna isprano uciti Kur'an.

Posuda se stavi pred usta, kada se uci, da glas i dah dopire direktno do vode.

Samo, valja uciti ispravno. Imate sufaru sa tedzvidom na podforumu Ostalo.
Ovo znaci da ja sta ne znam citati Kuran na arapski, nego znam napamet ovi sure (preko transkript), i sigurno grijesim sa akcentom, ne mogu uciti na vodu?

Treba glasno uciti Kuran ?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od akhi » Uto Avg 09, 2011 6:02 pm

Ucenje sa transkripcije nije ispravno. To nije ucenje Kurana.

Da bi djelo bilo primljeno kod Allaha Subhane, valja ispuniti dvoje: iskrenost (samo u ime Allaha) i ISPRAVNOST!

Jer, u arapskom imas recimo tri razlicita "h" i tri "s", tri "z", dva "t" i dva "d", grlene glasove, hemze, v se drugacije izgovara...mnogo je toga drugacije....



Valja ti nauciti sufaru, inshaAllah!

Imas na podforumu Ostalo jednu sufaru, koja je, inshaAllah, najbolja na bosanskom.

Sa :..?"#4%.com skini ucenje Kurana nekog ucaca pa uz mushaf harf po harf nauci fatihu i jednu suru, a u knjizi "Namaz u Islamu", na temi gdje je i sufara, vidi ostala ucenja na namazu na arapskom izvornom tekstu! Tako ces moci, inshaAllah, ispravno klanjati.

Na linku:

http://www.islamhouse.com/p/344584

imas dosta knjiga za uciti.

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Sre Avg 10, 2011 5:28 pm

sadaka napisao:
NADA89 napisao:hvala puno. Haris mi je mnogo toga i objasnio sto me zanimalo i nisam znala. sada je sve na meni, da odlucim da li cu sama uciti ili nekome odnijeti. jer vodu necu koristiti ja nego osoba za koju sumnjam da je bolesna. samo jos jedno pitanje. da li ce voda isto tako dobro djelovati ako bolesnik ne bude pio tu vodu, nego mu se samo pospricala po odjeci i krevetu?
Selam alejkum Sestro i dobro nam dosla na forumu.

Ovako ,ako mislis da je ta osoba u tesko kriticno stanje,bolje onda sa tom osobom otvoreno predzi na stvar o svemu ovome,samo sto je prvi korak veoma bitan u svemu,kada se zeli nesto preuzeti,zato Sestro tvoj prvi korak mora biti i uspesan InsaAllah,a to je da toj osobi dadnes do znanja ,da joj ti zelis svako dobro a da to ona primi InsaAllah,pa sve drugo je lakse sa Allahovom pomocom i miloscu.


A ako nije bas u tako kriticno stanje ali ipak sumnjas,i zelis toj osobi izaci u susret,a nezelis da ta osoba o tvojoj dobroj nameri sazna,misleci da ne bi doslo nekih malih trzaja u svemu tome,a to je i moguce ,ako je u pitanju sihir.

Dobro ,moze i tako naravno,pospricati vodom po odjeci i krevetu,ali najbolje i kad bi i pio,pokusaj prvo dati da pije a da ne sazna,da je ta voda ucena,ako je moguce ,ako ne ,onda postupi kao sto sam i na pocetku posta naveo,pa InsaAllah bice bolje ,to vam zelim iz svijeg srca.

Selam alejkum
Esselamu alejkum

Hvala. razgovarala sam sa tom osobom za koju sumnjam da je bolesna, odbija i pomisao da idemo nekome, tvrdi da je uredu i da njemu ne treba pomoc hodze. ja sada tu ne mogu nista, ne mogu nista na silu, s obzirom da se jos radi o muskarcu tesko cu ga nagovoriti. hvala Vama puno na savjetima.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od akhi » Sre Avg 10, 2011 6:03 pm

Pogledaj:

kuran.:..?"#4%&&.com/index.php?option=com_tefsir&Itemid=72&action=viewayat&surano=57&min=6&show=3&page=3



popravi malo link

I, zaista Islam brise ono prije njega!

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: ucenje na VODU

Post od sadaka » Čet Avg 11, 2011 9:54 pm

alejkum ve Selam Sestro.

Tako nesto,to jest njegovo protivljene je bilo i za ocekivati,zato sam te ja na to i upozorio.Mada njegove rijeci mogu se svakako protumaciti,to jest ,da je njegovo zdravlje dobro,a moze biti ,da zeli sakriti svoje lose stanje od drugih ljudi,da ne bi saznali,u koliko je On u takvo stanje,pa zato te mozda i odbio,a Dragi Allah najbolje zna.

Sada bih te nesto upitao.
Po cemu si uvidela ,da On nije dobro,kakve su te promene kod njega ,ako mislis da ranije nije bio Takav.

Selam alejkum

NADA89
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 5:14 pm

Re: ucenje na VODU

Post od NADA89 » Sub Avg 13, 2011 8:00 am

bili smo zajedno vise od 6 godina. u posljednje vrijeme se jesmo cesce svadjali ali zbog gluposti. dobar je covjek i uvijek je bio predobar prema meni. i sada najednom prekida vezu od 6 godina preko SMS bez objasnjenja, okrece glavu od mene, nece ni da se javi. prije nekoliko dana sam ga zvala da se vidimo, jedva sam ga nagovorila da se vidimo, i kada sam mu spomenula da odemo nekome nije htio. tvrdi da njemu nije to, da je on uredu. nije mogao izdrzati sa mnom vise od 5 minuta, otisao je i opet mi nije objasnio o cemu se zapravo radi. govorila sam da se ja ne osjecam dobro da cu sebi nesto uraditi, on na to NE ZANIMA ME...po meni ovo nije normalno ponasanje. dolikuje balavcu a ne momku od 24 godine. njegova me majka zvala, plakala, zao joj zbog svega, i spomenula sam joj da odemo nekome, ona kaze da se on u kuci ponasa normalno, da nije nervozan i da je ok. da li sihr rastavljaja djeluje samo na rastavljanje, moze li se osoba normalno ponasatti u drugim oblastima zivota?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: ucenje na VODU

Post od Haris » Sub Avg 13, 2011 9:16 pm

Da, moguće je ako je za određenu stvar. Zato što džinni zaduženi za određene akcije rade samo u onim situacijama za koje su zaduženi..

Odgovori