Bračni savjetnik

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Đulzulejha
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 6:40 pm

Bračni savjetnik

Post od Đulzulejha » Čet Avg 18, 2011 2:01 pm

Selam alejkum!

Da li neko od vas poznaje nekog psihologa ili bračnog savjetnika u Sarajevu? Treba mi stručnjak koji poznaje i islam. Obzirom da imam i problema sa sihrom, treba mi neko s kim mogu pored drugih problema i o tome porazgovarat.


Hvala

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Bračni savjetnik

Post od Senad » Čet Avg 18, 2011 6:20 pm

Esselamu alejkum

Boljeg od hafz. Bugarija nećeš naći što bi rekli 3 in 1 , Potraži ga.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Bračni savjetnik

Post od akhi » Čet Avg 18, 2011 6:24 pm

Pogledaj temu ispod o sahiru Bugariju.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Bračni savjetnik

Post od Haris » Čet Avg 18, 2011 6:43 pm

Ko god napiše nešto na ovom forumu, ti upitaš koji je tvoj dokaz za to.

Ja tebe pitam isto. Koji je tvoj dokaz to što govoriš protiv Bugarija, bio on to ili ne..? Tvoj dokaz?

Đulzulejha
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 6:40 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od Đulzulejha » Pet Avg 19, 2011 1:59 pm

Hvala na prijedlogu, ali nama je zaista potreban ja mislim psiholog. Prije pet mjeseci mi je prvi put učena rukja i tad su bile jače reakcije. S vremenom su te reakcije oslabile. Nisu na oko vidljive iako ih ja osjećam dok mi se uči. Ja i dalje imam problema u braku. Sad se svađamo više nego prije 7-8 mjeseci kad sam bila u groznom stanju. Istrošili smo se oboje. Zbog toga mislim da nam treba i neko iz druge struke, pa da skontamo da li zaista možemo opstati zajedno ili ne. Znam ja da je sve to do nas, ali smo trenutno previše "rastrojeni" i svaka svađa započne od neke gluposti i završi se gotovo pa razvodom braka. Ja sam išla prvo psihologu, pa neuropsihijatru i na kraju otišla da mi se uči rukja. Evo posljednjih dana imam problema kada se budim. A tako mi je bilo i prvih mjeseci u braku. Osjećam toliki teret zbog cijele ove situacije, konstantno sam pod opterećenjem do te mjere da osjetim u grudima pravu bol kad se budim- fizičku, koja je uzrokovana upravo svim tim psihičkim opterećenjem. Cijela moja porodica se brine za nas. Njegovi roditelji ne razumiju ovu tematiku i misle da ja trebam opet kod neuropsihijatra i da nisam trebala prestajati s tim. Oni su mi dodatno opterećenje. Kažu mi "de se ti promijeni". Ja sam prije ovog braka bila vesela, motivisana, društvena i uvijek su me svi znali kao nasmijanu i to su kod mene voljeli. Zaista sam poželjela da se iskreno nasmijem, da ujutro bude drago što sam se probudila. Sad će vjerovatno početi kritike na ovu moju rečenicu- da sam nezahvalna Allahu. Ja se Allaha bojim i zbog toga ovako osjećam. Puno ljudi pored mene pati. Zašto da moj muž pati godinu dana pored mene umjesto da bude sa ženom koja će ga činiti sretnim i da se još uz to ja konstantno osjećam krivom a ne ide na bolje? Ja mogu podnijeti tu borbu sa sihrom. Neće Allah opteretiti roba svoga više nego što on može podnijeti, ali ne želim više da moj muž pati ovoliko zbog mene i da ne zna hoće li biti bolje. On ne mora s tim da živi. Zbog ovoga nam treba i bračni savjetnik da vidimo šta i kako dalje?

Selam!

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od aljo78 » Pet Avg 19, 2011 2:43 pm

Selam Aleykum sestro

Da ti Allah podari sabur i izlaz iz te vase situacije i zastiti od svakog zla .
Pa sestro nebi ti skodilo da vas ko nasavjetuje i pomogne ali da to bude neko ko je ucevan i upoznat Sto se tice Islama i zivota u njemu pa cak i brak i kako da se ophodite jedno prema drugom .
Borba je to sestro nepredaji se Lahko ...to sejtan i hoce da vas razvede jer on to najvise i voli .Da nas Allah sacuva njega i njegovih spletki .
Ja sam svoju tkz suprugu izgubio shodno problemu a ti se bori za svoj brak i opstanak .
Ja bi ti preporucio Sanina Musa slusao sam njegova predavanja pa cak i u vezi braka u Islamu i dijeluje mi veoma pozitivno .
Eh kako stupiti u kontakt to neznam ...mozda braca i sestre mogu ti pomoci .

Selam Alejkum




PS :Zasto se mora ovdje uvijek raspravljati i skretati sa teme
Neka moderator preuzme malo stvari pa neka bude ko na stranici http://www.ruqyashariyah.org/home/
prije nego sto se postavi sta prvo ono provijeri jeli u redu i dali skrece sa teme

Halali te rijetko sta ja napisem ali posmatram dugo i mogu samo jedno reci :Samo na Balkanu .

Đulzulejha
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 6:40 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od Đulzulejha » Pet Avg 19, 2011 3:08 pm

aljo78 napisao:Selam Aleykum sestro

Da ti Allah podari sabur i izlaz iz te vase situacije i zastiti od svakog zla .
Pa sestro nebi ti skodilo da vas ko nasavjetuje i pomogne ali da to bude neko ko je ucevan i upoznat Sto se tice Islama i zivota u njemu pa cak i brak i kako da se ophodite jedno prema drugom .
Borba je to sestro nepredaji se Lahko ...to sejtan i hoce da vas razvede jer on to najvise i voli .Da nas Allah sacuva njega i njegovih spletki .
Ja sam svoju tkz suprugu izgubio shodno problemu a ti se bori za svoj brak i opstanak .
Ja bi ti preporucio Sanina Musa slusao sam njegova predavanja pa cak i u vezi braka u Islamu i dijeluje mi veoma pozitivno .
Eh kako stupiti u kontakt to neznam ...mozda braca i sestre mogu ti pomoci .

Selam Alejkum




PS :Zasto se mora ovdje uvijek raspravljati i skretati sa teme
Neka moderator preuzme malo stvari pa neka bude ko na stranici http://www.ruqyashariyah.org/home/
prije nego sto se postavi sta prvo ono provijeri jeli u redu i dali skrece sa teme

Halali te rijetko sta ja napisem ali posmatram dugo i mogu samo jedno reci :Samo na Balkanu .




Hvala ti brate Aljo na savjetu. Zato sam i postavila svoje pitanje na ovom forumu. Međutim, bojim se da su obojica (hafiz Bugari i Sanin Musa) previše zauzeti, naročito sad u ramazanu. Voljela bih naći nekoga ko može baš da se posveti ovom problemu - neko kome je to i posao. Ja inače imam svoju "psihologinju" ili kako se to već kod nas kaže za ženskog psihologa :) Kod nje sam prvo išla. Ona mi je i rekla da meni ne treba neuropsihijatar. Da mogu funkcionisati bez tableta, ali sam previše zbunjena osjećajima, situacijom itd. Jednom joj dođem i kažem da ja nisam za ovaj brak, da sam napravila najveću grešku u životu, a potom drugi put da se osjećam bolje, da ga poželim kad ode na put i tako. Konfuzija u glavi. Poznaje ovu moju situaciju totalno. Vjernica je i razumije. Međutim organizacija za koju radi na kolektivnom je godišnjem tokom cijelog ramazana. Ja bih nju čekala, ali moj muž ide pred kraj mjeseca iz Bosne na duži period. Ona mi trenutno nije dostupna da nju pitam. Slala sam poruku, pa čekam na odgovor. U međuvremenu se nadam da će se možda naći neko na forumu da mi preporuči stručnjaka.

Jesi li slučajno negdje pisao detaljnije o toj vašoj situaciji? Da pročitam ako ima negdje na forumu. Žao mi je što vam se to desilo i strahujem i za nas. Na hajr i tebi i nama!
Da te Allah nagradi!

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od aljo78 » Pet Avg 19, 2011 5:34 pm

Nisam baš detaljno pisao o svom prekidu ali dijelimicno.
Imaš dobrih informativnog materijala u vezi braka po internetu pa se smiri procitaj Sta dok neko nenaleti sa dobrim savjetom .

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Bračni savjetnik

Post od Haris » Pet Avg 19, 2011 6:42 pm

Mora se raspravljati zato što pojedinima očito nije jasno da je ovo forum za pomoć oko tematike sihra (onima koji se hvataju za svaku slamku i kojima svaki savjet i lijepa riječ puno znače).

Ali eto u svakom žitu ima kukolja..

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Bračni savjetnik

Post od Senad » Pet Avg 19, 2011 6:52 pm

Haris napisao:
Ali eto u svakom žitu ima kukolja..
Selam

Bome HArise ovaj naš kukolj je posto jači od ambrozije , nadmašio je sam sebe.

Da bar hoće reć odakle je, ja bi o svom trošku odvezo do Nisada ef. na liječenje, sve bi mu ugovorio i učestvovo bi sa tarapijom glede pčelinjih proizvoda!


Selam

Đulzulejha
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 6:40 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od Đulzulejha » Pet Avg 19, 2011 9:55 pm

Senad napisao:
Haris napisao:
Ali eto u svakom žitu ima kukolja..
Selam

Bome HArise ovaj naš kukolj je posto jači od ambrozije , nadmašio je sam sebe.

Da bar hoće reć odakle je, ja bi o svom trošku odvezo do Nisada ef. na liječenje, sve bi mu ugovorio i učestvovo bi sa tarapijom glede pčelinjih proizvoda!


Selam


Nadam se da vas dvojicu nisam ja nečim naljutila :((((

Selam!

Dita
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 11:19 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od Dita » Pet Avg 19, 2011 10:41 pm

Selam alejkum svima i Ramazan Mubarek Olsun.

Ja sam imala problema u braku, ako zelis nekog sa kim mozes pricati, posalji mi svoj msn da te dodam. Puno toga sam prosla ali, uz Allahovu pomoc, dolaze nam bolji dani. Allah je, zaista, Svemoguci i Milostiv. Bas u ovom mjesecu, uslisio je moju dovu i obradovao me.

Sabur samo, kao sto si i napisala, Allah nam daje samo ona iskusenja koja mozemo izdrzati.

Selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Bračni savjetnik

Post od Haris » Pet Avg 19, 2011 10:48 pm

Đulzulejha napisao:
Senad napisao:
Haris napisao:
Ali eto u svakom žitu ima kukolja..
Selam

Bome HArise ovaj naš kukolj je posto jači od ambrozije , nadmašio je sam sebe.

Da bar hoće reć odakle je, ja bi o svom trošku odvezo do Nisada ef. na liječenje, sve bi mu ugovorio i učestvovo bi sa tarapijom glede pčelinjih proizvoda!


Selam
Nadam se da vas dvojicu nisam ja nečim naljutila :((((

Selam!
Esselamu alejkum,

Nije ništa sa nama, ne brini. :-)

Đulzulejha
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 6:40 pm

Re: Bračni savjetnik

Post od Đulzulejha » Pet Avg 19, 2011 11:30 pm

Nadam se da vas dvojicu nisam ja nečim naljutila :((((

Selam![/quote]

Esselamu alejkum,

Nije ništa sa nama, ne brini. :-)[/quote]



:)

Odgovori