Pitanje u vezi trzanja mišića

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Sarah
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 7:06 pm
Lokacija: BiH

Pitanje u vezi trzanja mišića

Post od Sarah » Pon Sep 26, 2011 11:08 am

Selam alejkum,
da ne otvaram novu temu,
pa da pitam ovdje

da li je igranje misica poveznao sa dzinima ili nekakvim nedostatkom vitamina ...?
Znaci igranje misica i u toku rukije,i kad se sjedi onako "bezveze",drugim rijecima....u svakoj prilici

Moderator: Podijeljena tema.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje u vezi trzanja mišića

Post od Haris » Pon Sep 26, 2011 4:47 pm

Esselamu alejkum,

Može biti, a i ne mora.

Da li na određenom mjestu samo trza ili na raznim mjestima?
Da li radiš neki naporan posao nakon kojeg se mišići opuštaju, pa trzaju?
U kojem vremenskom periodu dana se najčešće javlja?

Prestani jedno 3 dana slušat rukju da vidiš ima li trzaja.

U drugom slučaju, možeš naći neku osobu koja uči rukju da ti riješi tvoje sumnje.

Sarah
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 7:06 pm
Lokacija: BiH

Re: Pitanje u vezi trzanja mišića

Post od Sarah » Pon Sep 26, 2011 5:12 pm

Evo ovako,
trza na raznim mjestima,a ponekad mi pocne trzati iz cista mira,kad nista ne radim.A inace ni ne radim neki naporan posao tako da bude od toga.Nije vremenski odredjeno kad se desava trzanje,danas npr kad sam slusala rukiju je trzalo u ruci,pa sam ja poslije rukije namazala maslinovim uljem i nije trzalo vise tako jakim intenzitetom,poslije je preslo u nogu.

Idem ja na rukije od marta,
i sad ima tu nesto zanimljivo,ne znam tacan broj rukija na koliko sam bila,ali samo dva puta mi je pokazalo nekakve reakcije,i to oba puta u vidu placa ,ali samo suze idu.Bila sam i na grupnoj rukiji,i tu takodje nije bilo nikakvih reakcija.A znam da je on jos uvijek prisutan jer imam strasne snove,imam napade srdzbe nekontrolisane...
eh sad ,zasto nema simptoma na rukiji?
Jel to znak da je nesto zestoko u pitanju?

Ako radim sve od namza,zikra,ucenja Kurana ....sta jos da uradim pa da primijetim da on slabi?

Ne napisah,jest da san ne treba da prica ali mi interesantno pa me zanima dal je povezano,jel moguce da ga/ih przi terapija ?!
sinoc kad sam krenula na spavanje,namazala sam se maslinovim uljem,i nekad u snu sanjam kako mi noge gore kao da sam na suncu izgorila pa citavo vrijeme sanjam kakav bazen da umocim noge da ih hladim,subhanAllah...u pitanju je dio sa bedrima ne stopala.

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: Pitanje u vezi trzanja mišića

Post od Hanuma » Pon Sep 26, 2011 5:34 pm

Sellam kod mene su trzali misici duze vrijeme znala sam gledati kako igraju,dok podzu igrati namasiram se hvala Allahu nestalo je to,kako mi je znalo u ocima igrati subhanala pa mi se desava da mi modrice izlaze po tjelu nekad ih stanem brojati koliko ih bude al sam cula da je sve u sklopu ljecenja ,vjerovali ili ne neku noc muzu kazem nema mi odavno modrica kaze on izislo sve hvala ALLAHU nakon dva dana na desnoj nozi mi velika modrica al sam vise navikla na to kad sam cula da je u sklopu ljecenja zato nebrini.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje u vezi trzanja mišića

Post od Haris » Pon Sep 26, 2011 5:55 pm

Evo ovako i tebi.. :P

Ako ideš na rukje, onda je ok. Problem je ustanovljen.
Preporučujem ti da ne ideš na grupne rukje, jer to dođe ovako.
Doktor operiše više ljudi u isto vrijeme. Kako da prati sve? Da li kod ovog radi ovaj organ, šta ovdje treba, jel tamo krvari...
Nemoguće da se bazira na problem detaljno.

Ne postojanje reakcija može značiti da je problem jak (odnosno da su džini jaki pa trpe muku, pa nema reakcija), može značiti da gospoda ne dođe na "saslušanje" pa te napuste kad kreneš na rukju. Tako taktiziraju da bi ti mislila da je problem otišao i da te spopadnu kad se najmanje nadaš.

I sam sam imao takvih situacija. Veli mi Enes da mu nisam zanimljiv, ništa se ne dešava.. :P

Također i konstantni loši snovi su pokazatelji potencijalnog problema.

Što se tiče terapije, maži se maslinovim uljem po cijelom tijelu, ne daj mu slobodan dio tijela u koji može otići i biti miran.

Ne znam kakve tegobe daje tvoj problem, ali ti mogu savjetovati da se suprostaviš problemu, ako možeš.
Objasnio sam kako sam shvatio da je najbolje da se insan postavi, jer sam na svojoj koži probao, a nadam se da djeluje i na druge.

Moj problem je nešto kao ovako. Imao sam velike mučnine i nervozu kada se sretnem sa osobom sa kojom sam u vezi. Ružne se misli jave, odmah me spopadne nervoza i pomislim da ja to ne mogu. Bojim se da ne budem loše, jer sam se za ovo dosta vremena izmučio da čim pomislim na mučninu, odmah izgubim volju. Hvala Allahu, dosta toga je otišlo. Borim se, trudim se. Ali našao sam način da se najbolje suočiti sa problemom. Kada krenem toj osobi, jave se misli, bit će nervoza, muka, povraćanje i td., samo bismilletom krenem, pa šta bude, nemam šta izgubit. I kad jaku volju pokažeš, isto kao da se povuku. Opet vjerovatno ovisi od problema. Ti trebaš svakakve načine isprobat i vidjet šta tebi najbolje leži i kako u određenoj situaciji postupiti da bi popustilo.

Također moraš shvatiti u kojim se to situacijama dešava. Npr. meni se dešavalo isprva da me uhvati muka i nervoza čim odem u grad, kasnije sam se testirao, razmišljao, ispitivao, i shvatio da se radi samo o osobi, kao što sam naveo, sa kojom sam u vezi, odnosno, osobi prema kojoj pokazujem osjećaje.

Pokušaj ne razmišljati zašto trza i slično. Kada sređuješ kuću, ne pitaš se zašto se kuća zaprlja, kako to nastaje. Nego uzmeš i očistiš. Tako postupaj i sa ovim. Ukloni nećistoću iz sebe. Posveti se tome, a šta tebe briga kako je i šta je. :)

Nadam se da me razumiješ..

Da li Allah swt olakša. Amin.

pcelica
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Jan 08, 2010 5:49 pm

Re: Pitanje u vezi trzanja mišića

Post od pcelica » Uto Nov 15, 2011 8:15 pm

Meni se to isto pocelo desavati, sad manje al neka bude vrjeme kad bas gledam kako igraju.
Svi vitamini su mi ok, tako da nije do toga.
Provjeri krv, a najvjerovatnije da je od dzina, kod mene jest.

Odgovori