strah

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sead35
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Jan 30, 2012 1:35 am

strah

Post od sead35 » Pon Feb 06, 2012 2:53 pm

Selam kako ste dali zna neko lijek kad imas strah kad sijedes u auto imam veliki strah , i dali dzin oslabi ili opslabe u organbizmu kad postis i posle toga dode da gubis zrak da nemozes pljunku progutat da dode ti smrt mene muci ovo 5 mijseci a sihr magija vec od 2007 selam

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: strah

Post od Senad5 » Sre Feb 08, 2012 6:20 pm

Pusti učenje Kur'ana dok voziš auto. Strah jeste posljedica sihra. Bori se Kur'anom, ako ne znaš ga učiti tada ga slušaj i prati njegovo značenje.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: strah

Post od Senad » Sre Feb 08, 2012 7:06 pm

sead35 napisao:Selam kako ste dali zna neko lijek kad imas strah kad sijedes u auto imam veliki strah , i dali dzin oslabi ili opslabe u organbizmu kad postis i posle toga dode da gubis zrak da nemozes pljunku progutat da dode ti smrt mene muci ovo 5 mijseci a sihr magija vec od 2007 selam
Selam

Brate ti moraš se pridržavati terapije i permanentno raditi na terapiji. Ti moraš u organizam unijeti duhovne hrane, očistiti tjelo od toksina , MOraš izgraditi svoj štit , i što je najvažnije trebaš eliminisat te podstanare , zatvoriti prolaze ,sužit im manevar i na kraju moraš imati veće pouzdanje u Allaha s.w.t. , Trebaš razum uključiti i spoznati svoju bolest . sve se to može riješiti jednom permanentom terapijom..

Posjeti nekog od učača Enesa, NIsada ili Mehmedaliju koji ti je bliži.( ne znamo dakle si)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: strah

Post od Haris » Sre Feb 08, 2012 10:19 pm

Ne bih preporučio da sluša Kur'an dok vozi.
Mogu džini izazvati reakciju pa da izgubi svijest i skrene sa puta. Izgubit glavu radi nevidljivih jadnika..

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: strah

Post od Enes » Sre Feb 08, 2012 10:59 pm

We alejkumusselam

Ukratko, nemoj slusati Kur'an u autu odmah dok ne vidis kako reagujes na slusanje u kuci, u mirnom stanju, u stanju kako se preporucije za slusanje/testiranje rukjom. Kako se testirati
Kada utvrdis da nemas burne reakcije, ona mozes pustati Kur'an i slusati ga i u autu dok vozis.

S druge strane, svaki pocetak je tezak i svaki uspjeh zahtjeva puno truda.
I onaj poljoprivrednik kada zasadi sjeme neke biljke, ulaze truda, strpljena, novca da bi postigao da to sjeme da plod.A sav taj trud, ulezeni novac, volje i strpljenje, nisu nista ako se nema znanje o zasadenom sjemenu i radi se suprotno od onog sto odgovara tom sjemenu.Imaju faze kad, sta i kako uraditi.

Tako i ti, kao i svi ostali insani, sa problemom.Prvo morate da ucite pa da se upustite da zasadite sjeme koje ce uroditi plodom.
U vasem slucaju, to znanje jeste znanje o vjeri, o Islamu.
Nije pravilo da onaj tko klanja da ce se odmah rijestii problema.Namaz je njegovo sjeme a plodovi se ubiru mnogo kasnije.Bez obzira na zelju da se utoli glad i volju da to sjeme da prve plodove , treba vremena po Allahovim zakonima, da ono sazrije a Allah ne mijenja svoje zakone.A moze se desiti taman kad pocne da biljka cvjeta, Allah da vremenske nepogode(led, vjetar, poplave, mraz) i unisti plodove koje biljka treba da da te godine...i covjek izgubi nadu i odustaje zauvijek.
A s druge strane, netko sa vrlo malo truda, zasadi isto sjeme na drugoj lokaciji i ne potrudi se oko njeg toliko i Allah da da on ubere prve plodove svog truda.

Sa ovim poredenjem zelim da kazem, da svaki covjek koji ima problem, ne smije i ne moze da pozuruje svoj lijek.TReba prvo da uci, da zna zasto je dosao u nepriliku, da upozna neprijatelja, da sazna sta on moze a sta ne, pa onda da se upusti u rat.
Najlakse je kreniti sa pustanjem Kur'ana i svi cemo se sloziti oko toga da nam on ne moze nanijeti stetu.Ali onaj tko ima problem i ne zna nista o svijetu dzina...takvim ljudimaitekako moze ''Kur'an'' da nasteti.
Stavljam pod navodinke, jer ne znanje daje priliku sejtanu da covjeka voda poput sljepog insana gdje on hoce a covjek koji bar malo vidi, nece sebi tek tako lako dozvoliti da ga nego voda gdje mu nije volja.

Na prvom mjestu morate da znate, da sjetan samo zastrasuje, da on nagovara i bude naporan sa svojim idejam i govorom, a na vama/nama svima, je da ga ignorisemo ili poslusamo.

Kad svatite da je taj dzin koji je u tijelu insana, kao osoba koja sjedi u autu pored vas - suvozac i govori vam hajde skreni ovamo, skreni tamo i vi ga slijeo slijedite i slusate bez razmisljanja.Kad vam prekipi, skupit cete hrabrosti i nesto poduzeti...pa cete stati i istjerati suvozaca....naravno nece biti lako, pruzati ce otpor, ali auto je vase, vi imate vece pravo da se borite za svoj mir i ono sto je u vasem vlasnistvu....tako je i taj dzin u vasem tijelu, tijelo je vase, ALlah ga je dao vama u amanet i borite se i ne strahujte i ne posustajte.
A da bi se borili morate da ucite, da imate zanje, a to zanjenje cete postici uceci o vjeri....a to cete najlakse postici citajuci hadise.Ali ne samo citajuci, nego citati i mijenjati se.

Tako i u tvom slucaju brate, lijek od duhovnih stvari, nije kao otici u apoteku i uzeti i popiti i rijesiti problem...
U ovakvim prilikama, svako je za sebe farmacetu, mora sam da svati sta mu je lijek...ono sto ce nekom biti lijek za tebe moze biti otrov.

Zato polako, uci pa zasadi biljku, pa cekaj plod pa ga iskrositi za spravljanje lijeka koji ce ti pomoci.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: strah

Post od Senad5 » Čet Feb 09, 2012 11:46 am

Svakako, slušanje Kur'ana u vožnji nije preporučljivo za one koji ga ionako ne slušaju i ne uče u kući i džamiji. Sve ovisi. Selam.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: strah

Post od Senad5 » Čet Feb 09, 2012 12:04 pm

Seade, što se tiče posta, pa to je ono što itekako smeta džinima šejtanima, to je jedan od stubova Islama. Posebno im smeta ako su u tijelu, ako si pojeo ili popio sihr. Ako možeš posti i osim ramazana jer to slabi i ubija šejtana. Naravno da će biti nekih reakcija jer post džinima smeta, i to veoma puno. To je znak da treba nastaviti sa postom još čvršće. I mene su napadali džini dok postim. Svakog napadaju, niko nije bio, niti će biti imun na njihove napade. Ali bitno je neodustajati i biti na primjer čvrst u vjeri kao Davud a.s.

Seade, moj savjet ti je a isto i sam radim, a to je da kad ulaziš u auto prouči Euzu i Bismilu, kratki zikr i upali auto. Sve što radimo treba započinjati obraćanjem Allahu, traženjem zaštite od samo i jedino njega. Vožnja auta nije dječija igra i treba tražiti zaštitu svaki put, jer svaki posao treba tako otpočinjati Euzom i Bismilom, a posebno ono što je opasno. I ja kad vozim znaju mi misli doći ružne da će me neki drugi auto iznenada udariti i ubiti, ali to su samo šejtanska šaputanja i zato trebamo tražiti zaštitu od našeg Gospodara.

Kur'an 38:17 Ti otrpi ono što oni govore i sjeti se roba Našeg Davuda, čvrstog u
vjeri, koji se uvijek Allahu obraćao.


Selam svima. :-)

Odgovori