HITNO MI POMOZITE

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Pon Apr 02, 2012 7:15 pm

Ponovo sam slomljen, prevaren, sav moj trud i sve one terapije su pale u vodu, ništa nisam postigao, nikakvo izlječenje..
Osjećam da izgaram, jako mi je loše..
Stvarno ali stvarno ne znam više šta da radim sa sobom.
Osjećam da sam lud, da sam jako bolestan i da mi treba liječenje.
Dođe mi u glavu, ovo što ja radim pa ovo nema nigdje na ovom svijetu, nijedna osoba da radi. Zapitam se, pogledam u nebo, čime sam zaslužio sve ovo što mi se sad dešava?
Sve me to tjera na plač. Izbezumljen sam.. :'(

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od zegulja01 » Sre Apr 04, 2012 8:58 am

tebi samo moze dragi bog pomoci i ti sam sebi.
kad ne znas sta da radis "sam sa sobom" onda uzmi i uci.. uci ono sto znas...valjda znas neku suru ako ne, onda umjesto da razmisljas da si lud da si bolestan da si prevaren (od koga).. i.t.d bar na internetu mozes naci da naucis nekoliko sura a ne da gledas u nebo i pitas se cime si zasluzio sve to,jesi li se ikad zapitao cime si zasluzio nesto bolje, koliko si ucinio dobrih djela..mozes da places koliko hoces ne pomaze, bolje da uzmes i proucis koju suru svaki sahatak ali da to bude od srca.
nek ti je dragi bog na pomoci

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Pet Apr 06, 2012 3:10 pm

Shvatio sam šta je sve to.
To je sve istraživanje o zagrobnom životu, stari egipćani su bili opsjednuti zagrobnim životom. Dok sam bio klinac plašio sam se vidjeti kovčeg i prisustvovati sahrani.
Sad sam siguran da će ovo s vremenom izmagliti tj izlapiti.
Ovo je samo experimentiranje.
Imam još mnogo prevaziđenih experimenata kroz život.
Nema potrebe za tolikim uzbuđivanjem oko ničega.
Svaki pojedinac ima drugačije mišljenje i pogled na ovu situaciju.
Moj pogled je racionalan. Sve će to jednom proći.

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Mariam » Ned Apr 08, 2012 6:11 am

Ja zaista neznam, čemu ovo pišem ali evo da pokušam još jedanput tj.zadnji put.

Tebi je krajnje vrijeme da se probudiš u realan svijet. Koliko ti godina imaš? 21? Vrijeme ti je da kreneš prema promjenama samog sebe.
Neče se promjeniti situacija jednog čovjeka, ukoliko taj ne mijenja samog sebe. Oprosti ako je ovo grubo, ali zvučiš mi više patetično sa ovim izlivima emocija ja sam normalan, a ustvari nisam. Na ovom forumu ima masa ljudi, koji imaju svoje probleme (tvoje dobi, stariji i mladji) i povezani su sa džinskim uznemiravanjima i raznim ostalim psihičkih oboljenja prouzrukovanih njima. Masa ljudi prolazi kroz svoj vlastiti džehenem i bori se svaki dan. I to se zna zavuči na godine!
Možda je ovo pitanje grubo, ali moram te pitati je si svjestan gdje ti živiš? Je ti svjestan realnosti svijeta i života? De malo sastupi u realu, pa pogledaj svoju okolinu...ali onako realno, ne filmski i holivudski (gdje su svi prelijepi, prezdravi,voljeni i presretni...jer to je iluzija). Kad češ shvatiti više da dunjaluk nije mjesto uživanja, nego da je mjesto džihada? Nije mjesto u kojem se nalazi smiraj, sreča i nije mjesto kojem se čovjek nada.
Bosanac-21 napisao:Ponovo sam slomljen, prevaren, sav moj trud i sve one terapije su pale u vodu, ništa nisam postigao, nikakvo izlječenje..


Prevaren, povodom čega i koga? Ko te je prevario? Ovako se ponaša razmaženo dijete, kada ne dobije željene stvari. Polahko češ svatiti možda, da je život upravo ovakvi. Da ljudi ne dobijemo ono što želimo...možda dobijemo upravo ono što nam treba ali toga nismo ni svjestni. Koliko se liječiš ? 14 dana? Ja se več 6 godina i nemam ovakvih izpada. To je sve samo iskušenje...da se vratimo nazad na onu, gdje sam dobila pametovanje da ne dawetim. Ovde ima upravo razlika izmedju osobe sa imanom i one brez. Osoba brez istog očajava. Osoba koja nije musliman (i vjerovanju i DJELU) baca se u ovakve psihičke situacije i očekuje, da če neki magični prašak njega izliječiti i učiniti da njegov život procvate. Ovo je toliko nerelana iluzija u životu, da se čovjek može samo smijati tome. Ali eto ako si mlad, onda čemo to odbiti na nepoznavanje samih životnih dejstava.
Reci ti meni, čime je nevino dijete zaslužilo da bude mučeno i ubijeno u ratu. Čime je mati zaslužila, da je vlastito dijete ne obilazi više i neče da priča sa njom...da ju je totalno zaboravilo. Čime sam ja zaslužila, da se mi sihir prenese od roditelja i da mi je moja čitava porodica pod njegovim dejstvom... Čime? Čime? Dijete nije molilo da bude ubijeno od strane čovjeka, žena nije molila da je dijete odbaci od sebe, a ni ja da se razbolim več od djetinjstva. Ovo su sve produkti ljudskih i džinskih odluka - i svi imaju svoju slobodnu volju. Ne obtužuj Boga za ono što nije odgovoran, jer direktno ideš u kufr sa takim razmišljanjem. Zvučiš ko razmaženo derište. Zamisli situaciju, gdje ti nekome sve daš i daješ mu, a taj se tebe nikada ne sjeti. Nije se ti ni zahvalio čak ni jedanput. Komšija mu zapali kuču, a on dodje tebi i tebe obtužuje kako si ti kriv jer mu je kuča izgorila ??? Zamisli ovaj paradoks?! Takav je tvoj stav prema životu i Allahu s.w.t. Na tvome mjestu iskreno bi se postidila i pokajala. Kao što je neko iznad mene zapisao, čime si zaslužio bolje?? Zar nije blagodat čovjeku, sve što je oko njega. Koliko puta si se zahvalio na običnoj pukoj kiši? To da imaš zdrave oči i da vidiš? Na ljepoti dunjaluka oko sebe? Ne ti samo jadaš i jadaš i jadaš. Mene bi bilo stid i strah naveče zaspati i sigurno ne bi ni mogla, a da znam da nisam obavila namaza i tako samo malo, djelomično zahvalila Bogu na svemu što mi je dao. Čime si zaslužio bolje? Šta si danas učinio, da dunjaluk bude ljepše mjesto? Koliko si danas pomogao ljudima oko sebe. I najbitnije, da li si se danas sjetio Allaha s.w.t? Ili se ga sječaš samo kad voda počne teči u grlo, i to zato da ga obtužuješ kako ti više nije dobro? Mislim, stvarno ljludi zanju biti stvarno nekad stvorenja bez stida i obraza.

Prestani više sa tim radnjama. Ako je sa strane džina, počni se več jednom liječiti. I to ne tako, da slušaš rukju danas na pola...ili možda dva, tri dana...popiješ pola litra vode i vrištiš okolo paranočino kako nema ti lijeka i imaš emocinalne ispade ovde na forumu kako si prevaren. Mijenjati se možeš samo tako, da promjeniš smaog sebe i svoje ponašanje. Počni sa tim, da shvatiš da očigledno imaš problem i prestani više sa tim zavaravanjima nas, a isamog sebe. To bi ti bio dobar početak. Drugi ti je džihad! Jer život je svakodnevna borba izmedju želje i ispravnog, koja prestaje kada mi umiremo i tek tada su reprezentirani rezultati našeg životnog izpita i borbe.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Ned Apr 08, 2012 3:13 pm

A od cega se ti lijecis vec 6 godina?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Haris » Ned Apr 08, 2012 3:58 pm

Vjerovatno od džinna..

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od kenan79 » Ned Apr 08, 2012 5:24 pm

Mariam napisao:Ja zaista neznam, čemu ovo pišem ali evo da pokušam još jedanput tj.zadnji put.

Tebi je krajnje vrijeme da se probudiš u realan svijet. Koliko ti godina imaš? 21? Vrijeme ti je da kreneš prema promjenama samog sebe.
Neče se promjeniti situacija jednog čovjeka, ukoliko taj ne mijenja samog sebe. Oprosti ako je ovo grubo, ali zvučiš mi više patetično sa ovim izlivima emocija ja sam normalan, a ustvari nisam. Na ovom forumu ima masa ljudi, koji imaju svoje probleme (tvoje dobi, stariji i mladji) i povezani su sa džinskim uznemiravanjima i raznim ostalim psihičkih oboljenja prouzrukovanih njima. Masa ljudi prolazi kroz svoj vlastiti džehenem i bori se svaki dan. I to se zna zavuči na godine!
Možda je ovo pitanje grubo, ali moram te pitati je si svjestan gdje ti živiš? Je ti svjestan realnosti svijeta i života? De malo sastupi u realu, pa pogledaj svoju okolinu...ali onako realno, ne filmski i holivudski (gdje su svi prelijepi, prezdravi,voljeni i presretni...jer to je iluzija). Kad češ shvatiti više da dunjaluk nije mjesto uživanja, nego da je mjesto džihada? Nije mjesto u kojem se nalazi smiraj, sreča i nije mjesto kojem se čovjek nada.
Bosanac-21 napisao:Ponovo sam slomljen, prevaren, sav moj trud i sve one terapije su pale u vodu, ništa nisam postigao, nikakvo izlječenje..


Prevaren, povodom čega i koga? Ko te je prevario? Ovako se ponaša razmaženo dijete, kada ne dobije željene stvari. Polahko češ svatiti možda, da je život upravo ovakvi. Da ljudi ne dobijemo ono što želimo...možda dobijemo upravo ono što nam treba ali toga nismo ni svjestni. Koliko se liječiš ? 14 dana? Ja se več 6 godina i nemam ovakvih izpada. To je sve samo iskušenje...da se vratimo nazad na onu, gdje sam dobila pametovanje da ne dawetim. Ovde ima upravo razlika izmedju osobe sa imanom i one brez. Osoba brez istog očajava. Osoba koja nije musliman (i vjerovanju i DJELU) baca se u ovakve psihičke situacije i očekuje, da če neki magični prašak njega izliječiti i učiniti da njegov život procvate. Ovo je toliko nerelana iluzija u životu, da se čovjek može samo smijati tome. Ali eto ako si mlad, onda čemo to odbiti na nepoznavanje samih životnih dejstava.
Reci ti meni, čime je nevino dijete zaslužilo da bude mučeno i ubijeno u ratu. Čime je mati zaslužila, da je vlastito dijete ne obilazi više i neče da priča sa njom...da ju je totalno zaboravilo. Čime sam ja zaslužila, da se mi sihir prenese od roditelja i da mi je moja čitava porodica pod njegovim dejstvom... Čime? Čime? Dijete nije molilo da bude ubijeno od strane čovjeka, žena nije molila da je dijete odbaci od sebe, a ni ja da se razbolim več od djetinjstva. Ovo su sve produkti ljudskih i džinskih odluka - i svi imaju svoju slobodnu volju. Ne obtužuj Boga za ono što nije odgovoran, jer direktno ideš u kufr sa takim razmišljanjem. Zvučiš ko razmaženo derište. Zamisli situaciju, gdje ti nekome sve daš i daješ mu, a taj se tebe nikada ne sjeti. Nije se ti ni zahvalio čak ni jedanput. Komšija mu zapali kuču, a on dodje tebi i tebe obtužuje kako si ti kriv jer mu je kuča izgorila ??? Zamisli ovaj paradoks?! Takav je tvoj stav prema životu i Allahu s.w.t. Na tvome mjestu iskreno bi se postidila i pokajala. Kao što je neko iznad mene zapisao, čime si zaslužio bolje?? Zar nije blagodat čovjeku, sve što je oko njega. Koliko puta si se zahvalio na običnoj pukoj kiši? To da imaš zdrave oči i da vidiš? Na ljepoti dunjaluka oko sebe? Ne ti samo jadaš i jadaš i jadaš. Mene bi bilo stid i strah naveče zaspati i sigurno ne bi ni mogla, a da znam da nisam obavila namaza i tako samo malo, djelomično zahvalila Bogu na svemu što mi je dao. Čime si zaslužio bolje? Šta si danas učinio, da dunjaluk bude ljepše mjesto? Koliko si danas pomogao ljudima oko sebe. I najbitnije, da li si se danas sjetio Allaha s.w.t? Ili se ga sječaš samo kad voda počne teči u grlo, i to zato da ga obtužuješ kako ti više nije dobro? Mislim, stvarno ljludi zanju biti stvarno nekad stvorenja bez stida i obraza.

Prestani više sa tim radnjama. Ako je sa strane džina, počni se več jednom liječiti. I to ne tako, da slušaš rukju danas na pola...ili možda dva, tri dana...popiješ pola litra vode i vrištiš okolo paranočino kako nema ti lijeka i imaš emocinalne ispade ovde na forumu kako si prevaren. Mijenjati se možeš samo tako, da promjeniš smaog sebe i svoje ponašanje. Počni sa tim, da shvatiš da očigledno imaš problem i prestani više sa tim zavaravanjima nas, a isamog sebe. To bi ti bio dobar početak. Drugi ti je džihad! Jer život je svakodnevna borba izmedju želje i ispravnog, koja prestaje kada mi umiremo i tek tada su reprezentirani rezultati našeg životnog izpita i borbe.
Aferim sestro, Allah s.w.t. mi te nagradio obilato i podario svako dobro i ovog i buduceg svijeta.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Ned Apr 08, 2012 8:56 pm

A STA UCINITI KADA NEMA REAKCIJA NA SLUSANJE RUKJE?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Haris » Ned Apr 08, 2012 8:59 pm

Onda vjerovatno nema džinna ;)

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Ned Apr 08, 2012 9:09 pm

Uredu..
Ja imam neke "simptome" koji se javljaju u snu a to su

- smijeh, plakanje i vikanje u snu
- da ustane i hoda u snu a da to ne osjeća

Ovo prvo, plakanje u snu sam imao i kad sam bio dječak. Dešavalo se da se probudim uplakan a da ne znam šta sam sanjao prije buđenja. Poslije se bojim zaspati, nisam išao ni kod doktora a niti kod ikoga ko bi mi mogao pružiti pomoć.

Prije 2-3 godine hodao sam u snu, polupao sam mami šolje u vitrini :)
Prije par mjeseci, probudio sam se u sjedećem položaju, gledao sam u pravcu crkve koja je u susjednom selu.
Zatim, poslije toga vikao sam mamu u snu.
Što vi mislite o tome?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Haris » Pon Apr 09, 2012 9:32 am

Nekad džinni ne reaguju na audio rukju, bilo bi bolje otići nekom pouzdanom učaču pa da on to odmjeri kako valja.

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Mariam » Pon Apr 09, 2012 10:40 am

Ti kao prvo ozbiljno ne pristupaš svome problemu, ili več ako ga zoveš problemom najednom okreneš na to kako je to "normalno". Nije normalno boraviti na mezarjima, praviti svoje sahrane itd - to ljudi kako si primjetio ne rade. Nije normalno izgarati za tim radnjama i osječati i najednom gadost prema njima. Svijet istraživanja? Šta je tebi 10 godina da istražuješ?

Kao prvo tvoj sami način komunikacije ukazuje na psihičku nestabilnost ili hajmo reči više emotivnu. Nemožeš jedne stvari voliti i mrziti istovremeno, i biti rascjepljena ličnost. Tebi može goditi ili ne dejstvo, da absolutno ti je ovo simptom "prišaptavanja" sa strane i da si SAM kriv za svoj problem jer se SAM povodiš za tim. De probudi se več jednom. Nije ti nikakvo nebo krivo. Več samo tvoji izgovori i koleracija na neke faraonske grobnice su alarmantni znak da u tvojoj akidi ima ogromnih rupa (nadovežimo ovo i na tvoje savjete, gdje je očigledno da si išao sihirbazu po zapise...), sanjanje pokojnih nena, obsjedanje oko toga i neznamčega još. Da se neče svremenom samo desiti, da češ dobiti osječaj da možeš sa mrtvima i razgovarati? Pa češ razpresti čitavu mrežu fantazije u svojoj glavi o zagrobnom životu?
Pa češ visiti na mezarjima i ostvarivati svoje komunikacije? Znaš ti koliko ovakvih ljudi ima i ko su ti ljudi?
Da li znaš? Jesu ti poznata imena Turabi, vidoviti ovaj i onaj, puni su jih TV kanali? Tvoje fascinacije vode samo u te pravce. Ti si več odavno u zamci šejtana sinko. Ako ti to ne vidiš, vidim ja. Njega absolutno nezanima dali ti u njega vjeruješ ili ne, on radi svoj posao. Kako vidim upjelo mu je. Koliko se za korak približiš nečemu što je po Islamu odma zaključuješ kako si "normalan" i da je to "istraživanje". Ne mješaj šejtana sa džinskim obsjedanjem, to su dva različita pojma. Čovjek se priklanja onome, šta izabere. Neki izgaraju za ljudima i osječaju zaljubljenost i fascinaciju prema njima, tvoja jedina razlika je da ti to vežeš na zagrobni život. U čovjekovoj nagonskoj prirodi je da obožava, jer smo stvoreni zbog tog! Pitanje je da li češ izabrati pravu stvar za objekat obožavanja. Ali šejtanu je sve ista finta, bavi se bilo čim samo Bogom nikada. Bilo ili nebilo vezano za džine, čovjek je pod stalnim uticajem šejtana. Ali eto, što bi tebi to ko govorio kad ti najbolje znaš da šejtan ne postoji (što si rekao na ovoj temi več). Kako liječiti osobu sa takvom akidom? Svi su ti znali pametovati da odeš na rukju (što pretpostavljam da nisi učinio), ali niko ti nije rekao da prvo što če ti kazati učač je da klanjaš i da 90% ovisi od tebe. Jako malo je primjera gdje se džin istjera prilikom prvog učenja, i ako ti neklanjaš on se vrati i ako izadje. Nevezano za džine, da li jih imaš ili nemaš, osobi za psihičku stabilnost je potreban namaz. Smiruje ga i izbacuje iz fokusa želje iz srca za obožavanjem čovjeka, materializma, uspjeha itd. u tvom slučaju grobova. To je naklonosti koje čovjeku nedonose sreče.

Zaključak ti je sine, ne možeš sjediti samo i čekati da sve nestane samo od sebe. Da li na taj način dobijaš ostale stvari u životu? Da li si tako školu napravio? Ne, nemožeš kriviti nikakvo nebo za život koji nosiš sam u svojim rukama. Ako je opsesija jednostavno stani sam sebi na put. Dali te ko tjera da to radiš? Ne, odluka je znači tvoja.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Uto Apr 10, 2012 9:27 pm

Za mene je normalno i prirodno posjetiti mezarje i proučiti fatihu svome bližnjem, normalno je očistiti mezar, pokositi travu, oprati spomenik vodom.
Zatim, to što sam sanjao nenu to je moja privatna stvar i to je posljedica velikog gubitka, budio sam se uplakan, nisam smogao snage da odem na mezarje i da je posjetim, nisam nikome mogao reći osim jednom frendu koji je bio razuman i koji je dao pravi savjet. Bio sam jako vezan za nju. Razumiješ li ti to?
Zatim, ti i tvoji istomišljenici za svaki problem imate rješenje a to je rukja. Sagledajte realno. Rukja ne može sve izliječiti! Daj pogledajte malo realno svijet!
Religija je uvijek bila alternativa u liječenju. Uvijek!
Moja tetka puno vjeruje u to, da joj neko misli zlo i puno vjeruje tim gatarama i džabe baca novac za to, to što vjeruje svakom to će je još gore izluditi. Ja joj kažem, bitno je samo kakvo ti je stanje u tvojoj glavi. Starija je od mene 20 godina, ja je savjetujem da se posveti svom mužu, da bude uzorna majka da mu ne čupa živce, da ne galami na djecu.
A meni ne treba nikakvo liječenje, tu svoju opsesiju sam riješio.
Ja nikad neću visiti na mezarjima niti imam potrebe da komuniciram sa mrtvima.
Shvatam da je jako pogrešno to što sam radio i neću više to da radim.
Slažem se sa tobom da namaz podstiče unutrašnji mir.
A i za te osobe koje prave zapise i hamajlije, ja u to ne vjerujem niti mi treba takav zapis.
Vjerujem u Božiju riječ i ono što je napisano u Kur'anu.
Tačno je, nemam Kur'an u kući, govorio sam majci da ga kupimo no izgleda da ću morati sam da ga kupim i osjećam da mi to treba.
A da slušam svačije dijagnoze to neću, pristajem na pomoć a prihvatam i dijagnozu ali samo od nekog priznatog učača rukje ili doktora medicine.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Haris » Sre Apr 11, 2012 9:00 am

Dobro, a čemu onda potreba da ti "hitno pomognemo"?

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Sre Apr 11, 2012 9:31 am

Haris napisao:Dobro, a čemu onda potreba da ti "hitno pomognemo"?
Mislio sam da me obuzeo šejtan ali sam spoznao da sam bio u krivu

Odgovori