molim vas za savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
elma 26
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Okt 20, 2012 5:23 pm

molim vas za savjet

Post od elma 26 » Ned Okt 21, 2012 9:19 am

prije svega želim da vas sve poselamim i pozdravim, danima sam zabrinuta i željela bi nekoga pitati za savjet,ali ne znam da li smijem kome takvo nešto da kažem,jer znate kakvi su ljudi.
Imam problem,prije mjesec dana otišla sam od muža,bili smo devet mjeseci u braku i još smo vjenčani,jer se nadam da za naš brak ima još nade.Mi i dalje želimo da živimo ali nam se nešto ne da.Otkako smo došli u njegovu kuću,u kojoj se nikad nisam osjecala prijatno, stalno se svađamo,on ko da nije on,često sam znala reci:"Kad dođemo kući ti kao da pobudališ",svađali smo se zbog posla,on je ne zainteresovan za rad,meni ne da da radim jer je previše ljubomoran,a zaista nema potrebe za tim,fakultetski sam obrazovana i prije svega odgajana u zdravaoj i vjerskoj porodici,njemu sam došla čestita i poštena i on to zna i za mene ne postoji niko drugi osim mog čovjeka,to zna dragi Allah dz.s.Kad smo se posvađali to jutro jer njemu iz čista mira dođe tako da nabraja i da me opterećava sa nekim stvarima,ja sam odlučila da odem jer sam rekla da se život ne može shvatati tako olako,da se čovjek mora boriti i truditi,saopštila sam to njegovim roditeljima koji su živjeli na prvom spratu(bili smo odvojeni,ali zajedno svaki dan),otac mu je bio protiv kao da trebamo razgovarat,a mati kao da je jedva cekala,cak me je i ispratila.
Od tad niko me od njegovih nije nazvo,njegova mati mi je za tri dana spremila sve moje stvari i poslala,a s njim se i dalje cujem ali on nema nikakvog rjesenja, samo kaze da želi i mene ali i tu kuću. Iako vjerujem u Allaha dz.s. i znam da se sve dešava njegovom voljom,potražila sam mišljenje žene koja uči,i ona mi je rekla da imam nesto na sebi napravljeno i da je to na nakitu odnosno na prstenu zlatnom i da sam popila i pojela to nesto,da bi trebala skinuti to sa sebe,kako je dobro sto sam otisla iz te kuce jer u njoj nema nafake,da se ta zena bavi svacim i da je i sama rastrzana,da mi je poslala stvari da me se sto prije rijesi i jos svasta. Nikad se nisam susretala s tim ,ali me interesuje da li su to sihiri,i sta da radim s tim prstenom kako da provjerim. Nocima ne spavam jer mislim na to,sta i kako dalje.Bila bi vam iskreno zahvala na savjetima.

p.s. on kaze kad je blizu mene da izgubi snagu,kao da mu stavi ko tonu na leđa.

muslim27
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 1:51 pm

Re: molim vas za savjet

Post od muslim27 » Ned Okt 21, 2012 12:50 pm

selam....tu moze biti svasta(po tvojoj prici vjerovatno je nesto s sejtanske strane,Allah zna najbolje!!)...!!
Najbolje je da odes kod ispravnog ucaca rukje,pa ces znati na cemu si,a to sto si isla kod te zene,to ti nije hajr,bplje receno nije islamski ispravno!!!selam

Apartmangs
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 10:38 pm

Re: molim vas za savjet

Post od Apartmangs » Sub Dec 01, 2012 7:38 pm

Zao mi je sto si u takvim problemima ali vrijedi sve pokusati da bi se spasio brak, na zalost mnogima nam je trebala pomoc pokusaj kod enesa da stupis snjim u kontakt pa pitaj za savjet.

amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: molim vas za savjet

Post od amellie » Uto Dec 04, 2012 5:32 pm

Selam draga moja,

Ja sam prije dvije godine zapala u sličnu krizu, dakle bila sam u braku 3 godine, nakon vjenčanja uselila sam se u kuću bivše svekrve i svekra, od tada je postalo sve noć, oni su muslimani nažalost samo imenom i prezimenom, koji neznaju nizašto, ali sam se nadala da ću ja uspjet s njim krenuti pravim putem i usmjerit ga..nažalost i ja sam u tome svemu zalutala, nismo imali napretka, ja sam se razbolila, sve smo pokušali da dobijemo dijete ( mislim i na umjetnu oplodnju) nije uspjelo, njegovo ponašanje je bilo sve gore i gore i na kraju me počeo varati. U jednom trenu se prelomilo u meni i otišla sam.
U tim trenucima sam se pokušala na silu vratiti Islamu, klanjala sam, stalno sam plakala u namazu, gušila se, zdravstveno tonula sve više i više, sve oko mene se nekako počelo rušiti, ali je moja volja i želja za Islamom rasla....
Jednom prilikom sam pod nagovorom otišla jednom čovjeku što saljeva stravu...osim strave, taj čovjek mi je prepričao moju prošlost gotovo u detalje kao da je bio samnom....i osim toga mi je i rekao da mi je napravljeno na brak i zdravlje,užasno sam se uplašila i nažalost nisam mogla se izborit a da mu ne povjerujem, iako znam koliki je to grijeh...dao mi je neke recepte i naputke, to sam gurnula od sebe sve i počela se pripremati za Rukju...jer samo je u njoj pomoć...učila sam sama puno, testirala se više puta i postala sam svjesna da imam sihir...koliko sam ja bila sigurnija u to da moram potražiti pomoć, toliko je okolina oko mene postajala sve grublja prema meni pa čak i roditelji..koji su čisti, vjernici, stvarno i kao takve ih poznam....i to još nisam razjasnila zašto su me odvraćali, ali svejedno nisu uspjeli...

rukju sam obavila nedavno i još sam pod tim uticajem, ali sestro draga ovaj sabur, koji osjecam u sebi odmiče sve ono loše što sam prošla.

Evo ukratko sam ti ispričala svoju priču i pozitivnu situaciju sada, moj savjet je da poradiš na sebi, na svojoj vjeri, pristupu Islamu, a sve ostalo će doći sa tim ako si ti čvrsta u tome....svjesna sam da ga voliš....ali vjeruj da ponekad to nije dovoljno.

Ja ti želim da uspijete u toj borbi i da ostanete zajedno ako Vam je to od Allaha određeno.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: molim vas za savjet

Post od EdinM » Pet Dec 07, 2012 4:04 pm

Kome Allah zeli dobro stavi ga na iskusenje. Nista ljepse na svijetu nema od vracanja dragom Gospodaru. Pojacaj i ucvrsti svoj iman i nista se ne brini ;) Cesto Allaha spominjite da bih postigli ono sto zelite... Selam

Odgovori