Samoliječenje.

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Pet Dec 14, 2012 10:39 pm

ministre, ovo je staro predavanje. sva njegova predavanja, koja se mogu naci na nasem i engleskom jeziku, sam pregledala toliko puta da ih znam skoro napamet.

nema razrednog. da se nije razbolio? nadam se da je sve u redu.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Dec 14, 2012 11:09 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Draga braco i sestre molim Allaha da vam da svako dobro ovoga svijeta i da vas nagradi najljepsom nagradom na ahiretu...amiin

Dragi brate Salih,ima jedan period noci u kojem se Allahova Milost spusta na vjernike,iskoristi taj period pa se Njemu izjadaj,pa Fezkuruni...Spomeni(ME) Mu sve sta te muci jer u tom periodu noci On udovoljava dovi onoga koji ga moli,Wallahi sve se desava Njegovom odredbom,nema tog sejha u grobu ,niti kamena koji bi ti mogao pomoci niti plavih ociju niti hamajlija koje bi ti kakvo dobro ili zlo nanijeli.Pitanje je Koliko volimo Allaha i pitanje je koliko Allah nas voli..Rekao je jedan Ashab Allahovom Poslaniku saws,O Allahov Poslanice ja nemam puno namaza,zekata,posta, ali volim Allaha i volim tebe Njegovog Poslanika,Allahov Poslanik saws mu rece,ti ces biti sa onima koje volis.Allahova ljubav je tolika da je tu ljubav dao samo ,kazem samo vjernicima,koji i kada grijese Njegova ljubav ne prestaje.Prenosi se da su meleki brda,meleki vjetrova ,zemljotresa ,poplava u srdzbi kada vide vjernika da grijesi,ali nemogu nista uciniti bez Allahove dozvole,jer NAS Allah voli,pa je zato dao da nam jedno dobro djelo bude uracunato kao 10 ,do 700 puta,tako da Mizan vjernika je uvijek u prednosti nad grijesima,Koliko mi volimo Allaha???? Onog koji nas je castio islamom,da budemo rodjeni kao muslimani,izabrao nas da budemo od rodjena nasega Njegovi robovi ili oni koji ce Njega i samo Njega voljeti.Sestra Amellia tako mislim da joj ime,rekla je o ovom periodu noci,U tom dijelu noci Silazi ON Gospodar svih svjetova govoreci ima li ko da mu nesto treba pa da mu dam,ima li ko da nesto trazi od mene pa da mu udovoljim,ne silazi zbog Nicega drugog vec zbog ljubavi prema nama..to je period u Kojem se trebas Njemu izjadati jer on je taj koji mjeja stanja ljudi..Resulullah saws kaze da je ovaj dunjaluk zatvor za vjernika..a i sto bi mu pridavali znacenja kada ce ga jednoga dana nestati a ono sto je kod Allaha bolje je.Allah subhanahu wa ta`ala ima 100 milosti kod sebe ,1 je spustio na zemlji,od te milosti koju je spustio na zemlji ,vidis ljubaznost ljudi,vidis ljubav medju vjernicima koji saucestvuju sa tvojim problemom.ostalih 99 milosti je ostavio za vjernike na ahiretu tako da se prenosi da ce na sudnjeme danu Allah pozvati roba grijesnika,i reci mu bez ikakvog sudjenja,idi u dzennet,dok taj rob bude isao putem ka dzennetu Allah ce mu reci stani ,vrati se..covjek ce pomisliti da ce ga Allah kazniti znajuci za svoje grijehe ali Allah je taj koji te voli...i ako si ti Njemu ucinio grijeh.reci ce tom robu,tog i tog dana ucinio si to i to ovo i ovo si ucinio tada,ovo se desilo tada reci ce mu njegove grijehove tako da ce covjek pomsiliti unisten sam ..ali ce mu Allah reci idi sada u dzennet i ne pomisljaj da nista nije zapisano ulazis sa Mojom Miloscu u Dzennet,kao sto je jedan ashab upitao Resulullaha saws ,o ALlahov Poslanice rekao si da nijedan covjek nece uci u Dzennet svojim dobrim djelima(sto ne znaci da ih nemoramo ciniti)Allahov Poslanik mu odgovori Istina je niko nece uci u Dzenet svojim djelima pa cak ni ja,svi cemo uci Allahovom Miloscu ..U vrijeme Musaa imao je period sushe,pa je Musa sakupio sugradjane kako bi cinili kisnu dovu,Allah subhanehu wa ta `ala mu rece,O musa medju tvojim narodom ima jedan Moj rob koji mi grijeh cini 40 godina rad njega ne spustam kisu,Musa rece ..Allah ne spusta kisu zbog jednog covjeka koji je medju nama koji cini grijehe Allahu 40 godina..nije ni zavrsio rijec,kad ono poce se kisa spustat..Musa a.s rece ,O Gospodaru moj zasto si spustio kisu,Allah mu rece,o musa Moj se rob iskreno pokajao,pa sam spustio kisu.Musa rece,O Gospodaru moj pokazi mi tog covjeka,Allah mu rece o musa Ja ti ga nisam otkrio dok je bio grijesan a necu ga otkriti ni sada kada se pokajao.Ljubav prema Allahu moras odradit i pokazat jer svako dobro koje ti se desi je SAMO od Allaha,cak i kada ti prijatelj pokloni nesto,i to je od Allaha jer Allah ti to daje preko tvog prijatelja,kada ti se nesto dobro dogodi,iskusenja koja imamo su isto Allahova ljubav jer ne ubode nas jedan trn kako kaze Allahov Poslanik saws a da nam Allah ne obrise grijeh neki.Nakon onog Fezkuruni,SPOMENITE ME,dolazi rijec Ezkurukum,I JA CU VAS SPOMENUTI...ako ti Allaha spomenes u drustvu Allah ce tebe spomenuti u bolje drustvu,ucini da te Allaha zavolis pa ce i on tebe zavoljeti a kada te On zavoli zavole te i meleki a nakon meleka i Ljudi,a kada si pod Allahovom zastitom onda ti nikako zlo nemoze naudit,pa makar se sakupili svi ljudi i dzinni da ti naude.Toliko nam je olaksao Spomnjanje Njegovog imena da cak nemoras ni usne mrdati pokusaj reci la Ilahe ilallah vidjeces da ti se usne ne pomicu jer je Alah ona koji te voli i nece da se ti mucis spominjanjem .Isto tako obrati paznju kada budes citao Kur`an gdje Allah kaze (Ja ejjuhelledine amenu),o vi koji vjerujete,ovo su ajeti u kojima je pouka i poruka za tebe.Allah salje poruku u tim ajetima pa ih dobro razmotri,jer u svakom ajetu koji Pocinje O vi koji vjerujete,tu je poruka nama,nama usamljenima nama koje ostali svijet ne razumije,Allah nam salje poruku,ne samo nama,ima ajeta u kojima Allah salje poruku ne samo vjernicima npr (Ja ejjuhennas) ,O Ljudi, i u ovome je pouka i poruka koju trebamo isto tako razmotriti,u ovo Ja ejjuhennnas spadaju i oni koji ne vjeruju Allaha poruka sta treba i sta ne treba raditi ,kako stici do Njegove ljubavi i kako izbjeci njegovu srdzbu a kada je srdit na vjernika Allah te ipak voli.Jacaj sebe moj brate Salih ustraj u cinjenju dobrih djela pa makar u ocima ljudi izgledao kao ludjak,ali ces kod Allaha imati posebno mjesto i Njegovu ljubav koja ce odbaciti pogrdna imena kojima te drugi nazivaju,izbacice iz njihovih pamcenja zlobu koju ti zele nanijeti kao neki oklop oko tebe koji nece dati da te bilo kakva rijec il uvreda ucini usamljenim.Dosao je jedan mudzrim ,kriminalac,jednom alimu zeleci da ga ismije,trazeci mu dozvolu za grijeh.a mu ovaj alim rece,Dat cu ti dozvolu za grijeh.al ta dozvola ima uvjete,ako ih ispunis dobit ces od mene dozvolu za grijeh.kada zelis uciniti grijeh Ucini grijeh na Zemlji koja nije Allahova,ovaj kriminalac rece,pa nema mjesta na zemlji koje Allah nije stvorio..alim nastavi,Jedi Rizk,bericet hranu,Koju Allah nije dao..kriminalac rece pa sve je Allah stvorio nema te hrane koju Allah nije dao..nastavi alim na kraju pa mu rece ,i kada budes vodjen od strane Zebanija meleka cuvara dzehennema ,ti se pobuni i reci im hej ja necu u dzehennem...k se moze oduprijeti njima rece kriminalac..na to mu alim rece e kada budesmogao ispuniti ove uvjete onda cu ja tebi dati dozvolu za grijeh.Sto se tice ucenja u tvom prvom postu ,nekada je dovoljan samo jedan ajet da proucis ,nemoras uciti 20 sura odjednom i nemoras duvati jako u posudu ,vec uci normalno tako da kuranski vazduh koji ispustas sa tvojih usana pada na posudu,flasu,casu..na sta vec budes ucio.Wallahi Oslanjanje na Allaha je najbolji lijek,to je spasilo Ibrahima alejhi selama od raznih nedaca,Od Nimroda kada je doveo svoju vojsku kada je ismijavao Ibrahima alejhi selama koji je na njegove provokacije samo rekao tewkeltu alellah la hawle we la kuwata illa billah,isto je rekao Ibrahim alejhi selam kada je katapultiran u pravcu vatre,i kada mu je dosao Dzibril alejhi sealm i rekao mu o Ibrahime zelis li da ti pomognem,Ibrahim mu rece o Dzibrile ako je ta pomoc koju mi nudis od Allaha prihvatam je ,a ako je od tebe ne prihvatam jer ti si Stvorenje kao i ja,ja trazim Zastitu i Pomoc SAMO od Allaha... Brate moj Nisam dugo pisao na ovom forumu sto zbog moje bolesti sto zbog tema koje se ponavljaju,sto zbog tekfirsko sufijskog nasrtaja na ovu stranicu..Previse sam napisao jer znam da Forumasi ne vole duge komentare al da rezimiramo.Voli Allaha brate moj i On ce tebe voljeti,kada ti je najteze i kada pomislis da si sam znaj da i ako te svi budu ostavili On te nece ostaviti pa makar mu dosao sa grijehovima koliko ima morske pjene..kada si najblize grijehu,pomisli da da ces naljutiti Onog koji te najvise voli..kada te obuzme zelja za grijeh pocni spominjanjem Allaha,brigu tugu nemozes odagnat jer je jedan ashab rekao Allahovom poslaniku saws,O Allahov Poslanice ja Volim Allaha i Volim tebe..Resulullah saws mu rece,rekao si Veliku stvar,Ako Allaha Volis spremi se na Iskusenja i belaje,a ako mene volis spremi se na siromastvo...I zavrsio bih ovaj kmentar rjecima koje sam ranije koristio na ovom forumu..a one glase.. MOLIM ALLAHA DA UDALJI ZLO OD TEBE KAO STO JE UDALJIO ISTOK OD ZAPADA,MOLIM ALLAHA DA TE SACUVA OD ZLA TE DRZAVE U KOJOJ ZIVIS,MOLIM ALLAHA DA TE ZASTITI OD SVAKOG ZLA U GRADU KOJEM ZIVIS,OD SVAKOG ZLA NASELJA U KOJEM ZIVIS,MOLIM ALLAHA DA OLAKSA TVOJE STANJE I DA TE UCVRSTI NA ISTINI ...ALLAHUMME AMIIN

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Haris » Pet Dec 14, 2012 11:54 pm

Limena, pokušaj sad promijeniti username :)

Senade, bošnjo, uz dužno poštovanje, samo je Jedan Veličanstveni :) Smatram da ta riječ nije na pravom mjestu.. Nažalost, ove serije..

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Sub Dec 15, 2012 6:54 am

ne mogu i dalje da promjenim. hajd neka ga, onda, ovako. ili ti, razredni, napisi Limenko, ako ti nije mrsko.

salihp,ne mogu da se sjetim jesi li napisao ucis li jutarnji i vecernji zikr za zastitu. ja, recimo, za zastitu svakodnevno poslije sabaha i prije aksama proucim: fatihu, bekara 1-5, 255-257,284-286, 3x ihlas, 3x felek i 3x nas. a dodala sam i nesto sto se ne mora, ali je lijepo prouciti (ne znam ti prenijeti hadis, ali ima, vjeruj)- ali imran 26-27 i 189-200.

kazao si da ucis po 100x 'la ilahe ilallahu vahdehu la serike leh lehul mulku ve lehul hamdu ve huvve ala kulli sejin kadir' ujutru i navece. to ti je dobro jerje i to zikr za zastitu. i to primjenjujem.

drugo, kad si govorio kako ucis na vodu ali nema rezultata, da ti kazem da ne mozes odmah ocekivati neke bitne rezultate. treba puno vise ucenja i truda. ja odavno ucim i primijetila sam razliku. reaguje organizam. reaguje tako da mi iz nekog razloga bude gore. kao sto si i ti kazao u jednom postu da i tebi bude ghore. mislim da je to njihov nacin da nam se osvete. muci ih ucenje kur'ana i iuzvracaju napad. mene, recimo, zaboli glava kad ucim 102 ajet sure bekare, ili ajetul kursij vise puta, ili sure felek i nas. i sad ne treba da prestajem zbog te glavobolje, vec da skontam da su tu, u glavi, i da im nije lako.

imala sam i ja pitanja slicna tvojima, ali mi niko nije objasnio, tako da pokusavam sama da dokucim i pratim promjene na sebi kad ucim i kad ne ucim nista na vodu, med i maslinovo ulje. jednom sam pisala kako mi je kasnila mjesecnica nakon sto sam pocela sa samolijecenjem uceci na vodu, med i maslinovo. niko mi nije objasnio zasto, kako i sta dalje. ali, skontala sam.napravila sam bila pauzu od 2-3 mjeseca kad nisam koristila terapiju vodom, medom i maslinovim i odmah se mjesecnica ustabilila,. sve je bilo kao i prije. tu pauzu sam napravila jer su se desavale neke stvari koje su mi se nametnule kao prioritetnije, tako da se nisam bas zanimala puno sihrom.

ali, kad je prosao taj period, vratim se ponovo terapiji i automatski prestane mjesecnica. evo sad drugi mjesec kako nema niceg. znam da su oni, ali ne odustajem. ucim sebi na vodu, med i maslinovo i to koristim vjerujuci da ce im prije ili kasnije dozlogrditi pa ce otici.

sta ucim? probala sam razne varijante i bilo je efekta, tj. reakcija, ali ne nekih jakih i automatskih. vise onako laganih i nimalo bolnih, ukoliko ne racunam glavobolju (koja upucuje na to da su se ugnijezdili u glavi i tu djeluju) dok ucim sebi rukju i na to sto konzumiram poslije. na kraju sam odlucila da slijedim svoj instinkt i slusam sebe. nije da sam ekspert, daleko od toga, ali Allah Dragi mi je dao dosta snova u kojima sam ucila kur'an i shvatila sam to kao uputu sta treba da ucim.

u jednom snu mi je neko blizak kazao da sto vise ucim estagfirullah i to primjenjujem. 1000 ili vise puta na dan zamolim za oprost.

drugo, ono sto sam sanjala da ucim je: fatiha, 102. ajet sure bekare, ajetul kursij, feleki nas, mislim i ihlas. i drzim se toga. to sebi ucim kad pripremam terapiju. nekad ucim po 3 puta, nekad po 7, a kad primijetim da me odredjeni ajet ili sura 'zabole', onda puno vise. sve zavisi od slobodnog vremena.

pitao si za san da bi vidio nesto u vezi sa sihrom. i to sam probala. i sanjala sam nesto. znam da takvih stvari nema preporucenih u hadisu, ali ne vidim da se kosi sa kur'anom i sunetom. zasto ne bismo mogli da se obratimo svom Gospodaru sa molbom da nam da odgovor na neko pitanje, a prije toga klanjamo 2 rekata dobrovoljnog namaza i uputimo dovu? meni je upalilo, hvala Allahu. nisam sanjala gdje je sihir, ali jesam neke druge stvari vezane za sihir. eto, i bez tog namaza sam dobila uputu sta da ucim sto je sasvim dovoljno. sad vise nikog ne pitam sta cu prouciti jer mi je to jasno.

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Sub Dec 15, 2012 8:21 am

@AbuAmRibnFadL, ja zaista ne znam kako da ti se zahvalim na ovim riječima, ne samo tebi, svima vama koji pišete ali BUKVALNO, više se vi trudite da mi pomognete nego ja sam sebi... e to me boli, što sam lijen toliko. Amin, i tebi brate da Allah ispuni sve što poželiš i da se In shaa Allah izliječiš.

@limenko, i tebi hvala, ako ništa, ja ću te oženiti pa se možemo skupa liječiti hahah. :D
Učio jesam, ali u poslednje vrijeme slabije, na pragu su mi testovi, ispiti, imam mnogo učiti pa slabije sad učim zikr, učim ali ne u tolikoj mjeri kao prije... na vodu nisam sebi dugo učio, mislio sam proučiti Ajetul Kursiju 42x negdje sma pročitao da je dobro, a što se noćnog namaza tiče, ustao sam jednom u 3 i klanjao ali sestro lijepa mrsko mi, da li se može recimo klanjati taj namaz 10 minuta pred sabah? Meni je negdje brat Kenan napisao da predvečer učim Fatihu, Ajetul kursiju, 3 poslednja ajeta El bekare i po 3x Nas, Felek, i Ihlas to i radim često...
Ljudi moji, mene je toliko stid Allaha mi što ja vas smaram, i ne govorite mi da vas ne smaram, imam osjećaj da samo sa mnom ovde pišete, gubite svoje vrijeme zbog mene.
Mene ovoga nije strah, kao što većina ljudi piše u fazonu "poludiću, strah me, ne mogu da spavam" ja ništa od ovoga nemam, pomenuo sam gore da mi se samo pojedini djelovi tijela tresu, meni je jedini cilj da pobjedim ovu lenjost koja me ubijaaa, jer znam da nisam ovakav, znam svoje sposobnosti i hoću da budem kao prije. Hoću da budem musliman kao Kenan, Haris, svi vi, da mi nikad ne bude mrsko klanjati, želim onaj osjećaj iz osnovne škole kad sam jedva čekao da dodjem iz škole da bih stigao na jaciju u džamiju, pa bih jeo tek kad se iz džamije vratim, želim da mi vjera bude na prvom mjestu. Ja sam skoro imao kolokvijum iz kriminalistike, bio je petak i završili s mo s testom oko 11 sati. I ja znam da meni džuma počinje za sat vremena, i znam da mogu stići na namaz koji mi je farz, ali ne, ja sam s rajom otišao na kafu i bio u fazonu "ajde ba, naklanjaćeš podne kad dodješ kući." ETO TAKAV SAM JA SELJAČINA.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Senad » Sub Dec 15, 2012 8:23 am

Haris napisao:
Senade, bošnjo, uz dužno poštovanje, samo je Jedan Veličanstveni :) Smatram da ta riječ nije na pravom mjestu.. Nažalost, ove serije..
Bošnjače šejh Harise :) I ja svjedočim da je samo Jedan Veličanstveni ali razlika je orgomna između veliko "V" i malo "v" . MAda se u korespodenciji i uglavnom u kolokvijalnim razgovorima dešavaju greške koje se ne uzmaju za zlo , Kolokvijalni razgovori iz dosadašnjeg iskustva su poželjni u ovim temam isto kao što su fresh komentari od sestre xyxyxy. U konačnici djela se mjere prema namjeri, nijjetu :) NEJSE :D

Nego sultan salihp de ti skokni do Nisada ef. on ti je najbliži , lijepo mu objasni problem kao što ovdje to činiš i reci mu neka te kutariše tih belaja i da se to koliko toliko dovede u rade. KAda kažem da te kutariše belaja , to te ne oslobađa namaza i daljeg angažovanja na primjeni terapije . Sigurno je da će doći do poboljšanja mnogo toga će se razbistriti i da se oslobodiš kojekakvih predrasuda. Toliko si se unazadio sa tim nekakvim shvatanjima vezano za tu bolest.

Majkamu stara pa nije sve tako crno . Izlazi postoje samo moraš nać te prekidaće da upališ svjetlo i da kreneš. Živi ovaj život i uživaj u dunjaluku onako kako je propisano, To uživanje ne smije te otrgnut od namaza, od činjenja dobrih djela , i od pokornosti Veličanstvenom Gospodaru svih Svjetova.

Stani na loptu i razmisli gdje treba pucat. Moraš pronać te sihiri al fakat sam ne možeš jer imaš toliki naboj u CNC . Allah s.w.t. će tebi pokazati ali misim da tu mora biti nečiji sebeb . Idi do NIsada ef. on ti je najbliži i slušaj upute preporuke i recimu da sam ga ja poselamio i reci nek to isčupa iz tebe da nećeš izać iz njegove kuće dok to ne riješi :wink:

Ako budem prolazio kroz Janju svratit ću na čašu vode.


Selamim te

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Sub Dec 15, 2012 8:54 am

Ne znam ja gdje je taj efendija, niti mogu otići sam, moji mi ne vjeruju, misle da sam sebi umislio ovo... nije meni brate teško ni klanjati, ni učiti Kur'an... problem je što ja nisam strpljiv, ne mogu više da čekam, ja bih da to preko noći prođe. Ja nisam ni mislio prestati klanjati jer sam sam odlučio i počeo prije nego sam i saznao da imam podstanare.

Bujrum brate. :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Sub Dec 15, 2012 1:09 pm

Esselamu alejkum.

salihp, :D bas si velikodusan. to cEnim. ali, sine dragi, mLogo si mlad i zelen. ja sam skole davno zavrsila. da hoce naic neki stariji salih, jedno 5 do 10 godina stariji, e onda se ne bih bunila. ne, ne... :P

nego, posto tvoja mama tebe ne razumije, odlucila sam da te usvojim. taman cu tako zadovoljiti svoje majcinske instikte, koji su toliko jaki da bih...capila sebi jednu bebu. ionako ih neke ostavljaju na ulici. sto ne naidjem na neku? eto, sad imas forumsku mamu limenko, koja ce uvijek da ti bude podrska i da te razumije. ok? :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Haris » Sub Dec 15, 2012 1:23 pm

Haj nadam se da će Enes pročitat pa nek ti promijeni on.. Ja ne mogu :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Sub Dec 15, 2012 2:16 pm

Hvala, dobri nas razredni, sto si pokusao. :) cekam direktora da me primijeti,a nije problem ako me ne primijeti. ja cu se potpisivati kao limenko.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Senad » Sub Dec 15, 2012 2:57 pm

salihp napisao:problem je što ja nisam strpljiv, ne mogu više da čekam, ja bih da to preko noći prođe.

Bujrum brate. :)
Selam

Kod tebe Salih kao kod onog kada je molio Allah za strpljenje pa reče ovako :

Allahu podarimi strpljenje, AL' ODMAH !!! :mrgreen:


Nisad ti je u Gradačcu i šta mora ko znat gdje ti hodaš , razguli do Gradačca evo ti broj 061 888 913 i riješi se tih belaja da možeš normalno funkcionisat .


Selamim te

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Sub Dec 15, 2012 4:42 pm

xyxyxy napisao:Esselamu alejkum.

salihp, :D bas si velikodusan. to cEnim. ali, sine dragi, mLogo si mlad i zelen. ja sam skole davno zavrsila. da hoce naic neki stariji salih, jedno 5 do 10 godina stariji, e onda se ne bih bunila. ne, ne... :P

nego, posto tvoja mama tebe ne razumije, odlucila sam da te usvojim. taman cu tako zadovoljiti svoje majcinske instikte, koji su toliko jaki da bih...capila sebi jednu bebu. ionako ih neke ostavljaju na ulici. sto ne naidjem na neku? eto, sad imas forumsku mamu limenko, koja ce uvijek da ti bude podrska i da te razumije. ok? :)
Sorry, mislio sam da si mlađa ali pristajem eto da mi budeš forumska mama ali limenka pošto je limenko muški rod :'D

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Sub Dec 15, 2012 4:45 pm

Senad napisao:
salihp napisao:problem je što ja nisam strpljiv, ne mogu više da čekam, ja bih da to preko noći prođe.

Bujrum brate. :)
Selam

Kod tebe Salih kao kod onog kada je molio Allah za strpljenje pa reče ovako :

Allahu podarimi strpljenje, AL' ODMAH !!! :mrgreen:


Nisad ti je u Gradačcu i šta mora ko znat gdje ti hodaš , razguli do Gradačca evo ti broj 061 888 913 i riješi se tih belaja da možeš normalno funkcionisat .


Selamim te
Hahahahah e taj sam ja :D Roditelji su to ipak, nekako mi glupo sakriti, ajde razmisliću iako me strah otići bilo kome, nekako mi ljepše sam sebe liječiti. :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Sub Dec 15, 2012 5:27 pm

Sine, forumska mama se zove Limenko, a ne Limenka, zato sto je u onoj prici 'Carobnjak iz Oza' bio lik Limenko. Zato. Nema veze sto je musko rod. Vidis da, ionako, imam viska muskih hormona cim sam zaprosila ministra Kenana. :D

Vezano za samolijecenje, nemoj da odustajes od ucenja sebi na vodu, med i maslinovo. Ne moras ti primjecivati nikakve efekte, ali to lagano djeluje, vjeruj. Ja sam poslusala savjet jednog lika i ne dozvoljavam da zavrsim flasi sa naucenim maslinovim uljem ili vodu, vec kad vidim da je do pola, otprilike, dodam novo i nastavljam da ucim. Primijetila sam da me, recimo, ulje na kojem sam ucila vise puta pecka dok pijem, dok novo kupljeno nad kojim nisam ucila ne izaziva tu reakciju. Znaci da djeluje lagano. A i izostanamk mjesecnice dok koristim terapiju je drugi dokaz, tako da ja od toga ne odustajem.

Drugo, uradila sam i hidzamu. Ako nekad budes u prilici i to da uradis, onda itekako preporucujem. Osjetila sam vrtoglavicu pri kraju. I stomak se nekako uvukao, izravnao, odmah poslije hidzame. Eto i to djeluje. Zna se da im hidzama smeta. Samo da znas, hidzama nista ne boli. Vjeruj mi na rijec. Meni je prag osjetljivosti na bol jako nizak, tako da ako ja to kazem, onda stvarno ne boli.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Sub Dec 15, 2012 5:36 pm

Citajuci Kur'an osjetila sam da ovaj ajet izaziva reakciju - sura An-Nisa, 45. ajet:

'Allah dobro poznaje neprijatelje vase, i Allah je dovoljan zastitnik i Allah je dovoljan pomagac!'

Kad hocu uciti Kur'an zna se cesto sam otvoriti na toj stranici ili na 58. gdje j,e u suri Ali Imran 68. ajet, slicna poruka:

'A Allah je zastitnik vjernika.'

Ne mogu da ti opisem kako sam sretna kad mi se dese ovakve stvari. Shvatam to kao znak i prosto sam toliko odusevljena ovim cestim 'slucajnostima'.

Tako sad znam i to da ucim, naravno na arapskom.

Drugo, u suri Al-Muminun 97. i 98. ajet su mi zapali za oko. Cudi me da niko nista ne pominje vezano za ove ajete, s obzirom da je u pitanju dova za zastitu od prividjenja sejtanskih:

'Tebi se ja, Gospodaru moj, obracam za zastitu od prividjenja sejtanskih, i Tebi se, Gospodaru moj, obracam da me od njihova prisustva zastitis!'

Jednom sam sanjala tu suru, i to bas nesto pred kraj, pa ne znajuci koji su tacno ajeti bili u pitanju uzmem Kur'an i imam sta da vidim. Bingo! :D

Odgovori