Samoliječenje.

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Samoliječenje.

Post od kenan79 » Pet Dec 14, 2012 2:40 pm

Nista od komisije i komisijskog, Ministar, Ja, tako odlucio. Zali se ti sad kuci kad dodjes :P.













P.S.
Dosta vise zezancije, ljudima treba pomoci. A Saliha cu poselamiti samo ne znam od koga. Da mu kazem: Ooo sejh Salih, selami te xy-ka s jednog vamo foruma i veli da je zenis, pa reko da vidim imas li prostora za 4. zenu?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Haris » Pet Dec 14, 2012 3:57 pm

:D Ama ljudi ljudski :)

Nije ono problem da se malo našalimo, samo da se ne zatrpamo, jer tu smo s ciljem prvo da riješimo bratu problem.

A za Saliha.. Jašta bi ti sjedila u kući :P Bi možda heftu, al' bi kasnije bilo hajmo dragi na pijacu.. Ko bosanka :D Ne moRete vi smjerit..

@salihp, što se tiče nafile poslije sabaha, ima duha namaz, može se klanjat 2, 4, 6, 8 rekata, potrebno je sačekati bar 10-tak minuta od izlaska sunca da sunce malo odskoči i onda pucaj, pa do podnevskog vakta. Znači možeš i u 9 ustat pa razbacit koji rećat :)

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Pet Dec 14, 2012 5:33 pm

heheh, ne smeta meni, samo se vi šalite, usput i mene nasmijete.... Hvala Harise bato moj, meni više odgovara ovo oko 9 pa dalje :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Pet Dec 14, 2012 6:58 pm

Esselamu alejkum.

e sad o temi.

nekad sam prilikom samolijecenja zagovarala formule koje sam nasla na jednom forumu i dobila kao preporuke za ucenje od vise dobronamjernih ljudi. prakticirala sam to i primjecivao se napredak, ali, kako sam vec rekla, nisam dusom bila u tome i cesto bih propustila ucenje zbog nedostatka vremena, tako da kasnije budem obeshrabrena, znajuci da necu ustrajati.

salihp je dobro objasnio ovu vrstu lijecenja. sve se svodi na to da ispunis i proucis to radi ozdravljenja.nije bilo pomaka sto se ahlaka tice. nisam primjecivala da sam postala manje impulsivna, manje nestrpljiva, manje...

s druge strane ne bih da ovom prilikom opovrgavam neuncikovitost takve vrste lijecenja jer sam osjecala promjene na tijelu i u organizmu, a i cula sam da je nekima pomoglo. ali, voljela bih da nadjem nacin da uz pomoc nekih pravila, koja nece biti preopterecujuca, pocnem da mijenjam sebe. opet, to nisu tamo neka pravila koja tek treba da se otkriju. to je kur'an i sunnet. jednostavno. ocigledno. a i tesko.

shvatila sam da je sustina mijenjanje sebe, a to je najteze. krene pomalo, nekad i malo vise, i taman covjek pomisli 'e, vidi mene. dobro sam ja..' i onda veeeeelika greska.

mislim da je iskusenje sihra, kao i vecina iskusenja, koja nas zadese, samo posljedica nasih grijeha. ovdje prvenstveno pricam o sebi. i sad nas Gospodar zeli da nas odgoji i daje nam smjernice, ali, glavni dio posla je na nama.

najbolji primjer za to je dio iz kur'ana u kojem se govori o porodjajnim mukama koje je prolazila merjema, majka isaa, a.s., dok ga je radjala. bolovi su bili toliko jaki da je kazala: 'kamo srece da sam ranije umrla i da sam ponovo u zaborav pala!' iako je najodabranija od svih zena svih vremena, Allah Dragi joj je poslao meleka sa uputstvom sta treba da uradi. akcenat je na - STA TREBA DA URADI.

'Ne zalosti se, Gospodar tvoj je dao da nize tebe potok potece. Zatresi palmino stablo, posuce po tebi datule svjeze, pa jedi i pij i budi vesela!'

to su bile upute Gospodara svih svjetova prenesene preko meleka, koji je mogao da je napoji i da je nahrani da je Allah tako htio. ali... poenta je da se i u najtezim trenucima trazi zalaganje covjeka. a nas Gospodar nije nepravedan prema nama. sigurno je to da nam daje upute, sigurno je to da nam mnoge greske prasta, ali neke se ne mogu unedogled prastati vec, ako zelimo Njegovu blizinu (koju On nama zeli jer nas voli vise od roditelja) onda trebamo 'zatresti palmino stablo'.

navodeci ovaj primjer ne bih da me shvatite pogresno, kako time aludiram da je najodabranija zena svih vremena, merjema, imala tesko iskusenje zbog grijeha. ona spada u onu kategoriju ljudi koji imaju iskusenja zbog svoje blizine Gospodaru svjetova, koji ih toliko voli da ih kusa i navodi kao primjer jer su oni ti koji najbolje polazu zivotne testove i time nam pokazuju kako dalje kad naidju 'porodjajni bolovi'.

kamo srece da smo iskusani sihrom zbog blizine Stvoritelju a ne zbog grijesenja prema Njemu.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Pet Dec 14, 2012 7:15 pm

Harise, mozes li mi promijeniti xyxyxy u limenko? ne znam kako da promijenim ime.

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Pet Dec 14, 2012 7:23 pm

Ista situacija je i kod mene. Ja se to pitam svaki dan. Šta učiniti kad mi je najteže, kad sam najbliže grijehu a da ga ne počinim, kako iz glave skroz da ga izbacim, kako da se probudim bez ikakve brige, tuge i sl. Ovo je zaista teška borba, naročito nama koji smo sami. Mnogo bi mi lakše bilo da mi je recimo Kenan ili Haris brat, pa kad mi dođe tako teško, oni sjednu pored mene i pričaju sa mnom. Najteže mi je što o ovome nemam s kim da pričam. Skoro sam govorio sestri o ovome, kaže ona meni "A što se ne vratiš normalnom životu?" a pod normalnim životom ona podrazumjeva: izlazke, muzika, cigarete, alkohol i sl. Majka smatra da sam sebi ovo umislio... treba mi neko da me razumije, to mi jedino nedostaje.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Samoliječenje.

Post od kenan79 » Pet Dec 14, 2012 7:59 pm

salihp napisao:Ista situacija je i kod mene. Ja se to pitam svaki dan. Šta učiniti kad mi je najteže, kad sam najbliže grijehu a da ga ne počinim, kako iz glave skroz da ga izbacim, kako da se probudim bez ikakve brige, tuge i sl. Ovo je zaista teška borba, naročito nama koji smo sami. Mnogo bi mi lakše bilo da mi je recimo Kenan ili Haris brat, pa kad mi dođe tako teško, oni sjednu pored mene i pričaju sa mnom. Najteže mi je što o ovome nemam s kim da pričam. Skoro sam govorio sestri o ovome, kaže ona meni "A što se ne vratiš normalnom životu?" a pod normalnim životom ona podrazumjeva: izlazke, muzika, cigarete, alkohol i sl. Majka smatra da sam sebi ovo umislio... treba mi neko da me razumije, to mi jedino nedostaje.
KAd si blizu grijeha i cim se pitas ovo, to je odlicno, samo se sjeti Allaha, sjeti se da Allah svt sve zna, da vidi ono sto ti gledas, da zna sta ti mislis, sta osjecas, sta radis i da ne postoji mjesto na dunjaluku na koje bi se sakrio, a da Allah ne zna da si tamo i sta radis... To nek ti bude uvijek vodilja.

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Pet Dec 14, 2012 8:22 pm

e moj brate, kao da ja ne mislim na to... kao da ne pomislim mali milion puta ali ne vrijedi..

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Samoliječenje.

Post od kenan79 » Pet Dec 14, 2012 8:30 pm

salihp napisao:e moj brate, kao da ja ne mislim na to... kao da ne pomislim mali milion puta ali ne vrijedi..
Ma ne smije da ne vrijedi, ti si jaci od sejtana, a Allah je jaci i od sejtana l.a., a i od tebe, samo tevekkul i bit ce inšaallah bolje.
Nista nema preko noci, ali samo trud i tevekkul.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Senad » Pet Dec 14, 2012 9:18 pm

salihp napisao:. treba mi neko da me razumije, to mi jedino nedostaje.
Selam

Salih veličanstveni , sultan nad sultanima odakle si ako nije tajna :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Pet Dec 14, 2012 9:38 pm

ministre, ne vjerujem ja da je sejh salih u poligamnom braku. on izgleda totalno operisan od dunjaluka. zato mi se i svidja. kamo srece da sam poput njega.

a, ako je kojim slucajem, u poligamnom braku, vjerovatno je radi Allahovog zadovoljstva, a ne osobnog. mozda udovica, mozda razvedena, pa sa djecom...tako te stvari.ili je mozda neka blesava kao ja, pa se sazalio, ne zeleci da joj slomi srce.

vidi se iz njegovih predavanja sta je njemu bitno. od zivucih ucenjaka trenutno mi je on najveci uzor. zao mi je sto ne znam arapski, pa da vidim ima li sta da pise i da ga stalno pratim kroz tekstove.

razredni, stvarno bih voljela da mi promijenis username u limenko. pokusala sam pod edit account settings, ali nece.

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Pet Dec 14, 2012 9:47 pm

"ili je mozda neka blesava kao ja, pa se sazalio, ne zeleci da joj slomi srce. " HAHAHAHAH al' si me nasmijala sad, hvala ti.

Senade, iz Janje sam. :)

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Samoliječenje.

Post od kenan79 » Pet Dec 14, 2012 9:54 pm

xyxyxy napisao:ministre, ne vjerujem ja da je sejh salih u poligamnom braku. on izgleda totalno operisan od dunjaluka. zato mi se i svidja. kamo srece da sam poput njega.

a, ako je kojim slucajem, u poligamnom braku, vjerovatno je radi Allahovog zadovoljstva, a ne osobnog. mozda udovica, mozda razvedena, pa sa djecom...tako te stvari.ili je mozda neka blesava kao ja, pa se sazalio, ne zeleci da joj slomi srce.

vidi se iz njegovih predavanja sta je njemu bitno. od zivucih ucenjaka trenutno mi je on najveci uzor. zao mi je sto ne znam arapski, pa da vidim ima li sta da pise i da ga stalno pratim kroz tekstove.

razredni, stvarno bih voljela da mi promijenis username u limenko. pokusala sam pod edit account settings, ali nece.
Ja ne znam da li je ozenjen ili ne, samo ne sumnjam da je covjek za visezenstvo, jer mu to serijat dozvoljava, a iz kojih razloga, to najbolje Allah zna.

Volim ga i ja poslusati, kao i mnoge druge.

http://www.islamictube.com/watch/8bba58 ... l-Maghamsi

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Pet Dec 14, 2012 10:02 pm

eh, ti, imenjaku moje nesudjene ljubavi, smij se ti, samo se smij. istina, nazalost. vidis kako me prebacuje? cas sam ozbiljna, cas neozbiljna.

nego, jedina sansa da dobijem saliha jeste da igram na tu foru - na njegovo dobro srce i sazaljenje. kazem - 'ili ti ili niko drugi'! i on nece imati kud. :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Pet Dec 14, 2012 10:09 pm

naravno da sejh nema nista protiv poligamije, koja mu je dozvoljena, ali on na to ne gleda kao mnogi obicni smrtnici vec, za razliku od njih, to posmatra kroz prizmu pokornosti Gospodaru svih svjetova.

cula sam i za neke ucenjake koji su zivot posvetili izucavanju i prenosenju znanja, tako da u svemu tome se nije naslo vremena za bice zvano zena. ocigledno im je Allah, dz.s., bio najveca ljubav i veza sa Njim dovoljna.

Odgovori