Imam osjecaj da cu poludit ešhedu en la ilahe illallah

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
gostgost
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Dec 20, 2012 1:57 pm

Imam osjecaj da cu poludit ešhedu en la ilahe illallah

Post od gostgost » Čet Dec 20, 2012 6:40 pm

Sellam braco i sestre.
Imam jedan problem pa vas molim da mi pomognete.
Jos dok sam bio dijete u pubertetu gledao sam blud i s grijesio sam, ali nisam imao ni skim odnos. Sada kad sam vec odrastao sjetim se sta sam radio i vec davno sam se pokajao i molio dragog Allaha da mi opsrosti, sto radim jos i dan danas. U posljednje vrijeme tih grijeha se prisjecam svakih 5 min, puna mi je glava imam osjecaj da cu poludit. Ucim sve sura sto znam, molim dragog Allaha da zaboravim na to misliti ali nemogu jer je jače od mene. Već me glava boli cesto. Iskreno sam se srcem pokajao ali mislim da ću poludit. Dok sam bio manji isao sam u mekteb, učio i do Kur'ana dosao, kad sam napustio sve mi nizbrdo krenulo. Pomozite Dragog vam Allaha.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imam osjecaj da cu poludit ešhedu en la ilahe illallah

Post od Haris » Pet Dec 21, 2012 4:46 am

Esselamu alejkum,

Dobrodošao na forum. Allah će oprostiti grijehe onome ko ih napusti, ne ponavlja ih i iskreno se pokaje za njih pa makar ih bilo kao morske pjene. Pa ako si ti učinio iskrenu teobu u pogledu toga onda nemaš razloga da se brineš i sikiraš već nastoji da uradiš što više dobrih djela koja bi pokrila te greške i obrisala ih. Nemoj se plaho opterećivat tim stvarima jer prošlost ne možeš vratit, pokajat se možeš i već jesi, a ludovat radi toga nema svrhe.

Kao što kažeš, krenulo ti je nizbrdo kad si napustio Kur'an.

Kaže Allah dž.š. u suri Ta-Ha u 124. ajetu:
"A onaj ko okrene glavu od Knjige Moje, taj će teškim životom živjeti i na Sudnjem danu ćemo ga slijepa oživjeti!"
Pa mislim da ti je jasno koji je tvoj korak sljedeći ako već nije došlo do toga.. Učini iskrenu teobu u pogledu svog načina života, ne samo tih stvari koje si gledao, nego uspostavi namaz u svom životu ako ga nemaš i onda ćeš osjetiti olakšanje.

Da te Allah dž.š. pomogne :) Amin

Odgovori