esSelamu alejkum

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
majka2
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Okt 29, 2012 1:02 pm

esSelamu alejkum

Post od majka2 » Čet Dec 27, 2012 3:23 pm

esSelamu alejkum,
imam toliko problema da ne znam ni ukratko kako da ih opisem,imam jos jednu heftu insaAllah da rzmisljam da li da ostanem s muzem ili da odem,sad razmisljam svodim racune, poslusala sam i test rukju,prvi puta malo zmiga oko,malo mi smijesno,malo me nervira kada se ponavljaju jedni te isti ajeti,pa se sama smirim nekako kad se sjetim da su to Bozije rijeci od straha se malo dohavizam al na kratko al eto i preslusam,vec 3 ili 4 put tokom slusanja zaspem valjda zaspem ne znam kako bih to opisala ono ko prvi san i za tih 15-ak minuta imam i nekoliko snova,cudnih npr,nepoznata zena mi stavlja svjezu sniclu,meso,za pojas,pa ja u nekim zlatnim cipelama,subhanaAllah,opet cuujem rukju koncentrisem se al tesko,
je li neko imao nesto slicno ovome ili sam ja bas pocela da ludm i umisljam

esSElamu alejkum i svako dobro

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: esSelamu alejkum

Post od Haris » Čet Dec 27, 2012 6:38 pm

Esselamu alejkum,

Dobro došla na forum. Ponavljaj rukju više puta posebno oko sabaha i u sami akšam pa prati reakcije. Radi to nekoliko dana. Ako si u nedoumici, bilo bi dobro da posjetiš nekog od ispravnih učača.
Gledano sa šerijatske strane, žena nema pravo da traži od muža razvod tek tako i da odlazi kako se njoj ćefne ukoliko nema za to veoma dobar i valjan razlog kao npr. da je muž tuče, uskraćuje joj osnovna životna prava i sl.

A sad ono, dosadio si mi, ne možemo dalje. Nema toga. Zbog ženine labilnosti u mjesečnom periodu i trudnoći, Allah je dao pravo muškarcima da razvode.

"Koja god žena traži od svoga muža talak (razvod) bez razloga biće joj zabranjen miris Dženneta". (EbuDavud 2226, Tirmizi 1178 i Ibn Madže 2055, a hadis su vjerodostojnim ocijenili Hakim, Zehebi i Albani, a dobrim Tirmizi)

I po čemu to "imam još jednu heftu"? Neko te goni?

majka2
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Okt 29, 2012 1:02 pm

Re: esSelamu alejkum

Post od majka2 » Pet Dec 28, 2012 11:59 am

we alejkumu Selam,
ne goni me niko,moj muz me vec drugi put istukao s tim da ovaj put nisam znala odakle mivise krvi ide,a ako je to radio ponovice opet,pa zato kazem da imam toliko vremena do njegovog povratka,inace su svadje zbog bezveznih stvari stalno prisutne,ja vise nemam snage a i po prirodi nisam neka jaka i snazna osoba ni fizicki ni psihicki,a ne znam ni gdje granica svega,sta treba pretrpjeti,kada otici,sad slusam rukje omolim dragog Allaha da mi pomogne u donosenju ispravnih odluka jer ja stvarno nisam vise pametna sta da radim.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: esSelamu alejkum

Post od Haris » Pet Dec 28, 2012 2:12 pm

Nažalost, mi ti ne možemo dati savjet tipa, otiđi od njega, ostani sa njim. To ti moraš odlučiti jer u slučaju da bude pogrešna odluka, ti bi nas krivila.

Nama možeš pričati o simptomima ako ih ima, pa ćemo dalje nešto vidjet.

Istina da nema pravo da te tuče ni po Allahovom ni po ljudskom zakonu..

majka2
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Okt 29, 2012 1:02 pm

Re: esSelamu alejkum

Post od majka2 » Sub Dec 29, 2012 9:04 pm

Haris napisao: Nama možeš pričati o simptomima ako ih ima, pa ćemo dalje nešto vidjet.
Ma ja bas ne znam da li umisljam al eto nekako svaki put drugacije,veceras u aksam slusala i zaspala i imala sam osjecaj da spavam sat vremena a ono bilo koja minuta,al mene interesuje da li osjecaj da ima neko ima tu uvjek,to mi se desava kako znam za sebe,znaci nesto,ponekad cujem da me neko zovne,lijepo cujem svoje ime,ja se i ne prepadnem tek poslije kad vidim da me niko nije ni zvao,mraka se bojim i ako sam ama ne smijem spavati sa ugasenim svejtlom jer cijeli svoj zivot,od djetinjstva mislim ako bude mrak i zatvorim oci da ce doci,a ko ne znam.Je li ovo normalno ili sam ja sad pocela vise da umisljam sve?
esSElamu alejkum i svako dobro

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: esSelamu alejkum

Post od sadaka » Čet Jan 03, 2013 11:12 pm

alejkum ve Selam sestro
Za sve ima lijek i resenje sestro Elhamdullilah ,sa takvim covijekom se ne zivi ,htijela ti to ili ne ,jer ako on ovako nastavi da nedade Dragi Allah ozbiljne posljedice snosices samo ti .
Moras njemu dati zadnju sansu a to je sansa samo za promenu ali da od te promene bude nekog pomaka koja ces sama ti to uvidijeti ili inace u suprotnom ako od toga nema nista bijezi od njega a Dragi Allah najbolje zna,predlozi mu da i on ode sa tobom kod nekog pouzdanog ucaca rukije,da se i njemu uci rukija ,nek mu to bude uslov ako hoce sa tobom da ostane.
Jer ti imas dva razloga za brigu,prvi on ,drugi to sto ti nisi dobro e sad da li si po sihrom ili nisi ,najbolje da posijetis nekog ucaca rukije.
Nemoj pogresno da razumijes sestro ja ti zelim svako dobro .
Da ti Dragi Allah dadne izlaz iz ovoga ,samo se u Dragog Allaha uzdaj sestro i samo Njega moli za pomoc i milost .On Jedan Jedini je dovoljan svima nama.
Kljanaj sestro ako vec nisi pocela to zahtevaj i od svog muza ako zeli da sa tobom ostane .

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: esSelamu alejkum

Post od EdinM » Pet Jan 04, 2013 6:11 pm

Selam. Hvala i zahvala pripadaju jedino uzvisenom Allahu dz.s. Sestro forum je s ciljem da se medjusobno pomazemo. Prije svega molim Allaha da ti da olaksanje i da se to ubrzo sve rijesi insaaAllah. Prije svega, ako ti je problem kod muza, da li si se zapitala da i on nema iste probleme. Pokusaj nekako da sjedes i razgovaras s njim otvoreno pa vidi da li u tom covjeku ima razuma i trunke, jer zadnje sto treba uraditi insan jeste da se razvede. Da ti jos nesto kazem mada to vjerovatno znas, drzi se farda i propisa ukoliko sebi zelis dobro, ali i svom muzu, jer Allah nece promjeniti stanje jednog naroda dok on sam sebe ne promjeni, uveliko govoreci, osloni se na Allaha dz.s, potrudi se, trzni se, trazi rijesenje, prica, razgovor itd. Nek zadnje bude razvod, ali opet ako se nastavi bolje i to nego patnja. Tu smo da ti pomognemo.Selam

majka2
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Okt 29, 2012 1:02 pm

Re: esSelamu alejkum

Post od majka2 » Pet Jan 04, 2013 7:11 pm

we alejkumu Sellam
da vas Allah swt nagradi na odvojenom vremenu i savjetima,znam da je razvod zadnji,zato trazim rjesenja,ne znam sta i kako dalje,u vjeri smo oboje s tim da je moj muz puno jaci i odgovorniji vjernik koji nikad ne propusta nijedan farz ni dzumu,znam da dragi Allah daje i uzima sve,ja cu ga sacekatiu kuci a ne znam kakva ce mu biti reakcija kad se vrati,tesko je s njim razgovarati,u meni uvjek vidi krivca za sve,pa eto ostala mi je nada da je to mozda sihr,da ce ako dragi Allah da jednom proci,ne znam vise sta da mislim,ako spomenem bilo sta on kaze da ja trebam da se lijecim i da sam luda a da njemu nije nista,nadam se da ce dragi Allah dati rjesenje i za mene i za sve vas koji ste na ovom forumu,

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: esSelamu alejkum

Post od EdinM » Pet Jan 04, 2013 11:13 pm

Draga sestro, ne mogu sebi uzeti za pravo da kazem da ti je muz "neispravan"...Ako je on toliko privrzen vjeri i obavlja duznosti, bar bi on znao sta znaci pravo zene u braku, i da je nasilje nad zenom tezak grijeh, (covjek ima pravo zenu 3 puta udariti ukoliko mu odbije poslusnost, ali poslusnost koju je moguce obaviti), a ne da je lupa i skrnavi, pa nisi ti sestro moja statua da te neko lomi. Sredi se i poradi na sebi, saberi se i kazi svom muzu odvazno da zelis da otvoreno pricas o svemu. Ukoliko on odbija to, i ne zeli da prica, (svaki muz treba da pomogne svoju hanumu ukoliko je voli), i treba da zajednicki trazi rijesenje za probleme. Ako te odbije, moj ti je savjet da se odvojis od tog insana ukoliko nastavi da te omalovazava, i da pricekas i vidis da li ce pokusati da izgladi stvari, ukoliko ne pokusa, dace ti doznanja da mu vise nije stalo do tebe...Uglavnom znas sto ti zelim reci, nadam se da ce se hajrom zavrsiti, da ti Allah da srecu i potpomognete. Uzdaj se u Gospodara i ne boj se. Strah otvara vrata sejtanu. Selam

Odgovori