Kako ucac rukje zna?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Pet Feb 22, 2013 10:31 am

Senad napisao:
Elif Lam Mim napisao:Senade, zasto?
Zato što je forum informativnog karaktera pa d ae jošneko okoristi. Drugo ,manje više se zna kosu ispravni a ko neispravni učači pa da se može ukazati na evntulanu pogrešku.
Zadnji slučaj je sa "hafizom" Senadom Brkićem ,prje njega je bo Aljo, itd.

Ako je neko ispravan nema razloga da se taji a isto ako ako je neispravan nemaš se čega plašiti . Ima još mnogo razloga zbog čegaje važno znati da više ne nabrajam.
A hoce li mi neko objasniti zasto je to "pogresno" spaliti dzina. Ako je sestra sellma napisala da je pitala ucaca jel pokusavao spaliti i on rekao jeste, to po tebi znaci da taj ucac ne lijeci ispravno ili da tu ima nesto sumnjivo ili? Vec sam postavila tekst s NUM-a o spaljivanju, po toj izjavi ja ne vidim da to nikako nije dozvoljeno, iako mozda nije pozeljno iz nekih drugih razloga. Voljela bi kad bi Enes odgovorio na ovo pitanje pa da nam svima pojasni.

Isto tako, ako sam ja rekla da mi je ucac rekao da je problem donekle rijesen, ali trebam nastaviti s terapijom da inshAllah bude bolje, ti odma trazis ime - zasto - sta je tu sumnjivo?

Vec sam napisala kako je ucac kod kojeg sam isla 100% pouzdan i ispravno lijeci jednostavno mi povjeruj kad ti to kazem a ja znam iz kojih razloga govorim. Uostalom, na forumu se preporucuju (i ti si ih preporucivao) najcesce 4 ucaca koji lijece ispravno na podrucju BiH, e pa jedan od tih je.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od kenan79 » Pet Feb 22, 2013 12:45 pm

Elif Lam Mim napisao:
Senad napisao:
Elif Lam Mim napisao:Senade, zasto?
Zato što je forum informativnog karaktera pa d ae jošneko okoristi. Drugo ,manje više se zna kosu ispravni a ko neispravni učači pa da se može ukazati na evntulanu pogrešku.
Zadnji slučaj je sa "hafizom" Senadom Brkićem ,prje njega je bo Aljo, itd.

Ako je neko ispravan nema razloga da se taji a isto ako ako je neispravan nemaš se čega plašiti . Ima još mnogo razloga zbog čegaje važno znati da više ne nabrajam.
A hoce li mi neko objasniti zasto je to "pogresno" spaliti dzina. Ako je sestra sellma napisala da je pitala ucaca jel pokusavao spaliti i on rekao jeste, to po tebi znaci da taj ucac ne lijeci ispravno ili da tu ima nesto sumnjivo ili? Vec sam postavila tekst s NUM-a o spaljivanju, po toj izjavi ja ne vidim da to nikako nije dozvoljeno, iako mozda nije pozeljno iz nekih drugih razloga. Voljela bi kad bi Enes odgovorio na ovo pitanje pa da nam svima pojasni.

Isto tako, ako sam ja rekla da mi je ucac rekao da je problem donekle rijesen, ali trebam nastaviti s terapijom da inshAllah bude bolje, ti odma trazis ime - zasto - sta je tu sumnjivo?

Vec sam napisala kako je ucac kod kojeg sam isla 100% pouzdan i ispravno lijeci jednostavno mi povjeruj kad ti to kazem a ja znam iz kojih razloga govorim. Uostalom, na forumu se preporucuju (i ti si ih preporucivao) najcesce 4 ucaca koji lijece ispravno na podrucju BiH, e pa jedan od tih je.
Allah ti se smilovao, zasto toliko krijes ime tog covjeka, mozda ce se mnogi okoristiti njime.
Davaj ime ;)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Ummah » Pet Feb 22, 2013 1:52 pm

Esselamu alejkum.

elm, kako vec sama znas, dovoljno je sto si kazala da je to jedan od ucaca rukje koji se na ovom forumu smatra ispravnim. a sad koji je od njih nekoliko, sasvim nebitno. ima vaznijih stvari od toga.

bitno je znati ime onda kada covjek nije siguran da li taj ucac rukje lijeci ispravno, ili ako ima dokaze da lijeci pogresno, pa da ga u tom slucaju udefterimo u 'crnu knjigu'.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Senad » Pet Feb 22, 2013 4:30 pm

Elif Lam Mim napisao: Vec sam napisala kako je ucac kod kojeg sam isla 100% pouzdan i ispravno lijeci jednostavno mi povjeruj kad ti to kazem a ja znam iz kojih razloga govorim. Uostalom, na forumu se preporucuju (i ti si ih preporucivao) najcesce 4 ucaca koji lijece ispravno na podrucju BiH, e pa jedan od tih je.
Ako ti želiš da se oslobodiš bilo kakve sumnje i nedoumca morat ćeš reć ime tog učača rukje inače ćeš upast u nevolje tipa vesvesa a nećeš se moć oduprijet tome bez obzira što je ispravan , jer šejtan je takav uvjek ubacuje nekakvu sumnju .

Jedna od sumnji i nedoumica je i to da te šejtan vinta oko tog pitanja da li je spaljen ili ne ili je izašao ili ne. Ma svašta bi ti još napiso i onda bi se naljutala . Daj ime da to razriješimo brzinski isto važi i za onu drugu seku sellmu.

Tražite da vam se pomogne a nećete sami sebi pomoć. Gluho bilo!

Selamim vas

sellma
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 7:39 pm

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od sellma » Pet Feb 22, 2013 8:12 pm

selam!mislim da ovdje nije bilo pitanje o ucacima rukje,nego o totano drugoj temi.ucac kod kojeg ja idem je isparavan i vi ste ga pomenuli kao ispravnog,i uostalom nije iz bosne,niti sam ja iz bosne.necu pomenuti njegovo ime jer ne zelim da dajem povoda kakvim ogovaranjima koje ovaj covjek ne zasluzuje.ako nekoga interesuje neka se slobodno javi na pp da vidi o kome se radi.ali ne ovako javno,ne zelim nikakvu vrstu rasprava.a drugo,kako sam shvatila ako dzin nikako ne zeli da izadje ,naravno da ce ga na kraju kuranski ajeti spaliti.meni se u snu desavalo da me prepadne dzin,pojavi kao prikaza i pita zasto me spaljujes,valjda jer se lijecim vec 3 god i to ima posljedice po njega.neki ce radje ostati u tijelu i umrijeti nego izaci,eto,pozdrav.s.draga braco ne,, napadajte,, :) nas sestre,znate kako ne volimo rasprave.

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Pon Feb 25, 2013 7:49 am

Ja ne znam o kakvim sumnjama je rijec.. Vec sam rekla da ne postoji bilo kakva sumnja u "mog" ucaca. Slazem se s selmom i ne znam zasto je toliko bitno ime, a ko zeli da zna iz bilo kakvih razloga nek se slobodno javi privatnom porukom pa cu reci ko je jer da krijem - ne krijem. Jednostavno ne zelim napisati ime ovdje otvoreno iz vise razloga, i tacka :mrgreen:

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Haris » Pon Feb 25, 2013 8:59 am

Nema problema, ako smo mi preporučivali njegovo ime, onda je uredu :)

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Sre Feb 27, 2013 7:18 am

Sto se tice ubijanja tj. spaljivanaja dzina, moram ovo podijeliti s vama jer sam slucajno gledala ovu emisiju na youtubu sinoc pa je bilo rijec i o tome.
Mislim da se svi mozemo sloziti da Ferid Orahovac lijeci ispravno. Eh, pa evo pogledajte ovaj razgovor s Feridom:

http://www.youtube.com/watch?v=pDXnCvo1HTY

24:40 on prijeti dzinu da ce poceti s ajetima za spaljivanje ako dzin ne izadje

26:05 objasnjava kako je svrha lijecenja da dzin izadje ali da ukoliko nece da izadje on biva ubijen tj. spaljen!

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Enes » Sre Feb 27, 2013 7:56 am

Jedno su zelje i puste rijeci a druo je realnost.Skoro pa sve i jedan dzin zna do koje granice moze da ostane u tijelu, kad ''prekipi'' on ode.a ta priejtnja spalit cu te i slicno su ocajanicki potezi ucaca da zaplasi dzina. Ucac apsolutno nema nacina da dzina ubije, manje vise uvijek se uci nesto slicno ali ljudi i dzini ne reaguju isto na ucenje.
Kada dzina boli, ode on i bez tih prijetnji, nece cekati pet do dvanaest.

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Čet Mar 07, 2013 9:34 am

Mozda bi trebala novu temu otvoriti za ovo ali ja cu pokusati ovdje.

Sta se desava ako se sihr stalo obnavlja? Ja se rijesim problema, pa problem opet nastaje, i sve tako u krug. Posto ovo nije prvi put da se lijecim sigurna sam da ce neko ponovo pokusati. Nocas je muz sanjao kako iz sebe izvlaci veliku dlaku i kad je baca na pod ona se pretvara u zmiju koja ga proganja. Inace on nikad nista ne sanja, bar se ne sjeca svojih snova, a ovaj mu je bio jasan. Citala sam na NUM-u da zmija moze znaciti da je dzin cuvar sihra i ako te proganja znaci da ceka priliku da udje u tijelo. Pa recimo da je to slucaj, sta se desava kad dzin ne dobije odjednom priliku (jer ucimo redovno jutarnji i vecerasnji zikr, klanjamo itd) da udje u tijelo, da li ceka i ceka i ceka pa makar godinama dok mu se ne pruzi prilika, hoce li ikad odustati? Koliko ce nas ovo proganjati? Znam da nas samo treba biti strah Allaha i da se sve desava Njegovom voljom i odobrenjem. Ali ipak, tesko je ne misliti na to i ne zivjeti u tom nekom "strahu" da ce se ponovo desiti, jer ne znam imam li vise snage (psihicki) kroz sve prolaziti ponovo. Pa koliko dugo ovako? :(

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od EdinM » Čet Mar 07, 2013 9:42 am

Draga sestro pored redovnih namaza,zikra itd prigodno i preporucljivo bi bilo pustati u kuci u kojoj boravite ti i suprug suru El-Baqarah svako 3 dana, jer kuca u kojoj se uci El Baqarah sejtan ne ulazi 3 dana. Tako pokusajte raditi. Isto tako bi bilo dobro da uzmete naucenu vodu i poprskate mjesta gdje najvise boravite, spavacu, dnevnu itd...Selam

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Čet Mar 07, 2013 9:53 am

EdinM napisao:Draga sestro pored redovnih namaza,zikra itd prigodno i preporucljivo bi bilo pustati u kuci u kojoj boravite ti i suprug suru El-Baqarah svako 3 dana, jer kuca u kojoj se uci El Baqarah sejtan ne ulazi 3 dana. Tako pokusajte raditi. Isto tako bi bilo dobro da uzmete naucenu vodu i poprskate mjesta gdje najvise boravite, spavacu, dnevnu itd...Selam
Pustamu suru Beqarah skoro svaki dan kad odemo na posao ostavimo kompjuter da u kuci citav dan uci. Nekad pustamo i po noci dok spavamo. Medjutim jutros sam nasla auto otkljucano i prozori spustani, skroz otvoreni. Sinoc sam zakljucala a nisam mogla vidjeti da je iko dirao bravu i sve je bilo na svom mjestu (radio, sica.. niko nista nije uzeo). Da li neko zna sta ovo moze znaciti ili su se prozori na neki cudan nacin sami od sebe tek tako otvorili :?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Enes » Čet Mar 07, 2013 9:56 am

Allah zna koliko moze potrajati obnavljanje sihra i sam put do resavanja istog.
Sto se tice sure Bekare, treba je prouciti a ne pustati, razlika je ogromna.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od EdinM » Čet Mar 07, 2013 9:57 am

Mozda je igra slucajnosti, mozda je pak i nesto drugo. Dzini mogu raditi takve stvari, koliko mi je poznato iz jednog slucaja, pomjeraju stvari itd, ali nemoj da te to previse sikira. Otvoreni ? pa sta ako su otvoreni, tako moras reagirati, jer znaj da oni koriste strah, i jedan od nacina njihova ulaska je prevelik strah, i mogu ciniti stvari slice tim, i kad se nadjes u takvoj situaciji i vidis to aaa prvo sto ces pomisliti vidi ovo, neko obio auto, ovo ono itd. Uglavom to su im pogodne situacije. I znaj da te nista od njih nece zadesiti osim sto je Allah odredio tako da se vise oslonis na Allaha i njegovu pomoc, nego li na njihove spletke i zastrasivanja.

I da slazem se s bratom, najbolje bi bilo kad bi se proucilo, ali posto ne znam arapski ja ipak pustim jer bolje ista nego nista :)

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Čet Mar 07, 2013 10:16 am

Enes napisao:Allah zna koliko moze potrajati obnavljanje sihra i sam put do resavanja istog.
Sto se tice sure Bekare, treba je prouciti a ne pustati, razlika je ogromna.
Jel treba uciti sve odjednom? Ja sam prespora u svom ucenju da bi mogla to za sat ipo ili dva, meni bi trebalo puno vise pa nazalost nemam vremena, doduse mozda bi mogla makar jednom sedmicno subotom ili nedeljom.. Isto tako vjerujem da je bitno da se ispravno uci a ja znam da koliko god se ja trudila i iako napredujem u tome, tu i tamo pogrijesim, pa ne znam koliko to isto utice.
EdinM napisao:Mozda je igra slucajnosti, mozda je pak i nesto drugo. Dzini mogu raditi takve stvari, koliko mi je poznato iz jednog slucaja, pomjeraju stvari itd, ali nemoj da te to previse sikira. Otvoreni ? pa sta ako su otvoreni, tako moras reagirati, jer znaj da oni koriste strah, i jedan od nacina njihova ulaska je prevelik strah, i mogu ciniti stvari slice tim, i kad se nadjes u takvoj situaciji i vidis to aaa prvo sto ces pomisliti vidi ovo, neko obio auto, ovo ono itd. Uglavom to su im pogodne situacije. I znaj da te nista od njih nece zadesiti osim sto je Allah odredio tako da se vise oslonis na Allaha i njegovu pomoc, nego li na njihove spletke i zastrasivanja.

I da slazem se s bratom, najbolje bi bilo kad bi se proucilo, ali posto ne znam arapski ja ipak pustim jer bolje ista nego nista :)
Allah te nagradio na ovakvim savjetima. Iskreno bilo mi je neugodno uopste sjesti u auto :? Trudim se da se sto vise i sto iskrenije uzdam u Svemilosnog s znanjem da mi niko ne moze nauditi bez Njegovog odobrenja. Ali ipak je sejtanu nekad lahko uliti strah u covjeka. InshAllah hajr.

Odgovori