Kako ucac rukje zna?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Haris » Čet Mar 07, 2013 10:22 am

I veliki učači, karije, koji imaju snimljen čitav Kur'an, u prosjeku uče 2 i po sata. Nema smetnje da učiš 3 dana ako treba.. Nekad se zbog obaveza ne može stići, a isto tako veliki je napor za početnike, dosta umara.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od EdinM » Čet Mar 07, 2013 12:02 pm

Kako god oni nadju tvoje slabe tacke tako i ti trazi njihove. A opsta poznata cinjenica da njima smeta sve sto je radio nas poslanik i miljenik pa tako i ti praktikuj davanje sadake, pomoci siromasne i slicno tome. Ali opet sve sto radila u zivotu gledaj da to bude radi Allahovog zadovoljstva a ne samo da se izljecis :) Jer kad se tvoj iman izgradi lahko ce ti biti zivjeti sukladno islamu, a i osjetit ces slast zivota s vjerom :) Da te Allah nagradi za svaki trud. Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Haris » Pet Mar 08, 2013 7:38 am

Istina je ovo, čest je slučaj da se neko vrati vjeru s ovim problemima (ja prvi), a onda nijjet nam je da klanjamo da bi se izliječili, nema iskrene pokornosti, ali sve je to trening. Treba čovjek da sam sebe istrenira i da si kaže da je smisao života pokornost i robovanje Allahu dž.š. i sukladno tome se ponašati. Sve se vrti oko nijjeta. Kasnije sve krene lakše, do tad se sve statira na jednoj tački i mislimo da nema napretka.

Postavi sebi pitanje. Prioritet je izlječenje. Pa kada bi postojao lijek u tome da odeš u nešto zabranjeno i napustiš Allaha i namaz, da li bi to uradio.. Ako ne bi ni po koju cijenu napustio Allaha i namaz, pa makar čitav život bio bolestan, to je već napredak, a sve do tad, neka se insan pobrine o svom stanju.

Ja znam osoba koje su mijenjale sve učače i priznate i nepriznate, samo hodale ko izlude od jednog do drugog, a problem nije bio nešto Bog zna velik. Obično neke glavobolje, što se može izdurat.

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Sub Mar 09, 2013 6:13 pm

Svakako Harise. Ja se nekad toga bojim pa stavljam sama svoj nijjet upitanju, da ne bi slucajno nekad ucinila nesto radi neceg ili nekog drugog (sem Allahovog zadovoljstva). A u ovakvom ocajnom stanju je nekad tesko razlikovati jednu namjeru od druge, lahko se insan izgubi u svemu ovome. Da nam Allah svima podari iskren nijjet i iman i iskrenost u nasim postupcima. Amin.

Sinoc me je naglo zaboljela glava iznenada. Svake sekunde mi je bilo gore i gore tako da sam legla da spavam. Probudila sam se dva sata kasnije od groznice koja me je tresla. Imala sam temperaturu, glava i noge a pogotovo desna su me strasno boljele. Jedva sam zaspala ponovo tek poslije sabaha. Jutros se sve nastavlja - temperatura, glavobolja, bol u nogama.. Oko podne mi biva lakse, temperatura mi se smanjila na normalno, bol vise nije bila tako jaka. A onda u aksam - opet sve ponovo.. Evo lezim ovdje s visokom temperaturom, gorim, glava mi puca a bol u nogama je neizdrziva! Ne znam sta je ovo. Zadnja rukja mi se ucila prije skoro 2 mjes i od tada sam na terapiji. La ilahe illallah. Mislila sam zaista da idem prema boljem stanju. Citav dan posto nisam u stanju sta drugo raditi samo zikrim i molim Allaha svakog trena da razgali i da olaksa. Ima li neko kakav savjet...

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od slavuj » Sub Mar 09, 2013 6:41 pm

selam seki, ja kad sam imala bolove poput tebe stavila bih desnu ruku na bolno mjesto i ucila bih kulhuvala,felek,nass/3,allahovom voljom bih me ubrzo prestalo-selam

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od slavuj » Sub Mar 09, 2013 6:41 pm

selam seki, ja kad sam imala bolove poput tebe stavila bih desnu ruku na bolno mjesto i ucila bih kulhuvala,felek,nass/3,allahovom voljom bih me ubrzo prestalo-selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Haris » Sub Mar 09, 2013 10:11 pm

Često Enes kaže, a evo da i ja ponovim. Ne treba sve vezat za džinski svijet i samo njih krivit. Pa jadni džinni, valja i njima polagat račun Allahu, ispade da su ljudi bezgriješni i sve što nas zadesi, krivi su džinni.

Uzmi u obzir da je vrijeme promjene klime, dolazi proljeće, tad su pojačane gripe. Nemoj to vezat odmah za rukju. Gripa zadesi i onog koji ima problema sa džinnima, a i zdravog (od toga). Temperatura, glavobolja, umor, bol u nogama, sve su to simptomi gripe. Pa i ja sam jednom bio u školi i jedva se dovukao kući, ispod koljena nenormalna bol, umor, premor. I ništa, lezi, pij čaj i ostalo.

Moj ti je savjet, kiselog kupusa, rasola, limuna, palome za brisat nos i ostalo. :)

Elif Lam Mim
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:05 am

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od Elif Lam Mim » Ned Mar 10, 2013 4:02 pm

Eh Harise, ja bi voljela da je gripa, kako bi mi bilo drago da znam da je gripa :mrgreen:

Medjutim ubjedjena sam da nije, a Allah najbolje zna. Nije ovo prvi put da mi se desi, i prije 2-3 sedmice sam prolazila kroz isto, a i nekoliko puta prije toga. Iznenada me jako zaboli glava a onda upo noci se budim od groznice, i sto je najgore, taj neopisivi bol u nogama. Sljedeci dan sam opet bila na nogama kao da mi nije nista bilo. Evo i danas sam, elhamdulillah, dobro, ma super sam, a jucer citav dan nikakva. Imala sam ja i gripa, one duze traju, drugacije su, nisu ovako intenzivne, a i tad mi tablete protiv glavobolje itd znaju pomoci, jucer ne.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Kako ucac rukje zna?

Post od EdinM » Ned Mar 10, 2013 10:53 pm

Kad jedan dio tijela boli uraditi sljedece...Staviti ruku na mjesto boli i 3 puta reci Bismilahi zatim 7 puta Euzubillahi we kudreti ma edzidu ve uhazir. Selam

Odgovori