Erekcije tokom namaza

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Milka
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 7:20 pm

Erekcije tokom namaza

Post od Milka » Ned Feb 17, 2013 4:40 am

Sellam Braco..

Cesto u zadnje vrijeme primjetim dok klanjam da dobivam erekcije i zabrinjava me .. Da li ce moj namaz biti validan ili ne ?? I jos jedno pitanje da li je dozvoljeno o bilo cemu drugom razmisljat tokom namaza , npr. ja najcesce razmisljam jesam li glavu okrenu ,jesam li propustio kap mokrace itd... Hvala

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Erekcije tokom namaza

Post od Haris » Ned Feb 17, 2013 10:14 am

Esselamu alejkum,

Treba da znaš da čovjek nikad ne može biti 100% skrušen u namazu i da razmišlja samo o Allahu i namazu, jednostavno postoji šejtan Hizneb koji je maksuzija zadužen da te ometa u namazu i koliko god da on uspije njemu je uhar.
Kada se počnu javljat svakakve misli prouči Euzubillahi-minešejtani-radžim, i puhneš ili pljucneš tri puta na lijevu stranu pa će ako Bog da biti dobro.

Postoji jedna predaja da je Poslanik a.s. rekao da će pokloniti svoju najbolju devu onom koji bude skrušen u namazu i cijelo vrijeme da razmišlja o tome, te kad su završili pita Poslanik a.s. ima li takav i jedan se javio, pa mu veli a.s. pomislio si makar koje je boje deva, kaže mu ashab, u pravu si Božiji Poslaniče. Znači ni ashabi nisu dostigli taj level, a gdje smo mi.

Ono što ti možeš uraditi je tražiti utočište i borit se sa ovim šekijem koliko možeš.

Da li će namaz biti validan ili ne u tom stanju, nisam siguran, ali pošto je uslov za ispravan namaz, ispravan abdest, može se reći da je abdest ispravan sve dok ne dođe do izlaska nečega na dva otvora, a vezano za to, ne znam, možda neko može da pojasni ako zna.

Odgovori