Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

nina111
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 10:36 pm

Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od nina111 » Uto Feb 19, 2013 7:57 pm

es-selamu alejkum verahmetullahi we berekkatehhu ,, nova sam na forumu i imam trenutno neki problem i ukratko cu objasniti,, Imam veliki strah ne znam sta je u pitanju, imam strah od zivota, od svega, od same pomisao na brak ili same pomisao da zapocnem neki posao ili bilo sta da zapocnem dobijem taj strah kako ja nisam sposobna za sve to i onda odustajem od svega,, i samo bih sedela u kuci,, Ali ispricat cu sta se desilo u mom djetinjstvu kada sam imala 13-14 godina,, jedan komsija je ubio svoje djete pistoljem to je bilo negde za vreme aksama i ja sam bila ispred svoje kuce i dozivela sam tad stres znaci taj neki ogroman strah ali sveremnom sam to zaboravila ali taj strah je ostao,, i onda sada imam sve te neke napade i simtopme prisutnosti dzina, jake vesvese i nekada se plasim da ne izgubim razum i da ne uradim nesto sebi ili nekome,, i plasim se braka, odgoja djece,plasim se toga da ne uradim svom djetetu nesto tako slicno,, volela bih da znam dal je ovo moje stanje posledica dog straha iz djetinstva da li je dzin tada usao u mene i sve ovo stanje je od njegove prisutnosti ili sta je vec, molim vas uputite me sta da radim sa svim ovim kako da oteram taj strah od zivota, buducnosti ne znam sta je sa mnom,, ja klanjam sve namaze, ucim Kur an pridrzavam se koliko mogu ali taj stah je stalno prisutan ,,,
Allah vas nagradio trazim bilo kakav odgovor i pomoc slava i hvala pripada samo Allahu i lijek je od NJEGA ali eto volela bih da cujem necije misljenj ,,,
selam svima

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od EdinM » Uto Feb 19, 2013 10:29 pm

We Selam. Jedno od najjacih oruzja dzina jeste strah, i moze se sumnjati da u tvom slucaju postoji indicija o boravku dzina, jer sve to ukazuje na njegovo prisustvo, ali Allah najbolje zna. Oni mogu boraviti u tebi iako klanjas,ucis Kur`an itd. Najbolje je da se ti prije svega testiras pa dalje cemo da vidimo...
Evo ovdje detaljno objasnjeno pa ako bude sta od toga pisi, pa cemo aBd da vidimo. Selam

http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od Haris » Sre Feb 20, 2013 7:43 am

Moguće je da ima nekog straha od svega toga, jer nisu to stvari koje se dešavaju svaki dan. Nekom jednom u životu, nekom nikad. Samo nemoj da te ubijedi neko da ideš saljevat stravu.

vedoo
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Jan 31, 2013 8:39 pm

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od vedoo » Sre Feb 20, 2013 2:06 pm

Esselamu-Alejkum sestro.. :)
Ja sam skoro imao strah od svega. Posebno u noci (logicno) kao da ce mi neko doc iza ledja,proganjat me, strah me pogledati u ogledalo, itd. Medjutim mene su strahovi prosli vec od nastanka zrelosti..

Pokusaj se testirati audio Rukjom i vidi reakcije npr. ako ti neki ajeti strasno zvuce sve su to reakcije i sve se vecinom odnosi na strah... Ugl. sto vise zikra ,namaza sve ce bit bolje akobogda..

Medutim, uvijek je bolje da ti ucac uci, ja znam samo jednog ucaca ako zivis blizu tuzle Arif Oruc iz Caklovica...
Ako te neko kao "posavjetuje" da ides kod nekog ko saljeva stravu NIPOSTO ! Jer saljevanje strave su sejtanska posla i spletke, ili npr neko ti kaze kao da "hodza" neki saljeva on jest vjernik ,al se mjesa za dzinima i sejtanima tako da nemoj to slijediti (sama ces sebi naskoditi) :wink:

Znaci samo klanjaj i moli se sto vise .... i bice ako dragi Allah da sve super..

nina111
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 10:36 pm

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od nina111 » Sre Feb 20, 2013 9:10 pm

we alejkumu selam,, najpre cu se zahvaliti nekima koji pokusavaju mi pomoci Allah da ih nagradi,, ja sam odslusala rukju 3 puta prvi put nisam imala nikakve reakcije, drugi puta neka uznemirenost vec na treci put doslo mi je do jakog lupanja srca,gusenja i onda mi je doslo do placa neka jaka uznemirenost tako da sam zakljucila da kod mene postoji prisutnost dzina,sto se tice saljevanje strave u to ne vjerujem niti bih otisla nikada,,,
Da li postoji mogucnost da je taj dzin usao jos tad kada se desio taj incindent u mom komsiluku,da li je dzinn odavno u mom tijelu, jer od tad ja osjecam taj jak strah znaci godinama je dzin u meni,, u pocetku nisam mogla nocima da spavam, godinama sam imala los san,nekada mi se desavalo da osecam podrhtavanje tijela pa cak i kad spavam pa se taj strah uvecao i sad se mnogo lose osjecam, sta je u pitanju kod mene, kako da se oslobodim svega toga sta da radim,ocajna sam, ako je dzinn godinama u meni koliko treba vremena da on izadja i da me oslobodi vec jednom,,i sta da radim ,,, ako je lijek od Allaha izlijecit cu se a ostalo su sve sredstva koja pomazu za moje izlecenje,,
Allah da vas nagradi selamu aljekum,,

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od Haris » Čet Feb 21, 2013 8:40 am

Jedan od načina ulaska džinna, odnosno kad iskoriste situaciju je taj kad se insan prepade..

nina111
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 10:36 pm

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od nina111 » Čet Feb 21, 2013 1:42 pm

:) u to sam sigurna ali kako ga sad isterati a jos ako je dugo tu sta on se vec navikao da zivi sa mnom ,,

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od Haris » Čet Feb 21, 2013 6:00 pm

Najbolje je prsa u prsa, suočit se sa strahom. Napad je najbolja odbrana. Čovjek može otklonit 70-80% problema borbom bez učača.
Ono što te plaši, forsiraj se na to. Npr., plaši te da zaspiš ugašena svjetla, lezi ugašena svjetla, i uči sve što ti naum padne, sve dok se ne umoriš i dok ne zaspiš. I tako slične situacije.

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od samko » Ned Feb 24, 2013 10:27 pm

Sellam alejkum sestro samo ne panici,sto god vise panicis vise te strah napada i Sejtan te plasi.Koliko sam ja vidio ti si dobila stres(udarac)stres proizvede mnogo mnogo siptoma i psihicki i fizicki,mislim da imas anksioznosni poremecaj,taj ga stres proizveo.Neboj se to su samo emocije,svaki skoro psihicki bolesnik ima siptom strah.I ja sam imao razne strahove pa ih sam rijesio,kako dodju tako i odu.Prvo odi doktoru kod psihijatra na psihoterapiju ako se ne mozes sama borit strahom,strah kad raste eto panicni napada,ja sam ih imao,sve je do tebe reci strahu stop!i samo se Allaha bojim.Pomocu straha moze uci i dzin u tebe,tad si mu otvorila vrata sestro.Moj ti je savjet idi prvo doktoru na pregled,lijekovi psihoterapija je bolja od lijekova.svi mi imamo neke strahove od neceg,neko se boji mraka,neko zivotinja itd...drugo namaz,zikr,ucenje kur'ana,mani se harama,dovi Allahu dz.s,imaju dove za strah..nadji drustvo fino sa kojim ces se druziti,slusaj kur'an,rukju ili suru El-Bekare,zikri tad sejtan bjezi od tebe.i testiraj se audio rukjom.nemo da ti svako muti pamet.radi nesto neki posao koji ti odgovara.kaze jedan psiholog:Strah ti udje u um..podsvijest i ako ga ne odbijes on se zakorijeni u mozgu u podsvjesti itd...ja koliko vidim da si imala stres,al opet slijedi upute sto sam ti napisao.Neka ti Allah dz.s pomogne Amin

prolaznica
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 12:20 pm

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od prolaznica » Uto Feb 26, 2013 9:41 am

Selam alejkum.

Vidjeh ovu temu i pronađoh se. :shock:
I ja zaista već dugo imam gomilu tih nekih strahova. Što ninna reče, i od života.
Zaista, nije ugodno konstantno osjećati strah.
Kod mene su ustanovljeni dosta teški sihiri koji su kako mi rekoše urađeni na mrtvačku vodu, zemlju...
Rekoše mi da se toga nemoguće riješiti jer je to dosta zastarjelo, kao, zašlo u kosti već.

Da Allah olakša svima.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od EdinM » Sre Feb 27, 2013 10:32 am

Cesto ljudi postavljaju pitanja tipa kako da ih otjeram od sebe, kako da se izljecim, radim sve sto nalaze vjera, klanjam, postim, zikrim itd, a napretka nema?!. Pitamo li se zasto nema...Jednostavan odg je...Sve sto radimo trebamo raditi radi sticanja Allahova zadovoljstva a ne radi izljecenja, ako Allah bude zadovoljan sa nama i ako sve navedeno radimo da Svevisnji bude zadovoljan s nama, doci ce i izljecenje insaaAllah...Evo sto je meni brat Enes odg na pitanje kako da ih otjeram i sl...Odgovor je bio i vise nego dobar :)

A.selam
Nista nemoj raditi da njih tjeras, nego sve sto radis radi radi Allaha i njegovog zadovoljstva, da steknes Allahovo zadovoljstvo.
Njima smeta sve ono sto je nas je polsnik saws ucio, lijepa rijec, sadaka, odrzavanje rodbinskih veza, ucenje Kur'ana.
Trebas biti iskren u onome sto radi i trebas biti uporan.Moze problem trajati godinama i to moras prihvatiti kao tako.
Moras se izgraditi, nije dovoljno samo kreniti u vjeru, nego i ostati na tom putu.
Nista posebno ti ne bih preporucio, osim da citas hadise i kad nades da nesto ne valja kod tebe mijenja se.
A pored toga, slusaj Kur'an, uci ispravno citati Kur'an, pij vodu, koristi med na koji je proucen Ku'ran i dovi.

nina111
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 10:36 pm

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od nina111 » Pet Mar 01, 2013 8:43 pm

Selamu-alejkum, Allah da vas nagradi na vasim odgovorima puno ste mi pomogli,to je kod mene zastarelo i onda je i malo teze :) sta da se radi, pa i ako treba i godinu, dve, tri u Allaha se nada nikad ne gubi,,evo ja sam sinoc za vreme aksam namaza ucila dovu i zanijetila za hidzab to je jos jedan korak naprijed i molim AllaHA da mi podari snage, da istrajem u mojoj namjeri, i ucvrsti moj iman,,Da, izljecenje je kada se iskreno uputi dova Allahu i naravno kada se stekne Njegovo zadovoljstvo,, nadam se izljecenju i da ce mi Allah dragi pomici,, da nam se Allah s.w.t smiluje,pomogne i smiri nasa srca jer lijek kod naseg Gospodara AMIN,,,
SELAM,,,,,

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od EdinM » Pet Mar 01, 2013 9:46 pm

Samo vi procitajte post moj iznad i sve ce vam biti jasno...Moramo mi poraditi na sebi kako bi se izgradili i onda kad nam bude naj ljepse i potrebnije dragi Allah ce nam dati izljecenje insaaAllah :)

AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od AishaAlisa » Ned Mar 03, 2013 9:11 pm

Selam alejkum.
Imala bih jedno pitanje tiče se jedne sestre koja mi se povjerila.
Ona želi otići na rukju jer sumnja da ima nešto kod nje, ali ne zna da li je to samo kod nje nek strah ili zaista nešto postoji.
Naime, sestra u posljednje vrijeme osjeća strah, npr i kada je na namazu nekada ima sojećaj da je neko iza nje i strah je, često se zbuni na namazu da li je nešto proučila ili nije, da li je rekla nešto 3 puta ili 4.....posebno kada je u svojoj sobi, strah je i samu spavati.
Jednom je imala neki čudan san u kojem je nešto teško na njoj bila i kada se probudila tresla se od straha, boljela je ruka (nije sigurna da li desna ili lijeva ruka) i srce je boljelo od ubrzanog kucanja, ruka joj se tresla od straha, bio je mrak u sobi, a ona je bila ubijeđena da je ostavila svjetlo. Jednom je ugasila svjetlo, a probudila se sa upaljenim svjetlom. Jedne prilike je pored svog kreveta stavila čašu vode da je pije u toku noći i poklopila vodu sa nekom posudicom,kada se probudila u čaši je bio samo gutljaj vode, a ona je sigurna da nije pila tokom noći. Ova sestra je dobila i astmu ima godinu dana, a do tada je bila zdrava. Plaši se braka, obaveze, plaši se da bude sa nekim bratom, da li su to ostaci neuspjeha veza iz džahelijeta ili nešto drugo....
dosta braće je odbijala. dosta....
i ako joj se neko dopadne ona nađe neki izgovor da ne bude sa tom osobom ili jednostavno ne uspije.
Često se prepire sa ukućanima, nervozna je često, fakultet joj ne ide od ruke, lijena je, mrsko joj, a dobro je učila prije, imala jako dobro ocjene,sada je najednom ohladila i sve vezano za fakultet joj je mrsko itd....... ne mogu se sjetiti više simptoma. Mislim da je ovo dovoljno. Sestra isto nema mahrema, nema s kim otići na rukju, ukoliko mora sa njom da bude mahrem. Ima samo jednog mahrema koji je baš daleko od nje. živi u drugoj zemlji. i taj mahrem nije u vjeri. Allah vam dao svako dobro

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Imam ogroman stah,,, sta da radim???

Post od EdinM » Ned Mar 03, 2013 10:07 pm

We Selam. Dragi Allah dz.s najbolje zna sta je toj sestri. Za pocetak nek uradi test rukju pa cemo dalje da vidimo hoce li sta biti...
http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

Te simptome sto si navela svakako mogu da budu posljedica dzinskog djelovanja na covjeka jer sam imao dosta slicnih simptoma...Selam

Odgovori