Hidzama

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Hidzama

Post od kenan79 » Sre Apr 03, 2013 8:50 am

Izlijeceni, lijecnici, ako nastojite toliko dokazati da ste izlijeceni, ubjedjivati se ko je prav a ko kriv, dajte tako vam Allaha uzvišenog objasnite radi ljudi kojima je potrebno nacin na koji neko radi, a ne ovdje se naprdjivati, da proste maloljetnici, oko toga ko je prav ko je kriv.

Onaj ko ce suditi ko je prav, a ko kriv je serijat. Ono sto nije u okvirima serijata, nema sanse da prodje kako treba.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Hidzama

Post od EdinM » Sre Apr 03, 2013 8:57 am

Allah najbolje zna sta je ispravno a sta ne :) Tolike pare uzimati ljudima da ih se lijeci je mizerno i sasvim ne ljudski. Na prvom mjestu treba da je Allah i da se lijeci u Njegovo ime i da se pomaganjem stice Allahovo zadovoljstvo a ne materijalna korist. Daleko od toga da ne treba dati koji dinar ucacu rukje, pa i on zivi i prezivljava, ali tolike cifre ne dolaze u obzir. Glupo se ikako raspravljati o toj temi. Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Hidzama

Post od Haris » Sre Apr 03, 2013 9:30 pm

E sad da ja malo o ovom iz Zavidovića :D .. Išao sam mu brat bratu 20 puta, morao se svađat sa njim da mu ostavim koju marku. Riješio me velikih belaja koji su me mučili, čovjek fino uči, gotivno ga slušat, a ima se još nekih trzavica koje su tu, ali to nije on kriv. To su moje greške što ne mislim o sebi. Uči Kur'an isto i meni i svakom drugom. Nema on ništa sa tim hoću li ja biti izliječen ili ne. Sve je to na kraju Allahova volja.

Enese, kad budeš slobodan idemo prvo na one kolače što si ti meni dužan pa ćemo onda i od mene jedne :P

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Hidzama

Post od Ummah » Sre Apr 03, 2013 10:47 pm

Esselamu alejkum.

jest da je malo bzvz hvaliti enesa u 'njegovoj kuci', ali, poput harisa, moram reci kako je pravo dobar insan, stalo mu je da pomogne, ima vremena da pazljivo saslusa i trudi se da razumije, dok je materijalno najmanji problem. mashaAllah. steta sto nije u sarajevu. evo ti, enese, nesto za razmisljanje. :)

kao prava braca su se pokazali i mnogi s kojima sam pricala na ovom forumu - senad, haris, keno, edin i... ima ih sigurno jos, ali sam ja najvise sa ovom ekipom bila u kontaktu. moram opet reci mashaAllah, da vas ne ureknem.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Hidzama

Post od Haris » Čet Apr 04, 2013 11:53 am

;)

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Hidzama

Post od EdinM » Čet Apr 04, 2013 1:06 pm

Medjusobna ljubav,postovanje i uvazavanje. Trebamo se jedni s drugim suosjecati i kad nam je lako i tesko, jedne druge potpomagati :) Ipak mi smo pocasceni s divnom vjerom din islamom, iste zivotne poglede djelimo sto se vjere tice, pa tako i kad koju prozborimo jedni s drugima okoristimo se u vecini slucajeva :) Da nas sviju dragi Allah nagradi i uputi na pravi put, pocasti nas s lijepim Dzennetom. Amin

Odgovori