Pitanje o salavatima

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Pitanje o salavatima

Post od ProudMuslim » Pet Maj 10, 2013 5:01 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu...

Posto sam jos uvjek tako receno na pocetku puta, imam dosta problema ili kako bi rekla nejasnica, da svatim neke stvari. Kao npr sad ova, posto je danas petak i na ogromno mjesta se spominje da treba donositi salavate na Poslanika saws, i ogromno internetnih stranica ima koje objasnjuju kad, zasto, na sta sve utjece to, ..itd ali nigdje koji su to salavati. Mozda vam je smjesno ili cudno pitanje, ali mene zaista buni.. Znam za salavat koji je kod namaza: Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid
. Ali neznam dali je to taj koji se uci petkom, dali postoji neki drugi koji je bolje uciti petkom, ili bilo sta..

Nasla sam neku stranicu, pa da vas zamolim ako mi mozete reci jeli ispravno? Necu da ucim nesto, a ne daj Boze da izgovaram neznam sta..

Ako ko ima jos koji salavat koji je ljepo uciti molim neka ga napise, i ako moze i prevod pored.. volim kad sta ucim da znam o cemu se ide, a ne da samo izgovaram a pojma o cemu..

E stranica je ova : http://islamunur.wordpress.com/2013/02/ ... -salavata/

Hvala vam svima unaprijed i halalite ako trosim vrjeme na sasvim "glupa-jednostavna" pitanja :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje o salavatima

Post od Haris » Sub Maj 11, 2013 10:01 pm

Pa dobro, imaju duži i kraći salavati. Kad neko spomene Poslanika, pa ti kažeš, salallahu alejhi we sellem. I to je donošenje salavata. Ja nešto ne znam neke druge, a ima ih sigurno..

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: Pitanje o salavatima

Post od ProudMuslim » Pon Maj 13, 2013 8:04 am

Aha, ok dobro..hvala ti na odgovoru, znam da vam uzimam puno vremena za odgovore :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje o salavatima

Post od Haris » Uto Maj 14, 2013 7:14 am

Ništa BA :D Tu smo da se pomažemo u ime Allaha.

Prebacio sam ove postove u novu temu pošto je ovo specijalna tema :D

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: Pitanje o salavatima

Post od ProudMuslim » Uto Maj 14, 2013 8:56 am

Super, mozda dobijemo jos koje misljenje :D
Ja sam mislila da je bolje, da ubacim post pod koju slicnu temu, da ne otvaram uvijek nove :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje o salavatima

Post od Haris » Uto Maj 14, 2013 9:00 pm

Pa bolje je novu temu zbog preglednosti..

Odgovori