ve hajna ?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
elmin sacic
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Maj 26, 2013 4:30 pm

ve hajna ?

Post od elmin sacic » Pon Maj 27, 2013 11:23 pm

volio bi znati gdje mogu pronaci 've hajna' u kuranu?? koja sura i ajete.??

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: ve hajna ?

Post od kenan79 » Uto Maj 28, 2013 1:47 pm

A sta je "ve hajna"?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ve hajna ?

Post od Senad » Uto Maj 28, 2013 7:52 pm

MOžda si mislio na ve evhajna

Ve evhajna ila musa en elki asak; fe iza hije telkafu ma je'fikun.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: ve hajna ?

Post od Ummah » Uto Maj 28, 2013 11:23 pm

Esselamu alejkum.

ljudi, ja imam reakciju na ovaj ajet. samo sto sam ga jednom procitala u sebi, udahula sam jako duboko. a nakon nekoliko citanja naglas, glava mi je otisla ulijevo.

senade, koji je ovo ajet? u kojoj suri?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: ve hajna ?

Post od Ummah » Uto Maj 28, 2013 11:29 pm

117. ajet sure bedemi, al-a'raf. ucim ovo 11x od 117. do 122, ajeta u okviru one moje rukje i ne prepoznah ga odmah. ali, skontala sam da sam nailazila i da ucim nekad...

nejse, cudno je sto je sada odjednom bila jaka reakcija, a kad ucim rukju nad vodom i ostalim nije tako. mozda je razlog tome posljednja trecina noci. Allah zna.

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: ve hajna ?

Post od zegulja01 » Sre Maj 29, 2013 12:38 am

S nijetom uništenja sihira kod sihirbaza, uništenja njegovih djela i pobjede nad njim, uči se:
Ve ehajnaa ilaa Muusaa en elqi 'asaake fe izaa hije telqafu maa je'fikuun. Fe veqa'a-l-haqqu ve betale maa kaanuu ja'meluun. Fe gulibuu hunaalike ve-nqalebuu saagiriin. Ve ulqijes-seharetu saadžidiin. Qaaluu aamennaa birabbi-l-'aalemiin, rabbi Muusaa ve Haaruun. (El-'A'Raf, 117-122)
I Mi naredismo Musau: "Baci štap svoj!" - i on odjednom proguta sve ono čime su oni bili obmanu izveli. I tako istina na vidjelo izbi i pokaza se da je bilo lažno ono što su oni priredili, i tu oni bijahu pobijeđeni i ostadoše poniženi, a čarobnjaci se licem na tle baciše. "Mi vjerujemo u Gospodara svjetova" - povikaše,"Gospodara Musaova i Harunova!"

ps:
ovo sam nasao na jednom forumu


Ve ulqijes-seharetu saadžidiin.
a za ovo sam pitao Harisa na pp to je sto Enes ponavlja mislim u 12-13 min rukje
bogme se namuci ja Harise evo taman mjesec :) ali se naslo

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ve hajna ?

Post od Senad » Sre Maj 29, 2013 6:54 pm

Ummah napisao:117. ajet sure bedemi, al-a'raf. ucim ovo 11x od 117. do 122, ajeta u okviru one moje rukje i ne prepoznah ga odmah. ali, skontala sam da sam nailazila i da ucim nekad...

nejse, cudno je sto je sada odjednom bila jaka reakcija, a kad ucim rukju nad vodom i ostalim nije tako. mozda je razlog tome posljednja trecina noci. Allah zna.
Ponavljaj prevod ovog ajeta tj nauči ga napamet i stalno ponavljaj dok se voziš, dok nešto radiš . Teže im pada kada prevod učiš jer im daješ do znanja da si svjesna njihovog prisustva i obmane koju su priredili. Negdje sam čuo da džini kao ljudi ne znaju arapsko pismo i ne kontaju šta se govori pa do onih koji su gluhonjemi :,,,, eh šta je tu istina Allah najbolje zna

Ve evhajna ila musa en elki asak; fe iza hije telkafu ma je'fikun. Fe vekaal hakku ve betale ma kanu ja'melun. Fe gulibu hunalike venkalebu sagirin. Ve ulkijes seharatu sadžidin. Kalu amenna bi rabbil alemin. Rabbi musa ve harun (A'Raf 117-119)

I Mi naredismo Musau: "Baci štap svoj!" - i on odjednom proguta sve ono čime su oni bili obmanu izveli. I tako istina na vidjelo izbi i pokaza se da je bilo lažno ono što su oni priredili, i tu oni bijahu pobijeđeni i ostadoše poniženi, a čarobnjaci se licem na tle baciše. "Mi vjerujemo u Gospodara svjetova" - povikaše,"Gospodara Musaova i Harunova!"

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: ve hajna ?

Post od Ummah » Sre Maj 29, 2013 7:40 pm

Hvala, Senade. Allah te nagradio. Amin.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ve hajna ?

Post od Senad » Sre Maj 29, 2013 7:46 pm

Amin ,sviju nas !

elmin sacic
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Maj 26, 2013 4:30 pm

Re: ve hajna ?

Post od elmin sacic » Pon Jun 03, 2013 6:50 pm

hvala vam.. allah vas nagradio naj veci dzennet. insha'allah!

Odgovori