Da li mi neko moze pomoci, transkripcija sure?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Elhamdulillah
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 10:11 pm

Da li mi neko moze pomoci, transkripcija sure?

Post od Elhamdulillah » Sub Sep 14, 2013 1:31 pm

Selam alejkum!

Imam veliku zelju da naucim suru 55. Ar-Rahman - Milostivi, ne znam arapski, a ne mogu nigdje da nadjem transkripciju, pa bih zamolila ako neko moze da mi ili napise ili ako zna neki link stavi odakle bih mogla citati.

Lahko naucim kad imam transkripciju, jer ujedno slusam ucenje Kur'ana pa obracam paznju na to da ispravno izgovaram i s i z i h, ali bez transkripcije, samo slusanjem ucenja mjesam neka slova kao sto su b i v itd.

Allah vas nagradio!

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Da li mi neko moze pomoci, transkripcija sure?

Post od kenan79 » Sub Sep 14, 2013 4:27 pm

We alejkumusselam,

Allah ti dao svako dobro ne koristi transkripciju jer ces neispravno nauciti izgovarati rijeci, a to itekako moze biti belaj pogotovo kad je arapski u pitanju. Samo jedan pogresno izgovoren harf moze izmijeniti kontekst rijeci i recenice i takva stvar te moze dovesti u haram. Stoga bih ti toplo preporucio da se posvetis ucenju sufare, arapskog pisma, pa onda da ucis napamet sure, a do tad citaj prijevod i tefsir.

Kreni od ovog, ako nemas koga da te poduci ispravnom izgovaranju harfova, jer se Kur'an uci sa usta.
http://www.sufara.ba/

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Da li mi neko moze pomoci, transkripcija sure?

Post od zegulja01 » Ned Sep 15, 2013 7:31 pm

Elhamdulillah napisao:Selam alejkum!

Imam veliku zelju da naucim suru 55. Ar-Rahman - Milostivi, ne znam arapski, a ne mogu nigdje da nadjem transkripciju, pa bih zamolila ako neko moze da mi ili napise ili ako zna neki link stavi odakle bih mogla citati.

Lahko naucim kad imam transkripciju, jer ujedno slusam ucenje Kur'ana pa obracam paznju na to da ispravno izgovaram i s i z i h, ali bez transkripcije, samo slusanjem ucenja mjesam neka slova kao sto su b i v itd.

Allah vas nagradio!
sellam!
http://quran.com/
eto klikni na bilo koju suru. sa lijeve strane imas opcije izaberi bosanski jezik. transkripcija je vec zakacena a u vrhu ako hoces imas audio

Elhamdulillah
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 10:11 pm

Re: Da li mi neko moze pomoci, transkripcija sure?

Post od Elhamdulillah » Pon Sep 16, 2013 10:16 am

Allah vas nagradio svakim hajrom obojicu!

zegulja01: ovako nesto bas sam trazila, Allah te nagradio na trudu!

Selam!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li mi neko moze pomoci, transkripcija sure?

Post od Haris » Uto Sep 17, 2013 3:23 pm

Bolje ti je da prije učenja naučiš sufaru. Ja sam isto tako naučio arRahman jer je lijepa sura, a kasnije nakon što sam naučio sufaru, teže mi je ispravit harfove i dužine, nego naučit nanovo iz Kur'ana. Tako da moj ti je savjet da poslušaš Kenana.

Odgovori