NAPADI

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

NAPADI

Post od almir1111 » Uto Jan 28, 2014 1:36 pm

Selam
Ja sam novi clan na forumu, odavno vas pratim i iskreno mislim da je ovo dobar sajt
Sad malo o meni
Imam vise problema pa cu kratko redom
sa nekih 15 godina dozivio sam sok kada je u stanu ispod naseg umro jedan komsija.
Od silnog vristanja i jauka njegove zene sam se najezio.
i od tada sam dobio opsesivno kompulsivni poremecaj.Tj umislio sam sebi da nesmijem spavati na toj strani(desnoj) na kojoj sam lezao kad sam se probudio.Iz tog poremecaja razvilo se mnostvo drugih opsesija(npr moram ovo uraditi inace ce nesto biti).
Sa nekih 20 godina kad sam upoznao Islam, to je nestalo, shvatio sam da je to sejtan prokleti.Mada nije nestalo samo po sebi, vec postepeno se udaljavalo od mene.
Taman kad sam poceo misliti da je sve ok, dobio sam druge probleme.Poceo sam uzimati abdest po pola sata, a klanjao sam po sat skoro.
To je bilo jace od mene, nikad nisam bio siguran da li sam sve ispravno uradio.
U medjuvremenu sam se ozenio, i u braku sam opet poceo klanjati (predhodno sam prestao zbog navedenih problema, da mi Allah oprosti)
Problemi su opet naisli, sve do jedne veceri kad sam iskreno Allaha Uzvisenog zamolio da mi to prestane i kunem se Svemogucim, prestalo je u momentu.Osjetio sam neki zvuk u glavi poput lomljenja i prestalo je MOMENTALNO.i nikad se vise nije vratilo.Hvala Allahu.

Nakon toga sam bio preporodjen.Ali kasnije sam opet dobio problem.Dobio sam dosaptavanja.Pocela su pitanja ima li Boga, pa da Allah ne postoji.Nisam mogao izdrzati.Ludio sam.Mislio sam da sam kjafir.Dobijao sam porive da se ubijem.Samo me Allah spasio.
Sto sam vise pokusavao naci odgovore na pitanja to su me vise mucila druga pitanja.I opet sam prestao sa namazom, pritisak je bio veliki(molim Allaha da mi oprosti, stvarno mi je bilo neizdrzivo).Ali ja kao neko ko je vjerovao nisam se mogao pomiriti sa tim mislima.
U medjuvremenu poceli su problemi u kuci
Dobro se sjecam jedne veceri ja ljuljam na nogama svoju kceerkicu od par mjeseci, kad dijete odjednom zaplaka i podignu glavu.Vidio sam glavu sejtana umjesto njene.Prepao sam se i poceo uciti, upalio sam svjetlo naravno nista nije bilo djetetu(hvala Allahu), ali ja znam sta sam vidio.problemi u braku su poceli i zena mi je ubrzo prestala klanjati.Ja sam pokusavao da se vratim na namaz, ali misli su bile jace od mene.Ona nije ni pokusavala.
Da skratim, razveli smo se prije dvije godine zbog nekih drugih problema(sa njenim roditeljima najvise)
Pogodilo me to.Jos nisam uspostavio namaz bio.Znaci nekih 5 godina pokusaja da stanem na namaz.Poceo sam s muzikom i s curama.
Poceo sam i u teretanu ici.U teretani sam upoznao mnogu bracu, i njihovim sebebom najvise ostavio sam muziku i djevojke.Stao sam na namaz.Znao sam da moram.I pocelo je .Opet dosaptavanja.Ali sad sam imao odgovore.Ali sad iako sam imao odgovore, opet mi se u glavi pocelo motati STA AKO.izludjivalo me.Ali bio sam strpljiv.Nisam propustao namaza.Na silu sam klanjao, poceo sam malo i Kuran uciti.Upisao sam fakultet.Sanjao sam da se ozenim za muminku i da pokusam svoju kcerku kako dovesti.Da zavrsim faks i da sa boljim zvanjem potrazim srecu negdje na Bliskom Istoku.Ne zbog novca.Nego zbog ljudi.Totalo sa razocaran mentalitetom ljudi na Balkanu.
Ali vece prije svecanog podizanja indexa na novom faksu pocinje moja nova borba.U teratani sam dobio napad.Moguce je da je od preparata sa kofeinom, ali to lupanje srca je preraslo u gusene i paniku.Smirilo se za nekih 2 3 minute.Ali kreenuo je drugi napad.Pa treci.Otisao sam na CUM i tamo je sve bilo uredu.Pritisam super Srce je imalo oko 120 otkucaja,Ekg dobar.N stolu sam pred njima dobijao nove napade ali nista nisu ocitavali osim bryeg raada srca.
Hajde da opet skratim
dijagnoza ANIKSIOZNOST I PANICNI NAPADI UZROKOVANI STESOM
snimio sam kasnije i UZ srca i pod opterecenjem i sve super(bas tako super, imam hvala Allahu odlicno fizicko ydravlje)
Pio tablete, bilo mi gore. Bacio tablete.Razni doktori da ne pricam .Svi kazu zivci.
OD TADA SAM IMAO OKO 200 NAPADA PANIKE I KONSTANTNI STRAH OD NECEGA.ne treniram, nemogu uciti za faks.Trenutno sam na bolovanju.
otisao sam kod Abdurezzaka na rukju, i imao simptome
Lupanje srca kao da sam na maratonu, zatim sam poceo nesto vikati
onda me lupilo u grudima nesto i morali smo prekinuti rukju
sad pijem vodu i klanjam naravno jos uvijek.
ALI poslije rukje sam poceo dobijati jos jace vesvese, jedva sam se nekako trgnuo od njih.Povracanje ali nista ne izlazi.Zatim po 4 napada dnevno panike.Da bi odjednom to prestalo na jedan dan pa opet me napada.
REDOVNO KLANJAM NAMAZ, PIJEM VODU ZIKRIM DOVIM
savjet molim vas
i ako neko ima slicno iskustvo
DOVITE ZA MENE
SELAM

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: NAPADI

Post od almir1111 » Pon Mar 03, 2014 8:36 pm

Da ukratko kazem sta se događalo.Isao sam na rukju, ali na rukji sam imao strasne reakcije sa srcem, poslije rukje sam bio miran, nisam imao straha.Ali sljedeci dan vratile su mi se vesvese, i to bas puno.Kasnije sam opet otisao na rukju, reakcija nije bilo, ali dan poslije sam zavrsio na hitnoj zbog lupanja srca.Naravno elhamdulillah sve je u redu sa srcem bilo.
Sad sam na bolnickom lijecenju na psihijatriji, vezano za aniksioznost.Dobio sam terapiju koju cu morati piti duze vremena.Vec sam elhamdulillah bolje.Sad planiram da idem na rukju za vesvese jer me ne popustaju.Moram napomenuti da nisam mogao bez lijekova, jer sam ludio.Koliko znam to hrani dzine, a Allah zna najbolje.
I trzim drugog ucaca, mozda i enesa, ali jos 10 dana ne mogu van grada, jer mi ne dopustaju iz bolnice odlazak iz grada.
Zanima me da li mogu piti vodu koju mi je Abdurezzak dao, ako cu ici nekom drugom na rukju.
I koja je prva pomoc za vesvese, koje sure, ako ima neko transkripkciju te sure, pa da mi posalje, ako moze.
Selam

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: NAPADI

Post od almir1111 » Pon Mar 03, 2014 8:38 pm

Tek sada vidim da sam dio ovog vec napisao, pa halalite molim vas

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: NAPADI

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 05, 2014 7:59 am

Zikri brate,tu je tvoj spas..

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NAPADI

Post od visegrad_1 » Uto Apr 01, 2014 12:12 pm

Selam brate recimi jel klanjas 5 vakti namaza jesil dao zekjat puni iznos , jesil u kreditu , jesil dao sadaku , jesil ozenjen , kaku hranu jedes , gdje izlazis sa drustvom , skim se druzis itd,

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: NAPADI

Post od kamilica » Uto Apr 01, 2014 2:29 pm

polahko visegrad -1 povuci rucnu tako se ne daje savijet ti ko iz topa ko neki murijas ,postavljas pitanja,a demi reci ko danas nije u kreditu i sta ima kredit sa bolestima,tako se ne radi moj jarane i takva se pitanja gruba ne postavljaju,to se radi sa ljubavlju sa postovanjom prema bolesnim osobama,i treba da se daje savijet na lagan nacin,sabur i bice ako bogda bolje ,i taj abdurezak u sarajevu provjeriti situaciju oko ovog ucaca pa dali je on ok ili nije ,ja sam cuo od nekih da moze potpomoci ucenjem rukjom i savijetima,i cajevima raznim selam svima.

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: NAPADI

Post od almir1111 » Sre Apr 02, 2014 6:17 pm

Klanjam, trudim se i trudicu se da skoro svaki vakat klanjam u dzematu, ali vec duze vrijeme klanjam farzove. i neke sunete.Zekat nisam dao, dajem sadaku.Kome da dam zekat.Razveden.U kreditu da mi Allah oprosti.Ali razumio sam zasto pitas mada si malkice grubo pitao.
Danas sam isao u teretanu, i poceo sam uciti za faks pa dovite da mi ovo dvoje Allah omoguci i olaksa.I prekinuo sam bolovanje tako da sam i na posao krenuo.Pa dovite braco i sestre za mene da ucim , treniram i radim , a kasnije i da se ozenim.
Da nas Allah uzviseni uputi na pravi put
Selam

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: NAPADI

Post od kamilica » Sre Apr 02, 2014 8:02 pm

almire svako zase travu pase ,uzdaj se u allaha dz,i u sebe,nejma ti treceg,selam.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NAPADI

Post od visegrad_1 » Sre Apr 09, 2014 2:13 pm

Selam brate ako zelis da se izlijecis i da shvatis zasto ti se to desilo pocni da zivis po Islamskim zakonima da na sebi primijenjus uzmi Kuran i citaj sure El-Bekare sa razmisljanjem tuj ti sve govori o tvojim problemima prvo trebas razmisliti sta je haram a sta halal haram odvodi u dzehenem nemoze ti nijedan ucac pomoci ako si u haramu ,trebas razmisliti gdje su sejtani itd ides u teretanu nije za tebe to ,ako si zavidan ljubiomoran skrt itd mijenjaj se ,kazes da nemas kome dat zekjat i to puni iznos ako vijerujes u Allaha dz i sudnji dan , trebase ozenit odmah pola vijere je brak ,a brak je smiraj za srce da te Allah dz sacuva od sejtanski dzinski napada ako ti gledas dijevojke tvoje srce bolesno crnilo postaje najveci bolest kod muskarca sto nije ozenjen , i sto pogleda dijevojke ili radi blud to je ubistvo za dusu ljudsku, ondar gdje izlazis skim se druzis drustvo ako ti je ljubomorno zavidno itd izadi iz njega razbolicete reko Muhamed as da ce njegov umet umirati od uroka neboj se neces umrijeti od gladi Allah dz je se zaklo da ce svakog svog stvorenja hrani do casa smrti imas nafaku neboj se neces umrijeti od gladi izadi iz harama sad ce neko visegrad 1 ti dajes savijet a nisi sebe izlijecio ja znam jednog ucaca sa Allahovom dozvolom je ucio rukiju mnogim ljudima i bilo je hajra ali nije znao sebi izbacit kamenac tako Allah dz je dao svakom nesto i zato trebamo se savijetovati nama treba savijet ne novac , ondar hranu pocni med banane mlijeko maslinovo ulje jecem telbinu jaja zivo svako jutro kad se brobudis ,orasi bademi hurme smokve , dzinder med limun hrana za mozak srce dusu hrana za energiju ali prvo izadi iz harama nece ti pomoci hrana ako si u haramu , i trebas shvatit da te ovim Allah dz hoce izvestit na pravi put i da te sacuva od dunje ija sam mislio sihr evo ja vec sa 3 se borim od 98 2006 2011 a prije ukorl;jivo oko itd ali Allahu ekber Allah dz ce mi dusu uzet kad je odredeno pocni na sabah ici i nocni namaz klanjat i jaciju u dzematu

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: NAPADI

Post od almir1111 » Uto Apr 22, 2014 7:07 pm

Da te Allah nagradi na iskrenom pisanju.Nisam toliko u haramima, ne slusam muziku, nikad nisam blud ucinio u zivotu.Grijesim u nekim stvarima, to znam, ali trudim se da budem iskreni musliman. Zavidno drustvo sam odbacio.Zeniti se ne mogu trenutno, ucim da u ime Allaha odem iz ove zemlje.Mislim finansije sam ulozio na fakultet.Sad mi je lakse, a bice InsAllah jos bolje.
Jos jednim hvala na savjetima, Allah te nagradio
SELAM

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NAPADI

Post od Haris » Sre Apr 23, 2014 10:41 am

@visegrad_1, tačno je da je brak upotpunjena vjera i smiraj, i obaranje pogleda i čuvanje, ali nije samo to ključno za liječenje. Tako ne bi bilo pametno omladincima stvarat pritisak..

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: NAPADI

Post od almir1111 » Pon Jun 27, 2016 7:38 am

Selam alejkum.
Nije me bilo odavno pa da kazem kakvo je sad stanje.
Vezano za anksioznost 99,99% sam izljecen hvala Allahu Silnom.
Ne pijem ni tablete ni nista slicno.
U sred panicnih napada kad mi je bilo nateze Allah Silni me je pocastio sa snom poslanika Muhammeda s.a.v.s.
Rekao mi je sta je rekao, i dovu je uputio za mene.
Brzo nakon toga sanjao sam i san gdje me je nesto odvelo(to nesto me je bukvalno nosilo po zraku) do kuce ljudi koje poznajem i koji su se bavili sa narucivanjem sihira(znam pouzdano, a cak su mi i priznali indirektno da su za mene narucili zapise ili slicno).Zatim mi bi receno da su oni to uradili(tacno se odnosilo na vesvese to sto mi je receno, a Allah dz.š. zna najbolje)
Dalje to nesto me povuce do mog kabura i uvede me unutra.
Kad odjednom ja u Dzenetu Firdevs.Oko mene neopisiva ljepota.Stajao sam na kamenom platou, a moje bose noge su osjetile neopisivu ugodnost kamenog platoa.Pored mene šumarak, a s druge strane staza od nekih bijelih kamencica.Stazom idu dva muskarca i nesto pricaju, a kunem se Allahom Svemogucim da nisam vidio ljepsih stvorenja od njih.Da napomenem istog trena kad sam stupio u Dzenet, svi osjecaji anksioznosti i ostalih psihickih problema su nestali i ja sam se osjecao normalnim napokon.
Onda me nesto okrenu na drugu stranu i ispred mene se otvori prozor.Kroz prozor vidim mjesto gdje je ta kuca od te porodice s pocetka price.Govori mi se :Ovo njih čeka.Zatim sva moguca tama kao najtezi oblaci se pocese na njihovu kucu svaljivati.I tu sam se probudio.

Uglavnom sto se tice vesvesa tu se jos lijecim kroz zikr i dove, a Allaha molim da me izlijeci i da nas sve uputi i uvede u Dzenet.
Amin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NAPADI

Post od elma np » Uto Jun 28, 2016 9:40 pm

Alejkumu selam,predivan san,da te Allah nagradi za tvoj sabur i podari dzennet,a i svima koji prolaze kroz iste probleme.Jedno pitanje,da li mozda znas da li je ucac Abdurezzak jos uvek u Sarajevu?

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: NAPADI

Post od almir1111 » Sre Jun 29, 2016 6:33 am

Da nas Allah Uzvišeni uputi i učvrti.Što se tiče Abdurezaka, zaista ne znam, ako nemas br telefona od navedenog učača posat ću ti br na PP.
Selam alejkum

Odgovori