Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Pon Feb 03, 2014 5:39 pm

Selam alejki.

Da i ja ''opletem'' o svojim belajima.
Helem, prije nešto više od mjesec dana započeh liječenje kod Enesa.
Otad koristim i terapiju (ulje, vodu, med).
Helem, danas mi bi buran dan. U nekoliko navrata doživjeh kao neki udarac u prsa, sekundu traje, aman, zrak mi nestane, preznojim se.
Moji se prepali, navalili da idem doktoru a ja neću pa neću. :mrgreen:

U ovih nešto više od mjesec dana koliko se liječim, bilo je dosta jačih reakcija. Hvala Allahu, prođe.

Nego, zanima me, moguće da su ti ''udarci'' zaista od njih ili? Zaista je strašan osjećaj. :(
I da, već duže imam čudan osjećaj u leđima. U pitanju je lijeva strana, i rebra također. Naime, uFati me nešto kao ''sandžija'', pa žulja, bode, jedva sjedim nekad. Kad se to istom pojavilo, iznenada je bilo, osjetila sam vrelinu na tom mjestu a poslije se tu pojavila tanka crvena linija, kao hemijskom podvučeno. :shock:

p.s. znam da ima dosta sličnih ili istih tema ali, otvorih ovu, neugodno mi šarati po tuđim temama. :oops:

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od maslina » Pon Feb 03, 2014 5:41 pm

Enes ti je sigurno to rekao a ja cu evo samo ponoviti: uzmi naucenog maslinovog ulja pa masiraj prsa i ledja, pa bi trebalo popustiti ako Bog da. masiraj cijelo tijelo.

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Pon Feb 03, 2014 5:43 pm

Tako i radim, spomenuh već da to prakticiram.

Hvala na odgovoru.

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od kamilica » Pon Feb 03, 2014 7:40 pm

nebi bilo lose da uradis hidzamu na tim bolnim mjestima.

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Uto Feb 04, 2014 5:30 pm

Hmm, još mi je par osoba to predložilo. Pa, vidjet' ću inšaAllah. Naškoditi neće, svakako.

Hvala na odgovoru.

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Pet Feb 28, 2014 4:42 pm

Selam alejki.

Huh, nisam ovdje ništa ''šarnula'' 24 dana .. al' ko broji?! :mrgreen:

Nego, muči me jedan (da je bar samo jedan hah) problem, koji mi zadnjih dana nešto baš ne da mira, ccc.
Uglavnom, prije nekih 10-ak dana mi je nestala majica.
Znam tačno gdje je i bila, s obzirom da sam tad slagala odjeću, i znam tačno gdje je ostavih i, nakon tog 2-3 dana, nigdje je. :?
Sve insan konta, ono, pojavit' će se, tu je negdje ali, ništa.
Zaista, svu sam kuću prerovila tražeći, i ne nađoh.
Nije insanu za majicu ali, nije mogla baš tako nestati .. i to baš sada, kad sam u ovoj fazi liječenja i sl. :?
Tako je to uvijek kod mene, sve nešto započnem i boom, nešto krene po zlu.
Malo je reći da sam zbunjena, zabrinuta, ljuta, nervozna i šta sve ne. Uh. :roll:

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od djevojka » Sub Mar 01, 2014 6:27 pm

Allejkemuselam..
Probaj da što manje misliš na to, da se ne sekiras oko toga toliko, jer "podstanarima" i odgovara to tvoje stanje kad si nervozna, nasekirana, zabrinuta i sl. Nemoj bas svakog pustati da ti ulazi u sobu i da ima pristup tvojim stvarima, ali ko zna, mozda se pojavi.. Mada bih vjerovatno i ja reagovala kao i ti sto si, ali probaj da se okupiras drugim stvarima..

Meni se jednom desilo isto, trazila sam dzemper k'o luda, ma nigdje ga... Po nekoliko puta sve prerovila, svaku vjesalicu posebno pregledala, i poslije nekog vremena nadjem taj dzemper sasvim slucajno... nesto drugo trazila i ugledam ga na vjesalici, heh... ko zna u sta sam ja gledala :D
Naci ces je sigurno kad se budes najmanje nadala... :D

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Ned Mar 02, 2014 10:58 am

Ma u sobu mi niko i ne ulazi (osim ukućana), i niko drugi nema pristup mojim stvarima i sl.
Al' eto, nije mi se (koliko znam) nikad ovo desilo, da nešto samo tako nestane i ne pojavi se skoro dvije sedmice. Mislim stvarnooo... :?
Vjeruj, svu sam kuću demolirala tražeći al' ništa, ccc.

Uh, samo da se pojavi, gotova je! :mrgreen:

Hvala na odgovoru.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 05, 2014 7:18 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Povecaj zikr sestro,narocito u dva perioda jutarnji i aksamski bit ce ti bolje inshaallah.

Sto se tice majice ,znaju oni uzet,ako je nadjes pregledaj je lijepo imal sta na nju,ako je nadjes prvo uzmi abdest pa je pregledaj ,osjetis li nemir u sebi il nesto na majici spali je..

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Sre Mar 05, 2014 11:35 am

We alejki selam.

Hvala na savjetima, toga se već dugo pridržavam.

Majicu još nisam našla (nema je evo 15 dana).
Znam šta mi je činiti ako se pojavi ali, neće se to pojaviti, sve sam sigurnija. :(

Šta bude, bude...

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Uto Apr 08, 2014 8:32 pm

Selam alejki.

Imam neki problem već par dana, kontam prestat' će al' jook.

Naime, počelo je kao otežano disanje popraćeno jačim lupanjima srca (to me već mučilo al' sad je drugačije), zatim se, da kažem, proširilo i na želudac. Nije u pitanju bol, već kao da me uhvati grč i povuče želudac, i tako stalno. Međutim, to mi se sve pođe pojavljivati predvečer, tako da niti spavam ikako do pred jutro. Grozan osjećaj u prsima, raskide me nešto, kao da me ''nešto'' smeta. Navečer mi se, također, po rukama ''prospu'' nekakve crvene tačkice koje nestanu do jutra.
Sad sam u vintage stilu, na tufnice. :mrgreen:
Al' evo od danas, pored svega toga, osjećam i jako strujanje u predjelu stomaka. Nikad nisam ništa slično doživjela .. i iskreno, plaši me. Inače, takvo strujanje prilikom rukje osjetim kroz ruke. :(

Halalite ako smaram sa ovim pitanjima al' pojela bih se da ne upitam. :mrgreen:

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od EdinM » Uto Apr 08, 2014 8:59 pm

Standardno. Nesanica, kolebanje u predjelu prsa, pojacana aritmija srca naravno psihicka a ne karidiovaskularna, a takodjer i osip :) sve to i ja imam nisi sama ne boj se :) haha Uci redovno jutarnji i vecernji zikr te slusaj http://www.youtube.com/watch?v=JdtSs3Bsnac poslije aksama i problemi ce polahko nestajati aBd :)

Esperanza
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 1:25 pm

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Esperanza » Uto Apr 08, 2014 10:23 pm

Hvala za savjete, iako ih se već pridržavam.

A ja sam još ''friška'' u liječenju (3 i po' mjeseca otprilike), pa se nadam da će s vremenom popustiti reakcije .. s obzirom da me plaho zamorilo zadnjih dana, a taman bijah rahat jedno vrijeme. :mrgreen:

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od EdinM » Sre Apr 09, 2014 4:25 am

Ima nas sta smo 5+ god u lijecenju, nedaj se :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da i Esperanza koju ''probaci''. :D

Post od Haris » Sre Apr 09, 2014 7:39 am

Da i Haris koju probaci :D

Što se tiče samog liječenja, čudno je to. Čovjek se maksimalno baci na razmišljanje o tome šta, kako i gdje. Razumijem ja da je bolesnikova muka najgora, pa makar to bio i trn koji se pod kožu uvukao. Ali iz nekog svog iskustva, što sam više razmišljao o problemu sve sam bio gori. Kad bi se ljudi u liječenju posvetili razmišljanju o Allahu i zikru, koliko razmišljanju o džinima i priči o njima, sve bi drugačije bilo, vjeruj mi.

Kod mene je bila osnova, čim mene nešto uhvati, ili bilo koga u mojoj blizini, prva misao je "to je to".

Postavi se kao da nemaš nikakvih problema, kad zaboli želudac, dobro je, nek boli, pojela sam nešto teško. Kad glava zaboli, dobro je, treba mi kafa, teško vrijeme. Krivi sve drugo osim džina. Jer kad ih kriviš, priznaješ da ti mogu naudit i da su jači od tebe, a oni to žele, da te isprepadaju i da dominiraju. I šejtan je sve veći kad ga spominješ, a kad dodaš euzu-bismillu i postaviš Allaha ispred njega, manji od makovog zrna.

Ako imaš posao, radi tako da ti posao odvlači misli.

Da li razmišljaš o obavljanju namaza unaprijed ili o namazima koji su se desili? Ne razmišljaš sigurno, kao ni ostali mi. Kad dođe vakat, obavi i idemo dalje. Kao da ne pridajemo velike pažnje, nema neke pripreme. Isto tako i liječenje, naumpadne ti da piješ vode, zgrabiš polovku, povučeš gutljaj i idemo dalje na posao. Pokušaj da ne budeš podređena džinima nego Uzvišenom. Na njih gledaj kao na slučajnog prolaznika koji je tu, a nije bitan.

Sve ono gdje oni tebi prave problem, tu se trebaš postavit kao jaka, da te ne dotiče i bit će pomaka ako Allah da.

S druge strane, Uzvišeni nam daje iskušenje kako bi u jednu ruku mi ispravili nešto što eventualno nije dobro, a svi smo puni grešaka. Zbog toga Enes opravdano svojim pacijentima govori "čitajte hadise i mijenjajte se u skladu sa njima". Nije ono sad bitno da čovjek pročita hadis da treba pustit bradu, skratit pantalone, stavit nikab i misli on je vrh svijeta. Jok!

To je jedna od sitnica, koja možda i nije bitna kod liječenja. Poentira se na mijenjanje sebe u svojoj unutrašnjosti. Odbacivanje loših osobina, mišljenja, zavidnosti i sl. Traženje iskrenosti i duševnog mira.

Ja sam hvala Allahu uspio da se iskoprcam iz problema, i nema nekih smetnji. Ništa posebno ne osjetim, pa tako da li je ostalo kakve siće ne znam, a nije ni bitno. Našli smo se na zlatnoj sredini. Ne diram ja njih, ne diraju oni mene i dobro nam je :)

Tako dragi moji, napravite mjesta i za Uzvišenog u vašim životima. Nemojte biti roboti koji konzumiraju terapiju u određeno vrijeme bez efekta. I lijepo mišljenje o Allahu je neki vid našeg unutrašnjeg ibadeta.

Nije ni jedini zadatak samo sjedit u ćošku i zikrit. Generalno cjelokupna aktivnost. Živiš život kao da nemaš nikakvih problema, obavljaš posao, i trudiš se da nisi na teretu drugima.

Bit će to sve dobro uz Allahovu pomoć. Allah sve može, mogao je i da ne dadne iskušenje i da ga nakon tri dana ukloni, znači nije do Njega Uzvišenog. Allah može ako hoće. Problem je u nama samima. Dok mi ne pokažemo aktivnost, neće bit promjena.

Odgovori