Treba mi savjet ili pomoc

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Miranda
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 1:05 am

Treba mi savjet ili pomoc

Post od Miranda » Sub Feb 22, 2014 1:32 am

Essellamu allejkum

Imam problem sa sihrom,u 18 god mi je pravljeno a tek u 21 sam osjetila da nesto nije u redu,potrazila sam medicinsku pomoc ali su nalazi svi bili uredni i onda sam isla kod efendije koji mi je i rekao sta je u pitanju,dao mi je vodu i neki zapis u njoj,tako sam radila 3 puta po 21 dan medjutim nije pomoglo.Napravila sam i hamajliju ali ni to nije pomoglo,i dalje je bilo isto,poslije sam isla jos 2 puta kod hodze koji mi je dao naucenu vodu da pijem i mazem po tijelu,stanje se je malo popravilo ali opet nije u potpunosti problem nestao.Redovno klanjam,slusam svaki dan suru El-Bekare (preporuka hodze),dovim Allahu ali to samo nakratko smiri pa kasnije opet bude isto.Osjetim bol u stomaku i kretanje po tijelu (kao strujanje ili damori),vrucinu u glavi i ledjima i nadutost stomaka,sanjam ruzne snove (dzine koji se predstavljaju kao "Bog" i govore mi da nesto moram uraditi),imam neki oblik depresije i ne mogu izlaziti nigdje i ne mogu imati momka (svaki put na njegov rodjendan raskidamo),lupanje u prsima i pritisak i tezina na ocima i nesanica te bol u zelucu i kucanje.Dok slusam suru El-Bekare dolazi do grcenja tijela i kao refleksi tj pomjeranje ruku i nogu bez moje volje i plac.Ne znam sta da radim pa vas molim ako mozete da mi vi date neki savjet sta i kako da radim.Unaprijed hvala

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od EdinM » Uto Feb 25, 2014 9:32 pm

Hvala i zahvala pripadaju jedino Allahu dz.s. Neka je salavat i selam na naseg miljenika i poslanika Muhameda a.s. te njegovo casnu porodicu i ashabe.

Prije svega sve zapise,hamajlije i tome slicno spali. Allah je zastita a ne hamajlija ili nekakav zapis. Imas dosta tema o sihirbazima pa potrazi i pogledaj prepoznajes li se da li si bila kod doticnih. Slicne simptome imam i ja takodjer. Da ti objasnim te periode dobro/lose stanje. Sihr je kao klupko pa naidje period kad je osobi tesko dok se ne razmota jedan cvor, pa bude lakse, i onda opet bude tesko dok se ne razmota drugi i opet olaksanje i sve tako dok se u potpunosti ne razmota. Iskren savjet je taj da svoj namaz,zikr,dovu itd preodredis da radis u ime Allaha i nista mimo toga, npr desi se da ljudi pocnu da klanjaju samo da bi se izljecili jer im je ponestalo iskrenosti zasto to rade i kad se izljece vrate se losim navikama. Nek ti farz bude nepropustan a dova najjace oruzje i ne sikiraj se. S mukom je i slast. Sabur je lijek. A koga Allah voli i zeli mu dobro, iskusa ga da bi ga ocistio od grijeha. Selam

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od djetelina » Uto Feb 25, 2014 10:32 pm

Selam,
EdineM baš u tvom postu nađoh odgovor na svoje pitanje. To me zanimalo, a mrsko mi bilo da nekog pitam oko toga. Kao potpuni laik sam ušla u sve ovo i dosta sam naučila što se tiče šta učiti, simptome prije rukje, poslije, ali nikako nisam znala objasniti kad sam izbacila iz kuće sumnjivi predmet, na sebi sam ujutro osjetila olakšanje, ali problem je i dalje bio prisutan. Vjerovatno se tad razmotao jedan čvor tek.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od EdinM » Uto Feb 25, 2014 10:38 pm

Ustrajni budite u namazu to je osnov lijecenja svakog. Polako sebe uvodite u vjeru i problemi ce aBd nestajati :)

Miranda
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 1:05 am

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od Miranda » Uto Feb 25, 2014 10:48 pm

Iskreno sabur traje vec godinu i nesto dana,klanjam,radim sve kako treba,cuvam se od grijeha,ne znam vise sta bih trebala.Htjela sam slusati rukju ali nisam sigurna da smijem,ne znam kakve bi mogle biti reakcije.A i sto se tice hamajlije kazu da se ne smije sve ni zapaliti jer moze biti lose pa ni za to sad ne znam sta da radim.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od EdinM » Sub Mar 01, 2014 5:53 am

Nedaj da vas sejtan plasi. I nemoj kukati evo vec godinu se borim, jer znaj da ima i onih koji se duze bore npr ja preko 5 godina :) a da ti ne pricam da ima onih koji se bore duze od mene a ima onih kojih i umru a ne izlijece se...U Allaha je lijek, i sve dok ga trazis na pravom i ispravnom mjestu ne brini se. S mukom je i slast, a poslije tegobe dodje olaksanje. Sabur je golema stvar, a danas ko ga ima, mnogo ima. Selam

Miranda
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 1:05 am

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od Miranda » Sub Mar 01, 2014 8:59 pm

U pravu ste hvala na savjetu

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 05, 2014 8:08 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Miranda sestro moja spali hamajlije ,tom naucenom vodom poprskaj coskove soba gdje zivis,mjesto gdje spavas,nocu ostavi upaljeno svjetlo jedan period zikri,nastavi sa terapijom ali pod hitno spali hamajlije jer je spaljivanjem hamajlija veci dio tvog ozdravljenja,imas na forumu HISNUL MUSLIM Dove ,JUTARNJI I AKSAMSKI ZIKR sta pise to procitaj ni manje ni vise,ako pise da proucis nesto 3 x prouci ga tri puta ,osim la ilahe ilallahu wahdehu la sherike leh lehul mulku we lehul hamdu we huwe ala kuli shej in kadir,to mozes koliko ti dusa zeli i moze,isto i salavate na Muhammeda salallahu alejhi we seleme,Allahumme sali we selim ala nebijjina Muhammed po hiljadu puta ako mozes...samo budi aktivna ,uzmi meda ,maslinovog ulja ,curukotovog ulja ,napravi jednu islamsku bombu koja ce ti inshaAllah biti lijek uz Allahovu dozvolu,nek ti taj hodza prouci na med ,maslinovo ulje a onda ces na forumku nac kako se i kada koristi ,Molim Allaha da te izlijeci...amin

Miranda
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 1:05 am

Re: Treba mi savjet ili pomoc

Post od Miranda » Sub Mar 08, 2014 3:24 am

Amin. Hvala puno na savjetu,vec radim tako kako ste vi rekli da bi trebala i hvala Allahu osjecam poboljsanje.Naravno treba vremena za potpuno izlijecenje ali ako Bog da i to ce doci.Da vas Allah nagradi.Selam

Odgovori