Zbunjena

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Zbunjena supruga
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Feb 24, 2014 5:53 am

Zbunjena

Post od Zbunjena supruga » Uto Feb 25, 2014 6:33 am

Eselamualejkum, iskreno ne snalazim se bas najbolje na ovoj stranici tako da neznam kome da napisem svoje pitanje. U braku sam vec treca godina i stalno kod muza pronalazim po dzepovima neke hamajlije i dove za ispunjenje zelja. Na moje pitanje zasto ih nosi nema odgovora samo postane grub i udaljava se od mene navodno ih baci ili pocjepa ali nakon nekog vremena opet nesto novo nadjem. Skoro sam jednu otvorila i bila su samo arapska slova koja nerazumijem. Dok smo se zabavljali sve je bilo uredu jer smo krili nasu vezu s tim da sam bila udata i imam dijete a njegovi nisu to mogli prihvatiti. Prije nego me je doveo sebi tj ozenio bio je izvan sebe kazu nagazio i vodili su ga na lijecenje s tim da su prvo mislili da ja stojim iza toga. A dragi Allah mi je svjedok da nisam nikada imala s tim posla. Od tada nosi hamajlije i dove skrivajuci od mene pa me zanima zasto se to nosi jer me boli u dusi ako nesto od mene krije jer bi ga podrzala u svemu. Ja sam odhranjena s djedom i nenom koji su bili vjernici i ni jedan vakat namaza nisu propustli ali hamajlija nisu nosali tako da o tome malo znam. Molim vas pomozite mi jer neznam koga da pitam vise!!! Unaprijed vam se zahvaljujem!!!!

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Zbunjena

Post od sadaka » Čet Feb 27, 2014 4:54 pm

alejkum ve Selam sestro , to sto su njemu uvek po dzepovima hamajlije ,to znaci da je on isao kod hodze ,koji su njemu davali te hamajlije navodno kao da ce to njemu pomoci i da ce od toga imati neke koristi , ti takvi tretmani nisu dozvoljeni ,jer sve to predstavlja jedan sirk koji se cini svesno ili nesvesno prema Dragom Allahu dz.s . Znam da sve ovo tebi nije lako ,ali nadam se da ces sa saburom prvenstveno i Allahovom voljom i pomocom biti sve u redu ,nista nemoj na silu ,pre svega od toga ce samo sejtan imati korist ,predaj se Dragom Allahom sa cinjenem ibadetom ,namazom ,zikrom ,postom itd ,korak po korak ,sve to lako u coveka ulazi ali tesko i polako odlazi , ovo jesamo iskusenje , nadam da ce to biti samo kao jedna nagrada tebi i muzu od Dragog Allaha dz.s koji cete se ovim putem vratiti Islamu i biti spaseni.
Moras biti sto vise pod kontrolom kad si u kontaktu sa muzem ,nemoj da tvoji dobronamjeni postupci u vezi ovoga izazovu kod njega bijes i ljutnju ,o tome vise obrati paznju ,kad o ovome razgovaras ,nemoj da ti za cilj bude da neki tvoj predlog i rijeci koje mu njemu upucujes prihvati iz prve ,znam da ti je to zelja ,i da stime mozda polovicno problemi mogu nestati,vise sabura i razumjevanje ,njemu to je sad potrebno a sve drugo ,mislim,naravno na poboljsanje ide polako ,polako ali sigurno InsaAllah .
Poslednja izmena od sadaka u Čet Feb 27, 2014 5:01 pm, izmenjeno 3 puta ukupno.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Zbunjena

Post od sadaka » Čet Feb 27, 2014 4:56 pm

sadaka napisao:alejkum ve Selam sestro , to sto su njemu uvek po dzepovima hamajlije ,to znaci da je on isao kod hodze ,koji su njemu davali te hamajlije navodno kao da ce to njemu pomoci i da ce od toga imati neke koristi , ti takvi tretmani nisu dozvoljeni ,jer sve to predstavlja jedan sirk koji se cini svesno ili nesvesno prema Dragom Allahu dz.s . Znam da sve ovo tebi nije lako ,ali nadam se da ces sa saburom prvenstveno i Allahovom voljom i pomocom biti sve u redu ,nista nemoj na silu ,pre svega od toga ce samo sejtan imati korist ,predaj se Dragom Allahom sa cinjenem ibadetom ,namazom ,zikrom ,postom itd ,korak po korak ,sve to lako u coveka ulazi ali tesko i polako odlazi , sve je ovo samo iskusenje ,sto se nadam da ce biti samo nagrada tebi i muzu od Dragog Allaha dz.s koji cete se ovim putem vratiti se Islamu i biti spaseni.
Moras biti sto vise pod kontrolom kad si u kontaktu sa muzem ,nemoj da tvoji dobronamjeni postupci u vezi ovoga izazovu kod njega bijes i ljutnju ,o tome vise obrati paznju ,kad o ovome razgovaras ,nemoj da ti za cilj bude da neki tvoj predlog i rijeci koje mu njemu upucujes prihvati iz prve ,znam da ti je to zelja ,i da stime mozda polovicno problemi mogu nestati,vise sabura i razumjevanje ,njemu to je sad potrebno a sve drugo ,mislim,naravno na poboljsanje ide polako ,polako ali sigurno InsaAllah .

Zbunjena supruga
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Feb 24, 2014 5:53 am

Re: Zbunjena

Post od Zbunjena supruga » Sub Mar 01, 2014 7:32 am

Hvala vam puno na savjetu i odgovoru! Potrudit cu se da budem pod kontrolom i da se jos vise posvetim islamu nadam se da ce mi dragi Allah u tome pomoci. Hvala vam jos jednom da van dragi Allah podari zdravlja,srece i nafake i napredak na svakom koraku!

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Zbunjena

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 05, 2014 8:21 am

Uradi nesto natjeraj ga da zamrzi hamajlije,ovo me podjeti na slucaj Ashaba koji je svom ocu bacio njegovog Boga(idola)na smetliste.Njegov otac je imao u kuci svog boga,kojeg je glancao i parfemiso svake noci,jedne je prilike sin uzeo tog njegovog boga i bacio na smetliste,otac ga je ujutro trazio i nasao ga na smetlistu govoreci ah da znam ko ti je ovco ucinio kaznio bih ga teskom kaznom,tako je bilo i po drugi put sin uzo idola i ponovo smetliste,ponovo otac nalazi svoje bozanstvo na smetlistu sada ociscen naparfemisan izglancan i uz to postavio sablju pored njega kako bi se branio..ali sin ponovo uzme idola ali ga ovaj put zaveze za krepalog psa pa ih zajedno baci na smetliste,kada je to otac vidio sutra dan rekao je Bogami da je u tebi bilo kakve bozanske moci ti ne bi bio sa tim psom na smetlistu.....ovo je jedan primjer da postupis mudro izvadis mu Hamajlije i Stavis u Kur`an ,nadjes ajete gdje Allah govori o magijama mozda Allah bude htio pa tvoj suprug to procita,a ti malo po malo bacaj po neki hadis kao naprimjer ,kada je Allahov Poslanik Muhammed salallahu alejhi we selem rekao jednom od ashaba,koji je nosio neku narukvicu govoreci da ga cuva od slabosti,na sta mu je Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem rekao ,skini to i baci sa sebe,jer tako mi allaha da si umro a ta narukvica bila na tebi nikada se ne bi spasio Dzehennemske vatre,ili kada je jedne prilike krenuo u Boj pa rekao Aliji njegovo zetu,O Ali idi i provjeri svaku Devu,dali ima bilo kakav talisman na njima ,pokidaj im to i baci...tako i ti sestro moja ,malo islamom malo mudroscu i inshaAllah ce nestat tih hamajlija ,i reci mu jos ovo ,Da dok je bio u stomaku Njegove mame ,Allah mu je vec odredio koliko ce i sta zaradit ,oni koji prave hamajlije da znaju sta kupili bi sve srecke u svim drzavama i dobijali na tim igrama ,bili bi milijarderi a ne fukare sufijske

Odgovori