Moji roditelji su u zabludi,pomozite mi ...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Sabina Hadzic
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Maj 11, 2014 11:31 am

Moji roditelji su u zabludi,pomozite mi ...

Post od Sabina Hadzic » Ned Maj 11, 2014 4:16 pm

Esselamu alejkum
Moja porodica i ja nalazimo se u veoma komplikovanoj situaciji koju niko ne shvata ozbiljno osim mene . Majka moga oca zivi u Srbiji i rjetko kad dolazi kod nas ,moga oca napustila je kad je on bio mali jer ju je moj did ( tadasnji njen muz) mucio,tukao...Ali dolazila je barem jednom godisnje da ga vidi , nekad u dvije godine jednom , ali uvijek ga je rado htjela da vidi , nije bila ohola prema njemu. Zadnji put bila je prije godinu dana,tada je mene vodila kod sebe po prvi put ...Otisli smo tamo mojim rodjakom koji zivi tamo , a rodom je odavde (iz Bosne) ... On me je i vratio kuci , a s nama je dosla i ona opet na par dana dok je on tu da provede jos malo vremena sinom , snahom i s nama unucadima...To je bio zadnji nas susret..Culi smo se nakon toga jednom ili dva puta i nakon toga ona je bez razloga naljutila se prvo na nas sve...Nije zeljela da se javlja na pozive , pokusavala sam doci u kontakt s njom preko djece njene sefice , ali odgovarali su mi da ne znaju gdje je ona i kratko, ignorisali su me...uzalud sve ... zatim se javila meni kad sam zvala i rekla da hoce samo sa mnom da prica,da sam ja mlada pametna osoba i da je ljuta na njih ostale( mamu,tatu i brata) ,kada sam napokon dosla do rijeci nakon sto je ona galamila i drsko pricala pitala sam je a zasto,zasto to sve? rekla je da je ljuta jer se nismo brinuli za nju dok je bila na operaciji gusterace, sto nije tacno... covjek sa kojim je dolazila kod nas( spomenula sam ga vec) javio nam je kad je ona bila u bolnici i mi smo stalno zvali , pisali poruke da pitamo kako je , je li operisala se ...mi smo jedna prosjecna familija i da smo bili u mogucnosti tad i posjetili bismo je , ali nismo bili u financijskoj mogucnosti...sto ona i sama zna ... taj covjek nam je rekao da se ona operisala , da je ziva i zdrava hvala Bogu , da je jos u bolnici , da mobitel nije uz nju i da joj ne pisemo , ne zovemo se , da se ne uznemirava ... nakon par dana zvali smo njega , nije s ejavljao , zvali smo nju ista situacija ...
ona je zbog toga mislila da se mi ne brinemo za nju ... ali opet nije razumljivo ...
kad se meni javila na telefonski poziv izgovorila je uzasne stvari, da nece da cuje za njih , da nece da ih vidi, da ne bi dosla ovdje da joj dajemo milione... zvucala je strasno...nisam imala osjecaj da pricam sa svojom majkom ( nanom) nego sa nekim cudovistem ...
rekla sam joj uredu smiri se , kome ces otici , mi smo ti familija iako smo daleko kome ces otici ako ne nama... rekla je ne moram nikad nikom , ali ni vama necu sigurno...SubhanAllah
odjednom promijenila je nacin razgovaranja , unormalila se i pitala me imam li momka i kako ucim u skoli ... u soku , potresena jedva sam odgovorila na njena pitanja...rekla sam joj ako ne zelis njih , a zelis mene mogu li ti doci , rekla je mozes samo se moram cuti mirzom da vidim kad ce u bosnu da dodjes s njim ( covjek kojeg sam vec spomenula) , rekla mi je javiti kad se cuje s njim kad mogu da dodjem ...
cekala sam , cekala ...
opet je zvala , uzalud ...
bivalo mi je sve teze i teze... mom ocu je najgore bilo ... molim Allaha da nikad ne dozivim od svoje majke takvo nesto ...
nismo znali sta cemo... moji roditelji saznali su za nekog hodzu iz obliznjeg grada , te ga odlucise pozvati i ispricati mu problem nadajuci se da ce nam on pomoci...
nisam bila kod kuce kad je on dolazio , ali mama mi je ispricala da je nakon sto su mu ispricali otisao kuci rekavsi da ode klanjati podne i po knjige...
donio je dvije knjige...ucio(pitao za imena , ime majke od oca) i dao im zapise ,mami vodu da popije jedan da stave na rog od kuce , a ostale ne znam ...
nakon sto sa cula sta se desilo bila sam svjesna da nisu nimalo dobrog ucinili nikom , nego da su odmogli samo...
moj razum ne shvata da jedan covjek, jedan efendija se bavi sihrom...Boze sacuvaj
Nisam smjela reagovati pred tatom jer on mene nikad ne shvata za ozbiljno kad je bilo sta u pitanju i nije neki vjernik, nisu ni mama ni brat...
iskreno nisam ni ja bila dok me nije sve to pocelo izludjivati ... plakala sam , zatvorila se u sebe , bila sam zeljna svoje majke , zeljela sam vidjeti je ...vratila sam se Allahu , pocela sam klanjati , zikriti ... mamom sam razgovarala , nasla joj hrpu literature o sihrima , o sihirbazima , nadajuci se da ce shvatiti da im taj hodza nije pomogao vec odmogao!!!! rekla je samo da ne zna sta da radi , kome da se obrati...rekla sam joj da treba da spali sve zapise ,ali nije uradila nista ...
osjecam se nemocno...prekljucer sam nasla zapis u ocevom novcaniku zamotan u selotep u obliku pravougaonika ...
ne znam sta da uradim vise , na koji nacin da svojim roditeljima otvorim oci , da im dam do znanja da su u jednoj velikoj zabludi , da smaknu to s naseg krova , da se pokaju Allahu , da Ga mole za oprost , da pozovu nekog da prouci rukju...
Ne daj Boze ovako nikome...ja imam samo 18 godina, ne vjeruju mi kad im pricam , a ne vjeruju ni u ono sto im dam da procitaju ...misle da ce im to pomoci(zapisi) ... neki dan sjedila sam sama s ocem ... odjednom je poceo da prica kako zeli da ode od kuce , kako mu je ova kuca dosadila ... imala sam osjecaj da ce mi srce puci u komade...
moja majka ( nane) je veoma bogata zena ...ja sumnjam da je neko napravio sihr rastavljanja majke i sina ...simptomi su obostrani...
molim vas za savjet ...ne znam sta da radim ...pomozite mi...ne mogu sama na svoju ruku pronaci pravog ucaca rukje bez dozvole roditelja, ali i sa dozvolom kad ih ima na svakom cosku varalica, cak i efendija eto!!!
moja majka je daleko i pravoslavka je,ne znam kako da izadjem iz ove nocne more..jos jednom molim vas pomozite mi..
Allah vas sacuvao

Odgovori