Nedoumice

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Georgina
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:17 pm

Nedoumice

Post od Georgina » Sre Maj 14, 2014 12:06 am

Pozdrav svima vama ovdje!

Postavila bih par pitanja čiji će odgovori vjerujem koristiti ljudima neupućenim u ovu vrstu liječenja,jednako kao i meni.
Kako sam na liječenju od sihra već godinu dana,prošla sam kroz odredjene faze i dosta toga znam a dosta toga me kao i većinu ostavi zbunjenom.Napomenut ću da se liječim kod jednog od najboljih učača koji liječi propisno u džamiji i imam puno povjerenje u njega,i svaku pohvalu kao čovjeka.Medjutim postoje pitanja na koja on iz dobre namjere odgovori sa kratkim odgovorima ali nemamo baš vremena da se zadržimo duže i razgovaramo malo više o odredjenoj temi,ja ga prije svega ne želim ni opterećivati,jer puno je ljudi sa problemima koje takodje sasluša i prati i trudi se pomoći.Fokusirani smo isključivo na liječenje,zajedničnim snagama,pa da uz Božju volju budem dobro.
Tokom liječenja imala sam dva perioda kad sam bila dobro.Prvi put budem bolje pa ubrzo su opet napadi jaki,drugi put nikad bolje,nikakva reakcija,dišem punim plućima i apsolutno se osjećam ok,tako da odlučili smo da pauziram i dodjem za neko vrijeme na provjeru.Tokom provjere dao mi je novu terapiju,pa sam dolazila na rukje da smo sigurni da neće izazvati reakcije,medjutim na pola terapije napad se opet pojavio,šta više prvi put da mi je bilo loše stanje pri samom prilasku džamiji.

Teško mi je,vrlo teško da vjerujem da se neko bavi time kad sam ja u pitanju,jer sam uvjek vrlo ljupka i svima draga,takodje u 21 vijeku smo pa ipak....
1.Ukoliko je sihr star i datira jos iz vremena rodjenja i ko zna da li je uopšte živa osoba koja je radila na tome a napadi se sad u ovom vremenu obnavljaju da li to ipak znači da su novi sihirbazi u pitanju,i da je taj sihr svježiji?
2.Ukoliko osoba postoji koja konstantno obnavlja sihr na koji način ona zna kad treba obnoviti?
Ovo dvoje pitam jer mi je nevjerovatno da neko može da se bavi stoljećima činjenjem vradzbina jer mi se nekako čini da bi više i sama zaboravila ili joj dosadilo ili prosto je više onemoćala ili nije medju žive.I postaje logičnije da je vračara živa i neka od skorije i na neki način sposobna da osjeti kad joj se zlo vraće pa sebe spašavajući opet pravi što je pravila.
3.Da li jednako stradaju vračara i nalogodavaoc ili ovaj dr lakše prodje?Mi vjerujemo da jednako prolaze ali možda....



Mimo ovih pitanja za koje se nadam da će neko stručniji odgovoriti i pomoći da se bolje shvate odredjene stvari,ima i ta verzija kada jednom poslati dzin ostane u tijelu čovjeka i kontroliše život oboljelog,ne želi izaći(posebno ako je to stari dzin koji boravi u tijelu 30 godina) i pravi spletke kao nama nevidljivo ali inteligentno biće koje zna da se skriva kao da ga nema pa se ipak izmučen oda,a Božjom voljom u neko doba napusti tijelo.Dakle dovoljno je da bude poslat jednom i on će boraviti ili ulaziti u tijelo čovjeka bez ikakvog obnavljanja sihirbaza.

U koju verziju više vjerovati kad je u pitanju napad koji se ponovo dešava nakon dobrog stanja?


Zahvaljujem!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nedoumice

Post od Haris » Sre Maj 14, 2014 1:41 pm

Georgina, pozdrav!

Kakvo je tvoje stanje sa vjerom, Allahom, namazom?

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Nedoumice

Post od kamilica » Sre Maj 14, 2014 3:37 pm

mozda je harise georgina druge vjeroispovijesti,ali nejma veze ko da je ipak treba joj pomoci i izaci u susret postavila je pitanja,ko moze strucno da joj potpomogne i da joj neke ideje,sama je rekla da ide kod poznatog ucaca rukje,moje misljenje ako smatras da je poznat i pouzdan drzi se jednog i ne mijenjaj ga, moje misljenje da ti ozdravis ako bogda ,a mnoga pitanja i odgovore na tvoja pitanja i na nasa pitanja necemo dobiti odgovore ,,allah najbolje zna pa ja,mene je to prije non stop mucilo pa zasto pa kako pa sto ja,i onda sam podvuko crtu ipak je to nama svima sudzeno da takav perijod prezivimo i da se vratimo allahu bogu da sto vise budemo u vjeri ,i da se klonimo koje kakvih proroka losih druzenja i svega loseg ovog tuznog i ruznog vakta.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nedoumice

Post od Haris » Sre Maj 14, 2014 4:09 pm

Pa pretpostavljao sam, prvo zbog pozdrava, obično muslimani poselame, a onda i samo ime/nick.

Ali da ne bude zabune, nije sporan ni pozdrav, i svako je ovdje dobro došao.

Ciljano sam pitao kakvo je stanje sa vjerom. Nema veze ko je učač rukje, ako osoba ne poradi na sebi, nema ni rezultata, pa makar to bila osoba druge vjeroispovijesti.
Otiđi doktoru u bolnicu, nek te pregleda i pomogne ti, ako se ne budeš pridržavao terapije, nema napretka.

Tako je i ovdje. Možeš ti ić efendijama svim na svijetu, šejhovima, ovim ili onim, a bez terapije, trajne zaštite nema ni progresa, možda samo ovako prirodno. Što bi se kod nas u narodu reklo: "drži vodu dok majstori odu".

Samo što tu nije kriv majstor (učač rukje) ..

Nadam se da sam pobliže objasnio zbog čega pitam.

Georgina
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:17 pm

Re: Nedoumice

Post od Georgina » Sre Maj 14, 2014 5:11 pm

Pozdrav Harise.

Pravoslavne sam vjere.Pretpostavila sam da ce neko pitati da li radim na sebi i pridrzavam li se vjerskih propisa.
Stari bi rekli lijepo vaspitano dijete, ne pusim,ne pijem, ne bavim se kako se kod vas kaze haramima, zivim posteno i trudim se biti covjek.Od kako sam na lijecenju s punim povjerenjem slusam hodzu i svake terapije se strogo pridrzavam.Slusam i vasu El Bekare, i u zadnje vrijeme dodatno koristim odredjene molitve ujutru i uvece.
Sad bi voljela da mi se odgovori na postavljena pitanja i kakvo je tvoje misljenje o njima?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nedoumice

Post od Haris » Sre Maj 14, 2014 8:18 pm

Pa ovisi ko je i šta je, ovisi o čemu se radi. Može bit da radi ista osoba, može bit da je druga. Nadat je se da isto prođu jer ne bi bilo pravedno.

Što je džin duže vjerovatno je teže istjerat jer on upozna čovjeka, upozna teren, njegove slabosti i mane.

Kao što spomenuh u postu iznad, terapija može da pomogne određeni period ali čim se ukaže prilika vraća se jer nema adekvatne zaštite. Ima slučajeva gdje se i riješi potpuno. Ali treba čovjek biti spreman na ono najgore, i ono najbolje.

Svakako su to pohvalne stvari što se čuvaš i trudiš biti poštena.

Nastoj čitat o Islamu, upoznavat šta je Islam, kako funkcioniše, čitaj o našem Poslaniku, o njegovom načinu života i td.
Kažem "našem" Poslaniku jer je on poslan od Boga čitavom čovječanstvu sa porukom da je Jedan Bog i da je Muhammed zadnji Poslanik, i da je Isus Poslanik kao i Muhammed i nikako neko božanstvo kako se nažalost pogrešno razumije.

Georgina
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:17 pm

Re: Nedoumice

Post od Georgina » Sre Maj 14, 2014 9:46 pm

Čitala sam kao adolescent o svim vjerama i njihovim kulturama i imam kod sebe jednu knjigu toga tipa jer volim čitati i prije svega poštujem druge vjere jer želim da vjerujem da nas Bog nije odvojio vjerama da bi se svadjali čija je ispravnija već da bi učili da jedne druge poštujemo bez obzira na različitost.To je za mene mudrost.Od kako sam na liječenju više čitam o Islamu,posvetila sam se učenju radi boljeg razumijevanja samog liječenja.Moje razmišljanje je da je najgore kada čovjek ne zna,kada tumači na pogrešne načine a toga ima svugdje,ma koja vjera bila u pitanju.Ja sam oduvjek vjerovala u samo jednog Boga.Odužilo bi mi se pisanje o vjeri pa neću puno o tome a i to nije tema.

Mislim da je čovjek što je čistiji u duši uvjek podložniji napadima,s tim što ne želim reći da sam ja kristalno čista ili bilo ko od nas,ali hoću reći na iskušenjima smo više mi koji se trudimo da budemo dobri,ljupki,da poštujemo,volimo,dajemo pa smo uvjek laka meta.Treba se samo boriti vjerom u snagu Boga jer "On sve čuje i dobro poznaje". No nekad se izgubimo u pitanjima kada nas zli smisleno opsihre,i teško nam je vjerovati da to postoji i da se ljudi time bave a to je zato što mislimo da su svi dobri kao mi.

Vidjela sam mnoge teške slučajeve,teže od moga i žalosno je vidjeti tu patnju ljudi.
Mislim da se obje verzije od mojih pitanja mogu uzeti u obzir i pretpostavljam da je ovo što si istakao da stari dzin poznaje sve slabosti i mane i udara na to.Ne mora značiti da neko konstantno obnavlja već da je to jedan isti dzin.Dakle verzija može biti puno,zato je mnogo nas zbunjeno svojim slučajevima.

Hvala puno na datom mišljenju i moje poštovanje! :)

Odgovori