Moja iskustva poslije ucenja rukje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Moja iskustva poslije ucenja rukje

Post od cvijet88 » Sub Sep 06, 2014 10:38 am

Esselamu Allejkum, evo nakon 15 dana odlazak na drugo ucenje rukje. Kada je sve pocelo, prvo sam ustala i ucac je poceo da uci. 10 minuta prolazi a ja ne osjetim nikakve reakcije kao na prvoj rukji (tranje ocnih kapaka, drhtanje, dizanje ruke lijeve itd), razmisljam u sebi super nista se ne javlja rekoh mozda ipak to nije to, mozda nema nista... Medjutim, kada sam sjela i ucac uci i dalje kad osjetim ja ruka se pocinje opet dizati sama od sebe polako skoro neprimjetno, a meni stalno u mislima nesto kad ma to ti umisljas pocinje da ubjedjujem samu sebe da ja to sama sebi radim, opet ruka se dize i kao da mi je neko gura u stranu ja ovamo ono tamo nesto pritisce i gura, milion misli mi kroz glavu sama sebi govorim pusti u ime Allaha ja vjerujem u Allaha i On ce meni pomoc, zaista je on najbolji Pomagac, onda ni sama neznam reakcije se pogorsase pocese mi oci iako sam zmirila dobila sam osjecao kao da neki pritisak na ocima imam trzanje obrva, ja se borim u sebi sve to osjetim i sve kao da me ubjedjuje neko u mislima da ja to sebi umisljam. Kada je ucac poceo uciti sure Zilzal ja se pocnem smijati na glas a u sebi placem, govorim sama sebi nemoj se smijati dok neko izgovara Allahovu Rijec ali nista placem u sebi nema suza a smijem se naglas. Subhanallah, nekakvih hiljadu osjecaja prvo smijeh pa plac, pa ljutnja, nemogu da se obuzdam nikako kao da se neko svadja samnom u glavi mojoj, osjetim smrad iz usta (koji sam uvijek pripisivala kad god mi se pojavi kontam zub mi se pokvario il korjen zuba il nesto). Kaze ucac pricaj sta i kako, ko je gdje je i to, nista sutim nece nista da prica, ljuti, placu smiju se... Uzme ucac olovku i kaze pisi, kada ruka poce da pise, subhanallah ev i sad nemogu da vjerujem ja zmirim i ne vidim ni gdje je papir ni olovka a svjesna svega sto se desava ruka pise nesto, razmisljam mozda neke skrabotine jer kako zmireci da se napise nesto, ja drzim olovku i osjetim u tezini moje ruke da se pomjera sama, osjetim i znam u mislima sta pise znam koje ime sam "ja" prvo napisala pa i drugo, a onda ucac pita gdje je i osjetim ruka pise nesto ali to neznam sta je, kad zavrsi baci olovku i nista opet place mi se hocu da prestane sve da placem tesko mi, kad ucac pusti krv moju iz prstiju ja otvorim oci to sam ja, placem, zima mi, ruke me bole uzasno i prsa osjecam se kao slomljenja kao poslije teske gripe. Ugleda sta sam napisala, rusak, nemogu da vjerujem da tako sve pise citko pise rusak nemogu da povezem nikako u kuci nemam rusaka i neznam sta to treba da znaci, posto je bila jos jedna osoba samnom kojoj je ucio govori ucac da se taj rusak na nju odnosi i da ona pregleda po kuci sve rusake i to ,jesmo mi rodbina ali mi ne jasno sto bi ja to za njih napisala bojim se da to nije meni ipak bilo namijenjeno jer nejasno mi da sam za njih govorila, ucac kaze da je to sve povezano i uvezano nasa situacija, eh ako Bog jos me zanima samo ZASTO zbog cega to bi jedino volila da znam u vezi ovog svega, a ja cu se uz Allahovu pomoc izlijecit ako Bog da innsallah, nek sigurni budu da hocu...jedino mi se mota u glavi to neznam sto isto da me ubjedjuju da ja to sve opet umisljam sama sebi mozda me prave ludom jer nemoguce je ja mislim da neko sasvim normalan tako sebi umisljat moze, neznam volila bi cuti jos necija misljenja....selam

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Moja iskustva poslije ucenja rukje

Post od visegrad_1 » Sub Sep 06, 2014 11:40 am

Selam kako si da ti Allah dz olaksa mozes mi reci kojem si isla ucacu trebam ija ici AkoBogda ucacu

Odgovori