Problem sa sihrom? HITNO

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
aloli
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 3:53 pm

Problem sa sihrom? HITNO

Post od aloli » Sre Nov 19, 2014 5:57 pm

Esselamu alejkum. Ne znam odakle prvo da počnem. Imam problem koji me muči već mjesecima. Imam 21 godinu, a vjeri sam se okrenuo prije 3 godine, hvala Allahu. Bilo je dosta padova, ali i povrataka. Uglavnom nikada nisam napustio namaz, iako se znalo da mi se desi da propustim određen namaz u toku dana, sve zbog tog popuštanja i manjka imana.
I kada mi se desi da propustim namaz, osjećam pritisak neki u sebi i tegobu.
No, da se vratim svojim problemu. Prošle godine prvi put javlja mi se problem tokom obavljanja jacije namaz, u 9 mjesecu. Prije nego što sam htio obaviti jaciju namaz, išao sam negdje na kafu sa prijateljem (ovo naglašavam pošto je možda moguće da sam na njih naletio). Uglavnom kada sam stao da obavljam namaz, po malo mi je počela dolaziti muka i neki pritisak. Strojni šok kroz tijelo, a zatim probadanje na lijevoj strani ispod prsnog koša.
Izgubio sam svjest da sam u namazu, fokusirao sam se na tijelo. Onda je nastupilo gušenje, odnosno imao sam osjećaj kao da gubim dah. Srce je ubrzalo i počeo sam se tresti. Ne znam ni kako sam klanjao. Izašao sam napolje, da uzmem zraka, ali nije popuštalo. Nekako sam legao, i tek zaspao pred zoru. Sutradan kad sam ustao, sve normalno je bilo, a problem se ponovo vraća u akšamsko vrijeme, u malo manjem intezitetu. Osim šejtanskog djelovanja, očito je pridodao i panični napad mojoj psihi. Sutradan, očajnićki odlazim kardiologu, koji mi je ustanovio samo blago ubrzan puls i propisao mi tablete ako budem imao problema sa ubrzanim radom, te rekao da uradim krvne nalaze. Nije se više javljao problem, iako svaki put od tad iza ikindijskog vremena osjećao sam nesigurnost, posebno kada hoću da klanjam akšam. Imao sam osjećaj sve što više hoću da se fokusiram na namaz, muka bi jače dolazila. Ove godine problem ponovo se javlja u 4 mjesecu (il 3). Ponovo za vrijeme akšama, samo ovaj put što sam prepao se kao nikada do tada. Isti simptomi kao i od prije, samo u mnogo jačem intezitetu. Pritisak je skočio na 160/110, to me je dodatno prepalo, jer tada iz neznanja nisam znao da je normalno da pritisak takav bude u takvoj okolnosti. Tu noć završio sam u hitnoj, gdje su mi dali injekciju za smirenje. Sutradan ponovo problem za vrijeme ikindije. Više nisam mogao izdržati, očito je bilo da problem nije fizičkog porjekla. Potražio sam jednog brata iz Travnika (Avdija), proučio mi je rukju. Učio je više od pola sata. A ja, toliko mi je došla muka, da sam htio mu reći da prestane. Pritisak u prsima, ubrzan puls i pulsiranje u stomaku, osjećao sam kao da ima neko strano tijelo u meni koje se kreće. Jednostavno došlo mi je da "eksplodiram". U takvoj muci, ne znam zašto, al imao sam nagon i na smijanje, al nekako sam se strpio. Prestao je i rekao da ima traga da su džinni bili, ali me nisu opsjednuli (hvala Allahu), međutim na vrijeme sam obavio rukju. Naučio mi je na šećer i na vodu za piće i vodu za kupanje. Poslije rukje, mnogo mi je bilo teško. Temperatura, pritisak u prsima (kao da mi kamen neko stavio), otežano disanje i još dosta toga. Čudni i strašni snovi, naročito poslije sabaha. U tom očajnom stanju, vadio sam krvne nalaze, svi uredni. Također snimao štitnu, kaže štitna savršena. Zvao ponovo brata koji mi učio, rekao mu da mi nije dobro, i da imam strašne snove. On mi je odgovorio da je to do psihe, i da bih trebao posjetiti psihologa, da malo sa njim razgovaram. Uglavnom hvala Allahu olakšanja u tim danima je bilo, kada obavljam namaz i na sabahu, te poslije jacije. Puštao bih suru Bekare, koja bi mi dosta ublažila stanje. Pio sam vodu, okupao sam se naučenom vodom i vremenom problem je nestao. Iako sam imao uvijek neki strah, naročito u noći. Probadanje ispod prsa, često bi nadolazilo, puls je od tada blago ubrzan, a nekad i dosta dobro ubrza i lupa, kako srce lupa, tako i želudac "odskače".
Hvala Allahu, u tim teškim danima upisao sam kurs za arapsko pismo (sufaru), i savladao ga. Svaki dan bi učio po 3 stranice Kur'ana. Ramazan mi je dosta pomagao da zaboravim na problem. Nisam bio odličan, al bio sam stabilan dobro.
U zadnje vrijeme opet problemi. Lupanje srca sa ubrzanim pulsem i osjećajem da lupa, posebno kad ležim il sjedim. Pritisak u prsima (naročito u večernjim satima) i otežano disanje. Bolovi u prsima, kako lijevo, tako i desno. Propadanje u gornjem djelu stomaka, i nagla bol. Bolovi i u drugim djelovima tijela, u lijevoj i desnoj ruci, u lijevoj nozi kod prepone, glavobolja desno i lijevo, propadanje u ramenima, drhtanje određeni mišića, iznenadno trzanje noge il ruke, bol u donjem djelu leđa. Hvala Allahu pa ta bol ne traje dugo i ne uvezuje se, već povremeno sad ovo zaboli sad ono. Uglavnom ni jedna bol nije tako dugo trajala. Al svakako me zabrinjava.
Jedan dan pustio sam test rukju, i prvo što sam osjetio, neka vručina u stomaku. Teško mi je bilo, nisam imao velike simptome, ali muka je bila prisutna. Osjetio sam da mi kapci drhte, a i trzaji prsta i noge. Taj dan u akšam, jak pritisak u prsima i jaka bol.
Prinuđen sam bio da uzmem tablete koje mi je propisao kardiolog još prije par mjeseci, za snižavanje pulsa. Koristim ih 2x1/4 na dan, puls se normalizovao, ali lupanje i osjećaj srca i dalje prisutno. Nekad imam osjećaj kao da hoće iskočit iz grudi. Ponovo sam posjetio kardiologa, objasnio mu problem, uradio opet EKG i UZ, sve uredno. Te rekao mi da kratkotrajna bol nije zabrinjavajuća, te da ne moram raditi dodatne pretrage.
Srce normalno radi, ali lupa, imam osjećaj kao da silom lupa. Kad sjedim osjećam otkucaje, a i kad ležim.
U posljednje vrijeme imam i često podrigivanje, zijevanje (koje je bilo i prije), nekada popraćeno suznim očima, a i mučninu (nagon na povraćanje ali ne mogu povratiti). Često mokrenje, nekada i sijevajuća bol od donjeg djela stomaka ka spolnom organu, što me natjera da što prije obavim nuždu. Većinom pred spavanje, obavim malu nuždu, te onda uzmem abdest. Čim legnem, ne prođe ni 5 minuta, ja ponovo imam nagon na mokrenje. To me iscrpljuje, znalo mi se desiti da dva tri puta obnavljam abdest zbog toga. Zna se desiti da imam i problema sa probavom.
Još prije dešavale su mi se paralize sna, a desi mi se i kad počnem da spavam, odjednom se trznem, kao da me neko bocne.
Što se tiče psihe, depresivan sam zbog svega ovog, jer više ne znam šta da radim. Svaki dan sam nemoćan, pospan iako dobro i duže spavam, živim u strahu konstatno, gubim volju za budućnošću, gubim volju i za ibadetom da mi Allah oprosti, ali samo sam iskren. Nekada prije, svaku bi noć pustio neku suru da uči kad hoću da spavam il ders. Sada, nešto ne mogu, jednostavno neki me strah odvraća. Razmišljam o Allahovoj milosti, al nešto me i od toga odvrača, odmah mi dolaze neke druge misle, strašnije. U namazu često zaboravljam koliko sam klanjao i šta sam proučio, o slasti da ne pričam. Mrzovoljan sam i umoran.
Stalno mi dolaze misli da sam bolestan, to me "gura" u još veću depresiju, jer meni stalno neke misli "ovo ti je" "ono ti je", a ja ne znam šta mi je. Strah me u samoći, posebno u kući gdje živim, od prvog dana kada sam imao prvi problem, od tada ja sam nekako nesiguran u ovoj kući. Pribjegavam u društvo, i u druge kuće kod famelije.


Dugo sam pisao tekst, nadam se da će neko uz Allahovu pomoć nešto reći vezano za moj problem. Kome da idem? Opet doktoru il psihijatru? Ili nekog potražiti za rukju?

molim za hitan savet
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 9:13 pm

MOLIM ZA SAVET

Post od molim za hitan savet » Sre Nov 19, 2014 10:16 pm

Esselam aleykum. Zena mi je bolesna sad ce skoro 7 godina,napravili su joj jako tezak sihr. ranije nije bila upucena u islam. nije klanjala,postila i sve ostalo sto treba jedan vernik da radi. pokusacu u par detalja da objasnim sta je problem. pre skoro 7 godina moja zena je imala brak koji je trajao samo godinu dana i rastala se, nakon par meseci je zvao njen bivsi muz navodno je hteo da se pomiri ali ustvari je hteo da se sveti pa je pozvao da dodje u beograd kako bi resili probleme i da ponovo budu zajedno. medjutim kad je ona stigla kod njega on je ubedjivao da je bolje da idu kod jednog coveka i da im da neke zastite da se vise nebi svadjali pa rastali. ona je naravno pristala jer nista nije znala o islamu. kada su otisli kod tog coveka on joj je govorio kako navodno ona ima sihr i trazio je da joj navodni nesto uci kako bi skinuo sihr. skupili se par njih to vece kod tog coveka i poceli sa njihovim ucenjem ALLAH IH KAZNIO. dok su ucili ko zna sta poceli su da je seku po glavi i rukama i mucili je 5 dana tako navodno su rekli da mora da je muce da bi unistili sihr dok jedno vece su trazili da odu na groblje i da legne na grob tacno u 00:00 sati ali o a je to odbila HVALA ALLAHU. naravno da je jasno da su joj ubacili dzina u njeno telo. da skratim pricu eto sad ce kao sto sam reko 7 godina kako je bolesna i nikako da se izleci. zadnjih godinu dana bas cesto idemo na rukje,hvalla ALLAHU zena mi je sad upucena i pokrivena,klanja,posti,zikri i jos mnogi sta hvala ALLAHU. pre mesec dana nam je ucac rukje dao neku medicinu i posle par sata je ispovratila nesto crno kao neka kora izgorenog hleba pa odmah nakon toga je otisla u wc i imala jak proliv pa je zajedno za prolivom izbacila nesto zuto,bilo je slicno kao slajm kada ispljunete. ja mislim da je izbacila sihr tokom povracanja i posle opet u wc. dajte nam neki savet sta da radimo i sta vi mislite o ovome sto je ona ispovratila? esselam aleykum. allah vas nagradio.

Odgovori