Kome se obratiti,kome vjerovati?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Pon Dec 15, 2014 10:57 pm

Esselamu alejkum
Imam jedno pitanje kako je najbolje otkloniti vid crne magije?Isla sam kod hodze i kad bi otisla ucio je i dao mi ajete na papiru koje sam morala da stavim u vodu i da pijem tu vodu.Tri puta sam mu nosila mlijeko i sok,a jednom sampon i gel za tusiranje i ucio je na to i kad bi ja popila mlijeko pa kroz par minuta sok povratila bi.Nasla sam zenu i na facebooku i sa njom u kontaktu bila napravila nam je hamajliju na tisovom drvetu sa poludragim kamenom i na njoj ima crveni konac i rekla da je to posveceno i da ce se to otklonit.A povod da odem hodzi i njoj da se obratim jeste sto se sa muzem se neprestano svadjam kao da ne podnosimo jedno drugo, imala sam i mucnine mjesec dana,nesanicu,navece ruzne stvari sanjam i skacem u snu.Dodje jedan period sve uredu a to kratko traje.Ta zena mi je rekla da imamo napravljene cetiri vrste sihira i neke konce u nasoj i djecijoj odjeci i poslala mi je sol da bi se ti konci rastvorili i bilo sve uredu medju nama ali to je trajalo 7 dana kasnije opet sve po starom moze se reci i gore .Pa ovim putem zelila bi da mi kazete ako znate sta je u pitanju na osnovu ovog svega sto sam Vam napisala i kome da se obratim jer stvarno ne znam sta da vise radimo.Hvala unaprijed

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od maslina » Uto Dec 16, 2014 11:50 am

toj ženi više nemojte ići, ne radi ispravno. Od nje i njenih preporuka i terapija vam neće biti bolje (možda prividno bude bolje na par dana) nego će vam biti samo gore. Otiđi kod nekog drugog učača koji će malo duže učiti i raditi sa tobom odnosno vama. Imaš na ovoj stranici i rukju pa slušaj to kod kuće redovno dok ne odeš kod nekoga od učača. To što ti je ta žena dala zapali sve.

Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Uto Dec 16, 2014 1:44 pm

To smo mi platili 80€ i kasnije mi je poslala sol da stavim ispred vrata ulaznih kako bi se ti konci otklonili iz nase odjece i to smo platili 40€.Nisam isla kod te zene ona nam je to napravila na osnovu nasih datuma rodjenja i poslala.A kako to sada da zapalim kada ona prati da li ja to nosim sa sobom.I mozete li mi pomoci ima li neki ucac u Tuzli jer stvarno neznam kome vise da se obratim i kome vise da vjerujem svako ima neku drugu pricu.Neko kaze da je tisovo drvo dobro,onda hazreti fatime oko da je dobro protiv uroka,a medjutim neko kaze da je to zabranjeno u Islamu i da ne treba nositi sa sobom niti imati u kuci.

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od maslina » Uto Dec 16, 2014 6:06 pm

To su sve sejtanska posla. Kloni je se za svoje dobro. Samo ti spali, pusti nju i njeno pracenje. Ako imas sporet baci to sve u vatru, ako nemas onda zapali onako. Uzmes sve i zapalis jednostavno. Proucis euzu bismilu i popalis. Imas Enesa u Zavidovicima, za Tuzlu ne znam, mozda se neko drugi javi ovdje ko zna nekoga pouzdanog u Tuzli.
To tisvo drvo, te hamajlije itd...su zabranjenje jer su jedna vrsta sirka odnosno vode u sirk jer ti se uzdas da ce te to drvo sacuvati a ne Allah. Daleko od toga.

Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Uto Dec 16, 2014 7:45 pm

A da li ce nam se nedo dragi Allah nesto desiti ako to spalimo,a i curica mi ima hamajliju koju je muz platio 100€ od nekog hodze jer mala kada place nekoliko puta je ostala bez daha i pocrni sva i on je isao hodzi i on mu je dao tu hamajliju koju je platio 100€.Ja sam je jedne prilike otvorila umotana je bila u neki materijal kada sam poderala taj materijal unutra ima nesto smotano i oblijepljeno se sa selotejpom to nisam vise smjela dirati jer neznam sta je u pitanju bojala sam se,a curica i dalje nosi.Ako znate nekog zamolila bi da mi preporucite ako nije problem.Hvala

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od maslina » Sre Dec 17, 2014 5:44 am

Jedino sto se moze desiti jeste da vam bude bolje. Obavezno i tu hamajliju spaliti. Sve to je zabranjeno nositi i uzdati se u to da ce to biti od neke koristi i pomoci. Pogledaj malo na stranici ovoj, sve ti ima objasnjeno lijepo i za hamajlije i urok i sve ostale teme.

Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Sre Dec 17, 2014 11:27 am

Hvala vam.Procitala sam ja to zato sam se i prijavila ovdje da bi vam se javila i cula vase misljenje i odg.Ali razmisljala sam prvo da nadjem boljek ucaca i da mu to sve odnesem da vidi sta je to pa onda da zapalim.A znate li ucaca Kur´ana Admira iz Tuzle da li je on preporucljiv jer mi je bas daleko da idem do Enesa?I interesuje me da li se Rukja moze slusati bez da se lezi moze li se jednostavno pustiti i slusati a da se npr nesto radi po kuci i slicno i je li se prije svakog slusanja mora uzeti abdest?

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od maslina » Sre Dec 17, 2014 1:16 pm

nema potrebe da nosiš te zapise i hamajlije učaču jer svi oni su napravljeni na isti kalup i izgledaju isto. slobodno ti to samo sa bismilom zapali sve. Kod slušanja rukje bitno je da se oči zatvore. Ne traje dugo ionako, 29 minuta, pa ćeš sigurno u toku dana moći odvojiti 30minuta vremena da preslušaš jednom rukju u ležećem ili sjedećem položaju, zatvorenih očiju.
Ja Amira ne poznajem, ali možda se neko javi ko ga zna ili koristi funkcije traženja pa možda nađeš da je neko pisao o njemu nešto.

Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Sre Dec 17, 2014 1:22 pm

Znaci sve sa Bismillom da zapalim mogu li i Fatihu prouciti i da sve zapalim sto imam od zapisa,hamajlija i slicno.A ne nije Amir nego je Admir,a isla sam i Nerminu Zilic u Tuzli 7x ali nije mi ucio sat ipo ni dva koliko obicno traje Rukja kako sam ja cula.Njegovo ucenje je trajalo oko 10-15min.

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od maslina » Sre Dec 17, 2014 2:28 pm

dovoljno je euzu-bismilu prouciti i zapaliti sve sto imaš.
nema rukje od 10 minuta. Bilo kakav napredak je nemoguć za tako kratak period. To je samo gubljenje vremena i bacanje para pa makar bila i jedna marka.

Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Sre Dec 17, 2014 2:42 pm

Ja sam sa halalom uvijek dala koliko sam nanijetila.Kod mene su u pitanju sihiri i nema kome se nisam obratia i pitala sta i kako.Vecina mi je rekla da je tisovo drvo kao dobro i bas maloprije mama kaze to je oduvijek bilo kao za neku srecu.Ja stvarno ne znam kome vise vjerovati svako prica neku pricu na svoj nacin.A da li se mora uzeti abdest pa da se slusa rukja.A cula sam se i sa Admirom ucac Rukje iz Tuzle uci je sat ipo vremena i mora neko ici samnom jer inace zensko samo ne prima bez majke,nene i sl da li je to ispravno ..

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od maslina » Čet Dec 18, 2014 10:22 am

nije stvar u tome da li si ti davala pare drage volje ili ne, nego da ti je neko uzimao pare za blago rečeno gluposti odnosno za stvari od kojih ti neće i ne može biti bolje nego samo gore. Tisovo drvo i druge stvari koje se nose kao zaštita od nečega ili za sreću itd. vode u širk, jer tražiš pomoć i utočište od nekoga mimo Allaha. To što se nešto već "oduvijek" koristilo u nekom narodu i sredini ne mora značiti da je to ispravno. Neka ti dovoljno budu sljedeći hadisi kao dokaz da je sve to što si dobila i nosiš haram i ne vodi dobru nego u propast. Zato opet ponavljam, za svoje dobro, sve to uništi što prije.

Ispravno je to da ne prima žensko samo jer nije dozvoljeno, nego je potrebno da bude u pratnji nekoga. Nije to samo kod njega tako, i kod Enesa nećeš moći otići sama nego u pratnji nekoga.

A evo sada i hadisi koje sam spomenuo:

Prvi: hadis kojeg prenosi Imran ibn Husajn, radijallahu anhuma, da je Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve sellem, vidio na ruci nekog čovjeka narukvicu od bakra, pa ga je upitao šta je to, a on mu je odgovorio da to nosi da ga štiti od slabosti. A onda mu je reka Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: "Skini je jer ti ona neće povećati osim slabost, jer ako bi ti sa njom umro ne bi se spasio nikada". Ovaj hadis bilježe Ahmed, Ibn Madže, Ibn Hibban i Hakim. Vjerodostojnim ga ocjenjuje Ibn Hibban i Hakim, a slabim Albani i Šuajb Arnaut zbog ravije Mubarek ibn Fudale koji je mudelis i zbog prekida u lancu hadisa.

Drugi: hadis kojeg prenosi Ukbe ibn Amir, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Ko se veže za hamajliju (tj. oslanja se na nju u pribavljanju koristi i otklanjanju štete) Allah mu to neće upotpuniti (ostvariti), a ko se veže za amulet (morski kamen) Allah mu neće dati u tome hajra". A u rivajetu: "Ko se veže za hamajliju učinio je širk". Ovaj hadis bilježi Ahmed i Hakim a vjerodostojnim ga ocjenjuju Hakim i Zehebi a dobrim El-Munziri, dok Ibn Hadžer kaže da su njegove ravije pouzdane.

Treći: hadis mutefekun alejhi od Ebu Bešira u kojem je došlo da je on, radijallahu anhu, bio na putovanju sa Poslanikom, sallallahu alejhi ve sellem, pa je poslao izaslanika i naredio mu da ne ostavi na vratu ni jedne deve hamajliju (u vidu ogrlice koja štiti od uroka) a da je ne prekine i raskine.

Četvrti: hadis od Ibn Mes'uda, radijallahu anhu, gdje kaže da je čuo Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da je rekao: "Zaista su rukje (u kojima ima širka), uročnice (za djecu) i tivele (stvar koju nosi muž ili žena sa ubjeđenjem da ona povećava ljubav jednog prema drugom) širk". Ovaj hadis bilježe Ebu Davud, Ahmed i Hakim, a vjerodostojnim ga ocjenjuju Hakim, Zehebi, Ibn Hibban, Albani i Šuajb Arnaut.

Peti: hadis od Abdullah ibn 'Ukejma, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Ko se veže za nešto bude njemu prepušten". Hadis bilježi Tirmizi, Ahmed i Hakim a dobrim ga ocjenjuju šejh Albani i Šuajb Arnaut na osnovu drugih rivajete jer Abdullah ibn 'Ukejm nije sreo Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.

Amina-1003
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 10:43 pm

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od Amina-1003 » Čet Dec 18, 2014 1:42 pm

Uredu hvala vam puno ja cu to sve onda spaliti pa sta dragi Allah dž.š. podari.Slusala sam rukju osjecala sam kao otezano disanje i kao da neko ima pored mene na krevetu i drma se,a nikog nije bilo u sobi sad da li se to meni ucinilo ja neznam ali bas mi je srce ubrzano lupalo i imala sam otezano disanje..A interesuje me posto su meni i muzu napravljene sihire ako ja odem kod hodze da li ce biti uredu sa nama jer on bas i ne voli da ide,a i trenutno nije tu na terenu je.A njegova majka je rekla da ce nam napraviti jos sihira samo da ne budemo zajedno,pa me to interesuje hoce li biti sta bolje ako ja odem da mi se oduci rukja,a i citam Kur´an.Hvala

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Kome se obratiti,kome vjerovati?

Post od kamilica » Sub Dec 27, 2014 7:45 pm

sestro imas atifa oruca tuzla-caklovici imas drndica u gradaccu imas karamujica i maoci kod brckog,imas zilica isto uci rukiju , ako zivis oko tuzle imas ih brate dragi nekoliko pa se zauzmi jednog uz allahovu pomoc ode to

Odgovori