Mislim da je bacen sihr na mene

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Nadir27
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 9:27 pm

Mislim da je bacen sihr na mene

Post od Nadir27 » Ned Feb 15, 2015 9:47 pm

Selam alejkum, ja sam se prije par minuta sa svojom sestrom raspravljao oko astrologije.Ona u to vjeruje i slala je poruke astrologu, a ja sam joj govorio kako je to grijeh i da ne bi trebala da to radi.Mi smo pricali i ona je spomenula kako su meni i njoj "saljevane strave" kada smo bili djeca.Ja se toga ne sjecam pa pretpostavljam da sam bio dijete.Da li to znaci da je na nas dvoje tada bacen sihr i ako jest sta treba da uradim da ga uklonim? Ja sam uvijek bio vjernik, ali sam tek nedavno poceo da se pravo "unosim" u vjeru.Znao sam prouciti imanske sarte i vjerovao sam oduvijek u njih.Ali nisam znao fatihu prouciti do prije par dana.Uclanio sam se na kurs Sufare i imam privatne casove kod hodze na kojima me uci kako da klanjam.Allah vas nagradio na ovoj stranici! hvala vam unaprijed na odgovoru.

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Mislim da je bacen sihr na mene

Post od maslina » Čet Feb 19, 2015 6:28 am

Alejkumusselam!

Zvijezde, sunce, mjesec i ostala nebeska tijela ne znaju i ne mogu da znaju našu budućnost niti imaju bilo kakve veze sa našom budućnošću i našim životom. Saljevanje strave ne znači da je na vas automatski bačen sihir. Bilo i prošlo, nemoj se previše time opterećivati. Hvala Bogu pa si počeo da praktikuješ vjeru i da učiš njene propise. Polahko samo, bez pretjerivanja i naglog unošenja u vjeru. Neka ti je na umu hadis Božijeg Poslanika a.s. koji je rekao: "Vjera je jednostavna i nemojte je komplikovati!".

Odgovori