kako znati ko je napravio ili narucio sihr

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
nourr_iman
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 09, 2015 11:11 pm

kako znati ko je napravio ili narucio sihr

Post od nourr_iman » Ned Mar 22, 2015 11:03 pm

اسللم اليكم
Posto sam skoro saznao da imam problema sa sihrom tj moja supruga tacnije pojeden sihr zanima me kako da saznam ko je napravio isti ili narucio.cuo sam za metodu da kao napise ime sumnjive osobe i kao uddara po tome ne znam tacno na koji nacin i pojave se reakcije oboljelog od sihra i navodno je to ta osoba.da li je ovaj nacin ispravan i tacan?da li se moze putem sna saznati tacno ko je sihirbaz ili narucitelj sihra i na koji nacin ako moze neko da mi objasni unaprijed vam hvala i da va Allah nagradi dzennetom Amin...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: kako znati ko je napravio ili narucio sihr

Post od Haris » Čet Mar 26, 2015 8:26 am

Esselamu alejkum,

Ne poznajem takav način određivanja. Onoliko koliko ja poznajem ovu materiju moguće je da džin progovori u toku rukje i da kaže ko je napravio, ili npr. da se usnije. Opće poznato je da džinni dosta lažu tako da i te metode nisu baš pouzdane.

Dalje, zašto je to tebi korisno?
Kada se prehladiš, sigurno ne hodaš od osobe do osobe i ne udaraš ih paracetamolom po glavi da bi vidio koji više kašlje i koji ti je prenio bakcile, nego se posvetiš izlječenju.

Ista stvar i ovdje. Nemaš ti ništa od toga zato što znaš ko je to uradio.

Prvo što ćeš se definitivno udaljit od te osobe (opet stoji mogućnost da ti napravi nekako), druga stvar najčešća, kada osoba sazna ko je napravio tu se u 99% slučajeva dođe do konflikta, svađe i sl. (a šta ako je džinn slagao, i ti se bezveze posvađaš sa ovim ili onim). Kako Allahu odgovorit za to?

A Allah nas ne iskušava da bi se pitali zašto, nego da bi ustrajali u vjeri. A Allah kad zavoli svog roba, On mu da iskušenje.

Zato moj je savjet, okreni se u drugom pravcu, popravi svoje stanje, supruga također, a to, ko, kako, zašto, nema koristi od tog.

Ne mogu vas krivit jer i sam sam tako počeo razmišljat ko je, šta je, ali srećom sam se dovrandis'o brzo i kasnije shvatio da ustvari ne želim znat.

nourr_iman
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 09, 2015 11:11 pm

Re: kako znati ko je napravio ili narucio sihr

Post od nourr_iman » Pet Mar 27, 2015 9:32 pm

Heh malo me nasmija sa ovim paracetamolom ali u pravu si svakako bolje je da ne znam i ako vec znam ko je u pitanju ali jasno mi je da dzini lazu (vecinom) pa zato sa htjeo da pitam da li je ova metoda pouzdana i da li se moze vjerovat.ipak sumnja je veoma teska stvar i treba je se kloniti.

Hvala ti na odvojenom vremenu za odgovor Allah te nagradio onim cemu se nadas - dzennetom...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: kako znati ko je napravio ili narucio sihr

Post od Haris » Pon Mar 30, 2015 8:45 pm

Amin ako Bog da i tebe :) Pa se upoznamo tamo neđe :D

Odgovori