Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Marquez
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 8:02 pm

Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od Marquez » Sre Apr 22, 2015 9:36 pm

Selam svima,
Hitno mi je potreban savjet u vezi mog stanja koje je u zadnje vrijeme postalo uzasno. Negdje u avgustu prosle godine sam prvi put u zivotu bio na ucenju rukje kod jednog mladjeg ucaca u Sarajevu. Ucenje je trajalo nekih sedam ili osam minuta maksimalno, a ja sam se ispocetka osjecao vrlo lose, ocni kapci su mi nekontrolisano igrali, uopste nisam mogao da ih smirim, imao sam osjecaj da su mi se noge tresle, dlanovi su se znojili, bio sam strasno nervozan... Nakon pet ili sest minuta ucenja rukje sam osjetio neko olaksanje i ocni kapci su se prestali tresti, a i nervoza se smanjila. Nakon tog ucenja rukje sam poceo osjecati neke pozitivne pomake u svom zivotu u kome mi dotad nista nije islo kako treba. Cak mi je i nestao onaj jaki bol u prsima koji sam osjecao godinama. Medjutim, i dalje mi je ostao jaki tremor ruku zbog kojeg sam i otisao kod tog ucaca rukje. Ono zbog cega sam se uclanio na ovaj forum i ono sto me pocelo bas strasno brinuti je i tresenje glave koje mi se pocelo javljati mjesec dana nakon ucenja rukje. To tresenje se obicno javlja kad se nalazim u nekoj stresnijoj situaciji, kad se nalazim u vecem drustvu ljudi. Ovo je bas strasno i poprilicno me uznemirava i negativno utice na moj zivot. Samo da jos napomenem da u zadnja cetiri mjeseca svaku noc slusam suru El Bekare sa nadom da cu se nekad izlijeciti. Volio bih ako neko moze da me posavjetuje sta dalje da radim, zasto mi se ovo desava, kako da se izborim sa ovim uzasom. Vjerujte da vise ne mogu da funkcionisem kao normalan covjek, kljukam se tabletama za smirenje kad trebam ici na posao ili na bilo kakvo druzenje jer ne zelim da mi se ljudi smiju ako se pocnem tresti.
Hvala unaprijed.

Marquez
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 8:02 pm

Re: Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od Marquez » Ned Apr 26, 2015 6:27 pm

je li moguce da na ovom forumu nema nikoga da je dozivio nesto slicno? Ima li neko ko je bio na ucenju rukje, neko s kim bi se moglo pricati o iskustvima poslije tog ucenja?
Ja sam mislio da je ovaj forum malo aktivniji i da ima vise ljudi s kojima se moze razgovarati.

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od djetelina » Ned Apr 26, 2015 10:54 pm

Alejkumu selam,,
Nakon rukje si osjetio poboljšanje, ali to tresenje znaci da problem nije rijesen. Uci sebi na vodu, na med, maslinovo ulje. Svaki dan uzmi po kasiku meda, maslinovog ulja i pij naucene vode, kojom se potrebno umivati, a pred spavanje namazati maslinovim uljem.

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od sarajevo.12 » Pon Apr 27, 2015 2:52 am

Selam kako si brate ti prvo trebas presijeci ako cinis grijeh velike a to je zinaluk blud ako imas dijevojku odmah reci joj nema vise price ako hoces da se udas iskreno se pokaj I zenimte za 2mijseca .Drugo ako si.u kreditu isto to prekini .Ondar drustvo ako ti je nemoralno .Ondar hranu tebi treba jedan sokovnik I da pravis sok od tikve da ti se tijelo ocisti ili od mrkve da to pijes jedno 1mijsec.Ondar namaz damija sadaka I da da si sretan Allah dz ti se smilovo da te ocistii .Ako budes mislio samo o rukijiI kad cu biti dobar da se vratim starom jatu ondar ides dno padas ti.se.sad budis iz kome Allahu ekberi

Marquez
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 8:02 pm

Re: Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od Marquez » Pon Apr 27, 2015 8:04 pm

Nakon rukje sam definitivno osjetio neka poboljsanja u zivotu. Medjutim, ovo tresenje glave je pocelo bas da mi smeta u normalnom zivotu i svakodnevnom funkcionisanju. To mi je stalno u mislima, stalno mislim kako ce glava da se pocne tresti u drustvu, to mi stvara nevidjeni pritisak, u jednom trenutku dobijem napad panike. Ne zelim vise ni da izlazim vani, ali zbog posla i obaveza moram izaci. Mislim da je najpametnija opcija da ponovo odem na ucenje rukje, samo sto cu ovaj put otici kod drugog ucaca. Par minuta ucenja je definitivno malo, bez pola sata nema nikakvog efekta. Moram pronaci nekog kvalitetnijeg ucaca.
Ucio sam sebi na vodu, na med i maslinovo ulje jos uvijek nisam i to cu definitivno probati.
Hvala na odgovoru i mahsuz selam.

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od djetelina » Uto Apr 28, 2015 9:24 am

Zaboravila sam spomenuti hidzamu, to bi ti bilo dobro.

Marquez
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 8:02 pm

Re: Uzasno stanje - potreban hitan savjet

Post od Marquez » Uto Apr 28, 2015 7:03 pm

Bio sam na hidzami otprilike godinu dana prije nego sto sam otisao na rukju. Slazem se s tobom da je hidzama dobra stvar i treba je uraditi jednom godisnje.
Dobio sam na PP nekoliko dosta konkretnih savjeta sta i kako da radim dalje, i to mi mnogo pomaze i znaci. Poslusacu ih i javljacu kako se osjecam. Sinoc sam slusao audio rukju sa ovog foruma i zaspao sam pa me u neko doba probudila totalna utrnulost desne ruke.
Pored slusanja rukje, ono sto je poprilicno dobro djelovalo na mene su vjezbe disanja koje mi je preporucio jedan brat sa foruma. Proucim euzu i bismilu, udahnem koliko mogu vise vazduha na usta, zadrzim nekih pola minute i onda ispustim kroz nos, i tako taj proces ponovim nekoliko puta.
veceras sam planirao uciti na vodu, med i maslinovo ulje.
mahsuz selam svima.

Odgovori