San o istihari

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
jasminah
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 4:49 pm

San o istihari

Post od jasminah » Sub Avg 29, 2015 6:10 pm

Selam alejkum
Treba mi misljenje o snu, imam probleme velike s vesvesama, nedavno sam sanjala par ljudi zure u dzamiju na istiharu namaz, a ja ko zamisljena i pridje mi covjek nekako sav blistav i rece mi sto spavas kao u smislu sto ti ne ides, sta mislite je li i meni rekao kao sto spavam sto i ja ne idem? Mozda ima nade za mene, a dotad nisam ni znala za istihare namaz dok ga nisam sanjala. Strah me je da klanjam ako mi se pojave te tegobe. Da li se vesvese smanjuju kad se klanja ima li iko takav problem?
Allah vas nagradio za odgovor i da se smiluje na nas. Amin

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: San o istihari

Post od maslina » Sub Avg 29, 2015 7:34 pm

Ne znajuci tvoje vjersko stanje i koliko praktikujes propise Islama, ja bih taj tvoj san shvatio pozitivno i ohrabrujuce jer te neko zove da ides na namaz, ne vezano koji je namaz. U sabahskom ezanu ima dio koji glasi: bolje je klanjati nego spavati.
Zato, ukoliko nisi redovna sa namazom, pocni sto prije, za svoje dobro, pa ce i te vesvese biti proslost. Onaj ko zna za Allaha i Allah zna za njega.

jasminah
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 4:49 pm

Re: San o istihari

Post od jasminah » Sub Avg 29, 2015 8:18 pm

Hvala ti brate mili, inace kad ucim sure nas i felek smirim se i kad citam ostale sure iz Kur'ana, hvala Allahu na milosti, da me uputi na pravi put. Allah mi je ostvario dunjalucke zelje za koje sam mislila da su nemoguce a najveca zelja mi je Allahova milost i zastita od zla koje me snalazi

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: San o istihari

Post od maslina » Sub Avg 29, 2015 8:44 pm

Odgovor na ono sto te muci naci ces u 152 ajetu sure Bekare, gdje Allah daje recept za sve probleme kada kaze:
"Sjećajte se vi Mene, i Ja ću se vas sjetiti, i zahvaljujte Mi, i na blagodatima Mojim nemojte neblagodarni biti!"

Do tebe je koliko zelis sebi dobro i da li ces slijediti uputu.

Odgovori