Dzini kvare stvari po kuci

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Lingvist
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 9:55 pm

Dzini kvare stvari po kuci

Post od Lingvist » Uto Jun 09, 2015 4:26 pm

Selam alejkum.Nedavno sam upoznao jednu djevojku koja navodno ima problema sa dzinima.
Kaze da su joj dzini pokvarili laptop i 3 mobitela.Ovdje meni nesto nije uredu,tesko mi je ovo vjerovati,ali ako neko zna pa da mi potvrdi,da li ona govori istinu ili mi laze zbog nekog razloga ?

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Dzini kvare stvari po kuci

Post od maslina » Uto Jun 09, 2015 5:25 pm

Alejkumusselam!

A kako bi to ona mogla da zna da su joj bas dzini pokvarili kompjuter i mobitel? To joj oni rekli ili?

Lingvist
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 9:55 pm

Re: Dzini kvare stvari po kuci

Post od Lingvist » Uto Jun 09, 2015 5:53 pm

Ona tvrdi da su to oni bili,takodje tvrdi da su joj dzinni oduzeli nevinost,ovo mi malo zvuci kao suplja prica,ali ovdje ima ljudi koji su iskusniji u ovome od mene pa zato i pitam da li je moguce.

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Dzini kvare stvari po kuci

Post od maslina » Uto Jun 09, 2015 8:13 pm

Sve je to moguce ali su to veoma, veoma rijetki slucajevi. Osim toga sanse da osoba zna da su to oni su isto skoro ravne nuli. To vise zvuci kao trazenje izgovora. Dzinima uglavnom nije cilj pokvariti kompjuter ili mobitel nego covjeka psihicki unistiti i odvesti u propast. To sto ona prica za mene licno su gluposti koje ja ne bih uzimao za ozbiljno. izgleda mi kao da ce svaki sljedeci problem koji se pojavi u zivotu biti uzrokovan od strane dzina. Potrosila cijelu platu - dzini potrosili. Napravila udes - dzini upravljali volanom itd...

Osim toga, osoba koja ima problema sa džinima u smislu da je oni seksualno napastuju, ta osoba onda ima ozbiljnih problema i pored toga i teško da može funkcionisati kako treba tj. da ne mora da ide kod nekog od učača ili da sama praktikuje neki vid terapije kako bi joj bilo bolje. Ukoliko ta djevojka se osjeća ok, ne ide nikome i ovako joj inače ništa ne fali, onda bih ja rekao da ti ona jednostavno laže, ni manje ni više.

Lingvist
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 9:55 pm

Re: Dzini kvare stvari po kuci

Post od Lingvist » Uto Jun 09, 2015 8:52 pm

Razgovaram s njom vec neko vrijeme.Djevojka ima psihickih problema,cuje glasove u glavi,kaze da cesto vidi dzinne i da ih ima stotine oko nje.Ucena joj je rukja ali koliko znam,ona je tezak slucaj,vec dugo dugo vremena ima sihr u sebi,ucenjem su kaze neki dzinni izisli iz nje a neki su spaljeni,ali ih ima jos mnogo.Kaze da je skoro svaku noc dodiruju i napastuju.Takodje kaze da se ogledala u ogledalo i usne su joj se same pokrenule i izgovorile,da se ovako izrazim,molim halalite "kurvo babilonska,ti si nasa,draga si nam zbog toga sto si muslimanka i mozemo tu tvoju nevinost i ljupkost u veliko zlo pretvoriti".
Djevojka studira ali precesto izbjegne predavanja zbog velikog uznemiravanja i bolesljivosti,tako da je vecinom kod kuce.

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Dzini kvare stvari po kuci

Post od maslina » Uto Jun 09, 2015 8:55 pm

e pa to si trebao napisati onda odmah na početku a ne tek poslije. Ako je tako onda mora ići kod učača i mora sama aktivno raditi na rješavanju problema da bi joj bilo bolje. Neka se prestane ogledati, to pod broj jedan. neka sluša rukju svaki dan barem jednom, namaz, zikr i sve ostalo što ide i tek onda je se nadati da će Allah dati da bude bolje. To da su neki izašli je moguće a to sa spaljivanjem ne bi uzimao za ozbiljno jer nije to baš tako oko tog spaljivanja kako se priča i misli.

Odgovori