Liječenje oboljelog

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

majestic77
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:38 am

Liječenje oboljelog

Post od majestic77 » Uto Avg 04, 2015 7:55 am

Selam braćo i sestre. Situacija je krajnje specifična, da bi mi jako dugo trebalo da sve od početka ispišem.
Iznijet ću samo neke od činjenica, pa ako tko može da mi pomogne i uputi me na neko rješenje.
Imam člana porodice oboljelog od sihira, to je jasno cijeloj porodici, ali on to ne vidi i nema šanse da bih se
s njime moglo o tome razgovarati, a kamoli da bi oboljeli mogao pristupiti liječenju. Strah me da se oboljelom nesto
ne dogodi jer se osjeća da je pod jakih sihrima.
Znači moje pitanje je, kako takvoj osobi može da se pomogne,svakodnevno molim dragogo Allaha da mu pomogne
da mu otvori oči, ali nekako mislim da to nije dovoljno, teško mi sve to gledati.
Molim Vas bilo kakav savjet je dobro došao. Čitala sam dosta ovdje na forumu, ali nisam nigdje našala o ovakvom načinu
liječenja o kojem postavljam pitanje.
Allah Vas nagradio!

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Liječenje oboljelog

Post od djetelina » Uto Avg 04, 2015 7:17 pm

Selam alejkum,
Ukoliko se radi o osobi u tvome domacinstvu, uci na vodu i stavljaj u hranu. Takode naucenom vodom pomalo bi trebalo prskati coskove soba. Ono sto ja prije nisam znala je da ako je osoba pod sihrom, mozes ocekivati drskost, ljutnju od te osobe.
Svako dobro

majestic77
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:38 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od majestic77 » Sre Avg 05, 2015 9:34 am

Prvo da zahvalim na Vašem odgovoru.
Nažalost ne živim u istom domaćinstvu sa oboljelim, ali moglo bi se nekad izvesti da oboljeli popije koju kap
učene vode i da mu se isprska negdje okolo kuće, samo ne znam da li bi to bilo dovoljno.
Ja svakodnevno učim i molim dragog Allaha da mu pomogne, međutim voljela bih kad bi mi netko preporučio
zaista ispravnu osobu, da mi i ona pomogne u tom učenju, možda nešto uz Allahovu pomoć krene na bolje.
Znači u obzir dolaze samo učene i provjerene osobe.

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Liječenje oboljelog

Post od maslina » Ned Avg 09, 2015 2:25 am

Nema pomoci bez njegovog ucestvovanja u procesu lijecenja. Ne moze ti ni jedan ucac pomoci da njemu bude bolje bez da on dodje da mu se uci. Svi oni koji ti kazu da mu mogu pomoci bez njegovog prisustva lazu i daleko,od takvih

majestic77
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:38 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od majestic77 » Uto Avg 11, 2015 11:05 am

Shvaćam, toga sam se i plašila.
Pa šta se događa sa takvim osobama na kraju?
Ne mogu da opišem osjećaj kako je gledati takvu osobu, a ne možeš joj pomoći..
Brinem se..

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Liječenje oboljelog

Post od maslina » Uto Avg 11, 2015 1:56 pm

dogodi se to sto se dogodi sa osobom koja je bolesna a ne trazi pomoc lijecnika. Isto kao i sa obicnim bolestima - ako se prehladis ili imas neku vecu bolest i ne odes doktoru, slabe su sanse da ces sam od sebe ozdraviti i da ce sve to proci, nego se najcesce stanje pogorsa. tako i sa ovim. vjerujem da je tesko, ali sta je tu je. ne mozes sve ni spasiti

Elhamdulillah
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 10:11 pm

Re: Liječenje oboljelog

Post od Elhamdulillah » Sre Avg 12, 2015 1:03 pm

Selam alejkum! Naravno da mozes pomoci, tvoja iskrena dova Allahu, djeljenje sadake tajno isl, nikad ne odustaj!

majestic77
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:38 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od majestic77 » Pon Avg 24, 2015 9:37 am

Nastavit ću kao što sam rekla molit Boga i pored toga obavljati ovo sto ste mi preporučili, opet čovjek se mora nadati spašavanju, ne mogu se samo tako predati... Molim Vas ako jos sto znate da je dobro da se čini za brata muslimana koji je pod sihrima da mi napišete da počnem praktikovati.
Selam draga braćo i sestre i hvala Vam puno!

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od sarajevo.12 » Pon Avg 24, 2015 12:53 pm

Selam kako ste napravi mu sena caj i to da pije ondar pustaj mu ucenje u kuci zavisi sta je osoba radila kamata kredit blud itd ali je dobro Allah dz zeli dobro toj osobi znaci sena caj ondat kamilucu ili kanatarion i ondar nek pocne klanjat i to je to selam

majestic77
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:38 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od majestic77 » Uto Avg 25, 2015 11:19 am

Hmm.. kažem vam ja da je situacija jako specifična.. Inače, osoba stalno klanja i pušta razne dove u kući, čita kuran, ali sve naopako shvata, mrzi ljude i to otvoreno govori i pokazuje, ne poštuje roditelje, samo je dobar sa njima kad mu se davaju pare, mrzi čitavu svoju familiju, inače je oženjen, ženinu familiju kuje u nebesa, samo ženu i vidi, majka mu je bolesna, on je ne vidi u životu, samo kad mu nešto treba...Ukratno odvratno se ponaša.
Ta mu je žena otvoreno priznala prije mnogo godina da mu je radila najgore moguće sihre jer je bila uhvaćena na djelu, kako su to izgladili stvarno ne bih znala reći, ali mislim da se opet počela baviti time...Allah najbolje zna....

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od sarajevo.12 » Uto Avg 25, 2015 6:10 pm

Selam njemu bi bilo najbolje da prekine sa punicom i njezinim i da prekine sa majkom svojom vidi u obije fsmilije nema Islama ako ima jeste fizikalni kad otijeraju sejtane od sebe ondar opet prica nema tu braka kad sejtani ljudski udaraju ondar njihov karen nefs njega udara ja imam problema sa familijom itd

majestic77
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:38 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od majestic77 » Uto Avg 25, 2015 7:26 pm

Sarajevo 12,hvala na komentaru,ali nisam shvatila sta zelite reci.Ono sto mene zanima jeste kako mogu pomoci,znaci sta jos pored iskrene dove da cinim da ga Allah uputi na pravi put,ne zelim da idem kod koje-kakvih hodza,jer mislim da je ipak lijek jedino u Allahovim rukama.Sto se tice islam,to jeste samo fizikalno u jednoj i drugoj familiji.

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od sarajevo.12 » Sre Avg 26, 2015 4:27 am

Selam zelim ti reci da taj covijek treba prekinut ne naglo nego ih izbijegavat sve sto vise bude se sa njima sastajao bice mu gore drugo jel mu zena pokrivena ako nije nek se pokrije ljudi koji nisu pokorni Allahu dz nemozemu dolazit njihovi karen nefs ga napada zlo iz njijovi dusa to ti odi i jednoj i drugoj strani reci i nek se ozbilje.Covijek nije bolestan nego ima udar od njih

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Liječenje oboljelog

Post od sarajevo.12 » Sre Avg 26, 2015 4:31 am

Nemoj ici kod hozda nego mu kupi sena caj kamilicu kantarion znas odar mora hranu promujenit hrana je gorivo sta jedes tako razmisljs kako razmisljas tako i radis nemoj da jede refinisani secer kolace sve je to hrana zlu

Elhamdulillah
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 10:11 pm

Re: Liječenje oboljelog

Post od Elhamdulillah » Sre Avg 26, 2015 8:13 pm

Selam alejkum!

Sarajevo.12 ljepi savjeti samo izgleda na pogresnom topiku. Za ovaj slucaj, posavjetuj se licno sa nekim od ispravnih ucaca rukje, ne znam imas li priliku da dajes hranu toj osobi, ali se moze naucitii na neke namirnice i davati toj osobi, drugo puno ne mozes pomoci ako osoba sama ne zeli, osim kao sto vec rekoh da iskreno ddovis u zadnjoj trecini noci i sabahskim sunetima, ist djeljenje sadake sa nijetom da Allah otkloni sihr. Da ti Allah olaksa!

Odgovori