Trazim savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
BlackDiamond
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Okt 06, 2015 12:54 pm

Trazim savjet

Post od BlackDiamond » Uto Okt 06, 2015 1:04 pm

Es-selāmu 'alejkum, u braku sam 2 godine i imala sam dva spontana pobacaja...Isla sam doktorima i sve mi je u redu, onda sam otisla hodzi da provjerim da li imam sihir i otkrili smo da je meni napravljen sihir da nemamo djece...Da nas Allah dragi sacuva od takvih ljudi...Hodza nam je ucio na med, ulje i vodu i trosili smo to i sad pijemo naucenu vodu...Sto se hodze tice, radi sve po Islamu...Hodza mi nije rekao ni kako je napravljeno i gdje i da cu sanjati to kad Allah dz.s. to bude htio...ja sam jedno jutro sanjala 2-3 ista sna, neku musku osobu i imao je dzemper na sebi od mog muza...kad smo odnijeli taj dzemper hodzi rekao je daga spalimo...lijecimo se evo 5mjesec i nisam jos sanjala osobu koja nam je napravila, treba biti saburli i ako Bog da da mi se izlijecimo...Tesko mi je jer ne znam ko je u pitanju i sumnjam za sad na svakoga i puno moram da pazim sta od kog uzimam i jedem...Molim vas za savjet, da mi kazete da li cu sanjati nekad osobu tu i mogu li pod terapijom ostati trudna...rekao mi je hodza da sad pa nadalje se mogu nadati da cu ostati trudna i da mu dodjem da mi nauci na med i ulje cim ostanem trudna kao zastitu....Molim dragog Allaha dz.s. za pomoc svaki dan i hvala Allahu dz.s. da mi je pomogao da imam snage i volje da to sve izdrzim...Mi nikad nikog nismo ni uvrijedili, lijepo zivimo nikog ne diramo, volimo se i pazimo..rekli su mi da je najbolja zastita kad nekome hocu da idem da uzmem abdest? Mozete li mi dati par savjeta u vezi mog problema...Da nas Allah dz.s. sacuva od svega loseg i podari nam sabur da sve izdrzimo.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim savjet

Post od Haris » Sre Okt 07, 2015 4:43 pm

Esselamu alejkum,

Prije svega hvala Allahu i neka je selam i salavat na Poslanika Muhammeda a.s.

Što se tiče tvoga problema, otprilike vi imate pravac kojim se kretati. Kako ti je efendija rekao, sanjat ćeš to kad Allah dž.š. bude htio (i naravno ako bude htio). E sad, opće poznato je da postoje snovi od Allaha swt i snovi od šejtana. Pa treba bit oprezan kod vesvesa koje šejtani ubacuju u vidu lažnih snova i td. Često se zna desiti da neko sanja osobu koju mu šejtan u snu predstavi, i tako dolazi do svađa među ljudima, raskida rodbinskih veza i sl., a to šejtanu jako godi. Nekad je bolje i ne znat ko je, pogotovo ako se radi o osobi (oboljelom) koji je osvetoljubiv i lako eksplodira. Takvi se mogu svetit i ne daj Bože, napast i ubit pogrešnu osobu.

Preventiva tome je da liježemo pod abdestom, i svakako da učimo ajetul-kursij prije spavanja, i molimo Allaha da nas zaštiti šejtana. Također su djelotvorne i sure Felek i Nas.

Naučeno ulje koristi za mazanje u predjelu stomaka ukoliko već ne koristiš. Nastojite bit uvijek čisti od džunupluka, generalno potrudite se da zatvorite sve puteve sihru.

Manje više, svi smo na forumu prošli to (obično se registruju ljudi koji imaju problema), i nama su se isto javljala ta razmišljanja, ko je, šta je, hoćel, nećel, kako, gdje, s kim.
Stani na loptu i promisli. Je li ti živiš da se bojiš ljudi ili Allaha..

O zlobnicima nemoj ni razmišljat, jer daješ prostora džinnima da pokazuju svoju snagu nad tobom i da ti ulijevaju strah od ljudi.

Okreni svoj život iskreno Allahu, ti i tvoj muž, upravite namaz redovno, čuvajte se grijeha koliko je u vašom moći (posebno skrećem pažnju na ogovaranje, jer su žene sklonije tome -- da mi ne zahaturiš :lol:)

Na kraju krajeva, Allah nas iskušava da bi vidio kako ćemo postupati. Nemoj gledat to kao na trougao (sihrbaz - ti - Allah), u smislu sihrbaz je tebi napravio sihr, sad ti tražiš od Allaha pomoć, nego gledaj isključivo kroz dionicu (Allah - ti), dao ti je iskušenje, On će ga i otklonit. Kao da je to medicinska bolest sa kojom niko treći nema veze.

Preporučujem zikr redovan, učenje Kur'ana (ako ne znate arapsko pismo naučite, jednostavno je), namaz, čuvanje od grijeha i dova. Dova je prejako oružje.
Čitajte hadise i mijenjajte sebe u skladu sa ponašanjem poslanika. Svi mi kažemo za sebe da smo dobri, ali Bogami itekako da imamo na čemu radit.

Toliko otprilike, ne može čovjek sad dat neke super moći da kažemo klik i nema problema više.

Zapamti, ostalo je na tebi i tvome mužu. Direktna veza - ALLAH i TI.

Ono što nas je moralo zadesit, nije nas moglo zaobić, a ono što nas je zaobišlo nije nas moglo zadesit.

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Trazim savjet

Post od sarajevo.12 » Sub Okt 10, 2015 5:44 am

Selam sestro uzmi Allahovu knjigi i postuj Allahove zakone pokrise pocni da zivis u Islamu Allah dz sve kotrolise ako mislis da se izlijecis i prestanes ibadet raditi nikad se neces izlijecit i zaboravi sihr sihr ide na one koji cine grijeh ali je sihr sreca i to Allah dz daje jesil ti usa crni orab

Odgovori