Dali rukja moze trajati 15 min?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
nelasa
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Apr 04, 2013 4:43 pm

Dali rukja moze trajati 15 min?

Post od nelasa » Sre Apr 20, 2016 10:56 pm

Eselamu Alejkum,

Vodila sam dijete na rukju. Prije nego sto sam dijete odvela, ucinilo mi se je da je ucac isprvan. Mnogo sam citala o ovom, i nisam nista sumljivo primjetila. Nije trazio nikakve datume ili imena itd. Al je rukju vrlo kratko vremenski ucio sto naravno nisam znala da ce tako biti. Procitala sam negdje, da ucac rukje treba pocet sa ezanom al ovaj ucac to nije uradio. Isto tako sam citala da rukja treba bar biti 30 min.

Moje pitanje je, dali moze rukja trajati 10-15 min? I dali rukja moze biti ispravna i ako nije poceo uciti sa ezanom?

Isto tako sam procitala da sa roditelja moze napadati dzin na dijete. Pitala sam ovog ucaca da i meni prouci rukju. Rekao je da nema potrebe...

Dijete je reagovalo na prvu rukju, urok je ustanovjen. Terapija je propisana, i dok je tereapija se obavljava, dijete je bilo dosta bolje. Poslije druge rukje, ucac je reako nema potrebe dolazit na trecu rukju zato jer je urok nestao. Medjutim, dijete i dalje ima simptome al dosta blaze (bar sad za sad izgleda tako).

Ako moze neko da da neki dgovor/savjet bila bi mnogo zahvala.

I jos jedno pitanje. Na ljeto planiram u Bosnu, koliko vremenski se ceka da se dobije termin kod gospodina Enesa? Volia bih dijete dovest da on ponovi rukju...

Hvala na odgovoru. Allah dz.s vas nagradio!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Dali rukja moze trajati 15 min?

Post od Haris » Čet Apr 21, 2016 6:09 pm

We alejkumu selam,

Koliko ja znam sve je uredno i nema određeno vremenski koliko treba minutaže, isto tako vezano za ezan.

Oslonite se na Allaha, a ne na učača rukje i bit će napredak.

Odgovori