Kakva je razlika izmedu sejtana l.a. i dzina?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Kakva je razlika izmedu sejtana l.a. i dzina?

Post od taqwaluk » Pet Dec 16, 2005 10:13 am

Es Selamu alejkum

Interesuje me, kolika je razlika i da li je moguce da je osoba opsjednuta sejtanom a ne dzinom?

Allah vas nagradio za vas trud..amin

weselam

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Pet Dec 16, 2005 11:19 am

Esselamu alejkum

Ja ti nemogu pomoci jedino zelim reci da sam citala da je i sejtan sam na pocetku bio jedan od dzinna i danas je on kao njihov vodza..oni rade ono sto im on naredi

selam

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Dec 16, 2005 12:19 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Svaki covjek nije sejtan,i svaki dzinn nije sejtan,a ima ih i u ljudskom a i u dzinnskom obliku.Titula sejtan dobija se kada jedna od ove dvije vrste prekrsi i svjesni da remete Allahov zakon i bude u pokornosti Iblisu,i dobije se zelja za grijesenjem.Napadnuti mozemo biti od dvije vrste dzinna koji su grijesnici i koje argumentima mozemo istjerati iz covjeka objasnjujuci mu njegova prava kao Allahovo stvorenje.Najcesce ljudi bivaju napadnuti od dzinna grijesnika, koji iz radoznalosti i zavisti napadaju ljude,a ima ih i onih koji covjeku vrate za ucinjeno zlo,sto je u nasem narodu poznato ko Ograma.Dzinni sejtani su cesce kod sihirbaza i rijedak je slucaj da se neki od njih pokaje,spremni su na smrt iz straha od sihirbaza.Ova vrsta ne vjeruje u Allaha i cesci dzinni koji su u posjedu sihirbaza su jevreji...neka dopuni neko od brace

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pet Dec 16, 2005 2:06 pm

Es Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Dzazak Allah Hajren na odgovorima..Neke stvari su mi jasnije sada iz tvog posta brate.

Da li postoje slucajevi da dzin/sejtan, kada progovori u osobi kaze, da ne zeli da se zove dzin nego iskljucivo sejtan?ili je to neka njihova igra? Tvrdi da on dzine lahko ubije i da je on puno jaci od njih.Daje izjave da se iskljucivo pokorava iblisu, kaze da je sihr i da nece ostaviti osobu na miru, jer mu je obecana nagrada direktno od iblisa.Jedini cilj mu je da tu osobu uvede u dzehenem kako on kaze.Izjasnjava se kao Srbin/komunista i smatra sve muslimane treba klati i ubijati.Cilj mu je da tu osobu usmrti i odvede sa sobom u smrt.I zaista u svakom datom trenutno pokusava da osobu nagovori na smrt, pa cak u napadima direktno napada osobu (tj, svojim rukama osoba pocinje da se davi).Da se toliko sazivio sa psihom te osobe da sama osoba sve to cuje, osjeca, pri svijesti ali ne moze da kontrolise, i da osoba skoro ne razpoznaje svoje emocije od nametnutih itd..

Da li zaista postoji tako nesto ruzno i puno zlobe da ne ostavi insana dok Allah dusu ne uzme insanu :cry: .?Naravno, oni pricaju sta zele a Allah te'ala odreduje i smatram da je to njihova igra da zaplase osobu.Da li grijesim u tome ili ima istine?

weselam

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Dec 17, 2005 3:32 pm

we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu

Sestro moja,mogu oni pricati svasta,ali nije to ta prava istina,svojim izjavama oni ponekad zele da nam daju do znjanja sa kim imamo posla.Njihovim izjavama se nevjeruje sve do onda kada prihvate islam,cak i tada moramo uvidjeti razloge njihovog prelaska na islam,pa ako su islam primili rad nekih ajeta koje smo prethodno uclili razmotricemo te ajete ,a ako predje na islam uz prisilu stezanjem vratne zile ili uvijanjem prsta,onda cemo njihovu izjavu uzeti za nedovoljnu i nastavicemo sa ucenjem.Sto se tice njihovog govora o tom kako su jaki,kako im nemozemo nista to su samo puste lazi njihove jer svakim ajetom oni su povredjeni,i time sto govore hvataju se za slamku,ne bili onaj koji uci posustao i prestao uciti,ne bili neko od familije stigao upomoc njuihovoj dragoj osobi.Oni koriste razne nacine obmane pa racunaj da je i to jedna od njihovih obmana.Nqstavljanjem ucenja Kur`ana ,njihove rijeci ..ama jednostavno nemojte se obazirati na ono sto ta osoba ghovori vec nastavite sa ucenjem,i uvidjecete prekid tih napada.Svaki od tih nevjernika koji su zaboravili na Allaha i na zakletvu koju su dali Allahu,spremni su na sve ali je rijedak,rijedak slucaj da navedu osobu na smrt.Dzinnima nevjernicima se uce oni ajeti gdje se spominje nevjerovanje, dzinnima ehlul kitaba kojoj vjeri pripadaju,hriscanima ajeti gdje se spominju hriscani,jevrejima ajeti gdje se spominju jevreji itd itd...ucenjem ajetaq iz Kur`ana i ubjedjenjem da Allah lijeci nema tog sihra koji nece biti unisten,pa ni tim jakim slucajevima.Ja sam govorio prije na ovom forumu o jednom mladicu koji je sada od brace,kada smo mu isli uciti cesto je znao govoriti da je sejtan u njemu,cak je i setao gradom u kom zivim sa pistoljem u ruci ne bili ubio mene ili mog jarana koji smo mu ucili,rad njegove familije mi smo prestali ici kod njega,tada se je desilo nesto sto je mozda za nevjerovanje,ali mladic je ziv i moze ga kontaktirati ko hoce sa ovoga foruma.Skocio je sa 8 sprata i ostao je ziv.Nakon pada otisli smo kod njega u posjetu dzinn je progovorio i rekao kako ga je toliko namucio Kur`an i terapija koju je koristio,te da vise nemoze da izdrzi te napore i da hoce da se dogovori sa nama o izlasku,naravno dogovorra nije bilo vec smo insistirali na izlazak nastavljanjem ucenja,nakon jednog sata mladic se je oslabodio i vise nije do sada imao nikakvog problema.Zato nemoj se skirati za to sto cujes i vidis,sve te izjave i sve te reakcije kao sto ko fol pokusaji samoubistva u toku ucenja su samo spletke dzinna cime on hoce odvratiti familiju i onoga ko uci ...Allah najbolje zna... neka neko dopuni od brace

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Dec 19, 2005 5:08 pm

Es Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Da te Allah nagradi na odgovoru..Insan izgleda samo treba ostati cvst i istrajati kroz sve to, bez obzira, sto je nekada veliki napor.Zaista istina, pricaju svasta i svakave spletke koriste.Nazalost, ja sam isto od tih slucajeva pa su me naveli na samoubistvo.Nije bila rukja upitanju tad, kao kod toga brata, sve znam svega se sjecam ali kao da je bilo drugo tijelo.Totalno hladnokrvno uradeno, bez ikakvih emocija ili ikakvog razmisljanja.Hajr, Allahovom voljom ostadoh u zivotu, sa ozbiljnim sdzrastvenim posljedicama.Sad znam sta je i pokusavam da se borim i uzdam se u Allahovu milost.

Sta me isto interesuje,odkako je pocelo lijecenje (oko tri sedmice) ja gubim na kilazi.Pocinjem pomalo halucinirati svremena na vrijeme, jer me zamara psihicki.Kao sto bi rekli nasi stari, kopni insan. Jedem normalno kao i prije, ali mrsavim svakim danom i vec se znatno primjeti..Nalazi krvni su u redu, pritisak mi naglo pada, promjene pulsa i doktori su primjetili, kada je raden ultrazvuk, da mi je stomak pun zraka.Radili su i CT, nikakve znatne promjene organa, ali stomak mi je pun zraka.Ja ponekad osjetim rad u stomaku, kao da se nesto pomjera neuzubillah, stomak mi se uvuce kao da duboko udahnem, ali ne radim to ja.

Da li je to normalno prilikom lijecenja, i ako je moguce objasniti zasto?

Dzazak Allah Hajren!Da vam Allah podari svako dobro za vas radi, sabur i trud da pomognete drugima..amin

weselam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Dec 19, 2005 6:05 pm

taqwaluk napisao:Es Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Da te Allah nagradi na odgovoru..Insan izgleda samo treba ostati cvst i istrajati kroz sve to, bez obzira, sto je nekada veliki napor.Zaista istina, pricaju svasta i svakave spletke koriste.Nazalost, ja sam isto od tih slucajeva pa su me naveli na samoubistvo.Nije bila rukja upitanju tad, kao kod toga brata, sve znam svega se sjecam ali kao da je bilo drugo tijelo.Totalno hladnokrvno uradeno, bez ikakvih emocija ili ikakvog razmisljanja.Hajr, Allahovom voljom ostadoh u zivotu, sa ozbiljnim sdzrastvenim posljedicama.Sad znam sta je i pokusavam da se borim i uzdam se u Allahovu milost.

Sta me isto interesuje,odkako je pocelo lijecenje (oko tri sedmice) ja gubim na kilazi.Pocinjem pomalo halucinirati svremena na vrijeme, jer me zamara psihicki.Kao sto bi rekli nasi stari, kopni insan. Jedem normalno kao i prije, ali mrsavim svakim danom i vec se znatno primjeti..Nalazi krvni su u redu, pritisak mi naglo pada, promjene pulsa i doktori su primjetili, kada je raden ultrazvuk, da mi je stomak pun zraka.Radili su i CT, nikakve znatne promjene organa, ali stomak mi je pun zraka.Ja ponekad osjetim rad u stomaku, kao da se nesto pomjera neuzubillah, stomak mi se uvuce kao da duboko udahnem, ali ne radim to ja.

Da li je to normalno prilikom lijecenja, i ako je moguce objasniti zasto?

Dzazak Allah Hajren!Da vam Allah podari svako dobro za vas radi, sabur i trud da pomognete drugima..amin

weselam

Esselamu alejkum!

Sestro gdje se liječiš, kod kojeg si učača rukje ako nije tajna i gdje ti živiš.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 19, 2005 6:48 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Javi na privat insaAllah pa cemo ako bogda pokusat nesto ,nekim savjetima sta da cinis.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pon Dec 19, 2005 10:01 pm

Es Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Brate Senade, halali nije tajna ali to je opet privatno skroz pa radije nebi iznosila to javno..

Poslala sam pm. bratu AbuAmRibnFadL, hajr insAllah..da vas Allah nagradi i podari vam svako dobro ovog i onog svijeta..amin

weselam

Odgovori