MOLIM ZA SAVJETE!!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Merjem237
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Dec 10, 2018 6:02 pm

MOLIM ZA SAVJETE!!!

Post od Merjem237 » Uto Dec 11, 2018 12:52 pm

Esselamu Alejkum, čitalasam većinu tema ovdje, te sam odlučila da s Vama podijelim ii svoju priču!

Ovako; U braku smo 5 godina, sve elhamdulillah, ljubav između nas je zaista jaka, možda baš zato svaki put sam uspjela da se oduprem trenutku kada me tjeralo nešto da odem od njega. Tištilo i peklo iznutra.

Završila sam i fakultet, on je dobio bolji posao mašAllah, i skoro smo se preselili. Radili smo sve moguće medicinske nalaze, barem one što nas je doktorica upućivala, svi nalazi moji, i njegovi su uredni, ali do trudnoće nikada nije došlo.

Odlučimo otići zajedno na učenje RUKJE, i hvala Allahu to nam je bila prekretnica mislim u životu.

Prvo je učač učio meni; čini mi se da samo što je počeo da uči ja sam počela da jecam i plačem iz sveg glasa, moje tijelo se treslo, u nogama slabi osjet i onda je završio (kratko je trajalo)

Zatim je učač učio mužu, gdje je on osjetio treptanje očnih kapaka, očiju, takođe nije osjećao noge, i rečeno nam je 100% sihr.
Dobili smo terapiju, koju koristimio redovno.

Ono što je je prekretnica bila jeste, da je mene vratila namazu. Srcem i dušom. Prije, dok sam obavljala namaz, nisam se osjećala baš lijepo, nešto me je u meni krivilo da to radim samo iskorsti, pa sam često znala i izbjegavati obavljanje namaza zbog osjećaja krivice.

Muž radi puno vremenski, pa nije u mogućnosti redovno obavljati namaz.

Molim vas, zanima me ako imamo sihr jel to znači da nećemo imati djece. Mnogo me to ubija. Danas mi je baš teško, ponovo su bile tu misli da se spakujem i da idem.

Rečeno nam je da je moguće da se javi mučnine i povraćanje, međutim drugi dan naše terapije još uvijek se nije javilo ništa, i o tome razmišljam.

Allah vas nagradio na svakom odgovoru! :( :(

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: MOLIM ZA SAVJETE!!!

Post od maslina » Pon Dec 17, 2018 8:56 am

Rečeno je da je moguće. Ne mora značiti da će se javiti reakcije. Samo nastavite sa terapijom kako vam je rečeno. Uz Božiju pomoć to se sve može rješiti ali moraš znati da ne može preko noći ni za 2-3 dana, nego da traje. Kod nekoga ide brže kod nekoga sporije. Otiđite opet na rukju kada budete mogli. Od jednog odlaska na rukju sigurno se neće problem rješiti.

Merjem237
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Dec 10, 2018 6:02 pm

Re: MOLIM ZA SAVJETE!!!

Post od Merjem237 » Pon Dec 17, 2018 2:59 pm

maslina napisao:
Pon Dec 17, 2018 8:56 am
Rečeno je da je moguće. Ne mora značiti da će se javiti reakcije. Samo nastavite sa terapijom kako vam je rečeno. Uz Božiju pomoć to se sve može rješiti ali moraš znati da ne može preko noći ni za 2-3 dana, nego da traje. Kod nekoga ide brže kod nekoga sporije. Otiđite opet na rukju kada budete mogli. Od jednog odlaska na rukju sigurno se neće problem rješiti.
Prije svega, hvala na odvojenom vremenu i odgovoru. Mi smo svjesni i ne očekujemo da će se riješiti za tri dana, ili ubrzo. Na rukju idemo naravno opet čim potrošimo terapiju..

Da li je moguće da se javi depresija kao posljedica sihra?

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: MOLIM ZA SAVJETE!!!

Post od maslina » Pon Dec 17, 2018 5:27 pm

Naravno, moguće je da se javi između ostalog i depresija. Najčešće to bude u fazonu da džaba idete na rukju, da od toga nema ništa osim gubljenja vremena i para i da se stanje neće popraviti i da je sve uzalud. Takve i slične misli treba ignorisati i ne obraćati pažnju na njih. Allah dž.š. je taj koji sve određuje a ne ljudi i džini.
Bitno je zikriti, učiti Kur'an i na arapskom (ako znate) a i čitati prijevod, upućivati dovu itd.

Merjem237
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Dec 10, 2018 6:02 pm

Re: MOLIM ZA SAVJETE!!!

Post od Merjem237 » Uto Dec 18, 2018 6:22 am

    maslina napisao:
    Pon Dec 17, 2018 5:27 pm
    Naravno, moguće je da se javi između ostalog i depresija. Najčešće to bude u fazonu da džaba idete na rukju, da od toga nema ništa osim gubljenja vremena i para i da se stanje neće popraviti i da je sve uzalud. Takve i slične misli treba ignorisati i ne obraćati pažnju na njih. Allah dž.š. je taj koji sve određuje a ne ljudi i džini.
    Bitno je zikriti, učiti Kur'an i na arapskom (ako znate) a i čitati prijevod, upućivati dovu itd.
    Da, baš tako. Samo ležim u buljim u tačku. Nemam volje ni zašto. Misli se javljaju poput, ništa se nije desilo tri godine, zašto bi sad, nikad nećete imati svoju djecu, dzaba i ovo pokusavate, sve je uzalud, nemoj se nadati i slično. Onda me uhvati neka nemoć i tromost najviše kad je klanjati podne namaz.

    Hvala vam na odgovorima :(

    Odgovori