zbunjena

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Bosna3
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Sep 08, 2005 8:07 am

Post od Bosna3 » Ned Jan 15, 2006 10:50 am

Eselamu Alejkum draga sestro,

to isto sto si napisala dao je meni jedan Hodza da ucim i pusem oko sebe.
Koliko mi je poznato da se to snosi na zastitu a ne pravljenje sihira.
Nadam se da ce brat Abu.... dati svoj savijet na tvoj problem.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Jan 15, 2006 11:48 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Sta je to i Sta ce to njemu?????Allah najbolje zna, zasto on nosi to,islamom je zabranjeno drzat takve stvari bilo za zastitu bilo za pridobijanje neke dunjalucke koristi pa makar to i ljubav bila,ili ucvrscivanje ljubavne veze.Nisi morala prepisat to ,nego si morala spalit to,taj hodza sto ti je rekao da ti pravi sihire mogu ti reci da laze,,jer takvo nesto nema bazu u islamu,dove se ne nose po novcanicima ne drze se po jastuku,ili na sebi,dove se izgovaraju ili se uce napamet,pa kad bude sta izgovorite dovu sa kojom Allah oko vas napravi vatru te ne dozvoli da vas zadesi bilo kako zlo.Nemoze vam taj listic nauditi ako vi u taj listic nemate povjerenja,niti vam taj listic moze donijet kakvo dobro ili zlo,osim ako to Allah ne dozvoli.Moj ti je savjet pronadji taj listic ponovo kao sto si ga i prvi put pronasla,pa ga lijepo spali.Onda se uvjeri imal kakve promjene u vasoj vezi.Mozda je momak otisao kod sihirbaza da mu spravi hamajliju rad straha,mozda rad bolesti od dzinna,Allah najbolje zna,jedino sto znam sigurno da je u tebi weswesa proradila,tako da je u ovaj slucaj sve povezano i ciljem,da on nosi tu hamajliju a da preko te hamjlije uvede i tebe u pricu.Ne idi kod hodza nego trazi pomoc kod Allaha.I ponovo kazem spaljivanjem hamajlije prestace i kod tebe i kod njega weswesa a prestace i sumnja koju nosis sa sobom.Ima se puno toga rec eto prilike da i enes,emir i yassin nesto kazu.Bosna3 Ako Allah hoce da te snadje nesto to nemoze sprijecit niko sem Njega.Opisacu ti jednu vrstu zastite.Ovako sejtani nas vide mi njih ne vidimo,i oni nas napadaju sa svih strana svim sredstvima.Nase je da trazimo zastitu od Onoga koji vidi Sejtane,te da u toj potraznji objasnimo problem Onome koji rijesava probleme vjernika.Samom molbom Allahu Allah nam daje mogucnost odbrane koja se sastoji od rijeci Dove kojima je Allah poducio svoga Poslanika Muhammeda saws a on to prenio nama,trazicemo dovom i moliti Allaha da unisti sejtane i njihove napade .Zastita u bilo kom drugom obliku,(hamajlijama,zapisima,vradzbinama)osim vjerodostijnim dovama je zabranjena,jer u zapisima vradzibanam nema hajra ,zapisi i hamajlije samo vise uvecavaju bolest i prekidaju vezu Gospodar i rob

IbnKuddame, rahimehullah, kaze:”Sahir cini kufr time sto proucava sihr i djeluje s njim. Sahir je kafier bez obzira da l ion vjerovao da je sihr haram ili ne. Neki ljudi misle da je sihr samo veliki grijeh ne mogavsi da shvate da je to kufr i robovanje sejtanima i dzinnima koji nisu nista jaci i sposobniji od covjeka.”
Imam Muslim rahimehullah u svom ‘Sahih-u’ prenosi od Poslanika, s.a.v.s.:”Ko pode vracaru i upita ga o necemu, namaz mus e nece primiti cetrdeset dana!”. Ebu-Hurejre r.a. kaze da je Poslanik s.a.v.s, rekao:”:”Kop ode vracaru i povjeruje u ono sto ovaj govori, porekao je ono sto je objavljeno Muhammedu s.a.v.s.” (Prenosi Ebu-Davud)

Takoder iz hadisa zakljudujemo da je muslimanima haram ici kod sahira. Kako traziti lijek kod sejtanskog sluge od stete koju je nanijeo drugi sejtanski sluga!? O lijecenju sihra sihrom Poslanik s.a.v.s. kaze: “To je djelo sejtanovo!”(Prenosi Ebu-Davud)

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Ned Jan 15, 2006 2:54 pm

AKO STE U VEZI ONDA JE GLAVNO POVJERENJE RECI MU, PITAJ GA STO CE MU TO. :roll:
MOZDA MU JE TO NEKO METNUO...

Bosna3
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Sep 08, 2005 8:07 am

Post od Bosna3 » Pon Jan 16, 2006 8:23 am

Naravno da neima zastitnika sem Allaha dz. s.
Ako neko boluje od sihira, dali moze da prede na njegove ukucane kao Suprugu, Djecu itd. ?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Jan 16, 2006 10:34 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Cesce se spravlja jednoj osobi, ima i onih koji su za cijelu familiju,al svodi se na jednu osobu iz familije,rad koje pati cijela familija,naravno da ima reakcije i kod ukucana jer je cilj nemir i haos u koji svi ucestvuju,al ponajvise onaj za koga je sve to spravljeno.Postepeno konstantnim radom dzinna nastojace da prosiri granice,jer je ova vrsta bolesti rat,kon stantnim radom ostale familije,zikrom dovama ispravnim nacinom lijecenja dodje do borbe izmedju dvije strane,Allah dz.s kaze:Inne kejde sejtane kane da`ifa,uistinu su sejtanske spletke slabe...zato koristite oruzje koje vam Allah daje kroz Kur`an,Vjerodostojne zikrove i dove kojima nas je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we selleme poducio,isto tako jedna od vrsta oruzja su i lijekovi koje je Allah dozvolio a Resulullah sallallahu alejhi we selleme nama prenio ,o kojima odvano nismo pricali,npr Habetus-Sewda (Curukot),Zendzebil(Djumbir)Med ,maslinovo ulje su jedna od najpreciznijih i oruzja u ovom poslu,pa bih potenciro da se o ovome pise,nadam se da ce nam brat Yassin nesto rec o ovome.Sto se tice Habetus sewda`a rekao je Allahov Poslanik saws:Da je Allah dao lijek za sve bolesti osim za starost i smrt,dao bi ga u ovom ulju.....Djumbir se isto tako spominje u Kur`anu,dok je medicinski nazvan cistac zeludca,oni koji budu opsihreni i imaju bolova u zeludcu koje je dzinn prouzrokovao najlakse se onaj talog kojeg je dzinn napravio ukloni djumbirom umijesanim sa medom.Da ne duzim nek Yassin nesto upise o ovim lijekovima

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Re: hvala

Post od Mucalo_17 » Pon Jan 16, 2006 3:56 pm

Heidi napisao:Selam Alejkum draga braco i sestre!
Pitala sam ga sto ce mu taj papir kaze da je to hamajlija od pravljenja sihira.Pokusala sam ga nagovoriti da to spali ali NECE...
Neka Vas Allah nagradi za utjesne odgovore...mozete li mi reci sta znaci weswesa i kako je to proradilo,kakav cilj je bio???
NEMOJ GA NI PITATI UZMOI JE I SPALI...BIT CVE TI SEVAP :d

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Jan 16, 2006 4:40 pm

es-selamu alejkum,
NEMOJ GA NI PITATI UZMOI JE I SPALI...
bolje je lijep način,ovaj može svašta prouzrokovati.


a,koliko znam još niko nije to preveo pa neznamo šta znači'

i možda čovjek nosi zato što nije napamet naučio pa dok nenauči,polako treba vidjeti sa njim ,koji je njegov motiv ili razlog toga što nosi?

samo dijalogom i sa čvrstim dokazima,a na forumu ima dosta hadisa kao dokaz koji govore o tome.

Odgovori