Maloljetna djeca i njihov uticaj sa dzinnima!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
muslima
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 8:14 pm

Maloljetna djeca i njihov uticaj sa dzinnima!

Post od muslima » Čet Jan 19, 2006 4:18 pm

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu!

Interesuje me,da li maloljetna djeca mogu imati uticaja od strane dzinnskog svijeta?

Unaprijed zahvalna i da nam Allah dz.s. olaksa put do Dzenneta!

Gospodaru nas,daj nam snage da izdrzimo i ucini da kao vjernici umremo!(El-Ea'raf,126)

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jan 19, 2006 4:35 pm

we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu

Od dana radjanja do dana kada dusu ispuste,zastita za njih je isto ono cime se zasticujete vi ,prije spavanja ili uciti u vasim rukama pa onda tim rukama poterete dijete.Cesci slucajevi su kada djeca spavaju onda dolazi do zadirkivanja od njihove strane,lijepo je djecu koja se plase namazat naucenim maslinovim uljem prije spavanja nocu,a danju okupati isto tako naucenom vodom u nekom koritu.Pustat Kur`an da pored djeteta uci to su neke od zastita.

gorski_strazar_18
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Avg 08, 2005 5:45 pm
Lokacija: turska
Kontakt:

dova za malu decu

Post od gorski_strazar_18 » Pet Mar 03, 2006 12:00 pm

AbuAmRibnFadL napisao:we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu

Od dana radjanja do dana kada dusu ispuste,zastita za njih je isto ono cime se zasticujete vi ,prije spavanja ili uciti u vasim rukama pa onda tim rukama poterete dijete.Cesci slucajevi su kada djeca spavaju onda dolazi do zadirkivanja od njihove strane,lijepo je djecu koja se plase namazat naucenim maslinovim uljem prije spavanja nocu,a danju okupati isto tako naucenom vodom u nekom koritu.Pustat Kur`an da pored djeteta uci to su neke od zastita.
Allahumme inni e'uzubike min serri ma haleka ve min hemezati ssejatini ve en jehdurun(ejjehdurun) toja jedna dova ako se mala deca plase u snu. ako deca mogu da citaju onda samo nek cita. u slucaju da deca ne znaju da citaju onda se stavi u jastuku. ova dova se nalazi u knjizi En-Nevvevij El-Ezkar! selam alejkum

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Mar 03, 2006 12:10 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

gorski ne slazem se stim jastucima,najbolje je djetetu procit suru Ihlas Feleq Nas pa potareti po djetetu, po tri puta,Nema argumenata o tim jastucima.dijete koje se plasi cesto moze se namazati maslinovim uljem na kojem je naucen Kur`an i mazati se svake noci ,a Naucenom vodom ga svakog jutra kupati(7 noci i 7 dana)pokazalo se efikasno da se nakon mazanja i terapije nije pojavljivao vise taj strah.Al ne kosta nista da svaki roditelj Puhne u dlanove pa prouci u svoje dlanove Suru Ihlas pa Feleq pa Nas pa da potare dijete(Mess po cijelom tijelu) to se ponovi tri puta.To mu dodje kao jedna vrsta pancira protiv sejtana,il kada se dijete uplasi stavit mu ruku na glavu i rec 3x Bismillah a zatim 7x E`uzu bi izetillahi min sherri ma edzidu we uhaziru

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Ned Mar 05, 2006 10:09 pm

AbuAmRibnFadL napisao:uljem na kojem je naucen Kur`an
Šta tačno?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Mar 06, 2006 11:48 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Prouci i na Vodu i na Maslinovo ulje- 7x El Fatihu , 3x El-Ihlas, 3x El Feleq, 3x En Nas i 7x Ajjetul Kursijj.Maslinovim uljem mazite dijete nocu pred spavanje od stomaka gore i od koljena dolje,a ujutru okupajte naucenom vodom dijete u nekom koritu dodajuci tople vode,Posudu sa naucenom vodom mozete nadopunjavati obicnom vodom sa cesme.[/b]

gorski_strazar_18
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Avg 08, 2005 5:45 pm
Lokacija: turska
Kontakt:

selam alejkum

Post od gorski_strazar_18 » Pet Apr 07, 2006 8:26 am

to je brate preporuka jendog alima a ti ako se neslazes s mnom to je tvoje :) ja sam samo reko preporuku jednog alima... a ti sto kazes ja to ne poricem :)) ono sto si ti naveo ima u nekim hadisima samo ja to neznam. i neznam dal je hadis slab ili vjerodostojan...
selam alejkum

gorski ne slazem se stim jastucima,

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Pet Apr 07, 2006 10:15 am

:?
Poslednja izmena od elma np u Ned Jul 09, 2006 11:41 am, izmenjeno 1 put ukupno.

gorski_strazar_18
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Avg 08, 2005 5:45 pm
Lokacija: turska
Kontakt:

Post od gorski_strazar_18 » Pet Apr 07, 2006 11:21 am

elma np napisao:selam,hmm ni ja se gorski ne slazem sa tim da se dova stavi u jastuku,kakva vajda onda,ti poceo ko sihirbazi hamajliju pod jastuk ili zavezat sa crvenom vezom oko bokova i nositi uza se.SUBHANALLAH. :cry:
ako ste procitali ja sam to reko samo za malu djecu koja nisu u stanju da citaju. Ja sestro nisam sihirbaz i ne interesuje me to. al ako bih hteo da to budem nije mi problem. zivim u sredini gdje ima svega i svacega no ja gledam da se pridrzavam islamskih postupaka i ja sam protiv sihirbaza.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Apr 07, 2006 11:35 am

Rekao je Abdullah bin el-Mubarek: «Kada bi se čovjek čuvao stotinu loših stvari a činio samo jednu od njih ne bi bio od onih koji se čuvaju od zla.
Isto tako kada bi čovjek imao samo jednu džahilijetsku osobinu bio bi od džahila

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Pet Apr 07, 2006 3:55 pm

:?
Poslednja izmena od elma np u Ned Jul 09, 2006 11:41 am, izmenjeno 1 put ukupno.

gorski_strazar_18
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Avg 08, 2005 5:45 pm
Lokacija: turska
Kontakt:

Post od gorski_strazar_18 » Pet Apr 07, 2006 5:57 pm

elma np napisao:selam,subhanALLAH,nisam rekla da jesi ali i da jesi bas me briga.nego toj maloj deci mogu roditelji proucit umesto njih,ne mora se stavljati dova u jastuku. :wink:

Mene za nekog muslimana interesuje me sta je i kakav a ako ima neku gresku ja cu mu reci da je ispravi bez obzira dal se on ljutio. ipak je to nasa duznost da na najlepsi nacin upozoravamo ljude koji nisu na pravom putu. selam

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Pet Apr 07, 2006 8:13 pm

masALLAH :wink:

Odgovori