mucanje, glasovi...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Jan 28, 2006 2:01 pm

Otpozdravljam

Ne znam gdje se nalazis, ali pokusaj ako mozes naci u tvojoj sredini nekoga da uci Ruk`ju.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: mucanje, glasovi...

Post od Senad » Sub Jan 28, 2006 3:37 pm

yeah napisao:Zdravo,
jako me interesuje kakav je problem sa mnom, da li se radi o utjecaju džina, opsjedanju ili tako slično, ko sebe sam primjetio slijedeće.
Počeo sam sa 13 godina da mucam, naglo iz čista mira, nisam prije nikad mucao. Onda, u to isto vrijeme, pojavile su mi se misli o samoubistvu. U isto vrijeme, počeli su mi se javljati neki glasovi koje sam ja čujem i koji mo govore da nešto uradim što zarapvo neću. Npr. da ubijem onoga što volim ili da da silujem, zlostavljam i slično, ulagvnom sve najgore. I do danas me manje više te misli prate...pored toga, često bježim u samoću i osjećam zebnju u srcu prema najbližima...kako sebi mogu najbolje pomoći? kada sam zadnji put poslušao rukju dok sam ležao koju sam snimio, nakon nekog vremena počeo sam da osjećam kako mi mišići zaigravaju, kako lagano trzaju, i lijeva ruka mi je jednom naglo trznula. to se desilo kada sam prije par dana poslušao rukju. i prije sjećam se kada legnem da spavam, u polusnu, dakle samo prije nego što zaspem, odjednom sam osjećao neke grčeve u prsima, kao da me neko davi i gniječi...mislim da se ovdje radi o džinu, samo ne znam o kakovom i ne znam kako da sebi pomognem...

ako imate savjeta...

hvala unaprijed


esselamu alejkum!
Mir božiji!


Koje si vjere ako nije tajna brate.
lahko ćeš ti sebi pomć samo malo snage volje , sve se to da riješt

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Jan 28, 2006 7:48 pm

yeah napisao:Selam!
Zovem se Mirza i musliman sam. Izvinite ako nisam pozdravi kako trbe na forumu.
Pomalo me je jeza i stid da idem nekome. Uglavnom sam depresiva, imam neke prisilne misli na koje ne želim da mislim ali su tu, konstanto sam tužan, nikako da se zaljubim, bezvoljnost, mržnja, zebnja u srcu...uh

imate li kakvih prijedloga?

mirza
Nije problem u pozdravu, jednostavno tvoje "zdrava" oslikava nešto drugo. Svi će pomislit da se radi o osobi druge vjere. I sad zamisli pita za savjet i ti njoj kažeš , OBAVLJAJ NAMAZ , ZIKRI, DOVE UPUĆUJ ALLAHU, itd... :lol: i misija u startu propade, Ljudi obično očekuju nekakav čarobni štapić, abraka dabra i bolest nestan, nema toga.

kako smo ustanovili identitet brate na prvo mjesto namaz, zikrovi koji se preporučuju za zaštitu, dove, pokornost Allahu i njegovom poslaniku.

Trebao bi se testirati kod nekoga ko se bavi ispravnim načinom liječenja kuranom, uspostavljat namaz, zikrove , netreba sad u svemu tome biti ekstreman i srljat. Nije na odmet da se konsultuješ sa savremenom medicinom, koristiti metode koje se preporučuju za takva "oboljenja"

Imaš Enesa u Zavidovićima ili Nisad ef. u Tokama kod Gradačca ono što ja znam da se bave ispravnim načinom liječenja.

Trebati malo snage volje, ako kreneš izguraj to do kraja.

Esselamu alejkum!................Senad

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Pon Jan 30, 2006 11:14 am

JA MUCAM, VJERUJ MI TREBAS BITI ZADOVOLJAN KAKAV SI.. I UCITI KUR AN..

evo ja nemucam:

kad ucim Kur an sama sam
kad pjevusim
kad citam naglas a sama sam
a najgore mucam u nekoj guzvi...
evo ti stranic ajendog mog prijatelja..
tu sam i ja.. tu su svi clanovi koji mucaju.. pa pisu iskustva...

http://www.fomis.cjb.net

imas tu rzanih terapija i mozes sams ebe testirat!

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Pon Jan 30, 2006 11:16 am

yeah napisao:Selam!
Zovem se Mirza i musliman sam. Izvinite ako nisam pozdravi kako trbe na forumu.
Pomalo me je jeza i stid da idem nekome. Uglavnom sam depresiva, imam neke prisilne misli na koje ne želim da mislim ali su tu, konstanto sam tužan, nikako da se zaljubim, bezvoljnost, mržnja, zebnja u srcu...uh

imate li kakvih prijedloga?

mirza
znam kako se osjecas ;)

:wink:
tako se osjecam i ja.. samo sto mene opterecuju neke mnoge stvari..mucanje mi je kompleks... i ja sam stalno tuzna.. uvijek pomislim kako bi bilo kad nebi mucala..

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Pon Jan 30, 2006 11:17 am

yeah napisao:sinoć sam opet slušao rukju i opet je bilo reakcija u lijevoj ruci, mislim da bi trebao da nastavim, uglavnom mislim da sam na pravom putu, čim počnem da je slušam, počninju mi mišići da igraju po cijelom cijelu, čas u nogama, čas u stomaku, čas u ruci, nakon nekog vremena lijeva ruka se naglo trzne...
slušao sam je samo pola sata

do prije par godina imao sam puno žešće napade pred spavanje, u polusnu mi se dešvalo da osjećam stezanje kao da me neko guši,

ja ću za sada sa rukjom nastaviti pa ću javljati šta se dalje sve dešavalo
meni su u rukama..neka.. jeza... refleksi mali. osjecam kao da neko ide mojim krvotokom.. :oops:

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Pon Jan 30, 2006 5:42 pm

yeah napisao:i kod mene, ali ja vjerujem da ce to proci, slusacu rukju redovno za sada
jelda :wink:

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pon Jan 30, 2006 8:32 pm

Ja toliko zabrzam kad pričam da bih htio da u jednoj skundi sve ispričam šta mi je na srcu boječi se da če mi sagovornik negdje otiči .

joj kad se budem ženio , ono me efendija pita da li želiš.... a ja hhhhhhhhhhhhhoooooooč i na kraju kažem AHA.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Pon Jan 30, 2006 8:49 pm

ne brinite nista evo na kompjuteru ne mucate , sta bi meni rekli ja ne mucam, ali ne izgovaram dibro engleski pa sutim , svi misle da sam nijema, ja njih razumijem , ali se ja ne usudim pricati jer se bojim necu dobro izgovoriti , pa sutim , kazu sutjeti je zlato , nije bas svagdje negdje moras i galamiti , jer Muhammed a. s. je rekao brani se sa macem i jezikom , nema veze sto neko muca vazno je da te ljudi razumiju a normalni ljudi razumiju i mimiku , ili potvrdu sa glavom .

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Jan 30, 2006 9:28 pm

Esselamu alejkum!

Jedan prijedlog, vidim lijepo okupljanje po pitanju istog problema, bilo bi dobro kada bi se potrudili da permanentno zikrite. Razni zikrovi , od izgovaranja Allahovi imena po 99 X . Zikrovi koji u sebi sadrže malo složenije riječi. Mislim da bi dobro bilo uključiti terapiju zikrova na bosanski jezik- prevod. Normalno bez namaza nema ništa.
MOje iskustvo mi govori da se to može riješiti. Radi se o slijedećem; nije klasično mucanje ali je uzrokovano moždanim udarom, zapinjanje, usta zakrenuta, teško gutanje. BOžijom pomoći ustasu se vratila , može da govori, ponekad zapinje oko gutanja , mislim da će mo i to inša allah riješit.
Ako bi se osobe sa ovim problemom maximalno založile na primjeni terapije mislim da uspjeha inša Allah ima . Terapije su dugotrajne al na kraju isplati se .


Esselamu alejkum!
Poslednja izmena od Senad u Pon Jan 30, 2006 9:30 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori