Dali je sihir ili arsuzluk?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
amrra
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 9:48 am
Lokacija: usa

Dali je sihir ili arsuzluk?

Post od amrra » Sre Feb 08, 2006 10:19 am

Citajuci ovaj forum me povuklo da napisem i ja svoj problem. Najvise me potreslo dok sam citala pojedine probleme meni su suze krenule niz lice tek tako, a kako sam pustila sada trenutno rukju da uci ja nemogu da dodjem sebi samo placem....jeli to nesto znaci??

Na pocetku da priznam da nisam toliko upucena u Islam vjerujem postujem ali neznam da ucim,, znam 2-3 sureta i to je to.

Neznam odakle da pocnem da vas nebi zbunila.

U braku sam vec skoro 10god. i sve je islo super do prije nekoliko mjeseci ili bolje receno poslenju godinu.
1. Muz nadje poso radi par mjeseci dobje otkaz, nije radio godinu i po nadje opet poso, posle mjesec dana zaboli ga ispod desnog rebra doktori utvrde da je zuc u pitanju i izvrsena je operacija posle mjesec dana odsutnog od posla vrati se na poso ali ga opet tu boli.
2. Mene boli na lijevoj strani ispod rebra vec duze vrijeme pregledi sve normalni, sada mi prelazi taj isti bol na desnoj strani ujutro nemogu da ustanem od bolova.
3. E sada sto me najvise zabrinjava, mi zivimo u USA prije par mjeseci je moj muz dobio drzavljanstvo i od tada samo prica kako ce da napusti i da se vrati za BiH. Cula sam za neku Milenu koja zivi u Cikagu koja gleda ili je vidovita pa sam je nazvala najvise da mi kaze za nafaku i bericet u kuci radi se i zaradi se ali para kako u kucu tako iz kuce.
Nije mi nista rekla za to, pitala me je za nasa imena datum rodjenja i imena majki....sto citajuci ovaj forum nisam trebala reci ali et.
Rekla mi je dosta tacnih stvari koji se desavaju u mom braku...svadje u vezi puta za BiH bolove itd. Takodje mi je rekla da nam je sihir u pitanju da nas neko rastavi....naime neka muska osoba jedva ceka da on ode da bi kao on doso na njegovo mjesto, a isto tako postoji i zenska osoba isto.
rekla je isto da se pazim zene udovice/raspustenice koja zivi u mom komsiluku i da je veoma opasna, u mom komsiluku postoji par udovica koje zive i nesmijem da grijesim dusu da na nekoga pomislim....neznam da li je ustvari sihir u pitanju. Ali moj muz je posto nepodnosljiv samo prica da kad ode da se nevraca vise uz to da vodi u moju djecu. STRAH ME JE da gubim brak i djecu da sirotim. Pokusala sam fino sa njim da porazgovaram ali neuspjesno samo gleda kako da izazove svadju pa se ja tako povucem i kazem bit ce kako kaze neznam sta drugo da mu kazem.

Draga braco i sestre jeli ovo pitanje sihira ili arsuzluka
neka vas dragi Allah nagradi za svaki odgovor!

amrra
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 9:48 am
Lokacija: usa

Post od amrra » Sre Feb 08, 2006 10:24 am

zaboravila sam jos reci da mi je receno da stavim u svaki cosak u kuci po jeno cehno bijeloga luka i da ako je sihir u pitanju da ce osoba treci dan da mi dodje nesto zatraziti, ja sam to uradila prije dva dana i ako mi je kuca uvijek puna nema nikoga sutra ako bogda je treci dan pa cu da vidim ali neznam koliko je to pametno sto sam uradila.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Pet Feb 10, 2006 3:55 am

Esselamu Alejkum.

Oslonite se na Allaha svt i njegovu pomoc,trazite utociste u Allaha svt od prokletog Shejtana.Ostavi se ogledanja i gatanja jer ce to odvesti jos u vecu zabludu.Kod Allaha su kljucevi svih tajni tako da covjek nezna ni kad a ni u kojoj ce zemlji umrijeti a kamoli da vidi neciju buducnost. U svakom slucaju 5 vakata namaza sa nafilom je lijek za sve bolesti i pogotovu kad se insan istinski vrati praktikovanju vjere onako kako je Allah svt propisao.Citaj sto vise Kuran,i slusaj,ako nemas javi se poslat cemo InsAllah.

U kojem stejtu zivite ?mogu vam poslati audio islamskog materijala.

Esselamu Alejkum

amrra
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 9:48 am
Lokacija: usa

Post od amrra » Pet Feb 10, 2006 9:51 am

We alejkumu sellam Nihade,

Imam kur*an preveden ba bosanski, kad god imam vremena citam.
A volila bih audio materijale, ja zivim u Idaho state.
Svaki dan se sve vise bojim Allaha svevisnjeg i pitam se jesam li ja ovo sve zasluzila, ali opet kazem hvala Allahu svevisnjem sve je ovo insallah dobro moze biti i gore.
Sto se tice gatara ja se u to nikada prije nisam petljala nit cu ikada vise spoznala sam koliko sam pogrijesila da mi dragi Allah oprosti, nije mi bilo jasno ponasanje mog muza, jer u brako smo skoro 10 god, nije malo, znam kako dise. I od jednom sve naopako ni nafake ni bericeta ni zdravlja u kuci. Ovde smo bili za primjer svima kako smo brak vodili slozno, on krivi mene ja njega.
Eh da te upitam nesto pa ti kad ti vrijeme dozvoli odgovori.
Moj muz ide za bosnu sad u aprilu sam, jeli grijeh da on ode kod hodje da nam otvori kitab da vidi sta je i to je jedna vrsta oglednja dali je grijeh.
Ima dosta sitnica sa kojima ja nemogu da povezem konce ako budem pisala sve ispast ce roman.

Neka tebe drahi Allah nagradi za vrijem koje si uzeo da mi odgovoris. po 5 puta sam znala na dan da provjerim ima li ko kakav savjet.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pet Feb 10, 2006 12:11 pm

es-selamu alejkum,


malo više odlučnosti oko neki stvari,npr navodiš kako nećeš da se petljaš oko faladžija a potom pitanje dali da otvara kitab.
jedini ispravan stav je;nikako otvaranje kitaba i odlazaka takvim ljudima,ako hoćeš pomoć, pa na forumu su kontakti ljudi koji uče rukju pa bujrum,to je ispravan put

to što muči tvog muž,,a Allah najbolje zna, pa možda je upravo u bosniž

zato bi mu sigurno dobro došla rukja tu u usa,pa zaboravi da je bosna obećana zemlja

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Pet Feb 10, 2006 2:18 pm

esselamu alejkum amrra

imas privatnu poruku
pogledaj

wesselam

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Ned Feb 12, 2006 6:21 am

Selam alejkum

ja bih ti savjetovao da tvoj muz ode nekom ko uci Ruk`ju i da se klonite kojekakvih kitaba...i sta bi za bjeli luk ?

amrra
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 9:48 am
Lokacija: usa

Post od amrra » Ned Feb 12, 2006 7:18 am

Da vas dragi Allah nagradi za svaki odgovor i savjet.

A za bijeli luk dosla mi je treci dan jedna nana i njen sin ali niko nista nije trazio pa neznam ni koliko da vjerujem u to ali nekoliko mi ih je reklo tako, ja to prije nisam cula pa tako da neznam koliko da vjerujem u to.

Moj muz nece htjeti ici nikome da mu uci ista, jer on misli da njega svi vole i da mu niko nece naskoditi. Jedino je ostalo da nazovem svekrvu pa da se sa njom posavjetujem.... samo me zanima da li je ustvari sihir.

Kad sam vec kod toga ja sam skinula nekoliko dova iz kurana i rukju pa slusam, i kad god slusam rukju meni se place ali to mogu nekako kontrolisati, sva se najezim kao od zime.....kao da sam u sibiru i pocnem zijevati ja onda moram otici leci i posle nemogu sebi da dodjem nemogu da se rasanim jeli ima to neko specificno znacenje?

Nek je dragi Allah uvijek sa vama a vi sa njim

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Ned Feb 12, 2006 10:20 am

amrra napisao:zaboravila sam jos reci da mi je receno da stavim u svaki cosak u kuci po jeno cehno bijeloga luka i da ako je sihir u pitanju da ce osoba treci dan da mi dodje nesto zatraziti, ja sam to uradila prije dva dana i ako mi je kuca uvijek puna nema nikoga sutra ako bogda je treci dan pa cu da vidim ali neznam koliko je to pametno sto sam uradila.
Skini taj bjeli luk i baci to u kantu. Ne jedi nikakav luk i pokušaj kada jedeš sa bismillom da osim na kostima ne ostane ništa. Tako recimo piletina sa rižom pazi da pojedeš svu rižu, a na kostima može nešto da ostane. zato što je hrana džinima muslimanima ostaci na kostima koje su zaklane sa bismilom, a riža i ostali otpaci omiljena hrana šejtanova.

(Muslim 1906 IV)

Isto tako bijeli luk i luk te sve što smrdi je magnet za šejtana. Čak to može biti razlog nekog neprimjerenog ponašanja džina.

(Kur'anska hamajlija - Almin Omerašević)

A sestro najbolji lijek ti je rekao prvi brat - što prije nauči klanjati i drži se Allahovih propisa. Allah će ti pomoći pa ako je hajr u tome da muž bude bolje tako će biti, a ako nije, onda nije. Allah je Milostiv i budi ona od pametnih i tako ćeš sebi naći izlaz inšaAllah.

Denisa
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Okt 04, 2008 10:03 pm

Re: Dali je sihir ili arsuzluk?

Post od Denisa » Sub Okt 04, 2008 10:06 pm

Ja sam u kontaktu sa jednim jako dobrim hodjom koji upucuje na pravi put i koji skida sihire i svu tu crnu magiju.
ljudi koji ne uce rukje, informacije o njima nece bit dostupne na ovom forumu.
Enes

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: Dali je sihir ili arsuzluk?

Post od BozjiRob » Sub Okt 04, 2008 11:57 pm

Postovana Denisa,

Niko od nas ne trazi "vidovnjake".
Samo Allah dz.s. zna sve.

Zelim obratiti paznju na Denisin post jer je dala ime ......... za kojeg se pise na netu ono sto cu pod navodnicima navesti ispod copy/paste

A ovo ispod pise "Mario" koji je kako kaze isao tom "hodji", pa cu copy/paste ispod za one koji ne mogu otvoriti:

" 24/9/08, 21:02
mario
Member Datum registracije: Sep 2008
Postovi: 4

Re: Vidovnjaci

--------------------------------------------------------------------------------

"Ja sam imao priliku da se nagledam razno raznih laznih vidovnjaka koji su samo gledali da izvuku sto vise para od ljudi medjutim slucajno sam cuo za jednog hodzu sto zivi u Svedskoj tako da sam cisto iz radoznalosti stupio sa njim u kontakt.Tip je cudo od covjeka, sve pogadja ravno u sredinu.Meni je licno pogodio sve ali bukvalno sve i naravno moze puno pomoci sto se tice ljubavnih problema tako i poslovnih.Otkako sam njega upoznao sve mi ide kako treba.Sto se tice placanja jednostavno ne naplacuje kao ovi drugi samozvani vidovnjaci.Covjek uzima ono sto mu das od srca.Jedan primjer: krenuo sam kod njega sa 200 eura u dzepu i zamislio sam sebi da cu kupiti cigarete,rucati u gradu i kupiti sebi cipele od 80 eura a ostalo cu njemu dati medjutim poslije razgovora sa njim toliko sam bio frapiran njegovim znanjem moje situacije da sam ostavio svih 200 eura na stolu da bi kad sam dosao do vrata me pozvao i reko uzmi od ovih para sebi cigare pojedi nesto i kupi sebi cipele jer su ti te na nogama stare.Katastrofa tip je fenomen,ljudi treba ga sresti da bi verovali.Ogroman broj ljudi ga svakodnevno posecuje i cesto putuje ,Minhen,Austrija ko zna gdje vec ne radi.Za vas koji imate problem da se vidite sa njim moja preporuka je da ga kontaktirate preko maila............ a uplate mozete izvrsiti preko opcije placanja PAYPAL na istu adresu.Ja bar tako radim i funkcionise odlicno.Ljudi ovo je stvarno vredno pokusati.Procenite sami."

Molim ostale da provjere ono sto cuju prije nego se jave ili posjete koga.Ako neznate kako, javite se i pitajte, neko ce InshaAllah pokusati pomoci. Da mi Allah dz.s. oprosti ako sta pogrijesim.

Odgovori