savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
jusufoca

savjet

Post od jusufoca » Sub Feb 11, 2006 1:33 am

Selam Alejkum postovana braco i sestre.
Evo vec duze vremena kao sa strne posmatram i procitam vase teme,muke i probleme pa odlucih i ja da vam se javim.O sad kad sam pocela stanem pa se zamislim gdje da pocnem i sa kojim rijecima da izrazim svoju muku i bol koji osjecam.Udala sam se prije 3 godine za brata vjernika finog i iskrenog mumina,ali sve je bilo ok do prije godinu dana.Ja sam otisla u Bosnu jer mi je Babo rahmetli umro,poslije dzenaze majku smo morale ja i sestra da vodimo u bolnicu posto jadna galedajuci oca zaboravila da pije svoje lijekove pa je voda skoro do pluca dosla.Velika zima bila kod nas tada i ja se javim muzu da bih rado ostala jos kod kuce radi majke radi sestre onako da sam tu da se uvjerim da joj je bolje.Moj muz onako zalostan sto nemoze da dodje da mi bude pri ruci kad je najteze kaze meni ostani koliko mislis da je majci i sestri potrebno da si im pri ruci i ja tako 2 dana poslije dovezem majku iz bolnice .Majka ko majka sretna sto smo obadvije sa njom kad je najteze.Ali sreca kratkog vijeka isto vece me pozove moja zava sestra od mog muza i kaze placuci hajde nazad on tj.moj muz je uhapsen sa jos 2 prijatelja i imali su kod njih ono sto nisu trebali ni u kom slucaju ni da prikuce a kamoli da pokusaju da prevezu sa jednog mjesta na drugo.Bili su praceni i svi uhapseni.Da ne duljim previse sa ovom mukom da vas ne zamaram,ali trazim pomoc i savjet kako da se nosim sa ovim bremenom na ledjima. Vjerujem u Allaha dh.sh. svim srcem i dusom proucim nekad nesto ali ne klanjam.Muz mi je juce osudjen na 5 godin zatvora a vec godinu dana je tamo.Ja se trudim da ispostujem sve sto je Allahom dato,radim,redovno ga posjecujem jedanput sedmicno po sat vremena,pmognem mojim,pomognem njegovim,sve u svemu volim mog muza svim srcem i dusom i trudim se da sacuvam i moj i njegov obraz dok ne izadje.Medjutim ja u okolini gdje zivim ne nalazim nikoga ko me razumije svi me osudjuju zbog moje volje da to sve istrpim i da sacekam svog muza onako kako prilici jednoj muslimanki i supruzi.
Ja vas molim ako neko moze da mi pomogne da ovu muku sto bolje izdrzim i osaburim.Ako neko zna neku dovu za smirenje jer dosta sam tuzna i puno plcem.Znam da treba Allahu da sam zahvalna sto smo svi zdravi i zahvalna sam svim srcem ali ponekad padam u depresiju i tesko mi i na poslu i kod kuce.Zivim za onaj sat u sedmici kad sam kod njega,a i on jadnik pokajo se iskreno ali da je pogrijesijo toga smo oboje svjesni.Pati i on puno svaki put kad idem pita kad si napravila sledeci termin,pise mi skoro svaki dan.Razumijem i njega tesko je i njemu velika famelija htjeo je da zaradi nesto na brzinu da pomogne ali eto sad najvise nas dvoje ispastamo.Ja vas molim ako mi mozete ponoci barem malo da olaksam dusi sve ovo sto me snaslo,ako neko zna neku dovu ili sure sto smiruje bila bih vam zahvalna zauvjek.

Halalite sto oduzi.
Unaprijed zahvalna

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Feb 11, 2006 10:30 am

Salam aleykum!

sestro ,bas me dirnula tvoja karta.
Pocni da redovno klanjas, salate,
sve sure su dobre za uciti ,uci sve odreda, najbolje se drzati i u tome suneta.Prije podne sura Yasin y dova Allahu swta,prije spavanja sure Mulk y Sudyud(Vlast i Sedzda),petkom Al Kahf-Pechina, i u svemu tome je bitna ustrajnost, tj vise vrijedi po malo svaki dan nego puno a odjednom.Cesto zikri dovu Yunusa as,
La illaha ila ente subhaneke inni kuntu mina zalimin.
Nema Boga osim Tebe ja sam se ogrijesio prema sebi.
jer se ta dova uci u nevolji i njome moli spas za sebe i tvog muza.
i sabr.
Nek vam je aAllah swta na pomochi.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Feb 11, 2006 1:37 pm

Esselamu alejkum!


Reci svome mužu neka se iskreno pokaje, ti si ga smatrala iskrenim vjernikom a on se koristio onim što je zabranjeno. Sada je možda lako nekoga osuđivat, što je bilo bilo je, ako je mislio Allaha prevarit , samo je sebe prevario i prema sebi se ogriješio. I istina na vidjelo izađe.
Ti si njegova zakonita žena i vidi se da si voljna da nastaviš živjeti bez obzira na sve, to je jedna pozitivna stvar za jedan brak . Nemoj nasjedat na mahalske priče i govorkanja, slušaj srce svoje, zamoli Allaha za sabur i da da izlaz i tebi i tvome mužu iz te situacije.
Ako želiš sabur naći ćeš da samo u islamu, u namazu, zikrovima,dovama, izučavanju vjere i praktikovanju samo ti je u tome spas. Brzo će proći i pet godina, ako se popravi i iskreno zamoli Allaha za oprost možda Allah da da i prije izađe.

Ako nije tajna, interesujeme stanje tvoje majke, kako se liječi , šta koristi od lijekova ,
poslije dzenaze majku smo morale ja i sestra da vodimo u bolnicu posto jadna galedajuci oca zaboravila da pije svoje lijekove pa je voda skoro do pluca dosla


Svako dobro, okiti se saburom, osloni se na Allaha .

Esselamu alejkum!



Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Sub Feb 11, 2006 6:25 pm

Esselamu alejkum

Molim Allaha Uzvisenog Milostivog Samilosnog da ti olaksa,da te ucvrsti u vjeri i da te uputi pravim putem kao i sve nas.cijenjena sestro ja bih jos dodao na sve ovo i da shvatis ovo ozbiljno da se druzis sa sestrama koje su u vjeri,onako kako je Allah svt naredio preko naseg Poslanika Muhameda savs.Praktikovanjem Islama shvatises sustinu ovog zivota za sta se zivi,da nam dunjaluk nije jedini cilj.Allah svt iskusava svoje robove i mi to moramo shvatiti ,i da se nista nedesi i nijedna trun na zemlji se ne pomakne a da to Allah svt nezna.Sve se desva njegovom odredbom,on radi sta on hoce i kako on hoce,pa cijenjena sestro shvati ovo da je iskusenje za tebe,i da Allah svt hoce da te naputi bas upravo preko takvih teskih situacija,jer kad covjek dodze do kako mi to kazemo do kraja,sta nam ostaje?Ostaje nam da Molima Allaha svt za pomoc,ali zato moramo biti svjesni da to moramo da radimo non stop i u zlu i dobru a ne samo kad nam je tesko.Zato shvati ovo ozbiljno ,i prihvati se za Allahovo uze,tj drzi se Kurana i suneta,druzise sa MUSLIMANKAMA ISKRENIM!!!! a ogradi se od onih koji ogovaraju i samo nagadzaju,to ti je moj savjet jer Allahu Ekber mnogo sam tezu situaciju prosao od tebe,a nije mi imao ko ni kazati ni savjeta dati.Dobio sam savjete od onih koji su i danas dan nepokorni Allahu svt i ti savjeti su bili,otidzi malo u kafanu razgali dusi itd itd.Da Allah svt nagradi bracu i sestre sa ovog forumu koji su mi davali savjete pogotovu brata Enesa i sestru Zaru.Molim Uzvisenog da ih nagradi Dzenetom Firdevsom . Zato ne slusaj one koji nisu upuceni,slusaj one od kojih ces imati korist i na dunjaluku i Ahiretu.BILO STA DA TI TREBA JAVI SE MOJOJ ZENI INSALLAH ,Nemoj previse plakati i ocajavati jer prokleti shejtan jedva ceka da ti zlo nanese pogotovu kad je covjek u tugi i zalossti i velikom placu!!!Kad osijetis da ti je najteze spomijni Allaha svt tj zikri,i uci cesto Kuran.

Allahume la sehle illa ma dze'altehu sehlen ve ente tedz'alu-l-hazne,iza sh

i'te sehlen.
Allahu moj,nemoze biti lahkoce mimo onoga sto Ti ne ucinis.Ti ,ako hoces,i tesko ucinis lahkim.

Ima dosta Dova u Hisnul Muslimi zbirci,ako nemas mogu ti poslati InsAllah javi na privat, Adressu

Selam Alejkum

Odgovori