Koji je naslov ovde dove

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
amrra
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 9:48 am
Lokacija: usa

Koji je naslov ovde dove

Post od amrra » Pon Feb 27, 2006 5:05 am

Dobila sam ovu dovu od moje komsinice koja tvrdi da ko je procita Allah ce mu pomoci u svemu sto pozeli, pa bih vas zamolila da mi kazete koja je ovo dova jer nisam upoznata sa tim i dosta sam citala po netu da se dove izmisljaju nek im dragi Allah dz.s oprosti.

Dova ide ovako:

Bismillah-himinesejtan-nirradjim
Bismillah-hirrahman-nirrahim,

Laillahe ilallahu el-melikul hakku mubbin. Laillahe illalahu hul hakimul edluli metin. Rabuna ve rabbu abaina evvelin. Laillahe illa ente subhanike inni kunntu minezzalimin. Laillahe illalahu vandehu la seriku lehu lehul mulku velehu kamdu vhuve ala kulli sej in kadir. Vehuve hajjun daimun la jemutu bijedihil hajru ve ilajhil mesir. Vehuve kulli sej in kadir ve bihi neste in. Vela havle ve kuvete illa billa-hill alijjil azim. Laillahe illa sukren linimetihi seluk. Allahume bi hakki ismike debmetihi alla israfile allejke ja rabi. Ve bi haki ismikel maktubi ala keffi azraile allejke ja rabi. Ve bi haki ismike ve irari ibadike alejke ja rabbi. Ve bi hakki ismi kellezi temme-bihil islamu alejke.Ve bi hakki ismi kellezi telekkahu ademe lemma habeta minel dzeneti fenadeke kalijjete duea alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismi kellezi adake bihu situ alejke ja-rabbi. Ve bi haki ismikel nektubti fittevrati vel indzili vezzeburi vel furkani alejke ja-rabbi. Ve bi haki ismikel nektubati fittevrati vel rahmetike ala iabadike alejke bi-rabbi. Ve bi hakki temami klamikealejke tanre alejhu berden vesselamen alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismikelezi nadake bihi ismaile fendej daje fenedatehu minezzebhi alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismilelezi nadake bihi ishaka fekadajte hadetehu alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismikelezi nadake bihhi huden alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismikelezi deake nihi ja kubu ferededte alejhu besareju ve veledehu jusufe alejke ja-rabbi. Ve ni hakki ismikelezi nadake bihhi da vudu fedealtehu halifeten fil erdi ve alemte lehu hadide fi jadihi alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismikelezi nadake bihhi sibne mejreme fe ahjejte lehul mevte alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismikelezi nadetke nihi asijjetu nadake beni israile lemma devesel behru alejke ja-rabbi. Ve bi hakki ismikelezi nadake nihhi Muhamedu sallallahu teala aleji veselam jevmel gari fenejdetuhu alejke ja-rabbi. Entel karimul kebir. Ve hasbunallahu veni mel vekin. Vela havle vela kuvvete illa billa hil alijjil azim. Ve sallallahu ala esrefi nuri ala sejjidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve selim.

Isto pise da se ova dova uci na svaki murad.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Feb 27, 2006 12:33 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Kao prvo ne pise se i ne kaze - Bismillahi mines sejtani radzim,jer si rekla U ime Allaha od sejtanovog govora,nego se pise i kaze e`uzu billahi mines sejtaniradzim-sto znaci trazim utociste kod Allaha od prokletog sejtana,
A kada procitas vrati se komsinici i reci joj da ti ta dova nije pomogla,jer nema nikakve podloge,jer se spominju neka imena za koje nema veze u Islamu,Npr ime AZRAIL-ne postoji u Islamu,Niti ga Allah dz.s spominje u Kur`anu niti nas je za to ime obavijestio Allahov Poslanik salallahu alejhi we sellem u njegovim hadisima,To je ime izmisljeno ili preuzeto od ehlul Kitabija,pripadnika Knjiga(jevreja i krscana),Njegovo Pravo ime je MELEKUL MEUT-MELEK SMRTI,da ne duzim vrati ti lijepo tu dovu tvojoj komsinici uz obrazlozenje da si dobila odgovor da je ta dova izmisljena,i obavijesti i nju da je ta dova izmisljena kako ne bi gubila vrijeme uceci u prazno.Obavezno je obavijesti,jer je istina dosla kod tebe,a kad nesto znas to moras i reci onom koji ne zna i zaboravite pridrzavanje ucenja te dove ,ako vec hocete dove iz cijih rijeci mozete imat hajra , evo tebi pa iskopiraj i za komsinicu. Veci broj dova dobices u privatnoj poruci
`uzu billahi minesh-shejtani radzim-Bismillahir Rahmanir Rahim


"La ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, lehu- l-mulku ve lehul-l-hamdu ve Huve 'ala kulli šej‘in kadir"
- Kazao je Allahov Poslanik, sallallahu `alejhi we sellem: Svako ko, čim ujutro ustane, izgovori dovu - "Nema boga osim Allaha, Jedinoga, Koji druga nema. Njemu pripada sva vlast i zahvalnost i On je iznad svega" - imat će nagradu u vrijednosti onoga ko oslobodi roba iz Ismailovog, a.s., potomstva, bit će mu pobrisano deset grijeha, bit će uzdignut za deset stupnjeva, zaštićen od šejtana sve do noći. A kada u noć uđe i prouči isto, slijedi mu to isto sve do sabaha


Dova nakon budjenja iz sna

El-hamdu li-l-Lahi-llezi ahjana ba'de ma ematena ve ilejhi-nnušuru
- Hvala Allahu, Koji nas oživi nakon što nas umrtvi, i Njemu se, konačno, sve vraća.
Dova prilikom oblacenja odjece

El-hamdu li-l-lahi-llezi kesani haza ve rezakanihi min gajri havlin minni ve la kuvvetin ...
- Hvala Allahu, Koji me je odjenuo ovim (ovom odjećom, i koji me je opskrbio bez moje pomoći i moći...)

Dova prije ulaska u Wc

.(Bismi-l-Lahi) Allahhumme inni e'uzu bike mine-l-hubsi ve-l-habaisi
- (U ime Allaha) Allahu moj, prizivam Te protiv zla šejtana i šejtanica .

Dova prilikom izlaska iz wc-a---Gufraneke(za oprost Te molim) 3x

Dova prije uzimanja abdesta
"Bismi-l-Lah"
- U ime Allaha.
Dova nakon uzetog abdesta
."Ešhedu en la ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu ve ešhedu enne Muhammeden abdu-hu ve resulu-hu"
- Svjedočim da nema boga osim Allaha i svjedočim da je Muhammed Njegov rob (sluga odani) i Njegov Poslanik

Allahumme-džalni mine-t-tevvabine ve-džalni mine-l mutetahhirine"
- Allahu moj, svrstaj me među one koji se kaju i svrstaj me među one koji su uvijek čisti.

Dova prilikom izlaska iz kuce
."Bismi-l-Lahi, tevekkeltu ‘ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi"
- U ime Allaha, u Allaha se pouzdavam, nema pomoći niti moći bez (mimo) Allahove pomoći i moći

Dova prilikom ulaska u stan

."Bismi-l-Lahi veledžna ve bismi-l-Lahi haredžna ve ala Rabbina tevekkelna" - S Allahovim imenom ulazimo i s Allahovim imenom izlazimo. Na Gospodara našega se oslanjamo

Dove koje seuce jutrom i nocu
Emsejna ve emse-l-mulku li-l-Lahi (a za jutarnju: asbahna ve asbeha-l-mulku li-l-Lahi), ve-l-hamdu li-l-Lahi, la ilahe ille- l-Lahu vahdehu la šerike lehu. Lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve huve ala kulli šej‘in kadir. Rabbi es eluke hajre ma fi hazihi-l-lejleti ve hajre ma ba' deha, Ve e'uzu bike min šerri hazihi-l-lejleti ve šerri ma ba'deha. Rabbi e'uzu bike mine-l-keseli ve su i-l-kiberi. Rabbi e'uzu bike min‘azabin fi-n-nari ve‘azabin fi-l-kabri"
- U noć uđosmo i noć dočeka svekolika vlast Allahova (a u jutarnjoj dovi reći će se: jutro dočekasmo i jutro dočeka svekolika vlast Allahova). Hvala Allahu i nema boga osim Njega Jedinog, Koji druga nema. Njemu pripada sva vlast i svaka zahvalnost i on nad svačim ima moć. Allahu, molim Te za sva dobra ove noći (jutra) i za dobra poslije nje (njega). Gospodaru moj, Tebi se sklanjam pred lijenošću i zlohudom ohološću. Tebi se sklanjam pred kaznom Džehennema i kaburskom kaznom.

Allahumme bike asbahna ve bike emsejna, ve bike nahja ve bike nemutu ve ilejke-n-nušuru" (tako počinje jutarnja dova, a noćna: "Allahumme bike emsejna ve bike asbahna ve bike nahja ve bike nemutu ve ilejke-l-mesiru")
Allahu, Tvojom voljom jutro dočekasmo i Tvojom voljom u noć uđosmo. Tvojom voljom živimo, po Tvojoj volji umiremo i po Tvojoj volji bivamo ponovo proživljeni (a noćna glasi: Allahu, Tvojom voljom u noć ulazimo i jutro dočekujemo, Tvojom voljom živimo i umiremo i Tebi se vraćamo).

E`uzu bi kelimatillahi tammati min sherri ma khaleqa 3x--- Pomoću savršenih Allahovih riječi zaštićujem se od svakog zla

Bismillahi llezi la jeduru me`asmihi shej`un fil erdi we la fis-sema`i we huwes semi`ul alim 3x--- S imenom Allaha; kad se Njegovo ime spomene, nikakvo zlo na Zemlji i na nebesima ne može se počiniti

SubhanAllahi we bi hamdihi adede halqihi we rida nefsihi we zinete arshihi we midade kelimatihi 3x --- Neka je slavljen i hvaljen Allah u razmjerama brojnosti Njegovih stvorenih bića, u razmjeri zadovoljstva koje je Sam Sebi odredio, težine Njegova prijestolja (ARŠA) i mnoštvene osebujnosti Njegovih riječi

Reditu billahi rabben we bil islami dinen we bi muhammedin nebijjen salallahu alejhi we selleme 3x ---Zadovoljan sam da mi je Allah Gospodar, vjera islam, Muhammed, a.s., vjerovjesnik

Ja Hajju ja Kajjumu bi rahmetike estegis aslih li she`ni kulle hu we la tekilni illa nefsi tarfete ajni 1x ---O Ti Živi, Postojani, molim Te za obilatu milost Tvoju - popravi stanje moje svako i ne prepusti me sebi samom ni jednog trena!

Allahumme ente rabbi la illahe illa ente khaleqkteni we ene abduke we ene ala ahdike we wa`dike mesteta`tu e`uzu bike min sherri ma sana tu ebu`u leke bi nimetike alejje we ebu`u bi zenbi fagfirli fe innehu la jagfiru zunube illa ente --- - Allahu , Ti si Gospodar moj, nema boga osim Tebe, stvorio si me i ja sam rob Tvoj, ja sam na tragu zavjeta Tebi datog, i obećanja Tvog u granicama svojim. Tebi se sklanjam pred zlom koje sam počinio, Tebi se vraćam s pomoću blagodati Tvoje prema meni, Tebi priznajem grijehe svoje. Stoga, oprosti mi, jer osim Tebe niko drugi grijehe ne oprašta.

Allahumme inni es elukel dzennete Allahumme edzirni minennar 7x Allahu ja te molim da mi podaris mi dzennet Allahu sacuvaj me vatre

HasbiAllahu la illahe illa huwe alejhi tewekeltu we huwe rabbul arshil azim 7x- Allah mi je sam dostatan, nema boga osim Njega. Na Njega se oslanjam, i On je Gospodar Arša višnjeg

Asbahna 'ala fitreti-l-islami ve 'ala kelimeti-l-ihlasi ve ala dini nebijjina Muhammedin, sallallahu `alejhi we sellem ,ve 'ala milleti ebina Ibrahime hanifen muslimen ve ma kane mine-l-mušrikine"
- Allahov Poslanik saws je ujutro i navečer izgovarao dovu - "Jutro smo dočekali u krilu islama, na principima šehadeta (riječi: la ilahe illellah), u vjeri Vjerovjesnika našeg, Muhammeda, sallallahu `alejhi we sellem, i u vjeri praoca našeg Ibrahima, a.s., iskrenog monoteista, muslimana, koji nije idolopoklonik
."Kul Huve-l-Lahu Ehad Kul e'uzu bi Rabbi-l-felek, Kul euzzu bi Rabbi-n-nas" (3X)
- po tri puta jutrom i večerom - Abbdullah, sin Habibov, prenosi da je Allahov poslanik Muhammed, sallallahu `alejhi we sellem, rekao: "Izgovaraj!" - Šta ću izgovarati, Allahov Poslaniče? - Uči sure Ihlas, Felek i Nas, kad nastupi noć i osvane jutro po tri puta, neće ti trebati ništa više za bilo što ili protiv bilo čega

Zastita djeci
:"U 'izukuma bi kelimati-l-Lahi-t-tammati min kulli šejtanin vehhammetin, ve min kulli 'ajnin lammetin"
-Zaštitu Allahovu molim za vas pomoću Allahovih savršenih riječi pred šejtanom i pred zlim pogledom.

Dove prije spavanja

."Svake noći kad bi, Poslanik, Allah mu se smilovao i spasio ga, pošao na spavanje i legao u postelju, sastavio bi otvorene dlanove prema licu, puhnuo u njih i proučio (u njih) suru Ihlas, Felek i Nas, te potom potrao dlanovima svoje tijelo koliko može dohvatiti, počevši od glave i prednjeg dijela tijela; to bi ponovio tri puta

Kada legneš u postelju, prije nego što zaspiš, prouči: “Ajetul-kursijju" dokraja. Allah će ti odrediti čuvara da ti se šejtan ne približi u toku noći, sve do sabaha

."Ko noću prouči posljednja dva ajeta sure "El-bekare", bit će mu dosta: "Vjeruje Poslanik u ono što mu je dostavljeno (objavljeno) od njegova Gospodara i vjernici..."

.Kada neko nakon što se probudio iz sna ustane iz postelje, neka, prije nego što ponovo legne, dobro otrese svoj pokrivač (rubove njegove) tri puta, jer on ne zna šta je poslije njega u nju ušlo. A kad se već nasloni u postelji,neka izgovori dovu: "Bi-smike Rabbi veda' tu dženbi ve bike erfe'uhu, fe in emsekte nefsi fe-rhamha ve in erselteha fa-hfazha bima tahfezu bihi ibadeke-s-salihine" ---- S Tvojim imenom, Gospodaru moj, legoh na bok i ako bude Tvoja volja, podići ću se. Ako uzmeš moju dušu, budi milostiv prema njoj, a ako je vratiš, zaštiti je kao što si zaštitio Svoje dobre robove

Allahumme inneke halakte nefsi ve Ente tev-effaha. Leke mematuha ve mahjaha, in ahjejt- eha fa-hfazha ve in emetteha fa-gfir leha. Allahumme inni es eluke-l-afijete"
- Allahu, Ti si, doista, stvorio moju dušu i Ti je umrtvljuješ. Tebi pripada njena smrt i njen život, pa ako je oživiš - zaštiti je, a ako je umrtviš - oprosti joj. Allahu, Tebe molim za oprost

Poslanik je, pošto bi položio svoju desnu ruku pod desnu sljepoočnicu, proučio: "Allahumme kini azabeke jevme teb' asu ibadeke"
- Allahu, sačuvaj me od kazne Svoje na dan kada budeš oživio Svoje robove

"Bismike-l-Lahumme emutu ve ahja"
- S Tvojim imenom, Allahu moj, umirem i živim

."Hoćete li (vas dvoje) da vas uputim na nešto što je po vas bolje od bilo kakvog sluge? Kad pođete u postelju, na spavanje, izgovorite: "Subhana-l-Lah" (33x), "El-hamdu li-l-Lahi" (33) i "Allahu ekber"(34) - eto, to vam je bolje od ma kog sluge.

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

amrra
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 9:48 am
Lokacija: usa

Post od amrra » Pon Feb 27, 2006 9:49 pm

Neka te dragi Allah Dz.s nagradi sto mi protumaci znacenje ove dove.

Ja nisam bila sigurna u nju i onako zato sam je postavila ovde na forum
Nisam je procitala sem dok sam prepisivala ovde a i moju cu konu obavijestiti da se kani zablude.

Nek ti dragi Allah osvijetli put....put dobra i tebi svima Amin.

Odgovori