svjetlosti na kraju nema više

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

svjetlosti na kraju nema više

Post od leyla » Uto Jan 17, 2006 8:05 pm

selam alejkum!

Neznam više na koga da se okrenem, pa se okrečem na vas.
Zbog svojih problema bila sam več kod psihijatra, ta doktorica mi je dala tablete protiv depresije i upisala mi datum primanja na odeljenje adolescentne psihiatrije. Tableta pila nisam, niti sam ošla u bolnicu jer smatram da moj problem nije psihološke prirode.

Stvar je ovaka;naime več od septembra2004 osječam se jako loše-psihički, osječajno i fizički. Imam bolove u stomaku( tačnije u želucu) nekad sam i povračala(budila se usred noči zbog slabosti, ujutru)..uz to me boli i glava i vrti mi se, nekakav čudan osječaj imam u glavi...bili su i miselni konflikti;pomišljala sam na samoubijstvo.

U zadnje vrijeme primjetila sam da se mi moj momak jako gadi i sve što je u vezi sa njim, želim da se mu osvetim zbog najmanje sitnice, ne primam oproštaja, svadjamo se..zamjerila sam mu stotinu stvari..a samo imam u mislima, da se mu moram osvetit i da pati. Ne osječam više ljubavi prema njemu i ako znam da ga volim. Sigurna sam da me je sam Allah spojio sa njim.

Kada klanjam vrtoglavica je veča tako i slabost, ali sa 3.namazom prodje..ali meni kad bude bolje ja odma prestajem sa klanjanjem;iz neznanog razloga klanjanja me je jako strah. Sva se ježim kad čujem učenje Kur´ana..ko da hoču da iskočim iz kože

Par puta mi je dolazilo toliko slabo, da sam pomoču insikta zvala oca i molila ga da uči. Pri tom sam se tresla od zime, plakala bez razloga...nakon tog sam zaspala i bilo je bolje...za 1,2 dana situacija se ponovi.(moj otac je svojevremeno prolazio kroz slične probleme pa je čak završio na psihiatriji.Zbog tog je u penziji-diagnoza Shizofrenija)
Reko mi je da mu je jedino namaz i Uzvišeni Allah pomogao.

Najgore od sveg je da mi je uspjeh pao u školi..puno izostajem, sama sjedim, nigdje se mi neda...i volila bi stvarno izradit ovu godinu a i jako sam živčana zbog svega.

Pošto živim u inozemstvu, nije mi niko dostupan što ima znanje, da bi mi pomogo. Ja svatam da če biti potrebna jaka volja da sama sebe liječim ali uz sebe imam oca(ali on ništa nezna o tom)..

U poslijednje vrijeme sumljam da je bio sihr bačen na čitavu porodicu ili odnosno na mene sad, oca nekad prije(sada redovno klanja, uči itd.)

Sada Vas pitam da li se radi o sihru?
I zna ko kako bi ja sama sebi mogla pomoči? Jer više nevidim puta, sve slabim psihički iz dana u dan..nema više svjetlosti, ni radosti u mom srcu kao prije dok sam učila i klanjala.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: svjetlosti na kraju nema više

Post od Senad » Sre Jan 18, 2006 9:10 pm

leyla napisao:selam alejkum!

Neznam više na koga da se okrenem, pa se okrečem na vas.
Zbog svojih problema bila sam več kod psihijatra, ta doktorica mi je dala tablete protiv depresije i upisala mi datum primanja na odeljenje adolescentne psihiatrije. Tableta pila nisam, niti sam ošla u bolnicu jer smatram da moj problem nije psihološke prirode.

Stvar je ovaka;naime več od septembra2004 osječam se jako loše-psihički, osječajno i fizički. Imam bolove u stomaku( tačnije u želucu) nekad sam i povračala(budila se usred noči zbog slabosti, ujutru)..uz to me boli i glava i vrti mi se, nekakav čudan osječaj imam u glavi...bili su i miselni konflikti;pomišljala sam na samoubijstvo.

U zadnje vrijeme primjetila sam da se mi moj momak jako gadi i sve što je u vezi sa njim, želim da se mu osvetim zbog najmanje sitnice, ne primam oproštaja, svadjamo se..zamjerila sam mu stotinu stvari..a samo imam u mislima, da se mu moram osvetit i da pati. Ne osječam više ljubavi prema njemu i ako znam da ga volim. Sigurna sam da me je sam Allah spojio sa njim.

Kada klanjam vrtoglavica je veča tako i slabost, ali sa 3.namazom prodje..ali meni kad bude bolje ja odma prestajem sa klanjanjem;iz neznanog razloga klanjanja me je jako strah. Sva se ježim kad čujem učenje Kur´ana..ko da hoču da iskočim iz kože

Par puta mi je dolazilo toliko slabo, da sam pomoču insikta zvala oca i molila ga da uči. Pri tom sam se tresla od zime, plakala bez razloga...nakon tog sam zaspala i bilo je bolje...za 1,2 dana situacija se ponovi.(moj otac je svojevremeno prolazio kroz slične probleme pa je čak završio na psihiatriji.Zbog tog je u penziji-diagnoza Shizofrenija)
Reko mi je da mu je jedino namaz i Uzvišeni Allah pomogao.

Najgore od sveg je da mi je uspjeh pao u školi..puno izostajem, sama sjedim, nigdje se mi neda...i volila bi stvarno izradit ovu godinu a i jako sam živčana zbog svega.

Pošto živim u inozemstvu, nije mi niko dostupan što ima znanje, da bi mi pomogo. Ja svatam da če biti potrebna jaka volja da sama sebe liječim ali uz sebe imam oca(ali on ništa nezna o tom)..

U poslijednje vrijeme sumljam da je bio sihr bačen na čitavu porodicu ili odnosno na mene sad, oca nekad prije(sada redovno klanja, uči itd.)

Sada Vas pitam da li se radi o sihru?
I zna ko kako bi ja sama sebi mogla pomoči? Jer više nevidim puta, sve slabim psihički iz dana u dan..nema više svjetlosti, ni radosti u mom srcu kao prije dok sam učila i klanjala.
Esselamu alejkum!

RABBIŠRAH LI SADRI. VE JESSIR LI EMRI . VAHLUL UKDETEMMILLISANI. JEFKAHU KAVLI.

Sestro leyla stanje koje opisuješ neznači i kraj svijet . Poslije svega što si prošla slast iman bi će izraženiji, spoznaja mnogo veća, svoj oslonac u životu tražit ćeš samo kod Allaha s.w.t.. Sada kada si došla do zida , kada kažeš da nema izlaza , kada misliš da je sve propalo, obrati se Allahu s.w.t iskreno, ponizno, ispunjena skrušenošću , tewbom, zamoli dovom ,iskaži svoje strahopoštovanje ,

.Njima će Gospodar njihov na Pravi put ukazati i oni će ono što žele ostvariti. ( Bekare 5)

Pomozite sebi strpljenjem i molitvom, a to je, zaista, teško, osim poslušnima, ( Bekare 45)

Kada nemamo izlaza ,šta činiti,,pa jedini izlaz je kod Allaha s.w.t,.

Trebati snage volje , ti to imaš samo se trebaš pokrenut. Namazom , zikrovima i dovama sve ćeš ti to inša Allah da rastjeraš , da se oslobodiš tegoba, Simptome koje iskazuješ svakako govore o džinsko šejtanskom djelovanju. Dobro bi bilo kada bi uradila rukju kod Enesa ili nokoga ko ti je bliže . Dok ne stekneš uslove da posjetiš nekoga ko uči rukju moraš sama poduzet korake kako bi polomila tu bolest koja ti neda mira.

Mislim da je toj bolesti konačno došao kraj, a Allah najbolje zna,

Nije to depresija da bi se liječila medikamentima, nemoj sebi dozvolit da te :evil: :twisted: nagovaraju na kojekakve gluposti (ubistvo ) ako ti dođu takve misli ti zatraži utočište kod Allah, prži ih abdestom dovama zikrovima. Ti to možeš bitno je samo da se pokreneš , samo malo snage volje i to je to. To što se ježiš kada slušaš Kur'an, to ti je od sejtana –dzina, nemoj odustajat , pa bolje da ti njih pržiš i mučiš Kur'anom nego da oni tebi strah zadaju. Proćiće te vrtoglavice, pokušaj izazvati povraćanje sve te tegobe dolaze iz stomaka. Nauči sebi na vodu, med, maslinovo ulje i koristi sve to svaki dan, slušaj Kur'an. Ukoiliko imaš kakve hamajlije , zapise sve to spali.

Nađi sebi čajeve od odoljena, lavande , majčine dušice, kantarion,nana, kamilica, angelika, (bilo koji od ovih čajeva djeluju umiirujuće, možeš i pomješat sve ove čajeve 2 supene kašike mješavine na 3 dcl vode 3x na dan sa medom.

Za ublažavanje tegoba u stomaku, kamilicu, pelin obavezno, matičnjak, koristi čaj od šipka ima dosta C vitamina i čaj od breze sa čajem od breze postižeš izlučivanje mnogi štetnih materija a koje ako se pravilno ne izlučuju iz organizma štetno djeluju a ponajviše na nervni sistem i prouzrokuje mnoge bolove a da i nismo svjesni od čega dolaze. U svemu ovome nemoj pretjeravat .

Za mazanje po tjelu :
Ako nemožeš naći mirisni pelin onda uzmi 30 grama pelina i potopi u 100 grama maslinovog ulja u tamnu staklenu posudu , drži blizu izvora toplote (radijator i sl) nakon tri sedmice procijedi dobro sicjedi pelin, pakuj u tamnu bocu. Ovom mješavinom maži : sve prste ruku i nogu, nosdrve, oko usta, iznad očiju obrve, uši, bradavice na grudima , pupak, ispod pazuha, stidna mjesta(stražnjicu i prednjicu). Sa ovim uljem maži se pred akšam, kada polaziš na spavanje, i prije izlaska sunca.
Da bi se što brže izvukla iz tog stanje i pobjedila bolest moraš dosta toga kombinirat , na prvom mjestu namaz, to ti je jedina veza sa Allahom. Traži od Allah da ti pokaže uzrok bolesti i lijek. Tvoji snovi dosta govore o stanju u kojem se nalaziš. Na PP poslaću ti neke recepte da popraviš stanje organizma a sama se moraš potrudit za namaz, zikrove i dove.

Dobro bi bilo za tebe da posjetiš Enesa ili nekog od učača i da obaviš par tretmana za početak. Liječi se kod pouzdani osoba.


Svako dobro želim.
Esselamu alejkum!

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Sre Jan 18, 2006 9:34 pm

mozda si o necemu pricala sto nisi smjela.. :roll:

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pet Jan 20, 2006 9:44 pm

Lejla ! sve loše stvari koje nam se dese su i samo posljedice našeg ponašanja i otudženosti od Allaha dž.š. svi mi kad nas nešto loše snađe tražimo neki lijek a onda se ljudi okrenu ka vjeri tražeči lijek koji če ih kao tableta diči sa nogu , mnogi gledaju vjeru kao neku misteriju koja je nešto sporedno, nešto što netreba puno brinuti o tome, bitno da se ima pojesti , popiti i kupiti skupo auto obnašati glumce i pjevače itd. a nisu svjesni da žive Božijom voljom, da ih meleci nonstop prate i da pišu njihova loša i dobra dijela pa kada rob pretjera u grijesima Allah mu šalje opomene i bolesti nebili rob shvatio suštinu boravka na zemlji, a suština boravka na zemlji je da se nonstop sječamo na Allaha Stvoritelja našeg, da slijedimo Božiju objavu djelima, postupcima, farzima, sunnetima itd. da priznamo istinu i zašto da bježimo od istine i da se krijemo po kafanama i da živimo u haramima onako kako je nama čejf, ja sam isto bio u lošoj situaciji ali povratkom u Allahovu vjeru, prirodnu vjeru , vjeru našeg Stvoritelja našao sam lijek Ellhamdullilah i danas sam zdrav, da tačno , nakon par godina psihičkih lomova drugi lijek nepostoji več pokajati se za svoje grijehe, pasti Allahu na sedždu, okrenuti se ka dobrim djelima i ostaviti loša, nemože čovijek tražiti lijek u Islamu samo onda kad mu je zapelo. vratimo se Allahu iskreno mu ispovjedajuči vjeru živimo i umrimo samo kao muslimani.

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Sub Jan 21, 2006 1:03 pm

najljepša Vam hvala za savjete. Sada sam u velikom iskušenju, šta da uradim sama sa sobom...školu sam napustila, zbog svog zdravlja, pa ču nekako morat preko ispita bar probat završit razred...
Više puta se pitam, koju poruku želi Allah ovim, da mi prenese..mogu predpostavljat koji je moj grijeh.
Nekada sam bila loša osoba, zadnju godinu eto neizlazim nikud(svuda sam nemoral), nepijem, nemam momaka, nerazkazujem se..osim jednog kojeg volim i želim biti u budučnosti sa njim..jesam več zadnja 2 mjeseca u nedoumici. Dio mene silno želi biti pravi musliman.Več sam razmišljala, da bi nosila hidžab ali strah me je odziva okoline ponajviše. Živim u inozemstvu a ovde nevole muslimana.
Jedina želja od srca mi je, da ču jednog dana živiti medju svojima pa kako bude. Niko nezna, šta znači imati mogučnost otiči u džamiju, čuti ezan, veseliti se bajramu sa komšijama. To me svake godine najviše raztuži. Zato Svi koji živite medju muslimanima budite sretni. Da to sve imate. Jer vrjednost toga je nesvatljiva.

Svako dobro Vam želim

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Jan 21, 2006 1:16 pm

Cini dovu da ti Allah promijeni stanje,i cinite hidzru u ime Allaha,sto se tice hidzaba,ti se rijesi toga ,odluci ,a ostalo je ALlahovo.Allah je taj koji te stiti.Duznost je svakom muslimanu ucinit hidzru iz neislamske zemlje u islamsku bas radi svega toga sto si navela. Znas sestro Allah dz.s je neke stvari zabranio kao npr....,alkohol, ali ti je dao milione raznih sokova i raznih pica koji nisu haram,Allah dz.s je ovu zemlju rasprostranio i dao da biramo po mogucnostima gdje hocemo i kako cemo zivjeti,pa rijesite se toga,jer kaze Allahov Poslanik saws.Djela se mjere prema nijetu....,pa ako ucinite hidzru radi Islama,onda ce vam se prema tome racunati.Preselite se iz te zemlje u svoju zemlju medju muslimane.Zato tjeraj svoje da se vrate medju muslimane i zivjeti islam,jer vrijemenom i tvoja ce djeca imati iste probleme kao i ti sada.Cilj ne muslimana je kameleoniziranje muslimana u nemuslimana,u svakom aspektu.Moli Allaha za sve sto ti treba i cilj da ti dova bude primljena je tvoja ubjedjenost u dovi,da ce ti Allah dz.s uslisati dovu.Sto se tice momka isto i za njega cini dovu,ako je hajr za tebe i za tvoju vjeru neka ti ga ALlah podari za muza,a ako nije neka ga udalji od tebe kao sto je udaljio istok od zapada.Kaze Resulullah saws :Svako dobro koje vas zadesi je od Allaha,a svako zlo koje vas zadesi je od sejtana ili vas samih...

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Ned Feb 12, 2006 1:23 pm

Dobila si sve savjete, a sada DJELUJ! Ako te uhvate džinni u mislima i stalno te tjeraju da razmišljaš i tako ti prolazi vrijeme, onda jednom prekini to i ustani i uradi što ti je rečeno. Ako ti ne znaš nekoga da uči rukju, reci nam gdje živiš pa ćemo ga mi pokušati naći, ali ne vjerujem da u tvojoj blizini nema neka džamija. Poslušaj savjete za oporavak tjela i rasčisti što prije sa tim momkom. Ako sebi misliš dobro, onda moraš striktno da radiš i da ne pričaš puno i razmišljaš sama sa sobom. Dani prolaze i sve što si više pod njihovim uticajem sve teže je onda kasnije sa njima se boriti, a i tijelo slabi.

Zato sada odmah ustani i djeluj i nedaj im šansu da ti unose smutnju u sigurno čestite postupke. Sve je uzročno-posljedično i niti jedan ovdje savjet te neće dovesti u gore, samo ti može uz Allahovu pomoć ga popraviti.

Javi se kada riješiš bilo šta i piši kako inšaAllah napreduješ.

Da ti Allah olakša i usadi u srce največe blago, a to je iman. Amin.

Selam alejkum ve rahmetullah

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Sre Feb 15, 2006 3:52 pm

Kada sam se počela pridržavati vaših savjeta prije 20 dana mogu reči, da je odma počelo kazati djelovanje džinna. Nakon 3 dana prestala sam klanjanjem jer su bili bolovi toliko jaki. Pržilo je grudima, glavi mislila sam da ču umrjet i da neču izdržat takvo nešto.
Konaktirala sam sa Enesom i nakon 4 dana ošla kod njega. Nakon samog razgovora sa njim po telefonu je u meni nešto pobjesnilo. Vrištala sam, džinn je počeo da se javlja. Bila sam ta 4 dana pod kontrolom roditelja, pila jake tablete za smirenje jer sam se neprestano tresla. Nisam smejla upopše pomislit na Allaha a kamoli da šta proučim. Ni svom momku se nisam mogla javljat. Još uvjek neznam kako sam ono preživila.
Onda sam ošla Enesu. Nemogu vam pojasnit koliko mi je taj čovjek pomogao. Nagazila sam na podbačeni sihr(jedan džinn je bio tim vezan name) i navodno su bila još četiri u meni. Enes je izbacio dvije trečine toga iz mene, naučio mi na vodu i ulje i to koristim. Sa kupanjem sam več završila. Taj dan mi je bilo nakon terapije teško ali eto hvala Allahu Uzvišenom preživila sam. Klanjam, koristim maslinovo ulje i nemogu vam kazati koliko je bolje svakim danom. Još uvjek imam krize ali te se nemogu usporedit sa onima prije terapije. Tu sedmicu dana bio mi je momak u pomoč i Hvala Uzvišenom Allahu počeo je i on klanjat.
Znam da mnoge zbunjuje to što je moj momak. Planiramo se uzet u budučnosti.
Mislim da je tu bio posrjedi sihr rastavljanja, jer mi je bilo mnogo slabije kad sam na njega pomislila samo. Sumnjam ko bi mogao bit ali neželim više ništa znat o tom. Dragi Allah najbolje zna.
Teško mi je ovo iskustvo ali utječem se Gospodaru svome prilikom krize. Što više klanjam jača mi je volja i nema te snage što če mi zabranit da bi se molila gospodaru svome pa makar umrla od tog.Žao mi je samo, što prije nisam počela klanjat ali nikad nije prekasno.
Logično nisam još sasvim ozdravila još osječam njihovo djelovanje ali je mnogo bolje. Kada mi prodje ovo sve što moram ispunit vidit ču dali ču još jednom otič na rukju.
Hvala vam za savjete ali ja nisam bila sposobna sama tog prevazič brez pomoči onog čovjeka. Allah neka mu nakolni sve dobro.
Imam samo još jedno pitanje. Naime tanima me smijem li ja učit zikr tokom menstruacije. Nečim se moram zaštit, i stvarno mi je muka što ču morat prestat klanjanjem za par dana.
Najljepša vam hvala za savjete,
Selam Alejkum!

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Pet Feb 17, 2006 2:14 am

Samo ti seko nastavi, sada i osjetiš kolika je to zaštita, a uistinu je to spas. Zikr je spominjanje Allaha i niko ti ne može to zabraniti.

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Pon Feb 20, 2006 1:28 am

Da ti Allah olaksa. Budi jaka i zikri. Mozes zikriti u vrijeme menstruacije. Javi kako terapija i lijecenje idu.

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Ned Feb 26, 2006 10:33 pm

Ja samo da se javim...iduče sedmice imam dogovorenu novu seansu.
Danas se mi je desilo nešto čudno.Više se ne prepoznam. Zadnja kap je prelila čašu mog sabura i strpljenja.
Gledajuči samu sebe kako mi san o uspjehu propade, kako napusti školovanje i kako moje srce pati jer se oddaljuje od čovjeka što ga voli...napadi se baš pojavljuju žešči i jači kada ja sa njim razgovaram. Imam osječaj da su mi spalili sve snove...nakon ovog ne osječam više tuge, samo prezir ogroman i mržnju prema ovom biču koje si je uzelo za pravo da uništava mene...donjela sam odluku. Danas sam stavila hidžab, a živim samo za tren kada ču mu vratiti sve ove muke. Ja neznam dali je to normalno ali prezir do tog džinna sa svakim namazem, zikrom raste... sa svakim izgovorenim La ilahe illalah ja se osječam jačom od svega ovog..
stvarno neznam dali je to normalno jer od ljutnje sam se u jednom momentu tresla i plakala,nešto takvo još nikad osjetila nisam.
Učim, zikrim sa užitkom jer znam da če to njemu naštetiti...a nakon svega što se je desilo nemogu priječi preko tog. Živim za momenat kada ču namazom,rukjom da ga uništim..


Dali bi to mogo biti upliv koga drugog name ili šta je to?
Izazvo je nase Allahovo prokletstvo a ja više ne osječam straha pred njim i neču...jer Allah je jedini kojega treba da se bojimo.
Zato se borite svi, jer tu više neide za vaš život...več za to, da neko pored Uzvišenog Allaha usuđuje tebi naređivati, bolest praviti, suditi...NIJE PRIHVATLJIVO, a kamoli da ono čemu se moliš i što ti je najsvetije on ponižuje.
Zato nebojte se jih..to su nevjernici koji imaju mjesto u džehenemu...a to što oni rade neoproštljivo je.
Strah me je samo da od ove silne mržnje prema džinu neču izludit...za sve mi je postalo takorekuč ravno samo za osvetu i borbu protiv njega ne...Žao če mu biti da se je usudio uči u mene..
Ja se izvinjavam vama za ovakve izjave ali morala sam se iskalit...za mene je od današnjeg dana sve drugčije.

Neka Vam Allah da sve dobro!

Selam Alejkum!

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Feb 26, 2006 11:50 pm

samo naprijed leyla

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Feb 26, 2006 11:54 pm

:?
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:22 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Pon Feb 27, 2006 12:54 am

esselamu Alejkum.

Allahu Ekber da si Hidzab stavila,da te Allah s.v.t.ucvrsti.
Moram ti jedan savjet dati ,ali da poslusas,moras se strpiti,
saburati,jer svaka tvoja srdzba koju ti iskalis Shejtan to iskoristi,svojom srdzbom neces Dzinu nanijeti stetu nego sebi.Upamti ovo:

Rekao je Allahov Poslanik savs:Srdzba je od Shejtana,shejtan je stvoren od vatre,Vatra se gasi vodom,a abdest gasi srdzbu.Zato kad god osijetis gnjev uzmi abdest i ugasi srdzbu.Koristi sto vise Vodu naucenu,med ,maslinovo i curukutovo ulje.Na to sve moras nauciti Kuranske ajete mislim da znas o kojim Ajetima se radi.I obavljaj redovni zikr,ujutro i navece,a i tokom dana velicaj Allaha svt,Pridrzaji se redovno da klanjas i pojacaj dove,svaki manji i veci grijeh ostavi.Ali obavezno pij naucenu vodu sto vise koristi je kao normalnu vodu za pice i ostalo,med,ulje,i mazi se uljem naucenim gdje osijetis bol.A svaku vesvesu dosaptavanje ubij sa Euzu-Bismilom,Allah s.v.t ce ti dati izlaz.
Esselamu Alejkum.

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pon Feb 27, 2006 1:07 am

Sestro ti se ne predaj nikada!
Dodju čovjeku momenti kada mu morala upane t.j logično ali zato moraš imati ljude oko sebe da ti pomažu,a i članovi na forumu da ti uliju snage.
Sve je u rukama Allaha dž. a ti češ biti i za svoj trud i patnje poplačena
I meni je dolazilo jako slabo dok sam npr.zikrila, pa je malo falilo da ne panem u nesvjest kad obavljam namaz, pa grčevi u stomaku jaki da se nemogu saginjati. U tom slučaju ja bih klanjala sjedeči.
Kada bih mi došlo toliko slabo, ja uvjek kraj sebe dam čašu vode, i hladnu krpu zbog nekakih vručinskih navala pa bar ležeči zadnjim snagama nastavim. To su njihove reakcije...boli jih.
Zadnje 3 noči eto nespavam do 4 ujutru, pa u to doba klanjam nočni namaz, proučim zikr, dove...
Poduzela sam sve poduhvate i čak sam stavila hidžab i stim sama sebe najviše iznenadila ali sa svojom mahramom ja se osječam sigurnije a i vidi čuda i manje mi je slabo.
Redovni namaz, zikri, jutarnji, večernji, dove... to je nama jedina zaštita i pravo koje nam niko oduzeti nemože.
Ja sam pristala na to da ču se boriti do kraja, pa i za cjenu smrti ako bi bilo potrebno. Svako ima pravo da se moli i to mu niko oduzeti nemože!
Pa sestro on koristi svaki način da te obmani da ga netučeš pa i tom glavoboljom ali ti pronadji zadnje snage pa otklanjaj bar ono najobaveznije.
Ja eto odulji...
Svako dobro ti želim!
Selam Alejkum!

Odgovori