radoznalost

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sara
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 4:04 pm

radoznalost

Post od sara » Ned Jun 12, 2005 1:26 pm

Esselamu alejkum svima
zanima me sta se desava sa dzinima kad se osoba koja je podvrgnuta lijecenju Kur´anom uspjesno izlijeci od sihra?
Gdje odu, kako bivaju unisteni? Ovo pitam jer ima puno osoba koje su se lijecile na ovaj nacin a pritom se dzin nije javljao samo je bilo reakcija poput placa i trzaja pojedinih djelova tjela. I zanima me zasto pacijent pocne plakati, i sta je razlog sto on odjednom isto tako prestane plakati iznenada?
Da vas Allah nagradi za odgovor
P.S. Narocito sam zainteresovana da cujem misljenje Emira, Enesa i Abu...
esselamu alejkum

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Jun 13, 2005 10:47 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

bismillahir rahmanir rahim

rabbi shrahli sadri we jesirli emri wahlul ukdeten millisani jefkahu kauli

Pocecu insaAllah sa jednim primjerom kako bi pojasnjenje insaAllah bilo preciznije.Kako je Allah dz.s podijelio ove dvije vrste i kojoj sredini ko pripada.Od velikih bericeta koje je Allah dz.s dao ljudima je i to da se nemogu vidjat sa dzinnima,tacnije stvorio je njihov svijet koji je za nas nevidljiv i nas svijet u kojem vidimo ono sto nam je Allah dz.s dozvolio da vidimo.Izmedju nas i njih je perda,zastor ili bolje receno granica.Granica koju je zabranjeno prec.Krsenje tih granica i tog Allahovog zakona od strane ovih dva svijeta narusava se red koji je uspostavljen.Tako mozemo cuti da je dzinn u sluzbi sihirbaza,razmjenjujuci usluge,Dzinn zaposjedne osobu koju mu sihirbaz naredi,a sejtan od sihirbaza dobije poslodavca zauzvrat cineci mu ibadete poput sirka nevjerstva itd itd.Zasto sam na pocetku rekao svaka vrsta zivi u svom svijetu.Dzinni koji se ucenjem Kur`ana otrijezne od svojih grijehova i svojih poslova,koji razmisljaju prilikom slusanja Kur`ana,vrate se u svoj svijet znajuci da je Kur`an Istina ,pokaju se i vrate se u svoj svijet rehabilitirani i pouceni o njihovim pravima koje im Allah dz.s nalaze.Od njih biva kao i kod ljudi koji su pogrijesili,poslije greske i pouke prisposobe se ili uklope se u daljni tijek njihovog zivota,ne vracajuci se vise preko granice.Sto se tice Dzinna sa titulom "sejtan"oni se ili vrate svom sihirbazu ili se vrate svojoj grupi sejtana,koji su tu sakriveni od nas,u nasoj blizini,komsiluku itd itd. Smisljaju nove prevare ili sakupljaju snagu za novi napad,iste osobe(sto je rijetkost)Konkretno kod ispravne rukje,rijetkost je da dzinn ostane u blizini osobe koje je zaposjela,takva vrsta dzinna dobro poucena Kur`anom vrati se svom svijetu.InsaAllah me budes razumjela gdje odu,a kako bivaju unisteni.???Sami Kur`an razara njihove pancire(sihire),Kur`anom oni se ranjavaju,pa i bivaju unisteni ,spaljeni.Jer kada bi uzeli za primjer punoljetnog covjeka od 2m i dijete od 5 godina ko bi bio pobjednik,ili da covjek cijelo vrijeme mlati sakom ono dijete,od mnogobrojnih udaraca dijete bi popustilo i preminulo.Tako su i Kur`anski ajeti udarci za njih,koji prouzrokuju posljedice,a ponekad i smrt.Ovaj se nacin ucenja treba izbjegavati,jer je cilj cijele rukje da`wa, pouka obrazlozenje i ukazivanje na njihovu gresku, o kojoj oni trebaju razmisliti.Razmisliti o tome kako su prevareni,ili ako su u drugoj vjeri,krscani ili jevreji ili atesiti treba im se obrazlozit sta je nasa vjera,sta to Allah dz.s trazi od nas,sta Allah dz.s trazi od njih.Rukja je dogovor izmjedju covjeka i dzinna,rukja je pomoc i covjeku i dzinnu kojem se uci.Ubistvo dzinna od strane ucaca rukje dovodi do posljedica kao i u nasem svijetu.Posljedice su odgovornost covjeka,osveta od strane familije tog dzinna,i odgovornost i polaganje racuna na Sudnjeme danu.zato govorim prvo sebi a onda i ostaloj braci da im ne bude cilj unistavanje dzinna vec uputa i objasnjenje.Sto se tice dzinna muslimana,njih treba samo opomenuti na zakletvu kojhu su dali,opomenuti ih da ono sto rade je haram jakim Kur`anskim argumentima,jer su to oni uradili ili iz nehata ili ljubomore ili iz nekih dunjaluckih prohtjeva,kao i kod ljudi muslimana,imamo muslimana koji su muslimani samo imenom,rade grijehove koje ne bi radili ni pripadnbici ostalih naroda kojima je data Knjiga,znaci ne pribjegavati nacinu unistenja vec nacinu opomene ili objasnjenja o njihovoj gresci.Za kraj pitala si oi lijecenju u kojem se pojavi plac i trzaji pojedinih djelova tijela.To je Kur`anska reakcija ,kao sto i prije rekoh to su Kur`anski udarci dzinnu koji je gost u tijelu covjeka,a stvaraju reakciju kod covjeka placem ili trazjem pojedinih dijelova tijela ili placem ili iskrivljavanjem lica,mrgodjenjem igranjem oka ili kocenjem nekog dijela tijela.To je taj efekat Kur`ana koje ostale vjere kojima je data Knjiga nemaju,koji muci dzinna koji je u tijelu a dzinn to pokaze na licu covjeka ili na samom covjeku sto se da vidjet iz reakcija.Sami Kur`an navede na plac,navede na strah na stres,na drhtaj jer je u Njemu Allahov Govor,koji opominje i samom opomenom dostize se do tih reakcija,koje dzinn nemoze slusat,koji mu stvaraju bolove,nestankom reakcija kod nas ucaca rukje se tro prevodi kao slab dzinn koji se kaje zbog svog ulaska ili se kaje sto je poslusao sihirbaza,jer kada se pocne ucit rukja,dzinni se skoncetrisu da bi odbili napade,ima dzinna koji trpe udarce(ajete Kur`ana) koji iz nekog hatura sihirbaza ili inata svoga ne zele nit razgovarati niti izaci,vec se zavezhu o neki organ ili kost covjeka te tu cekaju hoceli prestat ucac sa ucenjem ili hoceli odmorit kako bi promjenili mjesto u tijelu ili sakupili snage za naredni napad Kur`ana.Ovaj nacin koji su pitala cesce rade dzinni sa titulom "sejtani" koji su dosli u tijelu putem sihirbaza (sihrom) ili necim sto samo oni znaju.Dal rad osvjete,ljubomore ili nemarnoscu same osobe.Desi se da osobe kojima se uci ponekad pocnu i plakat i tresat se neko vrijeme,te nakon toga prestanu i stresanjem i splacem,sto moze bit neki slabi dzinn kojeg je Kur`an dobro osamutio,te nakon te opomene ,objasnjenja izadje iz tijela.Lijepo je da se toj osobi ponovo prouce isti ti ajeti koji su dzinna natjerali na plac i trzaje,pogledati sta su ti ajeti koji natjerae na plac i trzaj.Eto to bi bilo to.Znaci ima dvije mogucnosti prestanka placu ili je dzinn rad udaraca napustio tijelo,ili je tu negdje sakriven HRABAR trpi udarce i sakuplja snagu cekajuci ucaca rukje il da prestane sa rukjom ili da se odmori.....Ipak Allah najbolje zna,ja samo pisem u moje ime iz svojih iskustava.Molim ALlaha da uputi i dzinne i ljude,molim ALlaha da pomogne onima kojima je potrebna pomoc i molim Allaha da pomogne mene i Moju familiju zajedno sa vama moja braco i sestre

subhanike we bi hamdike la illahe illa ente estagfirukje we etubu ilejhi

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Jun 16, 2005 4:06 am

Selam alejkum

Eto brat je to objasnio da ga Allah obilno nagradi...

sara
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 4:04 pm

Post od sara » Sub Jun 18, 2005 9:55 pm

Da vas Alah nagradi za odgovor
Sara

sara
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 4:04 pm

jos jedno pitanje

Post od sara » Sub Jun 18, 2005 10:02 pm

Esselamu alejkum
da li je istina da se oni tj. dzini vracaju sihirbazu ili onome koji je sihr donio u kucu tj. onome koji je saradjivao sa sihirbazom da bi se taj sihr podbacio i uz to vjerovatno dobro platio tom sihirbazu?

sara
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 4:04 pm

opet ja

Post od sara » Sub Jun 18, 2005 10:11 pm

Ja sam cula da se dzini vracaju onome ko je donio sihr u kucu te njemu prave iste probleme koje su pravili prethodnom pacijentu. Da li je to istina?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Jun 21, 2005 4:52 pm

selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Pokusao sam da pisem prije dva dana al se nikkako nedade zbog konekcije da se ono sto sam napisao save na forumu.al hajr ponovicu insaAllah ono sto sam ti htio rec.

da li je istina da se oni tj. dzini vracaju sihirbazu ili onome koji je sihr donio u kucu tj. onome koji je saradjivao sa sihirbazom da bi se taj sihr podbacio i uz to vjerovatno dobro platio tom sihirbazu?

Ja sam cula da se dzini vracaju onome ko je donio sihr u kucu te njemu prave iste probleme koje su pravili prethodnom pacijentu. Da li je to istina?


Da sestro,dzinni se u vecini slucaja vrate svom Poslodavcu sihirbazu,a ponekad i narucitelju pa onda poslodavcu.Oni koji su narucili sihr,njima vracaju milo za draqgo rad muke koje su pretrpjeli,dok je sa sihirbazom druga stvar.Posto sihirbaz ima nekog partnera dzinna koji zaposljava dzinne dobrovoljce za ovakve stvari.Dzinn koji je nastanio tijelo covjeka putem sihira uz dogovor sa svojim dzinnom poslodavcem,ili prihvati da ode ili na kraju krajeva ostane kako bi pokazao svoju lojalnost do smrti.Zbog straha od kazne i od strane Dzinna i od strane sihirbaza cesci je slucaj da dzinni sagore od ucenja Kur`ana.Oni dzinni koji izadju moraju nac dobar razlog ,kako bi opsirno opisali situaciju svojim poslodavcima, pa ih poslodavci ili vrate ponovo u tijelo istog covjeka,ako narucitelj ponovo debelo plati,ili isprate na neko mjesto dostojno njegovoj hrabrosti.Ako dobiju informaciju da je osoba koja je naciljana jakoga imana onda posalju Specijalce,ponekad su to i mr,dr.Medicine,neki Filosofi itd itd. te sakupe informacije gdje covjek grijesi te ga u tu njegovu manu dirnu.Ako se i specijalci ne snadju ili prime islam,onda dolazi do sukoba sa sihirbazem,pa ponekad i sihirbaz oboli,od napada koje mu nanosi taj novi musliman sihirbaz toliko oboli da se desi ponekad da i taj sihirbaz umre.sto je rijedak slucaj.

Pricacemo opet insaAllah

Bibi10

Eselam alejkum

Post od Bibi10 » Ned Jan 29, 2006 7:07 pm

Selam svima...

citao sam ovo sve sto je napisato, i zelio bi prije svega da vam se zahvalujem za informacije...

Ali imam jedno pitanje..:

da li poznate Hodzu, Efendiju, itd ? po Njemacku, Svicarsku, ili Francusku, nije bitno, da bi mogao pomoci...??

Razlog je da mi nista nece da ide kako treba, agresivan sam s onim koji volim (familja, itd..)...

Hvala vam na odgovor !

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pon Jan 30, 2006 8:34 pm

na ovu temu odžinu gdje ode ? ja mislim kao kad čovjek iz kafane ode pjan kuču možda ion tako . :D

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Pon Jan 30, 2006 9:30 pm

ja sam cula.. jedan covjek mi pricao.,.

kaze kad covjek neku udje u kafanu njega vodi sejtan.. sve dok ne udje u kafanu. kad taj covjek udje u kafanu onda sejtan trazi drugu zrtvu.. tako9 da ja otako sam to cula.. nikad nisma usla u kafic ni u kafanu.. :oops:

Odgovori